Skoči na vsebino

ITALIJA - zaplenili so mi avto


amise

Priporočene objave

je zelena karta v ITA obvezna ? od kdaj ? priporocena da, obvezna kolikor vem ni.

prometno v zep in do strica palicaja zaplenilca stopi, placaj in se odpelji.

seveda, ce je materialna vrednost vozila pod vsako diskusijo ga pusti tam. razen ce si custveno navezan na "aftek". :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kaj, dokumente nesi s sabo, da dokažeš, da je vozilo tvoje. saj si verjetno dobil papir, pa tudi informacijo kam lahko greš avto iskat. plačilu kazni se pa ne boš izognil, to ti garantiram. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če češ avto nazaj boš moral nekaj plačat. Ma 1000 EUR se mi zdi vseeno malo preveč za pozabit dokumente... :hmm: se mi zdi, da je to vse skup, kazen, odvzem vozila in za ga dobit nazaj. A plačilnega naloga ti ni napisal? Potem ti bodo mogoče kazen znižali, če se boš kaj pametnega zgovoru... Kako je z zeleno karto ne vem, ma mislim, da ni več obvezna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

€ 1000 ?

kaj si pa vse delal ? telefoniral, prehiteval cez polno, prehiter bil za vsaj 40 km/h, ignoriral signale policije in jim se gobezdal nazaj ? samo brez prometne je jurja evrov malo veliko.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi na policijo, oziroma tja, kjer moraš prevzeti avtomobil. Ko ti povejo kakšna je kazen in zakaj jo moraš plačati, uporabi vs mogoče zadeve, da dokažeš, da si bogi, nebogljen, nezaposlen, brez staršev... pa, da je avtomobil malo vreden, pa kaj bi oni naredili, če bi se jim to dogodilo pri nas v Sloveniji, pa da nisi vedel, skratka nakladaj. Običajno pomaga, tudi meni so avtomobil zaplenili v Milanu zaradi napačnega parkiranja, pa sem se izvlekel z minimalno kaznijo. Nikakor ne dajaj vtisa prepotentnosti, ponižnost v teh primerih pomaga. Če znaš italijanski jezik je toliko boljše, čene priporočam, da peelješ nekoga s seboj, ki ga obvlada.

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če češ avto nazaj boš moral nekaj plačat. Ma 1000 EUR se mi zdi vseeno malo preveč za pozabit dokumente... :hmm: se mi zdi, da je to vse skup, kazen, odvzem vozila in za ga dobit nazaj. A plačilnega naloga ti ni napisal? Potem ti bodo mogoče kazen znižali, če se boš kaj pametnega zgovoru... Kako je z zeleno karto ne vem, ma mislim, da ni več obvezna...

že to da ti zaplenijo avto je težka kazen.jaz sicer sem se poskušal zvleč iz dreka samo ni bilo šanse in mi je reku da je kazen če pozabiš dokumente 1000 eurou in še posebno če gre za tujca je še hujše... :(

in sicer mi je tako reku da 80% plačam njim s položnico ker sem bil v prekršku in ostalih 20% pa plačam tistim kateri mi bodo povrnili... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikšna je pa vrednost avtomobila? (če ni skrivnost)

:)

Popravljeno . Popravil nofrus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne poznam italjanskih predpisov, ampak ta je silno kruta.

237/3 člen ZVCP-1 UPB4 ma 3 eno fejswtno kazen in ta znaša 10.000 SIT, se pravi 40 EUR.

Če ti hoče makaronar zaračunat 1000 EUR, prav, ampak naj ti pokaže, kje to piše (ti je dolžan pokazat) in če ti ne bo dal potrdila, pol je pa :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: Jest bi ga po p.... in to fino!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Iz osebnih doživetij bi skoraj verjel v višino kazni. Osebno sem službeno pogosto po Italiji. Na srečo nisem bil velikokrat kaznovan, doživel sem pa sledeče:

Ko so me v Manzanu ustavili zaradi previsoke hitrosti, nisem imel dovolj gotovine s seboj za plačilo kazni, zato so mi dali na izbiro dve stvari: Ali počakam da mi kdo prinese denar ali pa zaplenijo vozilo dokler ne poravnam kazni - ja za tujce veljajo drugi zakoni. Saj tudi Italijani pri nas morajo plačati kazen na licu mesta!

Pred kratkim smo dva vozila kjer je omejite 70 km/h blizu 110 km/h, s tem da me je še Volvo za mano prehitel.......policija......stop......Volvo je pobegnil, policaji za njim.......ko so zaključevali postopek z menoj, so voznika Volva že ulovili in ga pripeljali z lisicami na rokah! Ne Vem kaj še vse je storil, ampak očitno so pri njih kazni bolj rigorozne.......

Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... zato so mi dali na izbiro dve stvari: Ali počakam da mi kdo prinese denar ali pa zaplenijo vozilo dokler ne poravnam kazni - ja za tujce veljajo drugi zakoni. Saj tudi Italijani pri nas morajo plačati kazen na licu mesta!

enako bos dozivel tudi v AUT kot nerezident.

ali jaz v SLO (BTDT). :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Evropi se lahko voziš, govorim iz lastnih izkušenj, zmeraj hitreje od omejitev, pa te ne bo nihče drgnil. Le mero je potrebno imeti, kje in koliko. Je pa dejstvo, da so kazni v glavnem povsod, bistveno nižje od naših. Seveda pa ni pametno, da se po EU voziš brez dokumentov, ker bo zaplemba vozila logična posledica pozabljivosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je žal kar res.

Drugod so kazni nižje, kot pri nas, še posebej, če gledaš na lastni ali povprečni dohodek.

In severno in zahodno od nas velja, vozi tako, kot krdelo, ne izstopaj in nič se ti ne bo zgodilo.

To, da imej vse papirje s seboj, je itak pravilo številka 1.

Južno in vzhodno od nas pa sem se še v ranjki jugi vozil s precejšnjo mero nezaupanja, že od leta 1974 dalje, ko sem pridobil prvo vozniško dovoljenje. Takrat živel v KP in takoj čez Dragonjo vozil zelo, zelo previdno in neizzivajoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje prvo oglašanje na tem forumu in nekaj dni sem brez komentarjev vzdržal. Zdi se mi da nekateri res mnogo vejo :eek:

Dokumente je treba nosit s seboj,sploh pa v tujini,kazen plačaj in dobiš avto, preprosto samo boli, nič drugega!

Popravljeno . Popravil Perla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stvar je urejena... :) avto sem dobil nazaj.

no v glaunem sem tam malo vprašal če se bi dalo kaj zmenit da mi znižajo kazen.

tista baba se mi malo nasmeje in mi reče bomo vidli.pol mi pa da papir v roke in pogledam znesek 400 eurou.torej mi je znižala kazen za več ko pol... :OK:

iz 1000 eurou na 400...

dobro sem jo odnesel..... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pa slabo, ce so te v startu naspidirali na 1000, realna kazen bi bila 150-200, placal si 400.

samo malo modrujem, da ne bodo doloceni to vrlino samo zase zasedli. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo, sam da si se izvlekel :OK:

a maš plave učke pa tak obraz, da so te ženske vesele samo če te vidijo? :lol1:

ponavadi pomaga bit...lep :lol1: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem preveril italijanske zakone in piše jasno da za ta prekršek je kazen 1000 eurou tako da to drži... :krneki:

samo 1000 eurou je pa preveč... :blink:

raj se vprašaj, a je blo vredno dokumente doma pustit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!