Skoči na vsebino

Osvetlitev armaturne plošče


JakaI.

Priporočene objave

Lepo pozdravljeni!

Zanima me če lahko zamenjam žarnice, ki so v originalu 3W zamenjam za 4W žarnice. Sprašujem zato ker so žarnice po moji logiki povezane prek nekakšnega vezje, pa sprašujem zato, da ne bo kaj narobe zaradi preobremenitve.... :doze:

Hvala

lp

post-13783-1171655747_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič ne boš uničil, le malo večji tok bo tekel skozi

žarnice pa so na tistem ˇvezjuˇ samo zato, da imajo bolj trdno podlago za pritrditev, pa malo lažje je to nardit kot za vsako dve žici napeljat, pa zavzame tudi manj prostora

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravljeni!

Zanima me če lahko zamenjam žarnice, ki so v originalu 3W zamenjam za 4W žarnice. Sprašujem zato ker so žarnice po moji logiki povezane prek nekakšnega vezje, pa sprašujem zato, da ne bo kaj narobe zaradi preobremenitve.... :doze:

Hvala

lp

Lahko daš 1 W močnejše lahko spremeniš tudi barvo žarnic npr: zelena,plava,oranž,rumena. Če nikjer ne dobiš mi pošlji premer žarnice in za koliko žarnic potrebuješ(to je samo silikonska prevleka)in ti pošljem v pismu. OK.

post-9445-1171659058_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to vem da bo stekel malo večji tok...7žarnic...cirka 7W več...I=P/U...I=12V/7W....I=1,725A.

Ali so vse žarnice vezane samo preko stikal? Ali je kako to v motorju drugače speljano.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je na Cagivi kkšna umetnost raztavt ''armaturko'' pa zamenjat žarnice? k bi dau zelene not :OK:

Pa a so to ledice, al prov žarnice? Ke bi lahko to staknu :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je na Cagivi kkšna umetnost raztavt ''armaturko'' pa zamenjat žarnice? k bi dau zelene not :OK:

Pa a so to ledice, al prov žarnice? Ke bi lahko to staknu :?

ja na mitotu se da...pa sej se povsod da...da če crkne lahko zamenaš..na mitotu so ledice...jst mam modre(powered by k0ci) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je na Cagivi kkšna umetnost raztavt ''armaturko'' pa zamenjat žarnice? k bi dau zelene not :OK:

Pa a so to ledice, al prov žarnice? Ke bi lahko to staknu :?

Te silikonske prevleke so za žarnice brez fasunge jaz sem to garnituro kupil v Avstriji za 870 šil.to je ca 65 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mitotu so žarnice, da se kupit različne barve, lahk tud led (skuterkit), zamenja se jih pa preprosto, brez rastavlanja armature, samo uzadej imaš tako gumijasto, pa tisto vn potegneš, pa zamenaš žarnico, daš nazaj notri, pa si.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to vem da bo stekel malo večji tok...7žarnic...cirka 7W več...I=P/U...I=12V/7W....I=1,725A.

Ali so vse žarnice vezane samo preko stikal? Ali je kako to v motorju drugače speljano.

LP

od stikala gre naprej (pržgejo se takrat ko prižgeš pozicijske luči) + pol do une ploščice zelene( ne vem kako se točno reče, pač tisto ko se spajka gor), od tam pa so razpeljani kontakti za žarnice, ki so vezane vzporedno

evo tko sem si jaz zrihtal:

[attachmentid=92002]

post-9362-1171668939_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf jaz sem imel jeseni to namen naredit pa sem potem opustil ker nisem dobo hitro modrih ledic... Zdaj pa ste mi spet lušte naredli :D

ma ledica je jurja...drago k svina :BUA:

sam zgleda pa lepo :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej ke lepo ste naredili prou paše ! Pohvalno da se tolk brigate za motor in date toliko na njega.

Sedaj me pa zanima kje ste dobili ledice? A v kakšni trgovini z elektroniko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si kje iz okolice nm al pa dolenjske je v prečni en privat pa ti zrihta vse in pove kako je treba vezat

morš met še taprave uporčke zravn, kr čene jih boš skuru

aja pa optomik drugač to prodaja, al pa kšne take štacune, k majo avtoakustiko pa take zadeve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, to pa nisem rekel :) Hvala za info.. Js sm to napisat, ker vem da sem tam nekaj let nazaj kupil par ledic..

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ledice morjo met uporčke, če ne se skurjo tkoj k jo prtaknš na elektriko, sm nism pa vedu, da se to dobi skupej, js sm jih sam skup lotkov, pa je grdo pršlo vse skup in sm na konc sm vse dol potegnu, zdej sm pa brez osvetlitve na motorju :( , morm si cajt vzet pa vse lepo nardit

zgledal je pa tkole .) :

post-12378-1171976844_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si kje iz okolice nm al pa dolenjske je v prečni en privat pa ti zrihta vse in pove kako je treba vezat

morš met še taprave uporčke zravn, kr čene jih boš skuru

aja pa optomik drugač to prodaja, al pa kšne take štacune, k majo avtoakustiko pa take zadeve

optomika ni več :D , pejt pogledat kaj je tam zdaj-->10m globoka jama :eek:

un u prečni je srečko kumer ja, sm že bil dostikrat tam :D

drgač pa te ledice k jih mam jst ne rabjo nobenga lotanja uporov and shit, ker imajo to že vgrajeno, in podnožje imajo od navadne parkirne žarnice, tako da pri mitotu samo original žarnce ven potegneš iz konektorja pa te notr daš pa je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o super...kje si jih pa dobu?

optomika ni več :D , pejt pogledat kaj je tam zdaj-->10m globoka jama :eek:

un u prečni je srečko kumer ja, sm že bil dostikrat tam :D

drgač pa te ledice k jih mam jst ne rabjo nobenga lotanja uporov and shit, ker imajo to že vgrajeno, in podnožje imajo od navadne parkirne žarnice, tako da pri mitotu samo original žarnce ven potegneš iz konektorja pa te notr daš pa je

ja pr nas ga res ni več, je pa v krškem velik center (ne vem...tko sm slišu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!