Skoči na vsebino

Martin Strel, dolenjski človeški kit


Priporočene objave

Dobila po mailu. Vsekakor vredno razmisleka.... :hmm:

…plavalna matematika; Če je vrli Martin Strel drugi dan preplaval res 121 kilometrov (prejšnji dan '' samo'' 102 km) v dvanajstih urah, to pomeni, da je na uro opravil deset kilometrov.

Primerjava:na tekmi za svetovni pokal v daljinskem plavanju je 4.februarja v argentinskem Santa Feju na reki Rio Coronda Bolgar Petar Stojčev 57 km tekmovalno preplaval v sedmih urah, 29 minutah in 30 sekundah.

Strel bi pometel s konkurenco svetovnih plavalcev, ki so se udarili za nagrado 13.000 dolarjev, saj bi enako razdaljo preplaval v petih urah in 42 minutah. Njegova hitrost je namreč matematično impozantna: v eni minuti preplava 166 metrov in nekaj centimetrov poleg.

Če obrnemo v bolj razumljivo številčno vrednotenje njegovega plavanja, je Strel drugi dan svojega plavanja po Amazonki v eni sekundi preplaval dobrih 2,7 metra oziroma bi 50-metrsko razdaljo preplaval v 17,99 sekunde in tak tempo zdržal kar polovico dneva! Svetovni rekord na 50 metrov v prostem slogu je 6.junija 2000 v Moskvi postavil ruski plavalec Aleksander Popov z rezultatom 21,64. Po preplavanju je bil utrujen za umret, naš Strel pa bo tako nadaljeval še dobra dva meseca vsak dan!

Sicer pa vemo, da ga je pred časom nažgal v bazenu ne preveč vitek Sašo Hribar.

Kdo ima koga za norca v dolini Šentflorjanski, ni več vprašanje.

Povzeto po Maksu Čopu

Sicer mi je Strel total mimo, ampak ta tvoja primerjava ima eno napako: dodaj hitrost reke, bos videla, da njegova relativna hitrost skozi vodo sploh ni impresivna. Zato pa je absolutna. Hitrost je vektor, ki se sesteva po pravilih... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer mi je Strel total mimo, ampak ta tvoja primerjava ima eno napako: dodaj hitrost reke, bos videla, da njegova relativna hitrost skozi vodo sploh ni impresivna. Zato pa je absolutna. Hitrost je vektor, ki se sesteva po pravilih... .)

Glej ti ovega, spet nam je celo veselje ob šimfanju uničil!!!! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ima koga za norca v dolini Šentflorjanski, ni več vprašanje.

Povzeto po Maksu Čopu

še zmer mora vsaj ležat v vodi ceu dan, da kam pride ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj on leži dalje kjer hoče, mi ne briga kej dost, sam so bili nekateri posti v tej temi dost zgovorni sami po sebi.

Pa tega sestavka nisem napisala jaz osebno, ampak kot sem že napisala sem ga dobila po mailu, pa vendar se mi je zdel zanimiv. Če pa reka tok pripomore k hitrosti pa tut prou, naj pa še naprej osvaja "rekorde" in naj se mu čudijo vsi, ki to želijo :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer mi je Strel total mimo, ampak ta tvoja primerjava ima eno napako: dodaj hitrost reke, bos videla, da njegova relativna hitrost skozi vodo sploh ni impresivna. Zato pa je absolutna. Hitrost je vektor, ki se sesteva po pravilih... .)

Zraven tega pa ima plavutke, ki so skoraj večje od njega...

Tako ali drugače, vsaka čast! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tega sestavka nisem napisala jaz osebno, ampak kot sem že napisala sem ga dobila po mailu, pa vendar se mi je zdel zanimiv. Če pa reka tok pripomore k hitrosti pa tut prou, naj pa še naprej osvaja "rekorde" in naj se mu čudijo vsi, ki to želijo :closedeyes:

Cist za primerjavo: jaz se lahko v Sočo fuk*em in plavam proti toku, pa še zmerom bom v Solkanu hitreje, kot bi Popov, Van De Hoogenband, Thorpe ali katerikoli od asov preplavali isto razdalijo v mirnem bazenu... Model, ki je zacel ta mail in se trudil z deljenjem, bi lahko uposteval tudi robne pogoje svojega "fizikalnega" izracuna... Prav tako vsak, ki ga prebere in siri naprej kot sveto resnico... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, res je. Ta mail ali post ne upošteva mnogih dejstev. Je bil v še daljši verziji objavljen v štosih se mi zdi. Na kakršen koli način pa dosega te svoje podvige pa mora imeti vsaj železno voljo, če ne drugega tako, da je vsaj iz tega vidika to spoštovanja vredno. Pa se naj kateri od kritikov spravi v reko in pusti toku, da ga nese par tednov skupaj po cele dneve.

Čeprav drugače tudi meni ni ne vem kako všeč Martin, pa mu je določene stvari treba priznati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav drugače tudi meni ni ne vem kako všeč Martin, pa mu je določene stvari treba priznati.

..mal poškilu na TV SLO v nedeljo, ko je Marjan Jerman omenjal kako je Martin Strel preplaval od Benetk k nam ali tam, sej ni važno...omenu je neke štrike :? ,pa vlečenje,...če je tko blo - ne vem če je to res .) ..že leta nazaj, ja kako je šele sedaj izpilil te zadeve...sej če tko čitam in se čudim ko skoraj ni nč omenjen v naših cajtngih, poročilih itd. pri tem veledogodku se mi zdi da nima lih kej zlo moralne podpore...al se pa motim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cist za primerjavo: jaz se lahko v Sočo fuk*em in plavam proti toku, pa še zmerom bom v Solkanu hitreje, kot bi Popov, Van De Hoogenband, Thorpe ali katerikoli od asov preplavali isto razdalijo v mirnem bazenu... Model, ki je zacel ta mail in se trudil z deljenjem, bi lahko uposteval tudi robne pogoje svojega "fizikalnega" izracuna... Prav tako vsak, ki ga prebere in siri naprej kot sveto resnico... .)

:doze:

Bom se podučila pri morebitnih naslednjih takih primerih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz se lahko v Sočo fuk*em in plavam proti toku, pa še zmerom bom v Solkanu hitreje, kot bi Popov, Van De Hoogenband, Thorpe ali katerikoli od asov preplavali isto razdalijo v mirnem bazenu...

To je res, ampak ti bi tja "priplaval" pod vodo. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res, ampak ti bi tja "priplaval" pod vodo. :P

In testise in ostale pritekline bi iskali globoko v trebušni votlini.

Popravljeno . Popravil Anubis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Van De Hoogenband...

Aja, pre sem pozabil, kaj Van De Hoogenband je bil tudi plavalec? :? Sem bil zadnjič na njegovi razstavi in moram rečt, enkratno. :P

Popravljeno . Popravil vapotek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr

Stari ti malo mešaš zadewe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pre sem pozabil, kaj Van De Hoogenband je bil tudi plavalec? :? Sem bil zadnjič na njegovi razstavi in moram rečt, enkratno. :P

Ja valjda, kak pa mislis, da je prisel na razstavo?? :angry: Ni valjda prileto... priplaval je!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja valjda, kak pa mislis, da je prisel na razstavo?? :angry: Ni valjda prileto... priplaval je!

Valjda. :slap: Sem pozabo, da je taka sirotinja, da si niti letalske karte ne more privoščit.

Ampak kondicijo pa mora met ded ne? Pa cajta tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valjda. :slap: Sem pozabo, da je taka sirotinja, da si niti letalske karte ne more privoščit.

Ampak kondicijo pa mora met ded ne? Pa cajta tudi.

Ja ves kak so danasnji umetniki...Ni dnara, pa se morajo z vsem ostalim bavit... Plavanje, prostitucija, izsiljevanje... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene v bistvu samo zanima kolikša bi bila razlika v času med martinom in žogo, ki bi ju hkrati vrgli v vodo ... :devil:

sicer pa je največji dosežek to,da človek lahko kjub vsem nevarnostim in gotovo težavnim pogojem lahko v vodi preživi tedne in tedne zapored ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cist za primerjavo: jaz se lahko v Sočo fuk*em in plavam proti toku, pa še zmerom bom v Solkanu hitreje, kot bi Popov, Van De Hoogenband, Thorpe ali katerikoli od asov preplavali isto razdalijo v mirnem bazenu... Model, ki je zacel ta mail in se trudil z deljenjem, bi lahko uposteval tudi robne pogoje svojega "fizikalnega" izracuna... Prav tako vsak, ki ga prebere in siri naprej kot sveto resnico... .)

Če bi na Soči plaval proti toku, bi se načeloma premikal z nogami naprej :? . Ali bi raje plaval s tokom? Me je pa presenetila hitrost Amazonke, običajno jo po televiziji kažejo precej bolj mirno. Človek se vsak dan nauči kaj novega.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi na Soči plaval proti toku, bi se načeloma premikal z nogami naprej :? . Ali bi raje plaval s tokom?

lp

Franc

Načeloma v Soči sploh ne bi rad plaval, bil je samo teoretičen prikaz seštevanja vektorjev .)

Glede na relativni koordinatni sistem, fiksiran v toku Soče, bi se premikal z glavo naprej. Glede na absolutni, fiksiran na zemljo, pa z nogami naprej, in to niti ne počasi.. :naughty:

Kar se pa tiče razlike med Martin "the Log" Strelom in žogo... Verjetno ne bi bila neka impresivna, res je.. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa tiče razlike med Martin "the Log" Strelom in žogo... Verjetno ne bi bila neka impresivna, res je.. :grrr

:lol1: :lol1: :lol1: odvisno kam bi pihal veter :grim ob pravem vetru bi žoga deklasirala "ultra maratonca" :yea1: ob kontra vetru :hmm:

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!