Skoči na vsebino

Magisterij vožnje


solo

Priporočene objave

že, že...sam brez teorije gre ba v praksi težje(vsaj na začetku)

Jaz sem brez teorije shodil (kasneje sem to nadoknadil) in preživel začetniško obdobje! S preveliko količino samozavesti in izkušenj smo si včasih bolj nevarni, kot so si nevarni popolni začetniki!

Kot začetnik sem bil bolj previden, ker sem se zavedal praktičnega in teoretičnega primanjkljaja..... Cesta in promet sta ena velika loterija in lahko storiš kar hočeš - v določenih primerih enostavno ni rešitve in takrat ni pomembno ali imaš teoretično in praktično znanje! Seveda je pa večina nesreč posledica egoizma, objestnosti, neodgovornosti, stanja pijanosti (od alkohola ali pa od hitrostnega adrenalina) in podobnih dejavnikov, na koncu pa najdemo tudi takšne, ki zaradi neizkušenosti plačajo davek! LOTO...

LP Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DrM - FJR

No, kot že izkušeni motorist in kot sam praviš, da si shodil brez teorije, kaj svetuješ nam? Se je smotrno teoretično podkovat že na začetku al ne? :hmm:

Po moje da je (oz ti prej koristi kot škodi ). .)

Z ostalim napisanim se bi pa kar strinjal. :)

Popravljeno . Popravil adil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DrM - FJR

No, kot že izkušeni motorist in kot sam praviš, da si shodil brez teorije, kaj svetuješ nam? Se je smotrno teoretično podkovat že na začetku al ne? :hmm:

Po moje da je (oz ti prej koristi kot škodi ). .)

Z ostalim napisanim se bi pa kar strinjal. :)

Beri kake motorevije, preberi kak priročnik, sigurno ti bo pomagalo neki. Pol pa sam vozi, počasi, z občutkom, zmer boljš ti bo šlo .)

Sicer pa mislim, da ni tak bavbav ta motorizem, le v naseljih morš met oči na pecljih, pa če so vrtljiva za 360°še tolk boljš :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mislem, da ni nič narobe če tu pa tam osvežiš teorijo. To ti lahko prej koristi kot škoduje. Jst zmerej preberem kake nasvete za hitro vožnjo čez ovinke, pa tut če je snov podobna iz kakega drugega članka, si bom pa vsaj bol zapomnu.

LP Speed

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz posrkam vase vse kar mi pripomore k temu da se vozim bolj kvalitetno in bolj varno. Dokler se bom prevažal z mopedom se bom trudil v tej smeri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DrM - FJR

Se je smotrno teoretično podkovat že na začetku al ne? :hmm:

Z ostalim napisanim se bi pa kar strinjal. :)

Tu ni dileme - čim več informacij tem boljša osnova! Internet v današnjem času pripomore k izmenjavi mnenj in izkušenj! Iz kopice vseh informacij se da potegniti smernice, kako se boš, bom, bomo obnašali na cesti!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim da je knjiga Magisterij vožnje motocikla ena boljših. če ne celo najboljša, kar sem jih zadnje čase dobil v roke. :OK: Za začetnike je res mogoče preveč podatkov in navodil naenkrat, vendar če jo bodo vzeli po prevoženih nekaj kilometrih vožnje z motociklom zopet vzeli v roke jim bo marsikaj jasno, kar ti mogoče ni, ko jo prebiraš prvič. Kar se tiče izkušenosti vožnje z motociklom, ti nobene izkušnje v določenih momentih ne pomagajo nič, če ne predvidevaš situacije preden se sploh zgodi. Ko si na motorju samo še potnik, ne več voznik je malo kasno :eek: :(

Priporočam jo vsem motoristom, da jo pred prihajajočo sezono vsaj prelistajo, da se spomnijo kritičnih situacij v pretekli sezoni. V mrtvi sezoni se marsikaj pozabi, kar se ne bi, če bi se vozil z motociklom celo leto, kot se vozimo z avtom.

Moje pohvale Gustinčiču in ekipi

:yea1: Tetec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem jo kupil in prebral in se ene parkrat jo bom verjetno... :grim .

Ze tu na forumu sem prebral ogromno odgovorov na vprasanja, ki sem si jih zastavljal, knjiga pa odgovori se na nekaj tistih, ki jih tu nisem nasel.

Priporocam predvsem meni podobnim vajencem, ki se prakticne voznje sele zacenjajo uciti...

Pa se spotoma, glede na to, da ste se v eni drugi temi sprasevali ( Brumer, Simonsi, pa verjetno se kdo...),

koliko je smiselno pisat na forum nasvete - ne obupat, ze zaradi nas, ki smo cel forum prebrali podolgem in pocez, da bi si nabrali vsaj nekaj teoreticnega znanja, preden se spravimo na cesto! :OK: Tks again!

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Saj ne, da bi bila knjiga slaba-daleč od tega ampak meni se dejansko ne zdi nič pretresljivega.

Vse to je že pisalo v enem MotoSI-ju, kot je nekdo že pred menoj povedal... Edino dokaj zanimivo zadevo sem našel nekje v zadnji tretjini, kjer je napisano o nesrečah in preprečevanju le-teh in del, kjer je opisana tehnika(ABS, vzmetenje,... ) se vredu bere.

Priporočam začetnikom, starejši motoristi pa rajši tisti cvenk namenite za boljše gume ;)

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to je že pisalo v enem MotoSI-ju, kot je nekdo že pred menoj povedal...

tudi jaz sem prvi vtis dobil, da je to že pisalo v enem izmed MotoSijev, ampak ko prebereš vse, vidiš da je to še nadgradnja tistega. To lahko trdim za poglavje 9 in 10, ki sta še meni posebno pri srcu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

prebral, pa moram priznat da nisem preveč navdušen... za čistega začetnika najbrž čist kul, za nekoga ki si želi nekaj več, pa je nekaj le v zadnjem delu knjige, npr pri opisih tehnologij, ostalo več ali manj copy/paste člankov iz revije, precej megleno... in ker me je že nekdo karal, da pač ne morem pričakovat da bo pisalo da se nek ovinek zvozi npr s 50: jasno da ne, lahko pa upravičeno pričakujem napotke kako sam najdem "tapravo" hitrost za katerikoli ovinek, a ne :) to je tisto kar manjka Magisteriju, konkretni napotki, navodila, vaje itd

ne bit hudi name, ampak kdor išče magisterij ga tu ne bo našel... prej v že omenjenih knjigah Keitha Codea, A Twist of the Wrist, zelo priporočam pa tudi knjigo Nicka Ienatscha Sport Riding Techniques: How To Develop Real World Skills for Speed, Safety, and Confidence on the Street and Track, ki sem jo dobil (in bral) hkrati z Magisterijem... razlika je bila res očitna :hmm:

pa še nekaj, kar se mi je čist subjektivno zapičilo v oko takoj ko sem prijel knjigo v roke: kaj zaboga je hudega tipu na naslovnici, da sedi na motorju zvit kot banana??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

....

pa še nekaj, kar se mi je čist subjektivno zapičilo v oko takoj ko sem prijel knjigo v roke: kaj zaboga je hudega tipu na naslovnici, da sedi na motorju zvit kot banana??

:lol1:

odlična...made my day

ker sem resnično že nekaj časa ugotavljala kaj je bilo narobe s tistim, ki je sliko izbral za ..karkoli...ali pa je nekaj hudo narobe z menoj, ker se mi zdi slika tako zelo zelo nepirmerna za nekaj kar nosi ime "magisterij"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

odlična...made my day

ker sem resnično že nekaj časa ugotavljala kaj je bilo narobe s tistim, ki je sliko izbral za ..karkoli...ali pa je nekaj hudo narobe z menoj, ker se mi zdi slika tako zelo zelo nepirmerna za nekaj kar nosi ime "magisterij"

kristus, čisto preveč se vpikujete v take malenkosti, res...kdo bo pa definiral, kdaj priročnik lahko nosi oznako "magisterij"? Po kakšnih kriterijih, recimo, če se že spuščate? To je relativno, za nekoga je v priročniku "osnovna šola", za drugega doktorat... :doze: O naslovnici: sem že koga videl bolj se zvijat pri taki brzini...sploh je kup takih, ki gredo na kolena, ker je kul - ne pa zato, ker bi tako hitro pripeljal v ovinek in bi bilo to morda zaradi kakšne fizike potrebno...ampak to je že :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Knjigo sem si sposodil in prebral. Se mi zdi koristna. ZA vse. Je pa dejstvo, da jo beremo tisti, ki imamo že tako vse pošlihtano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

odlična...made my day

ker sem resnično že nekaj časa ugotavljala kaj je bilo narobe s tistim, ki je sliko izbral za ..karkoli...ali pa je nekaj hudo narobe z menoj, ker se mi zdi slika tako zelo zelo nepirmerna za nekaj kar nosi ime "magisterij"

mogoče so ga ravno takrat preveč :beer2: saj je samo naslovnica :kva1: sicer bi pa tudi jaz rajši videl kakšno pomanjkljivo oblečeno motoristko :P :grim :naughty: :kva2:

Škoda, da ni te slikce

Popravljeno . Popravil Vojč
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Knjigo sem si sposodil in prebral. Se mi zdi koristna. ZA vse. Je pa dejstvo, da jo beremo tisti, ki imamo že tako vse pošlihtano.

Se bojim, da je res tako... :( ampak kaj čmo :blush:

mogoče so ga ravno takrat preveč :beer2: saj je samo naslovnica :kva1: sicer bi pa tudi jaz rajši videl kakšno pomanjkljivo oblečeno motoristko :P :grim :naughty: :kva2:

Škoda, da ni te slikce

Ja res škoda :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Po dosti pozitivnih mnenjih,sem si jo tudi sam sposodil od kolega,zaenkrat sem jo le na hitro prelistal ampak zgleda zelo koristna,sploh za nas začetnike v motociklizmu, ki imamo za sabo komaj 15.000km :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm,Hm.

Jaz sem jo pa nabavu in prebral še preden sem začel z izpitom. Tako, da sem že pred začetkom vožnje z motorjem dobil nekaj teoretične podlage in moram priznat, da mi je kar dost pomagala. Pač ima določene koristne stvari na katere je potrebno biti pozoren in katere moraš vedeti ob vožnji motorja.

Preden sem prebral knjigo sem mel mal drugačno mnenje kako in kaj. Zdaj pa se mi je slika malo bolj zjasnla in po moje jo bom še ene parkrat prebral.

Jaz jo priporočam vsem. Pa naj boš začetnik ali pa že veteran na motorju.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Knjiga je skupek zelo poučnih in uporabnih zadev.

Moti me edino površno izrazoslovje, ki je na trenutke celo moteče.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko greš v avto šolo, bi ti morali v roke porint to oz. tej podobno knjigo, ja jo imam, sem jo večino prebral, se pa tudi jaz strinjam, da je to le skupek osnov. Knjiga bi lahko bila bolj obsežno, bolj poglobljeno in bolj strokovno branje. Da nebo pomote, knjiga je super, tudi meni je pomagala da sem se še kej naučil, pa osvežil, sam nekateri si pač želimo, kar sem že prej napisal.

Definitivno priporočam vsakemu. Isto kot npr. delavnice varne vožnje, za vse so primerne, eni se na njih učimo, drugi pa mal potrenirajo, kapiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem jo malo prelistal in prebral par poglavij. Na začetku so me motili tisti nasveti, ki se mi danes zdijo že kot čisto vsakdanja stvar, potem sem se pa spomnil na kako težek in včasih tudi krut način sem do enakih spoznanj prišel sam... Skratka uporabna knjiga, pa še iz svojih napak se ni treba učit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi motosvetovci...prepricali ste me...motorist sem 3 tedne in verjamem, da mi ne bo skodlo ce preberem...HWALA...letim nabawt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm tud začetnik, sicer še v avtošoli, prej pa na 100 in enem mopedu pa vseeno... :) pride prav, pomoje ne škodi tud kašnemu izkušenemu da vsaj uč not vrže :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!