Skoči na vsebino

Virusi,crvi,cudni maili in podobno...


Priporočene objave

danes prejel mail od tega naslova:

neva.kores@kksonline.com ____ re: your password

vsebina:

ATTENTION!

You can access

very important

information by

this password

DO NOT SAVE

password to disk

use your mind

now press

cancel

(Neva Kores)

norton pravi,da je W32.Frethem.K@mm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jep. danes sem jaz dvakrat dobila istega. gre spet za enega izmed klonov ljubezenskega pisma. Ta mail takoj delitirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem danes dobil "password". Pravzaprav sem dobil le obvestilo od našega pridnega protivirusnega serverčka, ki šnofa vso prispelo pošto, da je hudobno reč itak vrgel v kanto in da grde priponke žal ne morem dobiti... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe, jaz sem dobil nekaj podobnega (no, vsaj Subject: je isti)

--

From: nemeth@kompas.at

To: cyc@amis.net

Subject: Re: Your password!

Date: Mon, 15 Jul 2002 20:55:11 +0200 (CEST)

Content-Type: application/octet-stream;

name=password.txt

Content-ID: <W8dqwq8q918213>

Your password is W8dqwq8q918213

--

Rec ima seveda "goodie inside":

I 1 <no description> [multipa/alternativ, 7bit, 65K]

I 2 |-><no description> [text/html, quoted, us-ascii, 0.4K]

I 3 |->decrypt-password.exe [audio/x-midi, base64, 64K]

I 4 `-><no description> [text/plain, 7bit, us-ascii, 0.1K]

Zdaj pa ne vem, a potrebujem Wine ali je dosemu dovolj :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15.7.2002, 19:04

V Sloveniji nov črv Frethem.K

Ljubljana, 15. julija - Po Sloveniji se z veliko hitrostjo širi nov črv z imenom W32.Frethem.K@mm, ki se pošilja v sporočilih z zadevo "Re: Your password!".

Virus so odkrili v ponedeljek, 15. julija, prepoznala pa ga bo samo antivirusna zaščita z zadnjim vzorcem prepoznavanja, zato je nujno da imate protivirusno zaščito vedno nadgrajeno na najnovejši vzorec.

W32 Frethem.K@mm je črv in je različica W32.Frethem.B@mm. Uporablja svoj SMTP pogon in se pošlje vsem naslovnikom, ki jih najde v Microsoft Windows adresarju ter v .dbx, .wab, .mbx, .eml, in .mdb datotekah.

Kako ga prepoznate:

Virus se širi z naslednjim elektronskim sporočilom:

Subject/Tema:

Re: Your password!

Message Body/Telo:

ATTENTION!

You can access

very important

information by

this password

DO NOT SAVE

password to disk

use your mind

now press

cancel

Attachment/Priponka:

Decrypt-password.exe

Password.txt

Decrypt-password.exe priponka je kopija črva. Zapakirana je z UPX in PE-Pack in je velika približno 48 KB. Druga priponka, Pasword.txt je tekstovna datoteka in sama po sebi ni kužna in je protivirusni program ne bo zaznal. Če pa imate okužen računalnik, je priporočljivo, da datoteko zbrišete sami.

Ko črv prispe po elektronski pošti, uporabi tako IFRAME in MIME exploit, kar mu omogoči, da se izvrši že pri branju ali predogledu sporočila.

Po tem ko nekaj ur miruje, se črv prekopira v C:WindowsAll UsersStart MenuProgramsStartupSetup.exe, tako da se zažene vsakokrat, ko zaženete Windowse.

Kako se ga rešiti:

Odstraniti je potrebno zapis iz registra, ki virus samodejno zažene.

1. Odprite urejevalec registra. Izberite Start>Run, natipkajte REGEDIT, nato pritisnite Enter.

2. V level polju dvakrat pritisnite na:

HKEY_LOCAL_MACHINE>Software>Microsoft>Windows>CurrentVersion>Run

3. V desnem polju najdite in izbrišite naslednji zapis:

Task Bar = %Windows%TASKBAR.EXE

*%Windows% je navadno C:WindowsSystem ali C:WINNT.

4. Zaprite urejevalec registra.

5. Ponovno zaženite računalnik

Več o črvu samem in kako ga odstranite najdete na Symantecovi spletni strani ali na www.real-sec.com.

Povezave:

Symantec

Real Security

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz dobivam prazna sporočila, brez kakršnihkoli priponk. Upam, da je to zato, ker mi Inoculate zadevo zbriše že na strežniku, vendar čudno, brez obvestil. Gledam in šnofam naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi, a zdej se bos pa se pritozeval, ker nisi dobil virusa? :wink: Sej vem kako je to, jaz bi tudi mel, pa mi ne delajo :cry: :cry: Vse je sam za Windows!! :evil: :x :cry:

No ja, sej bo boljs, sej bo boljs, bo tudi za gnu/linux ... :lol: :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, sej bo boljs, sej bo boljs, bo tudi za gnu/linux ... :lol: :lol: :lol: :lol:

Sam hudič je , ker jih ni in ni in ni... in jih noče biti ?!? :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam hudič je , ker jih ni in ni in ni... in jih noče biti ?!? :lol: :lol: :lol:

Mah ja, cisto se izkljucenega pocutim, vsi neke antivirusne zbirajo pa to, pa dobijo virus in jim kar dela, meni pa nocejo in nocejo :D :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut jest nikoli ne dobim nic :cry: ... pa se antivirusnega programa nimam... :shock: .Ja no, Mac je vsaj za neki dober...

Aja, no ene cudne maile pa res dobivam. :lol: 8) :smilecolros: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od nemeth@kompas.at dobil danes jaz tudi se enkrat isto zadevo.

Ice, ne boš verjel, amapk tud v Sloveniji je tale adresa zelo poznana. Pri nas jih je kar dosti iz tega naslova. Ampak na srečo že "mehko" obdelanih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz dobivam dosti pošte okužene z W32.Klez ???

Vam je to znano ... imam Norton anti virus in sproti brišem vso okuženo pošto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ce bi mi na admin@kompas.at kaj lepega napisali, pobozne zelje da a) nabavijo antivirusne programe ali se bolje B) naj si dobijo resnejsi operacijksi sistem :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz dobivam dosti pošte okužene z W32.Klez ???

Vam je to znano ... imam Norton anti virus in sproti brišem vso okuženo pošto.

ich auch !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah ja, cisto se izkljucenega pocutim, vsi neke antivirusne zbirajo pa to, pa dobijo virus in jim kar dela, meni pa nocejo in nocejo :D  :lol:  :lol:

Ok samo zate !!!!!ATTENTION!

You can access

very important

information by

this password

DO NOT SAVE

password to disk

use your mind

now press

cancel

LOGNAME: CYC

Password-------********

:twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TUDI BANKE IMAJO PROBLEME Z VIRUSI!

Napad na bančni strežnik

Virus je vrnil spremenjeno in okuženo sporočilo, strežnik pa ga je poslal še vsem drugim prejemnikom obvestil

LJUBLJANA, 18. - Po številnih opozorilih strokovnjakov in tudi po pisanju našega časopisa se je med uporabniki sodobne informacijske tehnologije začelo dogajati to, česar so se vsi bali.

V SKB banki so nam včeraj potrdili, da je bil v torek okužen računalniški strežnik, ki služi za enosmerno pošiljanje obvestil uporabnikom poslovnega SKB Neta. Virus v računalniku enega od uporabnikov te e-banke, ki je naročen na prejemanje obvestil SKB banke, je vrnil spremenjeno in okuženo sporočilo, to e-sporočilo pa je omenjeni strežnik poslal še vsem drugim prejemnikom obvestil elektronskega bančništva.

To možnost zlorabe pošiljanja obvestil so v SKB takoj odpravili in onemogočili zlorabo strežnika na tak način. V sporočilu uporabnikom e-banke so zapisali, da "sektor Informacijska tehnologija SKB banke intenzivno preverja možnosti morebitne zlorabe vseh svojih javnih strežnikov, dostopnih prek interneta, in sprejema ustrezne ukrepe".

Ob opravičilu so uporabnikom poslali tudi navodilo, naj izbrišejo okuženo sporočilo in poženejo antivirusni program, ki virus dokončno izbriše z diska. Ob tem so poudarili, "da je bil poslovni SKB Net za virus nedosegljiv in sistem ostaja še naprej dobro varovan".

Poznavalci ob tej veliki neprijetnosti e-bančništva pri nas ugotavljajo, da je zagotovo šlo za pomanjkljivost pri varnostih ukrepih, ki so posebno kritični ob vsakodnevnem širjenju računalniških virusov. V tem primeru je posebno vprašljivo, kako se je z virusom okuženo sporočilo, poslano od zunaj, prebilo prek vseh zaščit in varnostnih ovir. 8) 8) 8) 8) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, dejmo banda, codeat! :P :twisted: :wink: :wink: :lol: :lol:

Lojzi! Obstajajo rootkiti, hacki, ki izkoriscajo hrosce, ni pa nicesar, kar bi se sirilo naokoli, sploh pa ne z maili ... Ja, resnici na ljubo, v Win32 se resis 90% nevarnosti, ce ne uporabljas Microsoftovih "resitev" za e-posto, ce tu na firmi kaj dobim v Lotus Notes se tudi lahko rezim :wink: Res pa je, da moram pazit, da sam cesa ne zazenem (oz. to pazi f-secure :wink: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro, kdaj bo kdo kej za Linux napisou, da se nekateri ne bodo preveč po prsih trkali?

Zakaj bi kdo kej cez linux napisal. Linux-a itak nobeden ne uporablja ( ne brez razloga ) tako da se prov nch ne sekiramo zarad tega :lol:

Takih tezav z virusi in email klientov se da preprosto resiti, pac zacnes uporabljati telnet email klient ( npr kaksen pine, ... ).

Povečana prijaznost uporabniku ( pri Windows -ih ) pač prinese tudi take probleme kot je razsirjanje virusov preko email-a, ampak z vsaj spodobnim administratorjem v firmah teh problemov ni ( je že malo preveč črvov šlo skozi da ne bi imeli vsi administratorji pripravljeno in implementirano rešitev proti temu ) . Doma mora pac vsak sam skrbeti za svoje zdravje.

lp,

klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!