Skoči na vsebino

ali bomo tudi tu posnemali (prave) evropejce????


Provokator

Priporočene objave

V Koebenhavnu so lastniki dali izprazniti hišo, v kateri so se naselili takoimenovani avtonmni umetniki, svobodomisleči mladinci in skvoterji.

Kdaj bodo pri nas iz poslopij, ki niso njihove, izselili samoimenovane umetnike in njihove somišljenike in ostale bluziče.

Ali pa smo mi bolj evropski od tapravih evropejcev in bomo še naprej gledali, kako se v centru našega prekrasnega glavnega mesta bohotijo brezdelneži, ki ves dan ne počnejo drugega kot iščejo načine, kako bi od države čim več iztržili in si pridobili čim več pravic, ki jim sploh ne pripadajo.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ali pa smo mi bolj evropski od tapravih evropejcev in bomo še naprej gledali, kako se v centru našega prekrasnega glavnega mesta bohotijo brezdelneži, ki ves dan ne počnejo drugega kot iščejo načine, kako bi od države čim več iztržili in si pridobili čim več pravic, ki jim sploh ne pripadajo.......

A si ti kej čudnga jedu dons?

Da te mal kt en fašizm matra?

:fredy:

.........

:lol1:

Pust

prmer rewčke .. sy 'nbenmu nč nočjo ..

:slap:

Najprej

bi morali pomesti s tisto pravo sodrgo,

ki vsakodnevno resno €miljonsko škodo dela - sicer

v kravatah in v belih srajcah

B) :ninja: B) :ninja: B) :ninja: B) :ninja:

ampak v primeri z njimi

so omenjenimi nesrečniki

dobrodelna ustanova svetniškega nivoja.

O:-) O:-) O:-) O:-) O:-) O:-) O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si ti kej čudnga jedu dons?

Da te mal kt en fašizm matra?

To tvojo izjavo bi si lahko razlagal tudi tako, da je potem danska vlada, ki je na ulice poslala policijo, fašistična.

Pa seveda je fašistična tudi uprava mesta Koebenhagen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če je ravno fašizem, če želiš imeti tisto, kar si si kupil ali npr. podedoval, pač zase in nisi pri volji, da ti prevzamejo drugi.

Saj če se gremo socializem, se pojdimo povsod, ne pa le tam, kjer nekaterim paše in na ramenih tistih, kateri delajo.

Seveda pa je čisto prav, da se zahteva pravico začasne uporabo praznih prostorov v državni ali mestni lasti!

A tudi to bi moralo biti zakonsko urejeno.

Torej se strinjam, da lastniki lahko zahtevajo izpraznitev svojih prostorov, če so le ti zasedeni nezakonito.

Najemniki so seveda druga stvar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Koebenhavnu so lastniki dali izprazniti hišo, v kateri so se naselili takoimenovani avtonmni umetniki, svobodomisleči mladinci in skvoterji.

Kdaj bodo pri nas iz poslopij, ki niso njihove, izselili samoimenovane umetnike in njihove somišljenike in ostale bluziče.

Ali pa smo mi bolj evropski od tapravih evropejcev in bomo še naprej gledali, kako se v centru našega prekrasnega glavnega mesta bohotijo brezdelneži, ki ves dan ne počnejo drugega kot iščejo načine, kako bi od države čim več iztržili in si pridobili čim več pravic, ki jim sploh ne pripadajo.......

Dej mal stopi ven iz svojih zaplank in razmišljanja, vrednega enega stročjega fižola. :doze:

V Kobenhavnu imajo celo naselje (skvot), imenovan Christiania, kjer živijo "takoimenovani" umetniki in skvoterji. In ta skvot je tudi turistična zanimivost in vsekakor vreden ogleda. No, seveda, če te ne zanimajo samo shopping centri in podobna navlaka.

Sicer smo o tem že precej pisali v temi o Metelkovi, tako, da ne bi še enkrat. Če te zanima kaj o Christianii in težavah, ki jih je v zvezi s tem reševalo mesto Copenhagen, si malo pobrskaj po netu.

In pa seveda, preberi si post od Br. 1, da boš vedel, kje so pravi problemi. Ne v marginalcih, ampak precej višje. Tile marginalci so samo vaba za rajo, da lahko izlivajo svoje frustracije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si ti kej čudnga jedu dons?

Da te mal kt en fašizm matra?

:fredy:

Kremšnite, čokoladno torto, pa Alkine čalapinke... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kremšnite, čokoladno torto, pa Alkine čalapinke... :OK:

.. hudo nevarna kombinacija ..

:hmm:

res hudo ..

:yes:

Na dolgo roko gledano boš

kmalu na insulinskih špricah ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar slišana zanimiva izjava ene od sqvoterk:

"Svet bi moral najti prostor za nas, saj mi vemo kako živeti". :blink:

Malo pred tem pa posnetki uničene knjižnice v gimnaziji in zgorelih avtomobilov itd.

Pa kdo je sedaj tle blesav? :blink:

To je čisto običajen parazitizem!

Nič nimam proti urbanim ciganom, dokler puste ostale pri miru. Da pa se mi usede na reklc in ga razglasi za svojega, jih pa lahko edino še po pički faše!

Če mu ni do lastnine in je ne priznava. še ne pomeni da lahko z mojo počne kar si zamisli!

...In pa seveda, preberi si post od Br. 1, da boš vedel, kje so pravi problemi. Ne v marginalcih, ampak precej višje. Tile marginalci so samo vaba za rajo, da lahko izlivajo svoje frustracije.

To v svoji meri seveda drži. A tako izgovarjanje je le prazen izgovor iz pasjega repa.

Saj sicer lahko tudi jaz po cesti kradem in rečem, da je to malenkost s tistim, kar počno politiki in da ne zganjajte fašizma nad menoj, ko se peljem z vašimi motorji!

Marginalo se da zganjati brez parazitiranja drugih! Če je tista prava pristna. Sicer je cigajnarija!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To v svoji meri seveda drži. A tako izgovarjanje je le prazen izgovor iz pasjega repa.

Horčy ..

kapaystabo .. a te že mlaj spet daje?

:hmm:

Pa

mal tukile nad nami pa berači svoje ose stresaš - al kaj?

Točno

veš in povsem jasno ti je komu in čemu služijo pizdarije za delanje megle a la:

- Strojanovi Sopranovi

- klošarji

- cestni umetniki

- Metelkova problems

- & punqrac druge megle, katero nalašč z neurejeno zakonodajo

stalno naprdevajo politiki,

B) B) B) B) B) B) B)

da lahko njihovi pravi komandanti v senci

:ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja:

kradejo denar in ga v kufrih nosijo v CH-Reifeisen-Banken

dej

nehi tukile skakat in se razburjat ..

pejt na per pa se skulerej

my friend ..

:friend1:

vse bo še ok ..

tale planet se zaradi tvojega

mlajskega-jeznoritisa-gigantisa

ne bo vrtew čisto nič drugače kot se

vrti sedaj ..

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidiš Horjo... Pa smo spet pr gnlih amerih, pa pravici zaščite premoženja z orožjem... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še mal pa bojo svobodnomisleče spet kam pošiljal(včasihsojihnagoliotokbajepress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej mal stopi ven iz svojih zaplank in razmišljanja, vrednega enega stročjega fižola

Koliko pa je vredno tvoje razmišljanje??

Eno zrno graha? Mogoče dve??

Poleg tega nekdo, ki ni sposoben poskrbeti za lastno preživetje, kar tile samozvani umetniki in njim podobni so, ne more zahtevati, da za njih skrbi država, oz. ne more pričakovati, da bo lastnik stavbe v katero so se naselili, mirno gledal, kako le ta propada.

Sicer pa sedaj ljudje, ki jih zelo goreče zagovarjaš (verjetno, ker je to v določenih krogih modna muha, kot je v kakšnih drugih krogih to nedeljski sprehod po nakupnem centru), dokazujejo, kako zelo so "svobodnomisleči", ko po ulicah divjajo z njihovimi molotovkami, ter poskušajo uničiti čim več tuje lastnine.

Take metode so imeli med drugim fašisti, nacisti in ostali s katerimi me primerjaš.

Saj tudi mene marsikdaj kdo ujezi, pa ne grem na ulico z molotvko.Pravzaprav bi me bilo sram na cesto iti z molotovko (če sem čisto natančen, tile sploh nimajo pravih molotovk, ker pri tapravi ni treba cunje prižgati z vžigalnikom, ampak se vžge sama, ko se razbije steklenica), ko pa živim v 21. stoletju in si pri Mikro polu, ah kaj v Mikro polu, v najbližji mesariji ali pa trgovini s kmetijskim priborom, lahko v nekaj minutah pridobim surovine za kaj bolj oštrega kot je molotovka.

Še mal pa bojo svobodnomisleče spet kam pošiljal(včasihsojihnagoliotokbajepress)

Kaj točno je svobodnomislečega pri teh protestnikih??

Je svoboda, da lahko zažgeš sosedov avto, ali je svoboda uničiti knjižnico??

Poleg tega bi vse udeležene v debati prosil, da drugačemislečih ne žalite z raznimi pridevniki.

Najbolj zanimivo pa je, da razne žaljivke uporabljajo prav tisti, ki sami sebe imajo za svobodnomisleče in tolerantne in oh in sploh.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastnik stavbe v katero so se nasilno vselili tile samooklicani svobodni umetniki je neka evageličanska skupnost. Danes evageličani, jutri si lahko na vrsti že TI! (če malo kopiram Rude Boya)

Lahko pa postanete tudi ponosni lastnik skoraj novega obeska s ključi za avto. In kupa ožgane pločevine pred hišo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkod zdaj kar naenkrat vse te molotovke?

Mogoče se je pa

poceniw bencin

za dva

ali kak stotin

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, ko že omenjate metelkovo, da še povem svoje mnenje glede tega... no sicer sem iz maribora, ampak včasih hodimo tak malo ven v diskače v ljubljano, in glih ko smo prvič šli, nekak nesrečno zalutamo v to metelkovo. bil sem zgrožen kaj se tam dogaja, sn mislo da je to mogoče v filmih, ampak vidim da je to tudi prisotno v naši ljubi deželi... po tleh so ležale igle, povečini zapičene v zafiksance, folk totalno zablužen, potem še muzika taka, da te mine volja do življenja, in ves ambient v teh par lokalčkih na metelkovi popolnoma zgrešen, saj ko stopiš noter kar začutiš neko negativno sevanje... no v glavnem mislim, da to ni nobeno zbirališče umetnikov tak ko pravijo, ampak izmečkov iz dna družbene lestvice, ki so na robu propada, zato mislim da ne bi blo nobene škode če bi to vse skup podrli. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

C c c....če to ni ravno po tvojem okusu, ne pomeni, da je komplet narobe.

Mogoče si pa videl samo tisto kar si želel videt in česar se kot pridno vzgojen primerek potrošniško-krščanske družbe bojiš kot hudič križa?

Sploh pa....če bodo res porušili Metelkovo, potem bo ta, po vaše, drhal vandrala po celi čudoviti beli Ljubljani in kazila njen prelep izgled. Bog ne daj da prilezejo celo do potrošniških svetišč....do City parka in Merkatorja! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa smo spet tam, ko samooklicani liberalci prodajajo svoje buče, kot edino sveto resnico in smo vsi ostali, ki še znamo kolikor toliko uporabljati svojo pameti ter nismi "in" (beri ovce)-fašisti nacisti in ne vem kaj še vse.

pa prerastite že izjavo: danes oni, potem pa kdo?

to je za v vrtec.

@poln presenečenj in HHV popolnoma se strinjam z vama.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@poln presenečenj in HHV popolnoma se strinjam z vama.

dr.looney :devil:

Pa

kaj vam je - vsem skupaj .. ali vas powna luna trka al' kaj?

:eek:

Vsaka družba ima malo tiste nepomembne

marginale,

ki nekako zmedeno-alternativno skuša opravičiti svoj obstoj ..

Sedaj bi pa kar .. kapavem .. malo

nacizma/fašizma zganjali ali kaj?

Kot

da prvič slišimo za nesrečnike, ki se zbluzeni ne

znajdejo na tem planetu .. v svoji nesreči

iščejo "upor" ..

Halooo !!??

Madona,

ali ne znate spregledati teh cenenih

žeparskih fint naših politikov s preusmerjanjem

pozornosti:

.. vsi gledajo nesrečne "alternativce" .. mi

pa lepo v miru praznimo njihove žepe

in delamo kar hočemo..

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njah...meni se pač zdi bolj problematično dandanašnje vzgajanje popolnih potrošnikov in prodiranje cerkve v vse sfere našega življenja kot pa peščica drugače mislečih na Metelkovi.

Tam so vsaj na kupu....in bolj pod kontrolo. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvič: populacija na metelkovi ni drugače misleča, ampak je lena zalega , ki se zaradi svoje nesposobnosti izgovarja na to.

drugič: ne spadam med ovce in dobro vem kaj počne politika, da preusmeri pozornost. samo da ste nekateri preveč paranojčni in vsepovsod vidite strah.

tretjič: drugače misleči in ljudje, ki lahko kaj spremenijo prihajajo iz vrst intelektualcev in se nikakor ne predajajo raznim opojnim substancam in brezdelju. in tisti , ki so pripravljeni narediti revolucijo, bodo vedno glasni ne samo takrat ko se gre za njihovo lastno rit.

četrtič: umetnost je danes zelo širok pojem, danes je umetnik tisti , ki da na kup drek in potem druge s svojim zablojenim pogledom (ker je pač umetnik)prepričuje da ne smrdi in je to umetnost za bruhat. kaj danes vse ljudje odobravajo samo zato da izgledajo "in" in delujejo kot kvazi svetovljani in poznavalci umetnosti. vsi veliki umetniki se obračajo v grobu.

no toliko v razmislek, če sem koga užalila se opravičujem. to je samo moj pogled na določene stvari.

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ej, saj nima nihče nič proti njim.

Me pa moti, da so naseljeni v tujih hišah, ko jih lastniki vržejo iz hiše, pa to vidijo kot napad na lastno osebnost, kot napad na njihov način življenja in njihov način mišljenja. In kot odgovor na "napad" na njihove vrednote pa polomijo pol mesta.

Je to normalno???

Je to znak tolerance?

Je to znak razumevanja drugačnih, kar mi, ki se imamo za normalne, v vsakem primeru smo, gledano iz njihovega zornega kota???

Jaz naprimer sem se pravkar vrnil iz svojega rednega nedeljskega sprehoda po Qlandiji in Europarku .

:nono: :headbang:

In ko me je ob 15.00 lastnik vrgel iz njegovega nakupnega centra,nisem šel na cesto zažgat par avtomobilov.

In kdo je sedaj nestrpen??

Popravljeno . Popravil poln presenečenj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@poln presenečenj: Ne vem, od kje tebi neke molotovke, razbijanja in požiganja?! :blink: Malce bluziš.

Tukaj ni noben omenjal Francije.

Povej, kam točno te žuli. So kje zasedli tvoj prostor, tvojo hišo? Koji kurac te motijo ljudje, ki so v Rogu in Metelkovi? So blizu tebe, ti kradejo? Kakor vem, si iz Ptuja. Povej, na kakšen način so te obsedli. Kar tako, metafizično?! :doze:

Imam prijatelje, ki imajo v Rogu atelje za delat. In nobeden ne krade, ne boš verjel. Lahko si si celo že ogledal kakšno njihovo razstavo ali gledališko predstavo, ne da bi vedel, da so oni ti bluzači, narkomani in posiljevalci, ki so "zasedli" Rog.

Pown kurac mam ljudi, ki bluzijo kar nekam v tri krasne dni, ne da bi se pozanimali o nekih osnovnih dejstvih. :krneki:

prvič: populacija na metelkovi ni drugače misleča, ampak je lena zalega , ki se zaradi svoje nesposobnosti izgovarja na to.

drugič: ne spadam med ovce in dobro vem kaj počne politika, da preusmeri pozornost. samo da ste nekateri preveč paranojčni in vsepovsod vidite strah.

tretjič: drugače misleči in ljudje, ki lahko kaj spremenijo prihajajo iz vrst intelektualcev in se nikakor ne predajajo raznim opojnim substancam in brezdelju. in tisti , ki so pripravljeni narediti revolucijo, bodo vedno glasni ne samo takrat ko se gre za njihovo lastno rit.

četrtič: umetnost je danes zelo širok pojem, danes je umetnik tisti , ki da na kup drek in potem druge s svojim zablojenim pogledom (ker je pač umetnik)prepričuje da ne smrdi in je to umetnost za bruhat. kaj danes vse ljudje odobravajo samo zato da izgledajo "in" in delujejo kot kvazi svetovljani in poznavalci umetnosti. vsi veliki umetniki se obračajo v grobu.

no toliko v razmislek, če sem koga užalila se opravičujem. to je samo moj pogled na določene stvari.

dr.looney :devil:

prvič: no comment. Prazno nabijanje.

drugič: si ovca, samo, da ti ostale ovce še tega niso poblejale. Torej še ne veš.

tretjič: bedarija eršte klase. Preberi si drugi odstavek.

četrtič: :doze:

Tvoj zadnji stavek je OK, da je to samo tvoj pogled. Še sreča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@poln presenečenj: Ne vem, od kje tebi neke molotovke, razbijanja in požiganja?! :blink: Malce bluziš.

Tukaj ni noben omenjal Francije.

...

Verjetno je gledal včerajšnji dnevnik na SLO1 kjer so pokazali goreče avtomobile, pretepanje s policijo, razbito in uničeno gimnazijo, človeka, ki je držal v rokah ključe od avta, ki so ga zažgali na ulici, ...

Ne, res niso omenjali Francije. Omenjali in kazali so le Dansko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem no :?

10 let nazaj smo se 16-17-18 let stari mulčki čist lepo počutil tam.

Scena je bila huda (skindeadi,punkerji,metalci... ) kakšnih hudh pretresov z drogani ni bilo.

Oziroma je prav tako, kot je kjerkoli drugje v Ljubljani če hočeš lahko dobiš tudi v šparu :BUA:

Po mojem je prav da obstaja tak prostor kjer se lahko družijo tudi takšni ljudje :blush:

Je pa res da je problem če se naselijo v stavbi, ki ni njihova, saj za to nimajo pravice.

Tako, da sem podpiram izselitev Metelkove saj se moramo pravil družbe pač vsi držati če hočemo

živeti v Sloveniji.

Mogoče bi pa mesto lahko našlo nadomestno lakacijo, samo potem se bo nekdo vprašal zakaj, pa še prav bo imel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!