Skoči na vsebino

"fiksiranje" motorja


flight69

Priporočene objave

Malo sem ze brskal po forumu, pa ne nasel - kako je najbolje privezat motor na kombiju, ki nima nobene posebne predpriprave za take prevoze- razen obrockov skozi katere gredo gurtne?

Sej ga bom probal zvezat kot salamo :grim in vpet kamorkoli se bo ze dalo, sam ce ma kdo kak nasvet na kaj naj bom posebno pozoren, ga bom zelo vesel?

Aja, verjetno najbolje da stoji na gumah in ne na kakem stojalu?

Tks!

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako... motor v kombi brez stojala na obe gume... zavežeš z guntni in to je to...vmes med štrik pa motorjem daj cajtng, da ne boš plastik odrsu oz. polomu... nima kam da pade .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor postaviš noter na kolah more stat.

spredi vilce probaš čist skupaj dat. pol pa ga malo nagneš na eno stran in pritrdiš pol pa iz druge še isto pritrdiš in tak dalgo španaš gurtno da bo motor raven. ko to narediš je motor zazihran da nebo padel levo desno. pol pa še ga samo pritrdiš odzadaj da nebo šel naprej pa nazaj pa je toto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadar sem vozil motor v kombiju sem ga ponavadi dal s sprednjim kolesom v sprednji desni kot kombija, ga položil na stransko stojalo, zadnji del motorja pa potisnil čim bolj h levi strani kombija.

Potem sem z eno gurtno delno fiksiral levi konec mortorja (kjer je stranska tačka) in nato sem na desni strani čim bolj zategnil gurtno in nato še na levi.

Motor je zmeraj stal kot pribit.

Podobno sem ga fiksiral na prikolici, le da sem tu še ponavadi prej fiksral spredno kolo ob sprednjo stranico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadar sem vozil motor v kombiju sem ga ponavadi dal s sprednjim kolesom v sprednji desni kot kombija, ga položil na stransko stojalo, zadnji del motorja pa potisnil čim bolj h levi strani kombija.

Potem sem z eno gurtno delno fiksiral levi konec mortorja (kjer je stranska tačka) in nato sem na desni strani čim bolj zategnil gurtno in nato še na levi.

Motor je zmeraj stal kot pribit.

Podobno sem ga fiksiral na prikolici, le da sem tu še ponavadi prej fiksral spredno kolo ob sprednjo stranico.

Na prikolici ni problem.

V kombi ga postaviš na stransko stojalo tako, da je zagozden v kot (naprej) in se pri zaviranju ne more "zapeljati". Nato ga z gurtnami privežeš tako, da je našponan in se "štender" ne more premakniti. Ostale vrvi pa morajo motor šponati tako, da se ne more premakniti. Dobro je tudi zadnje kolo nekako fiksirati, da se ne izpodmakne.

"Ognjenik", sicer pa pridi na pijačo, pa ti ob glažku rujnega pokažem v živo!

LPM :yea1:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako... motor v kombi brez stojala na obe gume... zavežeš z guntni in to je to...vmes med štrik pa motorjem daj cajtng, da ne boš plastik odrsu oz. polomu... nima kam da pade .)

Gurtne se ne smejo dotikati plastik ! Moraš tko napelat... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en razlog v prid temu, da so nakedi zakon :D

Drugače pa tako kot so napisali, v kombiju motor postaviš s prvo gumo v kot in ga zamakneš ter fajn vpneš z gurtnami. Sem že velikokrat tako vozil, pa ni bilo nikoli problemov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še nekaj...

Jaz sem ga enkrat peljal z vlakom v vagonu 5.000 kilometrov daleč, kjer ni bilo možnosti nikamor privezati zverine, ker so bile stene vagona gladke kakor ritka.

Zapeljal sem ga v levi kot zadaj, s sprednjim kolesom v zadnjo steno, (če gledamo v smeri vožnje - torej, se je peljal rikverc), ga zakajlal v kot, obrnil krmilo v levo, ga postavil na stransko stojalo in ga dvignil na vzmetenju!!! Le pod zadnje kolo sem podkajlal leseno kajlo.

Nauš verjel... Po tridnevni vožnji je bil motor tako, kot sem ga zakajlal.

Res pa je, da sem se v strahu tresel do zadnje železniške postaje!

A zaman.

Če ga pelješ s kombijem ni čisto nič drugače, le paziti moraš pri zaviranju, speljevanju in v ovinkih. Štrik pa dobro dene, definitivno!

[attachmentid=91631]

En primer

LPM

post-4472-1171184345_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Fantje, pacijent prezivel (v bistvu oba-moped in jst) :D .

Se enkrat hvala za nasvete!

Lp!

Flight

Čestitam, lepo se vozi z monstrom!!

P.S: Pozdrav v dispeč iz PVZ :ninja: :naughty:

Popravljeno . Popravil CPU
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!