Skoči na vsebino

Gume (pnevmatike) za skuterje


motorist-

Priporočene objave

kaj pa za rs-ko?

kaj naj dam gor?

hmmm... odvisno... Meni se zdijo Savine gume zelo dobre... Vsaj iz svojih izkušenj...

Če hočeš od skuterja čim več, si bolj divje narave in si rad daš duška na cesti ali na poligonu, potem ti priporočam SAVA RACING SOFT, če pa si zadovoljen z mirno vožnjo pa si vzemi navadne MC 16.

Meni so iz Savine tovarne priporočili, da si naj dam na Runnerja gor spredaj SAVA RACING SOFT, zadaj pa navadno savino... in to sem tudi upošteval... ZAKAJ?

Ker ko skuter zdrsne v ovinku, nikdar ne zdrsne zadnja pnevmatika, vedno zdrsne sprednja.. in zato povečati oprijem na sprednji gumi... meni se je to izkazalo kot odlična rešitev... pa še ena slabost RACING SOFT za zadaj... meni so (tudi iz Save - z njimi sem redno kontaktiral pred nakupom pnevmatik) priporočili, naj si zadaj ne dajem SOFT pnevmatike, ker ima 3x večjo porabo, kot sprednja... Zato ker je pogonsko kolo in delujejo dosti večje sile na njo in se baje dosti hitreje porabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gilera50 kero pa maš zadnjo gumo pol? mc16?

Ja, MC 16 imam zadnjo... Med polaganjem ovinkov se sploh ne čuti, da sta gumi različni, oprijem na sprednji (SOFT) pa je odličen. Mislim, da so v Savi imeli prav, ko so mi to priporočili, vendar pa po drugi strani ni jasno, zakaj dve različni gumi iz dveh različnih materialov, kar pomeni, da je nekako oprijem skuterja na cestišče neenakomeren. Vendar se s tem ne obremenjujem preveč, zaenkrat me še ta SOFT ni razočarala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gilera50, zanimivo..

Torej mas spredaj racing soft, zadaj pa racing medium?

Ker fora pri meni je, da mi prva ne zdrsuje ampak zadnja.. Danes ene 3x.. Ga polozim, malo gasa pa ze rit plese.. So pa obe heidenau racer.. Sicer pa je zadnja ze bolj boga..

Tak da nevem pol kaj narest.. Spredaj je dost oprijema in guma je se ko nova.. Ce pravijo da je pol tok visja poraba z soft zadaj, bo pa medium...

Al bo pa spet heidenau, nevem:)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gilera50, zanimivo..

Torej mas spredaj racing soft, zadaj pa racing medium?

Ker fora pri meni je, da mi prva ne zdrsuje ampak zadnja.. Danes ene 3x.. Ga polozim, malo gasa pa ze rit plese.. So pa obe heidenau racer.. Sicer pa je zadnja ze bolj boga..

Tak da nevem pol kaj narest.. Spredaj je dost oprijema in guma je se ko nova.. Ce pravijo da je pol tok visja poraba z soft zadaj, bo pa medium...

Al bo pa spet heidenau, nevem:)

lp

Ne.. Spredaj mam SAVA RACING SOFT, zadaj pa imam čist navadno MC 16. Ne soft, ne medium, ampak navadno. Glede tega, da ti zdrsuje zadnja pa neven kaj narest... Ker meni nikdar še ni splesala zadnja guma, no pa saj sprednja še tude ne. Ampak tako so mi priporočili iz Save. Glede porabe na zadnji pnevmatiki pa mislim, da so imeli čist prav, saj so res dosti večje sile na pogonsko gumo, kot pa na sprednjo.

Če praviš, da imaš zadnjo zelo obrabljeno, pol probaj man z blokirano vozit (ko boš imel nove gume), pa probaj pol ovinke polagat pa boš videl, kako se ti bo skuter držal v ovinku. Mislim, da z novo gumo v ovinku nebi smelo biti težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha.. No sej bom itak verjetn spet heidenau mel.. Je pa res da ko ga jaz polozim in sem v zavoju, dodajam gas:) Drugace nebi zdrsela.. No sej zdej bo itak vroce pa to.. pa bojo gume fino tople pa bo ql:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, mogoče tebi odnaša predno zaradi tega kr ma runner drugačno razporeditev teže (zaradi tanka spredaj), meni tud zadnjo vedno odnaša :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha.. No sej bom itak verjetn spet heidenau mel.. Je pa res da ko ga jaz polozim in sem v zavoju, dodajam gas:) Drugace nebi zdrsela.. No sej zdej bo itak vroce pa to.. pa bojo gume fino tople pa bo ql:)

aja.. jaz pa nikoli, ko imam skuter čist na tleh, ne dodajam gasa.. verjetno je to vzrok, da ti zadnja guma zdrsne... jaz moram res pohvalit gumo RACING SOFT... meni se zdi odlična predvsen za take, ki hočejo od skuterja nekaj več in si dajo duška na poligonu ali pa na kaki progi... jaz v Murski Soboti na poligunu v vsakem ovinku lahko nogačo na tleh podrajsam, pa skuter nič ne zdrsne... samo pa se mi je zgodilo, da sem podrajsal z nogačo, pol pa je v ovinku bilo slabo zabetonirano in je bil beton malo višje in me je kontra vrglo... dobro, da sem se ujel da nisem padel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz mam kr obe soft....ZAKON

8000 sit na komad ;))

drži se ko svija

pa, zakaj prednja soft,zadnja pa navadna?

se ti bo prednja ful hitreje znucala, k jo obračaš skuz, zadnje pa ne..?

ja ne vem..tele save so d best!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz mam kr obe soft....ZAKON

8000 sit na komad ;))

drži se ko svija

pa, zakaj prednja soft,zadnja pa navadna?

se ti bo prednja ful hitreje znucala, k jo obračaš skuz, zadnje pa ne..?

ja ne vem..tele save so d best!

A ti med vožnjo obračaš belanco :lol1:

Na zadnjo kolo delujejo normalno drugačen sile kot na sprednjo (razen če maš spredaj pogon :) ) in zato se veliko prej obrabi kot sprednja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz mam kr obe soft....ZAKON

8000 sit na komad ;))

drži se ko svija

pa, zakaj prednja soft,zadnja pa navadna?

se ti bo prednja ful hitreje znucala, k jo obračaš skuz, zadnje pa ne..?

ja ne vem..tele save so d best!

Saj sem napisal zakaj... Ker ko skuter zdrsne zaradi nagiba v ovinku, nikoli (no vsaj oni so tako trdili, jaz tega še nisem sprobal) ne zdrsne zadnja guma. Vedno zdrsne sprednja... Zadnja pa naj nebi zdrsnila zato, ker skuter nima tolikšne moči da bi kljub dodanemu gasu ob polaganju zdrsnila zadnja guma. jaz tega še nisem probal pa niti ne nameravam, raje položim ovinek in po ovinki dodam plin. No sicer pa če dodas plin bolj narahlo ne zdrsne guma, to pa sem že probal. Verjetno pa zdrsne, če ga imaš čist položenega pa mu pol dodaš pun plin!

Zanimivo pri SOFT gumi pa je to, da ko je hladna, se v njo zarine vsak majhen kamenček, ko pa se segreje pa se nobeden več ne zarine, kar avtomatsko izginejo iz gume tile mali kamenčki. Če imaš na začetku vožnje not še kamenčke, jih na koncu ziher neboš imel. :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, ja jst ga zalozim pol pa kr na hitr dodam gas.. Ce bi pocas dodajal neb zdrsela.. Sam dostkrat pa pod stalnim gasom polagam.. Torej ne spucam nic gasa ko grem v ovink..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, ja jst ga zalozim pol pa kr na hitr dodam gas.. Ce bi pocas dodajal neb zdrsela.. Sam dostkrat pa pod stalnim gasom polagam.. Torej ne spucam nic gasa ko grem v ovink..

Ja saj, verjetno je odvisno, kako pri polaganju dodajaš gas... Pa mislim, da je veliko odvisno tudi, če imaš obrabljeno gumo... če je guma brez profila, pa polagaš ovinek in ob tem dodaš še gas, pomoje zagotovo padeš... če pa imaš profil, pa skoraj ziher ne boš padel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

_jezus_ tocno to bo da ti v ovinek pripeljes z malo gasa nagnes potem pa se gas nabijes in ti zadnjo gumo spodrsava. To sm js delu 4 leta nazaj ko sem meu SR-a. Mi je blo ful ful fajno dokler nism v robnik prtegnu pa skrivu zadi vse ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Serijske gumce na Aeruxu so bolj tko.

Pirellijeve gume (22 pa 21) niso ne vem kaj. Zadnja mi po 6k že malo peša, sprednja pa precje leze ven. Mogoče se prehudo peljem, ampak prva enkrat drzi zlo fajn, ucas pa kak jo primer, ze na ravnem drsi ;)

Drgac pa, kjer bi kupil savine soft gumce pa kolk pridejo? bi rad neki bol hardcore ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Serijske gumce na Aeruxu so bolj tko.

Pirellijeve gume (22 pa 21) niso ne vem kaj. Zadnja mi po 6k že malo peša, sprednja pa precje leze ven. Mogoče se prehudo peljem, ampak prva enkrat drzi zlo fajn, ucas pa kak jo primer, ze na ravnem drsi ;)

Drgac pa, kjer bi kupil savine soft gumce pa kolk pridejo? bi rad neki bol hardcore ...

Hja, savine gume lahko kupiš v vsaki trgovini, kje imajo kakšne stvar za skuterje... Ti pa po eni strani priporočam tudi kontaktiranje z tovarno Save. Jaz sem z njimi en čas kontaktiral pa smo prišli že tako daleč, da so mi obljubili popust na Sava gume. Vendar pa ti oni dajo popust, če ti jih pa po pošti pošljejo pa te pride isto! Tak da se pozanimaj po trgovinah, kje so najugodnejše. V murski Soboti so pri mojem serviserju soft pnevmatike 15.000, pri pooblaščenem prodajalcu pa 12.000.

Tak da se raje malo več pozanimaj kje so najugodnejše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je kdo pripravljen plačati po predračunu pa prevzeti v novem mestu...lahk zrihtam dokaj pocen in pa hitr če je na zalogi

frend bo dubu za runnerja 70/120/12 za 8k, savo soft

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj, verjetno je odvisno, kako pri polaganju dodajaš gas...  Pa mislim, da je veliko odvisno tudi, če imaš obrabljeno gumo... če je guma brez profila, pa polagaš ovinek in ob tem dodaš še gas, pomoje zagotovo padeš... če pa imaš profil, pa skoraj ziher ne boš padel...

jah profila je se ene 4mm, 5mm na uč..(to mislim globino unih kanalov) Pr stran mal manj.. Bomo kmal menal ja..

Kolk pride heidenau racer 140ka ce kdo ve?

Popravljeno . Popravil _jezus_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heidenauke jest dobim za 6k sit /kos ampak nimam pojma kir model, kak zgledajo nič.

Koleha ma ene 10col in so kul, uredu profil, trde, držijo kar ok in se ful ne obrabijo. Pa jih ima tudi ene par tukaj še na tomosih in so baje boljše kot savine.

Sam nevem če ma on na ksuterju navadno serijo al kiro race al kaj ze .. morem pogledat kaj mu na gumi piše ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!