Skoči na vsebino

Magisterij vožnje


solo

Priporočene objave

jny007!! S pametjo se vozi!! Po tvojih postih sodeč se mi zdiš nadpovprečno ''nadobuden'' novopečeni...

Ali pač s5 velja tisto... Pes, ki laja ne grize :P

Želim ti, da te kdaj na cesti obišče tudi teta Sreča -dandanes jo motorist poleg strica Predvidevanja najbolj potrebuje... ;)

Pa še nekaj-če misleš, de se ti bojo bejbe limale na motor (in si ga kupu samo zarad tega) si se fjn nategnu!! Prej ko ga prodaš-manj boš zgubu na njem :closedeyes:

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

A jo že kdo proda...

Ja, tud men je nova mal zasoljena... 160str 40E? cmon. zato en nasvet... v velik knjiznicah jo majo;) (cobiss)

Popravljeno . Popravil triler
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebrala enkrat na hitro... me je prijelo, da bi se kar takoj vsedla na motor in šla par stvari sprobat :)

ene teme in podatki so zelo osnovni, čist primerni za začetnika oziroma za nekoga, ki se odloča, da bo šel delat izpit.. potem so pa tud bolj tehnični detajli, ki pridejo prav mal bolj profijem..

ko ti celo knjigo razlaga kako pomembne so gume, se dejansko odločiš, da boš malo bolj pogosto hodil tlak chekirat... :whistle:

pa zanimivi so mi bili podatki o zavorah in o tem s kakšno rezervo navadno bremzamo...

Sam tole mi pa ni čist jasno:

''Če vozite ob boku avtomobila tako, da lahko v njegovem zunanjem vzvratnem ogledalu vidite voznikov obraz, vas on zagotovo ne bo videl.'' nekak se mi je vedno zdelo, da se žarki lomijo v istih smereh, se pravi, če jaz njega vidim v ogledalu, bo tud on mene videl... narobe? :hmm: ker če je tole res, potem sem že nekajkrat veliko neumnost delala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

heh, dans sm jo kupu oz bl dubu.

Men, kot začetniku je kul...

ostalim k pa niso motoristi je pa smešno 13. poglavje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Knjigo sem kupil pred enim letom, pa še tu in tam obrnem kak list. ABC za začetek sezone ne samo za začetnike pa tudi strošek ni prevelik je pa res, da so se o vseh teh temah že raspisali na forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

prebral, pa moram priznat da nisem preveč navdušen... za čistega začetnika najbrž čist kul, za nekoga ki si želi nekaj več, pa je nekaj le v zadnjem delu knjige, npr pri opisih tehnologij, ostalo več ali manj copy/paste člankov iz revije, precej megleno... in ker me je že nekdo karal, da pač ne morem pričakovat da bo pisalo da se nek ovinek zvozi npr s 50: jasno da ne, lahko pa upravičeno pričakujem napotke kako sam najdem "tapravo" hitrost za katerikoli ovinek, a ne :) to je tisto kar manjka Magisteriju, konkretni napotki, navodila, vaje itd

ne bit hudi name, ampak kdor išče magisterij ga tu ne bo našel... prej v že omenjenih knjigah Keitha Codea, A Twist of the Wrist, zelo priporočam pa tudi knjigo Nicka Ienatscha Sport Riding Techniques: How To Develop Real World Skills for Speed, Safety, and Confidence on the Street and Track, ki sem jo dobil (in bral) hkrati z Magisterijem... razlika je bila res očitna :hmm:

pa še nekaj, kar se mi je čist subjektivno zapičilo v oko takoj ko sem prijel knjigo v roke: kaj zaboga je hudega tipu na naslovnici, da sedi na motorju zvit kot banana??

Se pridružujem suzukiju.. Knjigo prebral, mislim, da je ok zadeva, nek magisterij pa mislim da res ni. Tudi jaz priporočam Twist of the Wrist!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!