Skoči na vsebino

Kateri bencin in katero olje?


mare20

Priporočene objave

kje v bližini celja (spodnja savinjska) se da (najcenej) kupit motul olje. zdle sm kr dost iskal pa še nikjer našu trgovine v moji bližini ki bi sploh držala motul olje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navadno ti na plastenki od olja piše, de se olje "meša z vsemi običajnimi olji". Je pa treba paziti pri oljih, ki so namenjena za mešanico v rezervarju in za vbrizg olja. Ti dve olji se med seboj sicer mešata, vendar tistega, ki je namenjeno za mešanico ne uporabljajte v sistemu vbrizga olja. Olji sta različnih gostot.

duke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navadno ti na plastenki od olja piše, de se olje "meša z vsemi običajnimi olji". Je pa treba paziti pri oljih, ki so namenjena za mešanico v rezervarju in za vbrizg olja. Ti dve olji se med seboj sicer mešata, vendar tistega, ki je namenjeno za mešanico ne uporabljajte v sistemu vbrizga olja. Olji sta različnih gostot.

duke

Potem pa ti cmoke olja ven meče pri izpuhu :P :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@duke, kaj pomeni torej permix (pise na mojmu olju permix only)?

To pomeni da je olje namenjenu da ga prej zmešaš s bencinom, in potem vliješ v tank (minimoto :P ). To za skuter ne pride v poštev ker ti se olje direkt vbrizgava in moreš potem imet olje za injection oz. vbrizgavanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest tankam castrol tts (prodal frend, on je kupu celo paleto olja pa ga naprej prodaja, on ga uporabla za mesanico za DT 125). seprav pol ta olje ni kul ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma 98 okt. pa Petrolov olje pa ne mečte dnarja stran,ribnlo bo prej al slej! :ph34r:

zakaj pa tankaš 98 če praviš da ne metat dnara stran :hmm: :wacko:

drugače pa bolše da rikne slej ko da rikne prej :D

Popravljeno . Popravil Ciko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem vedo da vas tolko uporablja 2taktol mene je blo še v fr?eka strah to nalit druga?e pa tankam 95 pa motul :D :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Malce prebiram tole temo, pa vidim da so mnenja različna, glede uporabe 2T olja.

Jaz sem uporabljal za skuter Motul 600, pa se mi zdi pretirano drag. V Lecklercu sem dobil Castrola za skuterje sintetičnega za 1.300 SIT, ampak sem videl, da imajo tudi TTS za 2.900 (za tega pravijo, da zamaši izpuh) in še eno varianto Castrola, ki stane 1.800 SIT. Kot se jaz spoznam na motorje, je najbolje uporabljati sintetično olje. Kot pravi Beno za frizirane sploh.

Katero sintetično olje je najcenejše?

Za Hondo CRM 250 (hard enduro - supermoto) pa sedaj uporabljam Motorex, prej sem pa tudi MOtul 800 in Silkonele, vedno v kombinaciji z 98 oktanskim gorivom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst tankam 98 al pa 95 oktanskega, odvisno od recesije v moji denarnci.

Olje mam pa Silkolene scoot sport2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

euro super 95,pa do zdaj sem tankal dvotaktol od petrola in sem se skos spraseval zakaj riba :glare: :glare: :glare: Valvoline full synt treba tankat 2500 liter ampak se splaca :naughty: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz mam tud tisto ole od castrola k je v leclercu castrol actevo prej sm mev pa motula in ko sm castrola dav not ni blo nobene razlike kadil je enako-nič tud von je enak pša sploh ni blo nobene razlike sploh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sprva Castrol TTS potem AGIP full sinetic zdj pa AGIP semi sintetic, drugace pa je tole AGIP olje zelo kvalitetno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V skuterju je že od začetka sam motul not. zdaj pa ga v naših rovtah ne dobim a bi veljalo če bi dal not valvoline :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V skuterju je že od začetka sam motul not. zdaj pa ga v naših rovtah ne dobim a bi veljalo če bi dal not  valvoline :?  :?

Pametno ni mesat...Drugace pa je valvoline ok :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!