Skoči na vsebino

Neizvolitev Mitje Gasparija


Carr

Priporočene objave

Pozdrav vsem!

Po "aferi" z delovnim gradivom Banke Slovenije Mitja gaspari ni dobil zadostne podpore v parlamentu. Ali si je zaslužil ponovni mandat ali ne? Ali je bila afera le dobro zrežiran politični projekt?

Meni se zdi, da je bilo tokrat vse le malo preveč očitno. Delovno gradivo ni šlo v Evropsko centralno banko (torej posledic ni bilo), nakako pa je prišlo do Jelinčiča. Je to dovolj za nezaupanje človeku, ki je tako dobro izpeljal projekt prevzema evropke valute?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja... od trenutne vlade ne morem pričakovati kaj drugega.

Je pa kriminal, kaj se v naši državi dela. Saj ne, da bi bili tudi prejšnji kake rožice.... daleč od tega, samo nova generacija je pa presegla vse meje dobrega okusa........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor je kdaj srečal Gasparija in imel to nesrečo, da je moral sedeti v isti družbi, se mu ta odločitev sploh ne bo zdela čudna. Med slovenskimi politiki in bančniki ni nikogar, ki bi Gaspariju, po nadutosti, segal do nohtov, ne gležnjev, na nogi. Pa še iz trenutno razpadajoče stranka, LDS, je. S "polizičnimi mrtveci" se noben sistem ne druži rad. In Gaspari je očitno svoj visoki C že odpel. Prav nobene škode ni.

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kdo naj bi bil bolj primeren od Gasparija?

Zaradi mene tudi če je tip nadut, pa četudi je iz ne vem katere politične stranke ali samo simpatizer, jaz še vedno rada vidim, da so na poziciji ljudje, ki so sposobni in si ta naziv zaslužijo

in resnično upam, da si kdaj res sedel v njegovi družbi in bil deležen te časti, da si lahko lastnoročno ugotovil, da je tip tako nadut, kot mu pripisuješ......

Moram ljudi, ki te poznajo malo povprašati, s čim se ti ukvarjaš, ker toliko teh ljudi poznaš...... res, svaka ti čast :worship: :worship:

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kdo naj bi bil bolj primeren od Gasparija?

Zaradi mene tudi če je tip nadut, pa četudi je iz ne vem katere politične stranke ali samo simpatizer, jaz še vedno rada vidim, da so na poziciji ljudje, ki so sposobni in si ta naziv zaslužijo

in resnično upam, da si kdaj res sedel v njegovi družbi in bil deležen te časti, da si lahko lastnoročno ugotovil, da je tip tako nadut, kot mu pripisuješ......

Moram ljudi, ki te poznajo malo povprašati, s čim se ti ukvarjaš, ker toliko teh ljudi poznaš...... res, svaka ti čast :worship: :worship:

Do nedavnega in pred Gasparijem je bil to Arhar. Sedeli pa smo skupaj pred nekaj leti na terasi Restavracije Golf na blejskem Golfskem igrišču. Nič posebnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da sem enkrat to že napisal, da bi janša rad bil tito, pa se je mal prepozen rodil, lahko pa mu mogoče tudi rata, nebi bil presenečen :?

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Mitja gaspari ni dobil zadostne podpore v parlamentu. Ali si je zaslužil ponovni mandat ali ne?

Ne vem, nisem ne politik in ne gospodarstvenik, zato se na te stvari nič ne spoznam. Zato tudi ne mislim in ne morem komentirati.

Vam pa polagam na srce eno že več kot 150 let staro misel: 'Le čevlje sodi naj kopitar'.

Kajti tudi ta tema se bo zelo hitro izrodila, razdelili se boste na rdeče, črne, zelene, sive, itd.itd. in na koncu sploh ne boste več vedeli, kakšen je naslov teme. Ostal bo samo še ravs in kavs. In seveda samooklicani 'strokovnjaki', ki pa so itak najpametnejši v prav vsaki temi na MS forumu.

Pa en lep pozdrav vsem skupaj, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To imaš prav, le kopitar naj čevlje.

Ampak, če bi vodja Banke Slovenija vplival le na počutje v Banki Slovenija.

Tako pa lahko vpliva tudi na naše počutje

Zato si ga upam soditi tudi kot popolni bančnopolitični laik.

Čeprav ga tu ne bom.

Ampak, tako, načelno, vsakega, ki lahko pomembno vpliva na moje življenje, si upam in si jemljem to pravico, soditi, pa če sem še tak laik na tistem področju.

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor je kdaj srečal Gasparija in imel to nesrečo, da je moral sedeti v isti družbi, se mu ta odločitev sploh ne bo zdela čudna. Med slovenskimi politiki in bančniki ni nikogar, ki bi Gaspariju, po nadutosti, segal do nohtov, ne gležnjev, na nogi. Pa še iz trenutno razpadajoče stranka, LDS, je. S "polizičnimi mrtveci" se noben sistem ne druži rad. In Gaspari je očitno svoj visoki C že odpel. Prav nobene škode ni.

Nisem prepričan,če je Gaspari bil član LDS-a..?

Ga je pa LDS postavila na ta položaj.

Sam mislim, da je svoje delo opravljal dobro, saj je bil tolar kar stabilna valuta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpiram spremembe! Že iz higienskih razlogov bi se morale politično postavljene funkcije zaključiti po recimo dveh mandatih, sicer se nekaterim stolčki kar prilepijo na r.iti.

Kar se Gasparijeve sposobnosti tiče: kako je že bilo z delovanjem nekdanje banke jugoslavije ko je tam sedel Gaspari? (hint: vdor Srbije v monetarni sistem)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem prepričan,če je Gaspari bil član LDS-a..?

Ga je pa LDS postavila na ta položaj.

Sam mislim, da je svoje delo opravljal dobro, saj je bil tolar kar stabilna valuta.

Bil, bil. LDS ni postavljal "političnih tujcev" na najpomembnejše položaje. Saj je bil tudi minister.

Zagotovo je Gaspari "maher" na svojem področje, a časi so se menjali, politična klima spremenila in ........Gasparija ni več. LDS pa šteje zadnje ure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni žalostno, da se sploh ne gleda sposobnost človeka... ampak samo to od kod prihaja in kdo ga podpira.....

res smo daleč prišli ja! :BUA:

Kaj pa si mislila, ko smo se odločali o parlamentarni demokraciji? Da bodo, kot v starih časi, nekateri priviligiranci večni? Temu se reče:"Stari asi, novi časi".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sod brez dna...

tudi stara metla pomete stari prah, prav tako pomete tudi tudi nov prah

Seveda tudi nova metla ne zaostaja: pomete tako kot nov prah....

slaba primerjava, no :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjava je zelo dobra. Vsakič, ko odstavijo predsednika uprave nekega podjetja, ponavadi ali pa zelo pogosto zamenjajo tudi člane uprave. Vladavine LDS-a je konec in SDS pač postavlja svoje ljudi. Zmeraj je v življenju tako. Ko se očiš od žene, se nehaš tudi družiti z njeno žlahto. A ni to jasno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa pizda, sej ne gre samo za stranke hudiča. Pa kaj ti res verjameš, da je to dobra poteza?

Sicer pa, če bi se dobro razumela z žlahto bivšega oz. imela zaradi njegovega znanja še kako korist, verjemi mi, da ne bi menjala kure, ki nese zlata jajca....

'

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa pizda, sej ne gre samo za stranke hudiča. Pa kaj ti res verjameš, da je to dobra poteza?

Sicer pa, če bi se dobro razumela z žlahto bivšega oz. imela zaradi njegovega znanja še kako korist, verjemi mi, da ne bi menjala kure, ki nese zlata jajca....

'

Poiskusi razumeti, da je vsaka politična kariera odvisna na koncu od volilcev. In javne finance so hudo občutljiva stvar. Zato pač menjavajo starega guvernerja. Po izteku mandata. Mandat pa se zmeraj začne in zmeraj konča.

Nihče ni nezamenljiv in noben tako velik sistem, kot je Banka Slovenije, ne sloni na samo enem človeku. Kje pa je bil Gaspari, ko je bil guverner Arhar? Kje drugje. In če bi takrat razmišljali enako kot danes, bil bil Arhar še zmeraj guverner.

P.S. Tisti uvod posta pa se mi zdi, da ženskam nekako ne paše. Stvar okusa pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!