Skoči na vsebino

Orebić


cresh

Priporočene objave

Letos, gremo s frendi v Orebić na Hr., pa me zanima, če je že kdo dol bil pa če se bolj splača it s trajektom al kr do konca po cest

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz tud letos na Korculo, pot pa sem si zamislil nekako takole;

na Pagu grem na trajekt (cene za motor je vec kot pol cenejsa kot za avto-se mi zdi da se splaca), cez cel pag do Zadra in nekje v Sibeniku v kampu sem mislil prespati, bom vidu kolk dalec bom prisel, ker po vsej verjetnosti startam v petek popoldan. No ja, drugi dan se odpravim proti Korculi do mesta Ploce in zopet na trajekt za na Korculo.

Baje je lepsa fura cez Pag kot dol po jadranu in cesta dol na Peljescu je baje zjebana.

Kdaj pa grete ?

Moj izlet pricnem v zadnjem tednu tega mesca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sosko. Jaz grem s kolegi v pon 15.7. na Korčulo.

Stvar pa gre takole. Odhod iz Brežic, Zagreb, Karlovac, Plitvice,Knin, Senj, Drvenik, kjer grem na trajekt. Razdalja BRE-Drvenik cca 480 km. Cena trajkta cca 100kun (v eno smer motor+voznik).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta cez Knin je najhitrejsa varijanta.

Ce se gre cez Pag je pa vsekakor boljse kakor ce se gre po jadranski magistrali.

Dugace sem pa bil ped dvemi leti na Korculi, ampak me je razocarala. Saj pokrajina je lepa, ni pa nobene velike lepe plaze (npr. Bol ali pa Zrce na Pagu), kar pa je zame glavno. Same ostre skale,....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos, gremo s frendi v Orebić na Hr., pa me zanima, če je že kdo dol bil pa če se bolj splača it s trajektom al kr do konca po cest

Hej, najpametnejše da greste s trajektom Ploče-Trpanj, ker je cesta od Orebiča do stona na ene par mestih hudo sesuta (vsaj bila še lani). In ja rahlo do pretežno muka jo vozit s polno naloženim motorjem.

ItaQ jo pa boste prevozili, če se boste iz Orebiča odpravili na furo do Dubrovnika.

In ja če mislite kampirat so boljši kampi v Kučištu in Vignju (3 oz. 7 km naprej po polotoku od Orebiča).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in cesta dol na Peljescu je baje zjebana

ni več zjebana, letos so jo na novo preplastil, so mi povedali...

Raf in vi to normalno vse v enem dnevu al prej še kje prespite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, mislmo it kr z avtomobili(ogromno prtljage), pa en frend prav, da je bolj da gremo skoz po cest do Orebića, ker so se baje letos trajekti ful podražil. Mamo dol v Orebiću apartma rezerviran za en teden, za 3 dni pa smo mislili it kampirat v Šibenik. Zdej mene zanima kva vi predalagate al s trajektom al po cest(2 avtomobila, 6 ljudi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raf in vi to normalno vse v enem dnevu al prej še kje prespite?

Seveda, v enem dnevu! Zato pa gremo malce bolj zgodi, da se rešmo ta hude vročine. Ja bomo mal riti spedenal :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sosko. Jaz grem s kolegi v pon 15.7. na Korčulo.

Stvar pa gre takole. Odhod iz Brežic, Zagreb, Karlovac, Plitvice,Knin, Senj, Drvenik, kjer grem na trajekt. Razdalja BRE-Drvenik cca 480 km. Cena trajkta cca 100kun (v eno smer motor+voznik).

To pa ni velik km ! Verjetno bom pa sel nazaj po tej poti. Trajekti se mi pa zdijo vsekakor predragi, ampak kaj cmo.

S kaksnimi motorji pa grete, jaz bom sel z pegasotom in mojo boljso polovico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mene zanima kva vi predalagate al s trajektom al po cest(2 avtomobila, 6 ljudi)

Po cesti naokol mate 120km, dve uri lepe vožnje če so cesto urihtal.

V Pločah bi v tem terminu verjetno ene 5-6 ur čakal trajekt, tko da po kopnem all the way!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najhitreje pridete mimo ustja neretve,ce pri sinju zavijete na imotski in HR/BIH mejo,potem pa proti ljubuski in od tam direktno na metkovic; ali pa preko capljine na metkovic.sem letos sel iz DU tam nazaj....iz metkovica sem bil v 2 urah v sinju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa ni velik km ! Verjetno bom pa sel nazaj po tej poti. Trajekti se mi pa zdijo vsekakor predragi, ampak kaj cmo.  

S kaksnimi motorji pa grete, jaz bom sel z pegasotom in mojo boljso polovico

No, tale cena trajekta je kr normalna. Voziš se dve in pol uri. Je pa tko, da so na relaciji Drvenik-Korčula samo trije trajekti na dan. Vozni red preveri na netu. Prevoznik je Mediteranska plovidba.

Mi pa gremo z dvema Yamahama Diversion in pa z eno TDM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa preden zaviješ na ta polotok, al prečkaš HR/BIH mejo?

poglej karto kje so sinj,imotski,capljina,metkovc itd.ko preckas bosansko-hercegovski koridor na morju (neum) te itaq nobeden ne povoha; vsaj bosanci ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja HR/BIH mejo prečakaš, tko, da bomo mi šli po cesti do konca, pol domov bomo pa šli na trajekt(nimamo še ta novih pasušov). gremo pa 4.8 tko, da bojo ta stari pasuši še veljal. Pa me zanima, če je kdo letos že bil dol al pa se kej letos s traejkti pelu, ker me zanima, če so se res tolk podražil kot govorijo. Pa kje bi lohka dubu kakšne cene na netu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne , da bi paničaril.......mal dejte spremljat stanje o požarih!!!!!

Le ti so letos neverjetno pogost pojav......tako na Korčuli,hvaru......

Drgač sepa fino mejte!! 8) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra hvala ma skrbi!!!! Preverjam kakšno je stanje na korčuli. Drgač pa rasmišljam da bi dal na jamaho dodatno opremo.(gasilniaparatpress) :twisted: :twisted: :twisted:

Bom pa še preveril in javim kakšna je situacija. Ja je dober poznat koga na MUP-u včasih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra hvala ma skrbi!!!! Preverjam kakšno je stanje na korčuli. Drgač pa rasmišljam da bi dal na jamaho dodatno opremo.(gasilniaparatpress) :twisted: :twisted: :twisted:

Bom pa še preveril in javim kakšna je situacija. Ja je dober poznat koga na MUP-u včasih.

Sejnisem pretirano skrbeč človek.....samo iz lastnih izkušenj pravim,da ni prav prijetno bežati z otoka,nad glavo pa ti brnijo helikopterji(zrakomlat),razni Canaderji in vsi zlivajo vodo le 500m stran od tvojega bungalova,ko pa izveš,da zaradi nevarnosti odpluje zadnji trajekt čez pol ure.................nor občutek in hitrostno pospravljanje!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trije motoristi gremo 29. ali 30.8 na korčulo skos po cesti in na trajekt šele orebič korčula nazaj pa nekje 10.9. tko da če gre še kdo tistga termina naj se javi. Gremo pa mal po celini mal ob morju nazaj pa čez pag. Mislm da so cest še kr solidne.(brez pretiranega dirkanja.) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cene so takšne Ploče-Trpanj oseba 23kun, avto 80 kun, motor28 kun. Orebič-Dominče oseba 10 kun, avto 48 kun, motor 15 kun. Pa v času nižje sezone 20% popusta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da še jaz pridam svoje:

bila prejšnji teden na Pelješcu.

Trasa: Vrgorac - Ploče - Ston - Bili dvori - Trpanj - Ston - Ploče - Vrgorac

Cesta od Ploč do Stona je prekrasna. na kar dolgem odseku je čist nov asfalt. sanje za ovinke vozit. Od Stona do Orebiča je tudi še normalna cesta (vijugasta) samo na nekaterih odsekih rahlo valovita. Pokrajina je prekrasna ampak če greste z avtom je klimatska naprava obvezna oprema. Od Orebiča do konca polotoka je cesta malo bolj zje*** ampak to itak ni relevantno v tem trenutku.

Povedali so mi, da je treba na trajekt čakat tudi cel dopoldan, ko je visoka sezona (a ni to lihkar?). Torej navijam za pot po cesti. Čeprav greš čez BIH. Če imate nove osebne izkaznice, vam tut ni potrebno imeti novih pasošev. Vsaj meni noben težil, ker nisem imela pasoša.

Najlepša plaža pa ni na Pelješki rivieri (okolica Orebiča) temveč v kraju, ki se mu reče Duba Pelješka. Domačini so sicer skrajno neprijazni, ampak če ne boste parkirali motorjev ob plaži in če se ne boste sončili zgoraj brez, kar že velja za nudizem (seveda to velja za punce), vam najbrž nau noben težil.

Sicer pa priporočam, da se izogibate vožnji v petek oz. soboto ne glede na to katero traso si izberete. Jadranska magistrala je v četrtek popolnoma prazna, notranjost pa v nedeljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imate nove osebne izkaznice, vam tut ni potrebno imeti novih pasošev.

No, pol pa dobr kr itak nimamo pasušov, sej zarad tega smo hotel it na trajekt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Dopusta je konec, torej kratko poročilo.

Peljali smo se po moji zgoraj opisani varianti, razdalja 480 km, cesta ok, gužva zmerna. Trajanje vožnje z vmesnimi postanki cca 8 ur :o :o ! Smo meli zraven začetnika!

Srečal sem nekaj slovencev, na sami Korčuli, predvsem GO registracije. Če je kdo od vas na netu lepo pozdravljen!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!