Skoči na vsebino

Otroški avtosedež


atek

Priporočene objave

sem uporabil iskalnik pa nisem nikjer zasledil kje bi lahko to bilo

Zanima me kako imate pritrjene oziroma postavljene otroške avto sedeže na sredini, levi ali desni strani in zakaj in vaše mišljenje kje je najbolj varno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Otroški avtosedeži se strahotno razlikujejo med seboj že po ceni, da o kvaliteti izdelave sploh ne govori. Moja boljša polovica si je, ko smo ga kupovali, vzela čas in skoraj doktorirala iz otroških avto sedežev. Na koncu smo kupili Storchenmuelle, stolček oh in sploh. Pa ne samo po kvaliteti, ampak tudi po ceni. Seveda je bil del ženine disertacije tudi razmišljanje o varnosti. Po njenih ugotovitvah, meni hvala bogu ni bilo potrebno razmišljati o tem, bi naj bilo najbolj varno zadaj desno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po njenih ugotovitvah, meni hvala bogu ni bilo potrebno razmišljati o tem, bi naj bilo najbolj varno zadaj desno.

OK kmalu bo čas da tudi jaz kupim sedež ker je "jajca" že skoraj premala. me pa zanima zakaj bi naj zadaj desno bilo najbolj varno?

po moji logiki bi bilo najbolj varno za voznikom to pa zaradi tega ker bi naj voznik v primeru nesreče nagonsko zavaroval sebe (zavil stran) in naj bi ravno zato ponavadi najbolj fasal sovoznik spredaj!

za vsako dobro mnenje se zahvaljujem, klasično MS modrovanje pa hvaležno odklanjam v korist humanitarnih organizacij :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK kmalu bo čas da tudi jaz kupim sedež ker je "jajca" že skoraj premala. me pa zanima zakaj bi naj zadaj desno bilo najbolj varno?

po moji logiki bi bilo najbolj varno za voznikom to pa zaradi tega ker bi naj voznik v primeru nesreče nagonsko zavaroval sebe (zavil stran) in naj bi ravno zato ponavadi najbolj fasal sovoznik spredaj!

za vsako dobro mnenje se zahvaljujem, klasično MS modrovanje pa hvaležno odklanjam v korist humanitarnih organizacij :whistle:

Večina trčenj se zgodi čelno ali z boka. Levega. Toraj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bom nameščala sedežek v avto, ga bom zagotovo dala na desno stran, saj ga bom lažje videla, lažje se obrnila k njemu (seveda ne med vožnjo) in nasplošno se mi zdi, da je na desni strani več sedežev.

Ali je pa to bolj varna stran ali ne pa pomoje ni ravno moč raziskati. Če se zaletiš je samo vprašanje same prometne nesreče in ne sedežka... se mi zdi, da so možnosti kar 50:50

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno koliko otrok imas. Vec kot jih imas, manj mas moznosti, da zbiras kam ga bos postavil. Mi ga imamo na levi in na desni. Zadaj je vseeno bolj varno kot spredaj (jajcko lahko imas tudi spredaj, vendar moras izklopiti airbag, vendar mi nismo tega skoraj nikoli prakticirali. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem jaz raziskoval za našega malega, je zadaj na sredini najprimernejši prostor in najbolj varen. Vendar pa v glavnem pri avtomobilih sistem pasov na sredini ne omogoča primerne pritrditve, zato se uporabljata leva ali desna stran. Mi smo šli tudi na varianto Isofix, ki pa je na sredi res velika izjema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gatto,

Lina se je verjetno samo malo pohecala... ugibam, da se ji zdi strašno zabavno (tako, kot meni) dejstvo, da se na motosvet udebatira tudi o totalnih banalnostih... Jaz samo še čakam kakšno temo v stilu "Kakšen kruh jeste motoristi - belega al črnega?"

Mislim, doktorirat o tem, al naj otroka dajo na levo al pa na desno stran v avtu :xx:

Če že moram dati odgovor - dal bi ga na levo stran, za svoj vozniški sedež: v primeru nesreče bi tako lahko instinktivno reševal sebe in otroka v paketu, ne pa, da bi bil v dilemi, ali bom avto zapeljal tako, da bom preživel jaz, ali pa tako, da bo preživel otrok ... ;)

Zanima me kako imate pritrjene oziroma postavljene otroške avto sedeže na sredini, levi ali desni strani in zakaj in vaše mišljenje kje je najbolj varno?

Najbolj varna je vedno sredina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gatto,

Lina se je verjetno samo malo pohecala... ugibam, da se ji zdi strašno zabavno (tako, kot meni) dejstvo, da se na motosvet udebatira tudi o totalnih banalnostih... Jaz samo še čakam kakšno temo v stilu "Kakšen kruh jeste motoristi - belega al črnega?"

Mislim, doktorirat o tem, al naj otroka dajo na levo al pa na desno stran v avtu :xx:

Če že moram dati odgovor - dal bi ga na levo stran, za svoj vozniški sedež: v primeru nesreče bi tako lahko instinktivno reševal sebe in otroka v paketu, ne pa, da bi bil v dilemi, ali bom avto zapeljal tako, da bom preživel jaz, ali pa tako, da bo preživel otrok ... ;)

Najbolj varna je vedno sredina.

Saj si avtomobilist in veš po kateri strani se srečujejo nasproti vozeča si vozila. In tudi trčenje prihaja s te strani. Seveda pa je še več kot od postavitve stolčka odvisno od njegove kvalitete, koliko varnosti bo ob trku nudil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje niti ni tako butasto, čeprav verjamem, da ljudje, ki nimajo otrok pač niti ne pomislijo na te zadeve.

Verjetno, ker ima vedno več MS-jevcev otroke, bo tudi takih tem vedno več.....

Je pa tko luštno, če ti uspe se izogniti teme, katera ti je čisto brez veze in še kaj dosti veze nimaš s tem..... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komur se zdi vprašanje butasto naj pa ne prebira in tudi komentira naj ne, vprešal sem pa čisto iz zanimanja ker smo sedaj lupinico zamenjali za avtosedež in vsak razumljiv starš poskuša svojega otroka najbolje zaščititi oziroma obvarovati ob vseh primerih ne samo v avtomobilu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komur se zdi vprašanje butasto naj pa ne prebira in tudi komentira naj ne, vprešal sem pa čisto iz zanimanja ker smo sedaj lupinico zamenjali za avtosedež in vsak razumljiv starš poskuša svojega otroka najbolje zaščititi oziroma obvarovati ob vseh primerih ne samo v avtomobilu

Lepo si to povedal. Ne varčuj na avtostolčku in montiraj ga, vsaj po moje, zadaj desno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi ga zadaj na sredino.

verjetno je to res "najbolj varno".... problem je le v tem, da večina avtomobilov nima sredinskega Isofixa....... kaj šele, da bi imel varnostni pas primeren za avtosedež........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pupa, jst sem mu samo odgovoril, ker je vprašal:

Zanima me kako imate pritrjene oziroma postavljene otroške avto sedeže na sredini, levi ali desni strani in zakaj in vaše mišljenje kje je najbolj varno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi3 ga imamo za vozniškim sedežom ..... ker med vožnjo voziš :grim in ne drezaš v otroka in obratno :grrr ... definitino priporočam ISOFIX vpetje sedežev :)

Popravljeno . Popravil kat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva sva pa za teren oba spredaj, tamala na jahaču in pripeta. Samo tako lahko dobro vidi zajce, ki jih ciljava. Lisičk ne, ker so lepe. Srnice imajo pa boljše vzmetenje in vedno pobegnejo, tako da jih samo opazujeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno je to res "najbolj varno".... problem je le v tem, da večina avtomobilov nima sredinskega Isofixa....... kaj šele, da bi imel varnostni pas primeren za avtosedež........

em, jaz sem včasih našega junaka v ladi nivi dal na sredino. Sedež sem pa privezal z obema pasoma, s tem da sem levi pas vtaknil v luknjo kamor bi se normalno vtaknil desni, in obratno. Edino tako je bil sedež(govorim za varianto od 9 kil naprej) dovolj stabilen tudi po terenu.

No, zdej pa ni dileme, en levo, drugi desno. Levi je tisti, ki manj brca, torej starejši, ki se mu že da kaj dopovedat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da vozimo po desni strani, se mi zdi najbolj logično in VARNO, da je otroški sedež na desni strani. Ko avto parkiraš, otroka vendar ne boš jemal(a) ven na levi, kjer mimo tebe švigajo avtomobili, ampak s pločnika na desni strani!! Vsaj običajno se tako parkira.

Kar pa se tiče izbire: narejeno je bilo ogromno primerjalnih testov, žal pa so najboljši običajno tudi najdražji. In pri otrokovi varnosti verjetno ne bomo varčevali ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da vozimo po desni strani, se mi zdi najbolj logično in VARNO, da je otroški sedež na desni strani. Ko avto parkiraš, otroka vendar ne boš jemal(a) ven na levi, kjer mimo tebe švigajo avtomobili, ampak s pločnika na desni strani!! Vsaj običajno se tako parkira.

Kar pa se tiče izbire: narejeno je bilo ogromno primerjalnih testov, žal pa so najboljši običajno tudi najdražji. In pri otrokovi varnosti verjetno ne bomo varčevali ?

Naj ne bi. Ampak, ko varčuješ povsod, je takšno početje pri varnost najenostavnejše. Na žalost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud meni se zdi, da je zadaj desno najbolje. Tako tud mi prakticiramo...

Je pa še ena stvar. Še posebej, ko je otrok majhen, ponavadi sedi tud mami zadaj (mlekarna mora bit pač blizu :grim ). Če imaš sedež na sredini, ima bistveno manj prostora, ko je treba malega med vožnjo kaj ven vzet .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naš mali princ ima sedežek zadaj desno. Zakaj? Med vožnjo ga ati vedno vidi v vzratnem ogledalu, pred semaforjem ga laže pobožaš po nogici, kot pa če bi bil levo. Pa tudi, ko se ustaviš kje, je varneje za ven malega dobiti. Če pa ima kdo dvojčke, pa ni neke izbire- levo in desno. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naš mali princ ima sedežek zadaj desno. Zakaj? Med vožnjo ga ati vedno vidi v vzratnem ogledalu, pred semaforjem ga laže pobožaš po nogici, kot pa če bi bil levo. Pa tudi, ko se ustaviš kje, je varneje za ven malega dobiti. Če pa ima kdo dvojčke, pa ni neke izbire- levo in desno. :OK:

Dragi Motofreak! Že nekaj časa spremljam tvoje poste, pa lahko rečem, da kadar kaj poveš, poveš to tehtno in racionalno. Bravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekako sem se že skoraj odločil za ta sedež kiddy life pro - http://www.kiddy.de/index_deutsch.asp

produkte/kiddy life pro

prednosti ki jih vidim:

- uporaben od 9 kg do konca ker se vse nastavlja

- montira se z pasovi in ga lahko brez problemov prestavljaš po avtih

- otrok ni pripasan z pasovi ampak ima pred sabo zaščito in je ob trku glava manj na udaru ker celo telo prenese silo

- naš Jaka se je odlično počutil v njem v trgovini

- lahko je tudi ležeč

- na večini testov je dobil najboljše ocene varnosti ali celo zmagal

moteči elementi:

- na enem forumu sem bral da je baje malo več dela (zajebancije) z pritrditvijo dokler se ne navadiš

- z 62.000 sit ni najcenejši ampak OK za 10-15.000 sit razlike mi je vseeno

kake IZKUŠNJE?

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!