Skoči na vsebino

Gume (pnevmatike) za skuterje


motorist-

Priporočene objave

Prve gume sem imel Michelin Booper. Zadnjo sem menjal po 5000km, prednjo pa po 20.000km. Imele so dokaj dober izgled in na začetku dokaj dober oprijem. Kmalu je sorazmerno z izgledom (ker so se pač zrable) začel padat tudi oprijem. Poleg tega sem nazadnje imel naštepane celo 4 inekcije, kar je dokazovalo, da je guma premehka in ima pretanek profil. Nisem bil edini, ki je imel 4 injekcije v Michelinkah. Potem sem kupil zadnjo Dunlopko DT301. Guma je bla sicer draga, ampak nobenih problemov s kakimi injekcijami in tem sranjem. Prijem je bil odličen (čeprav ne morem trdit, da dosti boljši kot pri Booperju), predvsem v dežju se je guma dobro izkazala. Tretja menjava pa so Heidenauke Racer, ki so vbistvu odlične gume za malo ceno. Vse tri gume sem sprobal do ekstremov (polaganje do centralnega štenderja) in največ zaupanja dajejo GT301. Pri Heidenavkah pa (ker se dosti vozim tut po dežju - pohcano vreme čez celo leto) me je motilo, ker so pri vožnjah čez luže močno ustavljale skuter in enkrat mi ga je celo zadušilo. Prevelik upor vglavnem. Savinih pa nisem mogu sprobat, ker naj nebi meli dimenzij za zadnjo gumo. Če je pa kaj novega na tem področju pa nevem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

metzeler so kul. jas sem jih mel prej, zdaj pa imam dunlop čisto na začetku pa sem mel michelin. in moram rečt da so michelin in metzeler nekje iste(me nikoli ni odneslo) s temi dunlopkami pa me nosi ves čas(mam jih že 2k). bi pa rad sprobal savo vendar je v moji bližini ni mogoče dobit.

Iz lastnih izkušenj lahko povem, da so METZELERJEVE gume, dobre za prvih 1000km, ne vem, prvih 1000km se res držijo k na tirih, potem, pa kot bi nekaj popustilo, po 1000km je pa začel motor v ovinku plesati po suhem asfaltu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nebi meli dimenzij za zadnjo gumo.

Kaj imajo skuterji različne dimenzije gum spredaj in zadaj?

Naš NRG ima obe kolesi enaki. Enako je bilo z Benellijem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, moje gume gredo počasi proti koncu. Pa bo potrebno počasi razmišljat o novih. Izbiral bi med:

- sava MC16 racing soft (te ki sem imel zdaj)

- dunlop gt301

- michelin bopper

- metzeler ME 7-teen

Katere mi priporočate? Izkušnje z njimi ipd (predvsem za zadnje 3). Vse ostale seveda niso izključene! Hvala! :roll: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dunlop gt301 so zakon jaz jih mam gor pa sem ful zadovoljen.

Me zanima če še kaka druga guma bolj pikne pa da je boljša v dežju kot dunlop gt301 :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moji karseda objektivni opisi:

metzeler - odlične po suhem ampak niso za dež.

heidenau - kar dobre po suhem in dežju

dunlop - podobno kot heidenau vendar boljše v mokrem

michelin - podobno kot heidenau

drugih pa še nisem probal. sedaj sam na metzeler ker itak ne vozim po mokrem (če pa je že nuja pa karseda previdno). sicer pa je obnašanje gum na vsakem skuterju drugačno in boš moral pač sam sprobat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam metzeler ME-7 teen...ni boljsih gum! za po suhem...v dezju jih ne bom hvalil, ker so dunlopke pomoje boljse...ampak ko je cesta sha in mas ogrete gume (pa ce jih se malo bolje napumpas) te skoraj ne more odnest, ker lahko rajsas s stenderom od skutera pa se te vedno ne nosi...se pa mi zlo hitro rabijo, ker so mehke in mi drzijo kakih 5k kilometrov, ceprav nikol ne zlajfam z njimi, ampak se tudi pr normalnem bremzanju kar rabijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, verjetno se bom odloču za Metzelerke. Tekmovalne savine gume, ki jih imam zdaj gor se mi prehitro rabijo. No, sprednja niti ne, ker je na prvi pogled še kot nova. Zadnja pa ima po 3000km le še 2/5 profila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo nesporazuma, jaz govorim o dirkalnih gumah, ki se uglavnem dobijo samo v dimenziji 3,50/10. Obstajajo tudi dirkalne mešanice v drugih dimenzijah a še nisem videl da bi kdo imel tako gumo na zalogi. Zdi pa se mi da imate vsi v mislih popolnoma navadne cestne skuterske gume, drugače Michelina in Metzelerja ki ga še nisem videl na nobenem od dirkalnih skuterjev nebi omenjali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, meni se metzelerke zelo rabijo:) gelde na to da mam 21k km in sem zamenjal hm 4 gume (zaj mam 5. gor...) pa prva je bla ene 7k gor, od takrat pa vedno metzelerke:) zrabim pa jih popolnoma, enrkat se mi je celo predrla...ampak da ne bi misli da kaj zlajfam! niti malo nikol, ampak gume grejo meni ko ne vem kaj:) sprednja pa drzi kar dolgo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Saj drzi malo manj kot 5k. vec pa nikol:) no, mogoce vxcasih okrog 5:)

to, ki jo mam zdaj, pumpam na 2,2 odzadi, pa 1,8-1,9 odspredi, prej pa sem mel 1,9 odzadi pa 1,6 odspredi. Mi bolj pase da je malo bolj trda, je skuter tudi bolj trd, cutis vsak kamencek pa to:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja kkšnm se nrdi da gre guma tut u extreme. Čeprov mislm da taka guma zlo slabo drži k more bit trda, da tok zdrži an. Jes mam Heidenau na stalkerju zdej pa računam da mi bo tazadna kr ene 7000 zdržala. Pa se jo cist nč ne merkam. Je pa res da gumo zamenam k ostane čist brez profila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!