Skoči na vsebino

Mali športniki


C4V4L13R

Priporočene objave

Tema o malih in hitrih avtomobilih, k so vse bolj popularni se mi je zdela zelo zanimiva, zato sm jo tud tlele postavu :)

Malo razprave, mnenj in izkušenj .)

Ciljam na

Corsa OPC

Clio RS

Polo Gti

Fiesta ST

...

Osebno mi je najbolj všeč corsa, ker sem pač bolj navdušen nad opli, drgač pa bi si prvo mesto z njo delila fiesta...clio je na zadnjem...ker je pač reno :doze:

Seveda moramo oment še druge kot so mazda3 MPS, 206 RC, petka GT turbo idr

Pa da me ne boste napadl da tlačm vse v en koš, naj povem da mislm male športnike, majhne avtomobile z relativno veliko močjo motorja, ki pa niso nujno med seboj konkurenčni .)

post-12378-1170261169_thumb.jpg

post-12378-1170261206_thumb.jpg

post-12378-1170261231_thumb.jpg

post-12378-1170261254_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odsvetujem vse.. kupi raje enega 2 klase višji avto (accord, mondeo, vektra, pasat, 407, laguna,...)z normalnim motorjem - za 5 miljonov dobiš že ornk makino!

pa še čričkov neboš čez pol leta poslušal :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si omenu že mazdo3 MPS, potem so zraven še golf GTI, megane RS, focus st,... :hmm: al so to že preveliki?

uops...ja mazda ma 260KM...sm nekej pomešov...skos mam v glav d jih ma 150 :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so zabavni avti ampak cene imajo pa :kva1: :kva2: :eek: :lol1:

za ta denar dobiš že konkreten avto :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predrago...zdej tko je s tem...kokr za koga...odvisn kaj hočš .)

js novga avta vrjetn d sploh neb šou kupt...kr v 2 letih recimo ne zgubi dost, cena je pa kr drgačna :)

ampk dobr...ne gre se za to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja za 15k dobiš že spodoben rabljen avto...zdej odvisno kaj ti je ljubše...vsakemu svoje...tej avti so verjetno res igračke, to je pa več ali manj vse...še omare ne moreš noter pripeljat :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok no...al niti niso namenjeni za omare prevažat :slap:

to so 'fun' avtomobilčki za mlade oz. za mlade po srcu, zarad majhne teže in velike moči majo kr dobre zmogljivosti, so pa primerni tud za manjše družince...namest cliota kupš cliota rs pa maš še športnika zravn...3 v 1 :doze:

drgač pa...omare ne morš spravt niti v laguno, mondeota, vectro.... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni pene .)

ja no...kaj pa recimo mau nazaj če gremo s časom...recimo 205 turbo al pa 5-ka maxi turbo pa 5-ka gt turbo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kukr sm slišal je Fiesta tko zakon, da za tak dnar ni bolšga. Drži zelo dobro, mašina tudi lepo gre...

Sicr pa če bi kupoval bolj zverinski avto bi kupu rabljeno Accord Type R ali M3. Oboje stara modela. Nekako mi tile hatchbacki delujejo zelo nestabilni. Čeprav ga vozm sam :D Ampak moj je uibr nestabiln :OK:

Ker nov avto nevem če se splača kupt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja no...kaj pa recimo mau nazaj če gremo s časom...recimo 205 turbo al pa 5-ka maxi turbo pa 5-ka gt turbo :naughty:

205 sm jst gledal da bi si omislu ko nardim izpit...en cajt nazaj se je prodajala z 1.6 motorjem za 1000€...kr fajn avtič za moje pojme...mogoče kdo ve kako je s temi avti? vzdržljivost pa to :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so 'fun' avtomobilčki za mlade oz. za mlade po srcu, zarad majhne teže in velike moči majo kr dobre zmogljivosti, so pa primerni tud za manjše družince...namest cliota kupš cliota rs pa maš še športnika zravn...3 v 1 :doze:

bi te videl kako v cliota RS spraviš voziček in otroški sedež :headbang:

če pa ti že to rata pa kupiš navadni clio in iz razlike v ceni (najmanj 3 mio sit) še en SS motor pa še kaj ostane :grim

če že hočeš družinski in "športni" avto moreš kupit vsaj subaru imprezo 2,0 sw (karavan, 153 KM) ki stane približno enako (5 IN NEKAJ MIO SIT) kot clio RS pa še 5-vraten karavan je, ali pa pluneš 8,3 mio za imprezo SW ali 11 mio za imprezo WRX STI.

vsi avti o katerih tu govoriš so navadna preserancija za pubertetno mladino. nič prostora in vizualno nič avta s katerim se moreš potem nonstop dokazovat na cesti ker te noben ne jemlje resno in te zamenjuje za navadno 1,1 varianto z poceni spojlerji :devil:

PS: čez tuhinjsko dolino se z navadnim polotom (preverjeno) pelješ isto hitro kot z 206 WRC, če voznik poskuša ne-povozit vse kar je na cesti :lol1: . tisti v WRC-ju ima večvrednostni kompleks, ti v polotu majnvrednostnega ampak mimo kombija ne morem nobeden :devil:

evo to je moj željen družinski avto ampak bo še malo počakal, predvsem iz cenovnih razlogov :grim

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že že...sm pol lahku za 11 mio kupš rablenga M5 k naščije vse povrst k so tlele omenjeni :doze:

vsaka stvar je narjena za svoj namen...to mi je trapasto primerjat kaj bi vse lahko :slap: tako kot primerjajo moj motor (ybr 125) z 2-taktnimi ss 125kami...dobr d ne gremo primerjat psa in konja :slap:

govorimo o tem kolk je kšna stvar (v tem primeru avti) dobra v tem za kar je narjena :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vi pa master res volje ob uosmi uri zvečer kdo ma bulše spojlerje kdo ma bulše kulce kdu kable od svečk, ma dijo porko fantje ala cio vn treba po babe, al pa mam samo tak občutek ko mi je spet narasla vročina na 40. Uglavnem človek nevem al bi se smeju al joku :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sej avti, ki si jih naštel, kar pašejo skup. Razen mazde 3 MPS, ki je razred višje .) .

Ma, mene majhni avti z močnimi motorji nekak ne potegnejo. Mislim, da je najboljša kombinacija nižji srednji razred z močno mašino, če se že gremo konje (Mazda 3 MPS, Subaru Impreza, Focus ST itd.) :yea1: Vseeno je v njem nekaj prostora, medosna razdalja omogoča dobro vožnjo po avtocesti ali po ovinkih... Sej če pogledaš avte v rally prvenstvu, so večinoma tud iz te klase. Je že nek razlog za to. :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Okusi so različni. Jaz recimo ne bi imel malega avtomobila, ker sem mnenja, da je zadek pri njih prelahek in je s tem stabilnost na cesti slabša, ampak to je zgolj subjektivno razmišljanje (Civic Type-R je nekaj drugega). Kot je rekel Pervy, tudi prostora ni nič, navadno si kakšni audio freaki (med katere ne sodim, saj raje poslušam petje motorja) dajo še tubo zadaj in potem se pri Seiersbergu sprašujejo, kam bodo dali puncine obleke :D No, da nima prostora lahko ugotoviš že pri enem nakupu v Interšparu ali pa odpravljanju na morje. Meni je še moj Mondeo premajhen :D Ker je govora o precej denarja sem mnenja, da zadevo še vsaj malo prespiš. Razen, če finance niso ovira in boš ob morebitni zamenjavi avtomobila na minimalnih stroških v razliki.

Kolega ima Civica Coupe in CRX iz približno istega leta (okoli 95) in baje v legi ni primerjave. Coupe leži neprimerno bolj suvereno v ovinkih kot ultralahek CRX.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ultralahek crx letnika okol 95 ima "samo" cca 1150 kg :P

se mu pa pri legi napram civicu pozna da je crx navsezadnje targa. Zavari streho in pridobil boš na togosti avtomobila. Vendar crx v osnovi ni namenjen temu :D

on-topic: avto z dosti konji mora biti tudi velik

pa morda bi v tem segmentu dodal še eno "raketico", suzuki swift

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ultralahek crx letnika okol 95 ima "samo" cca 1150 kg :P

se mu pa pri legi napram civicu pozna da je crx navsezadnje targa. Zavari streho in pridobil boš na togosti avtomobila. Vendar crx v osnovi ni namenjen temu :D

on-topic: avto z dosti konji mora biti tudi velik

pa morda bi v tem segmentu dodal še eno "raketico", suzuki swift

fotr je pred leti lastiu avto s 1125kg in 170KM...takrat sem vedno komej čakov da kam gremo :P :doze: :topic:

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!