Skoči na vsebino

Virusi,crvi,cudni maili in podobno...


Priporočene objave

Zakaj bi kdo kej cez linux napisal. Linux-a itak nobeden ne uporablja ( ne brez razloga ) tako da se prov nch ne sekiramo zarad tega  :lol:

Ne, ne ... Lojzi je hotel virus za linux, ne kar eno zblojeno pisanje o necem kar ni res. Je ze tako, da jaz poznam oba sistema, tisti pa, ki imajo najvec povedati proti gnu/linuxu pa ga najpogosteje niti videli niso :twisted: :D

Glede uporabe - ce si mislil za delovne postaje imas prav, za zelo posebne namene, razni friki pa taki cudaki, kot je nemska drzavna uprava :D

Ce si to mislil za streznike pa ... kaj naj recem - "dobro jutro in ozri se okoli sebe" bo kar OK :twisted: :lol:

Itak so vsi motosvetovci happy linux userji, tole tece na gnu/linuxu in tece bolje in ceneje kot prej. Ergo ... :)

Takih tezav z virusi in email klientov se da preprosto resiti, pac zacnes uporabljati telnet email klient ( npr kaksen pine, ... ).

:shocked!: :shocked!:

Ti bi uporabniku dal pine? :D (text mode client, saj s telnetom nima to povezave, kdo pa danes se telnet uporablja razen za kak test hehe :))

In potem imajo mene za cudaka :D :D No, seveda se da tezave z e-mailom odpraviti in sploh ti zaradi tega ni potrebno iti v racunalnisko "kameno dobo" - niti za prvo stopnjo varnosti ne potrebujes linuxa. Lotus Notes, Netscape Mail, Mozilla Mail, Eudora ... precej je tega a ne in vsem je skupno to, da ne j***jo VBScripta 5%, v katerem je napisana vecina crvov. S tem vsaj samodejnega zaganjanja nimas, ce pa rec vseeno zazenes brez dobre protivirusne zascite, je pa itak prav da se ti kaj zgodi, da ves za drugic :twisted: :lol:

ovečana prijaznost uporabniku ( pri Windows -ih ) pač prinese tudi take probleme kot je razsirjanje virusov preko email-a, ampak z vsaj spodobnim administratorjem v firmah teh problemov ni ( je že malo preveč črvov šlo skozi da ne bi imeli vsi administratorji pripravljeno in implementirano rešitev proti temu ).

Seveda. Samo drugace si predstavljava to (ne)prijaznost uporabniku. Meni se zdi skrb zaradi virusov in pogosta sesutja (v sluzbi uporabljam win2k in vem o cem govorim) veliko bolj uporabniku neprijazna zadeva, kot to da moram morda kdaj kako dokumentacijo prebrat. Ko si pa enkrat not in poznas zadevo te pa tako ali tako ne moti ...

Si videl KDE? Do nedavnega nisem bil pristas tega, sem raje uporabljal precej spartanski WindowMaker ... za hec sem preizkusil KDE in ostal na njem. Zagotavljam ti, da ni na stvari prav nic neprijaznega, ce je nekaj drugace, se ni neprijazno. Prejle na chatu je bilo govora o navadnih uporabnikih itd. itd. Kaj pa oni pocnejo? Word, morda Excel, poslusajo kake mp3je, surfajo po netu in berejo e-posto, pa zapecejo se kak CD kdaj. No, za M$ Office obstaja zdravilo OpenOffice, ki izvira iz StaroOfficea - to ze poznas. Sumniki delujejo prav lepo, kar za SO izpred enega leta ni res. Dalje ... WinAmp? Prakticno popolnoma enak uporabniski vmesnik ima XMMS - prav lepo deluje. Mozilla tudi lepo deluje, tako za surfanje kot za branje e-poste. Ce si kdo zeli ICQja ima licq, ki mu tudi ne mores ocitati neprijaznosti. :D

Doma mora pac vsak sam skrbeti za svoje zdravje.

To je tako ali tako priporocljivo v vsakem primeru :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo !

Točno tak odgovor sem pričakoval glede na obljubljeno.

Na takem nivoju nimam namena odgovarjat iz tehnične strani.

Vsak se sam odloči kakšna bo njegova specializacija in kam bo usmeril svojo energijo. Jaz sem se odločil za Microsoft-ove izdelke.

Želim ti samo veliko sreče pri ponujanju rešitev, ki temeljijo na Linux operacijskem sistemu. Kar se pa tiče tega kdo je boljši pa naj odloči tržišče.

LP,

klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tak odgovor sem pričakoval glede na obljubljeno.

Lepo, da me ne bo vest pekla, da sem te razocaral :wink: :D

Ne vem pa, kateri del se ti je zdel "tak" ... ker sem prav pazil, da nisem po nepotrebnem cez M$ udrihal, lepo sem napisal, da se da tudi tam e-mail brat ne da bi trepetal pred virusi ... :wink:

Upam, da nisi LookOut fan pa da te je to uzalilo :shock: :( :wink:

Obilo uspeha se naprej :wink: :!: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo v premislek....

*REPORT: HACKERS PREFER LINUX OVER WINDOWS SYSTEMS

By Cheryl Balian

Digital attacks on open-source Linux systems have jumped sharply in 2002, while Microsoft is enjoying a significant drop-off in breaches, according to a new report by London-based security consultants mi2g.

During the first half of this year, Linux systems have suffered 7,630 overt violations, which far outpaces 2001's yearlong total of 5,736. The Linux programs most frequently targeted were open-source third-party applications, particularly the versions containing well-known, unpatched vulnerabilities.

Conversely, breaches of Microsoft Windows/IIS-based online systems have fallen by 20 percent during the first six months of 2002, as compared to the same period last year. In 2001, the software giant was plagued by devastating malicious code such as Code Red and Nimda, the likes of which haven't appeared thus far in 2002.

Similarly, the U.S. government has also enjoyed a drop in electronic attacks--almost 75 percent--which could be attributed to the Cyber Security Enhancement Act (CSEA) enacted last February that dictates more stringent penalties for crackers and script-kiddies.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boste verjel ampak res je.

Uporabljam Windowsw (trenutno Millenium), uporabljam IE, pošto pa berem preko neta. Če kakšna pošta čudno izgleda jo pač ne odprem. Itak pa zmeraj vidiš kdo ti jo pošilja. :twisted:

V življenju še nisem imel problemov z virusi. Kot da me nočejo :D. Resno.

Moram povedat tudi to, da še v življenju nisem imel naloženega antivirusnega programa. Mogoče pa viruse privlajčijo prav antivirusni programi.

Moram še to povedat, da formatiram disk povprečno 1x na 2 meseca.

Drugače se že eno leto pripravljam, da grem na Linux, pa mi nekako ne gre, ker mam še zmeraj Wine. Bo treba zgleda met samo Linux pa bo šlo. :D

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boste verjel ampak res je.

Uporabljam Windowsw (trenutno Millenium), uporabljam IE, pošto pa berem preko neta. Če kakšna pošta čudno izgleda jo pač ne odprem. Itak pa zmeraj vidiš kdo ti jo pošilja. :twisted:

V življenju še nisem imel problemov z virusi. Kot da me nočejo :D. Resno.

Moram povedat tudi to, da še v življenju nisem imel naloženega antivirusnega programa. Mogoče pa viruse privlajčijo prav antivirusni programi.

Moram še to povedat, da formatiram disk povprečno 1x na 2 meseca.

Drugače se že eno leto pripravljam, da grem na Linux, pa mi nekako ne gre, ker mam še zmeraj Wine. Bo treba zgleda met samo Linux pa bo šlo. :D

MM

Kako pa veš da še nisi imel virusa ? Jaz sem 95% prepričan, da si ga že imel, le zakaj bi sicer formatiral vsaka 2 meseca. Za okužbo je pa dovolj, da se postaviš na preview mail in si pečen...

Tipičen odgovor od lastnika računalnka s težavami, ko ga vprašaš če ima virus je "ne jaz pa že ne, jaz nisem tak". Virusi ne izbirajo in so dovolj pametni in zviti, da ti sploh ne veš, da ga imaš in da se iz tvojega PC-ja tudi pošilja okoli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro, kdaj bo kdo kej za Linux napisou, da se nekateri ne bodo preveč po prsih trkali?

Zakaj bi se nek pisec virusa sploh ukvarjal s par% uporabnikov računalnkkov, ki uporabljajo Linuxa. Rajš napiše virus za MS pa je uspeh zagotovljen.

Linux fani brez skrbi, ko bo linux No.1 OS na desktopih bodo hackerji hitro veliko virusov, lukenj in načinov za zlorabo odkrili in napisali, trenutno je pa ta trg manj zanimiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

*REPORT: HACKERS PREFER LINUX OVER WINDOWS SYSTEMS

To je smesno in ne more biti drugega kot placana reklama :) Pa se lazejo povrhu :wink:

Zna biti sicer res, da jimajo crackerji raje linux oz. unix sisteme, to pa preprosto zato, ker se jih da uporabiti :D Kar seveda ne pomeni, da so pri tem uspesnejsi, ... lahko ti pokazem loge mojih Apachejev, stalno crvi skusajo priti do nekega cmd.exe (ti crvi so ena redkih reci, ki dobro funkcionirajo na M$ streznikih).

Conversely, breaches of Microsoft Windows/IIS-based online systems have fallen by 20 percent during the first six months of 2002

Ce imas ti ogroooomno tega in te resne racunalniske ustanove odsvetujejo (kot se je to zgodilo Microsoftu; kolikor vem, je celo Gartner Group, ki je pred casom imel navdusene izjave o Microsoftu na racun linuxa - res pa je, da je bilo tisto napisano pri M$ in objavljeno na gartner.com :D - odsvetoval uporabo M$ IIS) ... 20%? ... hehehe :twisted: :twisted: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi se nek pisec virusa sploh ukvarjal s par% uporabnikov računalnkkov, ki uporabljajo Linuxa. Rajš napiše virus za MS pa je uspeh zagotovljen.

Odvisno od trzne nise, ce je rec za tajnice imas vsekakor prav ... pri streznikih vsekakor ne gre za samo par %, 56% spletnih streznikov so Apacheji in prav dosti jih ni na Win32. :)

Linux fani brez skrbi, ko bo linux No.1 OS na desktopih bodo hackerji hitro veliko virusov, lukenj in načinov za zlorabo odkrili in napisali, trenutno je pa ta trg manj zanimiv.

Ne dvomim v to da bodo, bo pa problem s sirjenjem ... saj sirjenje je tisto kar virus sploh oznacuje, saj zna vsak napisat bash skripto ki bo pobrisala kompleten disk, in ce jo izvedes kot root bo celo delala ... :D :D :D V taisto skrpto lahko dodas se kodo ki bo na tipicna mesta pogledala za e-mail naslove in se poslala naprej, v mail pa napisala prejemnikom, da je ful fajn rec in naj jo izvede ... ampak to spominja na tisti stos o bosanskem virusu, ki deluje na osnovi zaupanja ... :lol:

Exploitov imas pa ze sedaj malo morje in ce imas stare servise, se ti lahko dogodi kaj neprijetnega na strezniku :wink:

P.S.: kak si mi ti racunalnikar, da ne locis hackerjev od crackerjev ... heh ...

http://psy.ucsd.edu/psynet/security/hackers.html#HvC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
spet nekaj e-naslovov,s katerih dobivam viruse:

comtronshop@com-shop.com

cc@mobitel.si

b-projekt@siol.net

in tako se bo nadaljevalo samo naslovi se bodo spreminjali :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet nekaj e-naslovov,s katerih dobivam viruse:

comtronshop@com-shop.com

cc@mobitel.si

b-projekt@siol.net

Napisati bi moral --> Vsi ki imate moj e-mail v outlooku preglejte računalnik za virusi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisati bi moral --> Vsi ki imate moj e-mail v outlooku preglejte računalnik za virusi.

nope........kolikor vem od mene ne gre dalje .......ali pac? do danes me se ni nobeden obvestil,da je dobil virus z mojega e-naslova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nope........kolikor vem od mene ne gre dalje .......ali pac? do danes me se ni nobeden obvestil,da je dobil virus z mojega e-naslova.

Cody je mislil da bi ti zatezil onim, ki te imajo v addressbooku, naj preverjajo da nimajo virusov, da jih ne bodo tebi posiljali, ker te imajo pac v imeniku, virusi se pa sami razposljejo na vse naslove ki so tam notri :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cody je mislil da bi ti zatezil onim' date=' ki te imajo v addressbooku, naj preverjajo da nimajo virusov, da jih ne bodo tebi posiljali, ker te imajo pac v imeniku, virusi se pa sami razposljejo na vse naslove ki so tam notri :wink:[/quote']

Virus se razpošlje na vse naslove, ki so v adress book s tem, da za pošiljatelja naključno izberejo nek naslov iz adress book. Ravno v tem je stos, da potem dobivate viruse od firm, ki jih zagotovo nimajo.

Kot se je to zgodilo, ko je bilo videti, da virus prihaja z naslova admin@motosvet.com (Virus je bil poslan preko email.si, krivec pa se je v internet povezal preko volja.net)

Virus je razposlal naokoli nekdo, ki ima v adress book shranjen ta e-mail naslov s tem, da ga je virus navedel kot pošiljatelja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ti virusi, meni je pač vseeno za njih. Mail uporabljam na fakulteti, tako da z virusi se ukvarja strežni in fakulteta in naj imajo oni težave s tem, pa saj morajo imeti dobre požarne zidove.

Če pa dobim tudi kak čuden mail ga že pogledam, smo če še pa vsebuje datoteko, ga pa kar brišem, kot da ga nisem dobil.

Drugače pa pomaga 5 kg macola proti virusu in to direktni zamah na procesor in osnovno plato, ter še na disk, zato mora biti ohišje na disku vedno odprto in macola zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh ... big deal, uporabljat moras samo ne-LookOut MUA in po moznosti se OS, na katerem virusi ne funkcionirajo :D V sluzbi se uporablja Lotus Notes ( :x :2gunfire: :snipersmile: ) ampak ce ne drugega, se vsaj virusi ne sirijo ... Unixi in linux pa itak niso problem :D :twisted: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Virus se razpošlje na vse naslove, ki so v adress book .........<snip>.

ja,samo mi norton vse zbrise razen,kar sem napisal.... pac ta naslov je ostal.in to je to. :wink: ostalo glede razpecevanja virusov mi je znano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak ce ne drugega, se vsaj virusi ne sirijo ... Unixi in linux pa itak niso problem :D :twisted: 8)

počakte mal ... pridejo oni še na vrsto :twisted: :twisted: :arrow: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ti virusi, meni je pač vseeno za njih. Mail uporabljam na fakulteti, tako da z virusi se ukvarja strežni in fakulteta in naj imajo oni težave s tem, pa saj morajo imeti dobre požarne zidove.

Napaka za viruse niso odgovorni strežniki ampak ti sam, če nimaš zaščite jih je pač tvoje računalo polno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepše je kadar dobiš mail (po možnosi z virusom) kar s svojega naslova. Takrat imaš pošiljatelja vsaj toliko blizu, da mu lahko daš eno po gobci... 8) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepše je kadar dobiš mail (po možnosi z virusom) kar s svojega naslova. Takrat imaš pošiljatelja vsaj toliko blizu, da mu lahko daš eno po gobci... 8) :lol:

In to če se le da iz zasede, da je presenečenje popolno.

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!