Skoči na vsebino

Gume (pnevmatike) za skuterje


motorist-

Priporočene objave

kje pa dajete gume gor

a jo sam z roko gor nataknes (tko da jo porines),al gres k vulkanizerju

pa kok kej to pride

Pri vulkanizerju- BHS, 2600 sit montaža za obe gumi napolnjeni s plinom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje naj bi bla sestava gume ista,sm une so kao pripmernejse za dez

sm majo monsumke drgacn profil tko da po suhem se pomojem ne drzi tok dobr k

mc16

zdej pa ne vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kera guma tebi (tvojmu načinu vožnje) najbol leži lahko ugotoviš samo na en način in sicer tako da probašv tej temi pa je blo o obeh gumah že kar nekaj napisano drgač pa ne prčakuj kakih velkih razlik z vsako gumo se da vozt razlika je samo v občutku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kera guma tebi (tvojmu načinu vožnje)  najbol leži lahko ugotoviš samo na en način in sicer tako da probašv tej temi pa je blo o obeh gumah že kar nekaj napisano drgač pa ne prčakuj kakih velkih razlik z vsako gumo se da vozt razlika je samo v občutku

zanima me sm se glede obrabe na suhem,ce se enak obrablata pa primeta

uzamem monsumko ce ne pa mc16,ker nimam glih prevec kesa da bi kupu ene

pa zvedu da se prehitr trosjo oz ne primejo (mc16 sm meu prej in mi je vsec)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja probaj pa bos vido...

mislim pa da je razlika samo v tem kira guma po dezju visje sprica

in oprijem...

jas prodam sava mc16...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Glede na to da se na gume za skuterje spoznam bore malo nič bi prosu za kak nasvet.

Morem menjat gume in sicer mam dimenzije:

spredaj: 110/90-12

zadaj: 130/70-12

za 4t, 250ccm, 20hp

Nekako se najbolj ogrevam za GT301 sam a je to za kao "maxi skuter" ???

TNX .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Verjetno direkt iz fabrike, če maš možnost  :glare:

mi lahk da en link od njihove firme ;)

ko sm sam za avtomobike nanjdu :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da se na gume za skuterje spoznam bore malo nič bi prosu za kak nasvet.

Morem menjat gume in sicer mam dimenzije:

spredaj: 110/90-12

zadaj: 130/70-12

za 4t, 250ccm, 20hp

Nekako se najbolj ogrevam za GT301 sam a je to za kao "maxi skuter" ???

TNX  .)

GT301 je ena boljših pnevmatik, zelo vzdržljiva, dober oprijem v suhem in mokrem... pomoje je vredna svojega denarja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

evo še jaz eno vprašanje

furam nrg-ja mc2

gume so 130/60 13 če se ne motim in jih bo treba menjat.

ko sn zaj tu mealo prebral za divjanje priporočate spreda mc16 soft zadaj pa medium. kaj pa če dam navadne mc16?

jaz rad vozim hitro, zdaj mam ene stare dunlop gor, so že hin in se čuti da drsi zadnja vovinku kdaj pa kdaj. furam se z scootom predvsem po mestu in pa do punce (6km daleč po ovinkasti cesti) za dalj al pa ko je dež mam avto.

torej kaj vzet

mc16 navadne al racing soft/medium.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupi mc16 medium spredaj zadaj cist navadno mc16

jst mam na nrgju spredi mc16 medium zadi pireeli sl26 pa zlo vreo prime

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Jaz mam tudi aeroxa in je prišel čas ko je potrebno zamenjati gume. Odločam se med Sava MC 29 sporty 3+ in Michelin Pilot sport. Če ima kdo kakšnekoli izkušnje ali kej več ve o teh gumah med temi gumami, bi prosil da mi odgovori!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michelin gume mi niso nekako vredu, jih ma en prijatelj na Aeroxu, pa skoraj nič ne primejo. Jaz imam MC16 od Save in so zelo vredu. Pa so najcenejše gume od Save :). Te MC 29 sporty 3+ pa zgleda, da so ene najboljših gum od Save za skuterje. Jaz se bom še 1x odločil za Savo, če bom še kdaj kupoval gume za skuterja :) . TUKAJ ti nekaj piše o teh gumah, koliko sem prebral same vredu stvari :) .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzemi savo jo pohvalijo zelo. Jaz mam kar sava mc28 (je bl namenjena maxi scooterjem), ampak svoje delo opravlja zelo korektno :OK: :OK: :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolko vem se sava hitro obrablja...saj meni se je na skuterju,na rski in zimske na avtu :BUA:

drugače sem pa bil zelo zadovoljen z Dunlop GT301 al nekak tak so :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Ja jst mam SAVA MC29 sporty 3+ gor in sem zelo zadovoljen, sam me zanima kolk je fajn da so napunpane, zdaj mam 2.4 bar pa se mi zdi da so mal prevč napumpane. Če kdo ve koliko je faj da so napumpane, bi ga prosil, da mi odgovori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2.1 bi blo kr kul pomoje...tko je pr ostalih motorjih..za skuterje nism sigurn :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume so idealne 1'3 - 1'4 bara spredaj, 1'7 - 1'8 bara zadaj.

Saj bi še povedal koliko barov sem jaz imel v zadnji gumi ko se je na Petrolu pokvarila "pumpa", ampak mi tako ali tako ne bi verjeli, zato bom modro molčal.

Pa lep pozdrav, Anže

ampak tuki maš tut en problem ,odvisn kok vlko pa široka gumo ma =) , men je na servisu priporoču prednjo 1,1-1,2 zadnjo pa 1,1 -1,7(čeprov za zadnjo mi zdej ni jasn kolk nej zdej napumpam) mam pa piaggio zip 2T 2001 letnik ,torej manjša kolesa ,pa kr dost široka =)

Ja jst mam SAVA MC29 sporty 3+ gor in sem zelo zadovoljen, sam me zanima kolk je fajn da so napunpane, zdaj mam 2.4 bar pa se mi zdi da so mal prevč napumpane. Če kdo ve koliko je faj da so napumpane, bi ga prosil, da mi odgovori.

lahko tut pogledaš v priročnik k si ga dobu zraven motorja ,piše noter pod pnevmatike 100% razn če tega priročnika nimaš =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!