Skoči na vsebino

Gume (pnevmatike) za skuterje


motorist-

Priporočene objave

Kupi sava pa bos vido kako bo. ziher dobro primer in ti ne bo zal teh 8k sit. pol pa bos ze primerjal kako je proti pirelli.

drugace pa kupi METZELER! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Hutchingson za SF je bla uzus. To je tisto, ko dober skuter nardijo pa neke špileraj gume gor vržejo, ko majo še Burago avteki boljši profil, da o plastični zmesi niti ne govorim. En kolega si je ravno zaradi tega v roku 1.000km 4-krat pošobal skuter. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi mi znov kdo tole pojasnit mam gume od save, pac kao "kramparce" scena, in ko ga zalagam na dobrmu, prizkusenmu ovinku gre do ene meje ampak pol se pa motor kr zacne tko ful cudn obnasat, ko da bi hotu nekj plesat in ga morm na vsakmu bolj zalozenem ovinku lovit ko da bi biu na pesku, edin mam zj "novo" varjanto ala beno stajl nogo vn pa ceu telo na notranjo stran motorja(npr:nagnem se s ceumu telesm na levo ce ga na levo zalozim), kaksne gume bi kj priporocil za mojga seselca da se bo drzov ceste dokler ne bo auspuh pajsov po tleh?

I want to flyyy :angel:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se ti najbrs dogaja zato k ga prevec zalozis, gume ki jih imas gor pa pac niso primerne za ekstremna zalaganja. S tem pa ko se nagnes z telesom bol noter proti ovinku pa povzrocis da je motor manj založen.

Jas pri dirkanju to delam zato ker je nevarnost da bi z dekelcom popajsal in zaradi tega padel...

Zej sicer ne vem kaksne so tiste tvoje kramparce ampak ce imas rajsi vozno po cesti si probaj dobiti kaksne bol cestne gume. Jas imam na stalkerju "kao" kramparce. Ceprav nebi rekel da je tista guma ravno kramparca. Ima profil malo bol podoben kramparci to je vse... pa se kar uredu pele, sicer se dalec od tega da bi blo to zipu podobno, amak se da z mujo prebit skozi ovinek :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BENO kaj pa meni priporočaš.

Mam aeroxa pa sem mel orginal Pirelli pa sem predr pa ne gre zaflikat pa nevem kaj bi kupo da je podobno kot tej gume, kr je res dobro držala v uvinkil, razn na mokrem je bol slaba bla.Sem se meno z MikMehanikom pa je reko da je Michelin Bopper najboljša , kaj pa ti misliš o tem??

LP Vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume so vse vredu. Jas sem mel Michelin Bopper kot prvo gumo pa me ni impresionirala. Tak da raje vzami kaki Metzeler al pa GT301. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zej ce si mel prej Pirelli gor pa da se ti je dobra zdela ... nevem zakaj bi kupoval drugo :? ce si bil z to zadovoln ni kriminal ce isto kups :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BENO kaj pa meni priporočaš.

Mam aeroxa pa sem mel orginal Pirelli pa sem predr pa ne gre zaflikat pa nevem kaj bi kupo da je podobno kot tej gume, kr je res dobro držala v uvinkil, razn na mokrem je bol slaba bla.Sem se meno z MikMehanikom pa je reko da je Michelin Bopper najboljša , kaj pa ti misliš o tem??

LP Vsem

Na mokrem se tudi dobro drzijo haidenauke, to k mam jes na stalkerju. Samo se tudi drugo dimenzijo za aeroxa da dobit. Jes sm ubistvu na stalkerju imu samo savo in pa haidenauko. Pa se mi haidenavka zdi bolsa ker omogoca bolse nadziranje drsenja v ovinku... drugace pa michelinke se nism vozu ampak ma pomoje mikmekanik toliko pojma da ti je dobro svetoval

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepsa ti hvala Beno, sam se nekj-te gume k si jih umenu se jih da sam pr tvojmu fotru dobit, al se kje drugje?

:onfire:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepsa ti hvala Beno, sam se nekj-te gume k si jih umenu se jih da sam pr tvojmu fotru dobit, al se kje drugje?

:onfire:

lp

Ne, jes mislm da bi se tut drget mogle dobit :? Niso to kksne expert gume. Mogle bi se u navadn trgovin k pc to prodajajo dobit. Al pa saj narocit ce drugga ne :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo probu kero od teh gum: Michelin Pilot Sport SC in Pilot City. K sem dobu dans na mail opis teh gum pa jih sam hvaljo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdej sem pelu na reden servis in se neki menu de bi gumo zamenu. No in mi jo zamenajo pa jst sploh vedu nisem. Pa prideva s fotrom ke pa plačava vse pa mislva it. In se jst že skor mislem gor usest pa odpelat pa pride mim en pa reče de mam prazno gumo. Jst presenečen pogledam->pa res. Pol pride mehankar pa ugotovi de spuša ventilček. OK, zamena pa zrihta pa gremo. Pol sem pa mislu it dons mal naokol pa probam, kuko je z gumo in ugotovim de je spet spestila. Zdej sem jo napumpu pa bom šou pogledat kuko je z njo. Drgač jo bo pa treba zgleda zamenat. Dal mi je pa eno Mitas za 4k SIT :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

evo vam rob na metzeler gumi (na desni strani se vidi pas neuporabljenega dela)

guma.jpg

pa se malo bolj se bi dalo polozit. tak da vete da je metzeler super:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Danes so mi na servisu rekli, da zamenjam gume.

Svetovali so mi Bridgestone.

Na mojem X9 500 so spredaj 120 x 70 x 14" in zadaj 140 x 70 x 14".

Ko sem rekel, da bi zadaj dal malo širšo, to je 150, mi je serviser odsvetoval, češ da se bodo poslabšale vozne lastnosti.

Kaj pa vi mislite oziroma svetujete ?

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne razumem zakaj bi se zarad tega vozne lastnosti poslabšale :blink:

po moji logiki bi mel bolš lego na cesti (predvsem v ovinkih)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu se res poslabsajo, v ovinke gre s sirsimi gumami malo drugace in ne tako lepo. sploh pomoje, vecja kot je rezlika med sprendjo pa zadnjo, se lastnosti poslabsajo. eni prisegajo, da mas naprimer 120 spredi pa 120 zadi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jez mam pa 120-70-12 spredej in zadej, pa kadar se hočem v ovinku mal bl nagnt, mi tazadna guma mal spodrsne.. a to pomen, da so zanč gume, slb motor, al da sm jez le nevešč voznik? :rolleyes: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno je gume ratale trde, kar se zgodi po določenem cajtu. To se je tut men dogajal z zadnjo gumo in sem potem kupu Sava racing mc16 130/70-12 62 P TL soft in je to odlična guma!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!