Skoči na vsebino

Prepis motorja


Saky

Priporočene objave

Zanima me če se da kako naredit prepis brez potrjene kupo-prodajne pogodbe? Kupil sm motor vendar ne od lastnika ki je napisan v prometni (na nje je žig: odjavleno iz prometa) in ko sm dobil lastnika, ta noče naredit pogodbe ker jo je že nardil z drugo osebo, ta oseba pa je to pogodbo izgubil. Lahko sploh kaj naredim???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda lahko ;)

če pogodbe ni, jo lahko narediš ti, in lastnik-prodajalec jo mora podpisat !! če se s tem ne strinja mu razloži, da bo motror moral sprejeti nazaj in denar vrniti.

tisti vmesni preprodajalec nima pomena, če je izgubil dokument s katerim izkazuje lastništvo.

oziroma, pogodbo, če je bila narejena imata oba, tako da obstaja še 1 izvod, ki ga lahko kopiraš in tisti vmesni preprodajalec dobi pomen, s katerim skleneš ti novo pogodbo.. seveda vse mora biti overjeno !!! če ne, ne velja...

ne vem kako si kupoval, ampak vedno, ko komu položiš denar v roke mora biti jasno napisano kaj sta počela, da si s njegovim podpisom zavarovan pred kasnejšimi nevšečnostimi.. tako se dela posle... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če lastnik noče, pravi da on je naredil kupo-prodajno pogodbo z tem vmesnim prodajalcem in da se je on s tem rešil vse odgovornosti za motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A maš ti kakšen papir, da si dal "perje" za ta motor? A to preko kakšnega podjetja kupil?

Če nimaš čisto nobenih papirjev, se probaj dogovorit z prvotnim lastnikom, da še enkrat naredita pogodbo (na tvoje ime). Stroške za kupoprodajno pogodbo,overitev in kosilo kriješ ti!

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje:

Kupujem motor, fizična oseba - fizični osebi.

Kako pristopiti, ko se že zmeniš za ceno .

recimo 10% ara , napišeš pogodbo (ali obstaja kakšen formular), narediš prepis...?

Ali je boljše (ceneje) iti preko registriranega posrednika?

Vem, da je dobro plačati celotno kupnino takrat ko imaš vse papirje urejene in takrat tudi prevzameš motor.

Kako pa postopati vmes?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S prodajalcem grest do najbližjega posrednika, uredita prepis, ki se ga še overi na upravni enoti ali notarju. Če si priden imaš lahko v eni uri vse urejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S prodajalcem grest do najbližjega posrednika, uredita prepis, ki se ga še overi na upravni enoti ali notarju. Če si priden imaš lahko v eni uri vse urejeno.

hvala :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no mene zanima kje na dolenjskem-novo mesto je kaksen ki ti uredi prepis?

pa kupoprodajna pogodba jo oni dajo al je to lahko navaden papir podpisan?

v novem mestu je tega kokr češ :blush:

js grem unmu zravn novoteksa, pol pa na upravno enoto in nato na avto krka in motor je registriran na novo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ave

Menj je to vse opravil prodajalec motorja, s posrednikom, še overil mi je na upravni enoti. Jaz sem samo naložil, odštel ter podpisal, podatke pa sem mu predhodno poslal po mailu. Seveda to uspe, če imaš poštenega prodajalca, kjer moraš biti tudi ti korekten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

lahko jaz kot prodajalec sam naredim prepis?

kaj lahko naredim sam (s tem da imam vse njegove podatke) in za kaj mora biti kupec zraven?

in pa kje na Viču se to lahko stori :?

Popravljeno . Popravil BC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

v primeru, da kupim obrazec za kupoprodajno v trafiki, ga spišem, ga prodajalec podpišeta, ga overim na upravni enoti............ali je potrebno potem še plačat (kot je bilo včasih se mi zdi 5%) Davek na Motorna Vozila :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do 1300 eurov je davek tak samo 13€.. tk da pač manjšo ceno napiši na pogodbo pa je!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina agencija za katero vem, je super finish na tržaški 2. Tam sem tudi svoj sedanji motor prepisal.

jst sm že nekajkrat vse hitro in učinkovito opravil v Tinti na Viču. Tudi kupil sem tam že kaj. Čisto okej vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, mogoče bo koristilo še komu drugemu

Prenos lastništva rabljenega vozila - opis postopka

1. Prodajalec ali kupec napiše pogodbo v najmanj dveh izvodih, ki mora vsebovati:

- ime, priimek in stalna naslova obeh strank

- podatke o vozilu, prepisane iz prometnega dovoljenja

- navedbo prodajne cene

- morebitne dodatne določbe, dogovorjene med strankama

- kraj in datum

- podpisa obeh strank

2. Kupec na Davčnem uradu (v kateremkoli kraju, ne glede na prebivališče zavezanca) plača 5 % davek od prometa motornih vozil (DMV) od vrednosti, navedene na pogodbi. Če vrednost vozila na pogodbi bistveno (navzdol) odstopa od vrednosti vozila po eurotaxu, davčni organ zahteva uradno cenitev (na stroške kupca) ali spremembo zneska na pogodbi.

Na podlagi 3. člena Zakona o davku na motorna vozila plačilo DMV pri prometu rabljenih traktorjev ni potrebno.

V izogib točkama 1 in 2 je prodajno pogodbo mogoče naročiti tudi pri večini posrednikov z rabljenimi vozili, za katero pa plačilo DMV na davčnem uradu ni potrebno, ker je DMV že vštet v strošek pogodbe.

3. Prejšnji lastnik overi svoj podpis na prodajni pogodbi pri notarju (katerikoli notar v Sloveniji) ali na katerikoli Upravni enoti v Sloveniji (strošek overitve na UE je 255 SIT, znesek plačila overitve pri notarju pa je odvisen od vrednosti vozila, navedene na pogodbi).

4. Če prejšnji lastnik želi vrnjen tudi sorazmerni del cestnine, vozilo odjavi iz prometa na Upravni enoti svojega stalnega prebivališča ali pooblaščeni organizaciji (ki opravlja tehnične preglede), vendar bo novi lastnik moral plačati novo cestnino in opraviti tudi tehnični pregled. Ob odjavi zahteva obrazec za vračilo cestnine, ki se ga z zahtevanimi prilogami pošlje na Direkcijo RS za ceste (naslov je na vlogi).

5. Novi lastnik poravna zavarovanje na svoji zavarovalnici za obdobje do poteka veljavnosti registracije. Začetek zavarovanja se mora ujemati z datumom prijave vozila na novega lastnika. Če vozilo ni več registrirano, mora opraviti tudi tehnični pregled in poravnati cestnino.

Kopijo nove zavarovalne police bo potreboval prejšnji lastnik za vračilo svojega dela zavarovanja.

6. Novi lastnik vozilo prijavi na svoje ime na katerikoli Upravni enoti ali katerikoli pooblaščeni organizaciji (ki opravlja tehnične preglede).

7. Prejšnji lastnik za vračilo svojega preostalega dela zavarovanja, če v trajanju zavarovanja ni uveljavljal nobene škode, potrebuje naslednje dokumente:

- kopijo prodajne pogodbe

- svojo staro zavarovalno polico

- kopijo nove kupčeve zavarovalne police (če vozilo ni odjavljeno iz prometa)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

eno vprašanje..

kje v MB ali pa na ptuju, se da za solidno ceno dobit komisijska pogodba, pa še to me zanima, če moram obvezno predložiti prometno dovoljenje, ali je dovolj da imam le vse potrebne podatke o vozilu in kupcu (kupcu sem že dal odjavljeno prometno, sploh mi ni v glavo kapnilo, da jo bom potreboval pri komisijskem prodajalcu, namreč dogovorila sva se da jaz krijem stroške kupoprodajne pogodbe in mu jo pošljem po pošti)

kupec pa tud če se ne motim ne rabi bit zraven?

hvala za odg.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prometno rabiš že zato, da se prepiše številke okvirja, pa kakšne tehnične podatke. Razen če na pamet veš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo, ja vem vse podatke, št. okvirja, št. motorja, pa itd. tudi od kupca imam vse podatke, zanima me samo, če morš tudi v tem primeru nujno predložit prometno dovoljenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!