Skoči na vsebino

Nakup Proton-a : ZA ali PROTI?


uporabnik123

Priporočene objave

Odločam se za nakup prvega avtomobila v cenovnem razredu do 1500 evrov. Zaradi bogate opreme in nizke cene sem postal pozoren na Proton-e 313. Doslej sem se poučil, da se je ta proizvajalec umaknil iz vseh evropskih trgov kar bi utegnilo povzročiti težave pri nabavi rezervnih delov. Menda pa so vsaj glede motornih delov ustrezni tudi tisti od Mitsubishija Colt?

Pobrskal sem tudi med mnenji nemskih kupcev Protonov; niso ravno najboljsa.

Kaksne so pa Vase izkusnje oz. mnenja?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se zdi da bolš kej drugega it pogleat .) do 1500 € boš našu kej bolšega in se ti ne bo treba obremenjevat kje boš dobu dele . Premisl .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

proton...to je malezijsko k ne :?

sploh še prodajajo to pr nas...včasih jih je blo kr nekej tukej...sm mislm d ti je bolš kej korejskega vzet...je bol preverjeno, kšn hyundai, daewoo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupuješ avto za malo denarja, vzami najbolj pogost model, da ne bo težav z deli v primeru okvare. Nisi tako bogat, da bi lahko poceni kupoval, itd .... Vzem Cliota, Puntota, Polota ali kaj podobnega. najraje Polota - mal manj opreme bo imel verjetno, bo pa šel nemški voz zanesljivo in robustno novim pustolovščinam na proti. Tudi 1.0 dovolj dobro gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti je sodelavec kupil Protona.

Vsi smo se po tleh metali od smeha in mu odsvetovali, pa da v firmi tudi dovolj plačujejo, da si lahko kaj bolj nemškega privošči.

Kot rečeno, kupil ga je in vozilce ga je nekaj let služilo brez kakršnih koli komplikacij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proton je bil kar nekaj let avto leta v UK, kar po moje ni ravno za odmet. Osebno sem imel kio 5 let (pa se bi jo imel, ce ne bi imel ravno prilike kaj drugega kupit), pa je to se vedno avto z najmanj tezavami.

Osebno: kupi s previdnostjo, kot pri vseh rabljenih avtomobilih. Pa pozabi na nemska jajca... ni so vredna pol pizde tople vode. Imam raje korejca, japonca ali malezijca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega jih šravfa in pravi da so zelo dobri avtomobili - jest osebno tega ne verjamem :blush:

Na tvojem mestu bi si rajš kupu kšno lepo AR 155, dober avto, pa še rezervni deli so poceni

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se za nakup prvega avtomobila v cenovnem razredu do 1500 evrov. Zaradi bogate opreme in nizke cene sem postal pozoren na Proton-e 313. Doslej sem se poučil, da se je ta proizvajalec umaknil iz vseh evropskih trgov kar bi utegnilo povzročiti težave pri nabavi rezervnih delov. Menda pa so vsaj glede motornih delov ustrezni tudi tisti od Mitsubishija Colt?

Pobrskal sem tudi med mnenji nemskih kupcev Protonov; niso ravno najboljsa.

Kaksne so pa Vase izkusnje oz. mnenja?

Hvala.

Malo denarja, malo muzike in hudo dragi rezervni deli. Ko ga hočeš prodati, postane odpad najsprejemljivejša opcija. Ne kupuj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rst, sorry, sem pobrisal celo stran postov za tvojim in vsi so bili samo o alfi.

prejsnje sem enostavno spregledal.

urejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imam sam še večjega eksota (v Slo nikdar prodajali nove s tem da uvoznik za nissana obstaja ampak itak se gane poslužujem v azdnjih dveh letih od kar sem lastnik) ti povem sledeče.

Če ga ne boš razbil, se najbrž večino mehanskih delov da dobiti od kakega drugega tipa avtomobilov, kakšne luči blatniki in podobne zadeve pa znajo biti mogoče malo večje težave

povprašaj pred nakupom po trgovniah o dobavi takih delov ( ali na splošno o delih za Protona)

Nekoč je bil uvoznik industrija import (subaru, proton, suzuki) kdo ap je bil zadnji uradni uvoznik apnimam pojma. sem pa skoraj prepričan da cela evropa ni brez dobave rezervnih delov.

Potrošni material se zagotovo dobi na vsakem "vogalu"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa pozabi na nemska jajca... ni so vredna pol pizde tople vode. Imam raje korejca, japonca ali malezijca

Ker :?

Popravljeno . Popravil Gregc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam ti kakega korejca, niso nič slabši (ali pa so celo boljši) od nemcev, a ti za isti denar nudijo veliko več. Sploh pa so po mojem mnenju nemci absolutno precenjeni - lep primer je Golf. Ta je bil v stari Jugi zakon, ker si česa boljšega raja pač ni mogla privoščiti, in zato še dandanes marsikdo misli, da je Golf naj naj.

Pa veliko veselja, čim manj popravil in veliko kilometrov z novim avtom ti želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah no Golf II zna vsak popravit ki ima nekaj ključev cekarju, dele dobiš v vsaki trafiki, ne kvari se pa tudi ne toliko. In to je prednost katera mu še vedno drži ceno :devil:

Najbrž 20 let star golf nima brez pomena enake cene kot 10 let star korejc pa še lažje ga prodaš-če ne drugam pa v rojstno državo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

golf - I ali II ali III ali IV ali V - NI proton.

kaj se potem mesa tukaj zraven vse ostalo, samo izkusnje s protoni ne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

golf - I ali II ali III ali IV ali V - NI proton.

kaj se potem mesa tukaj zraven vse ostalo, samo izkusnje s protoni ne ?

Brez zamere, stari moj, golfa sem dal samo za primerjavo.

Mimogrede, v temi 'Dizelski ali bencinar?' delajo doktorske dizertacije o kurilnem olju, pa te nič ne moti. Celo ti si lonček pristavil. :angry:

Popravljeno . Popravil andi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to , da je omenil cenovni rang avtomobila, mu kaka koristna informacija oz. namig ne bo odveč..

jaz sem tudi pred pol leta kupoval avto za podobno ceno in sem se odločil za Hyundai Lantro 1.8 16V letnik '96.. poraba je res malo višja (od 7,5-10l) se pa pelješ resnično udobno.. avto je zanesljiv ob rednem vzdrževanju, je zeloooo prostoren in ima veliko opreme, ki nikakor ne deluje ceneno.. pa še deli so dostopni, saj se teh avtomobilov kar veliko prodaja razbitih.... priporočam :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proton :?

Ne vem no, iz lastnih izkušenj ne morem nič komentirati, definitivno je pa bolje

vzeti avto za katerega je dobava rezervnih dalov zagotovljena.

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede, v temi 'Dizelski ali bencinar?' delajo doktorske dizertacije o kurilnem olju, pa te nič ne moti. Celo ti si lonček pristavil. :angry:

"stari", ce ne bi bilo tako smesno bi bilo najbrz tragicno. :devil:

ti si kar privosci druge kriviti. :)

(whatgoesaroundcomesaroundpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!