Skoči na vsebino

Home made dodatki


PeterK

Priporočene objave

Mene nihče še ni nikoli vprašal, če imam homologacijo za top case recimo ali za nosilec. Ampak če pride res do kake štale, si lahko v veliki riti. Recimo, da te družina mrtvega toži... lahko plačuješ do konca življenja. Če imaš homologirano stvar gor, je kriv proizvajalec. To pač govorim o res mega pesimistični varianti...

Ali pa odvetniki izvlečejo proizvajalca z izgovorom, da nosilec ni bil namontiram na pooblaščenem servisu s strani strokovno usposobljene osebe, ampak si ga nestrokovno zmontiral sam. Pa si brez dobrih odvetnikov spet v p...i.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja al pa če pade na progo, ko po njej pripelje vlak naložen s ferariji...nek čuden sklop dogodkov povzroči iztirjenje vlaka....velik zos...kaj bi šele bilo, če bi se odtrgal ravno takrat, ko so peljali uparjalnik v Krško in bi ga uničil. :blush:

Whatever :grrr

Pa da ne boste mislili, da se take stvari ne dogajajo. Bladzotu je na novem motorju odpihnilo originalno zmontiran originalni kovček. Če 20 kilska zadeva prileti po zraku mimoidočemu v glavo, ga z lahkoto ubije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če 20 kilska zadeva prileti po zraku mimoidočemu v glavo, ga z lahkoto ubije.

Če imaš v kovčku 20kg in pride do nezgode, potem itak sam odgovarjaš in proizvajalec ni nič kriv...skoraj proizvajalci vsi namreč deklarirajo max 6kg. Tudi hitrost je lahko kamen spotike itd...

Vsekakor se je najbolje zasigurat da do tega ne pride (torej paziti na hitrost in obremenitev + redno preverjati stanje nosilcev in vijakov...) )

Popravljeno . Popravil Tomba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bi blo dobr, da se montera še varnostna zajlica, da v primeru da odleti, da ne zleti daleč, amapk ga zajlica zadrži :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bi blo dobr, da se montera še varnostna zajlica, da v primeru da odleti, da ne zleti daleč, amapk ga zajlica zadrži :)

... in še tebe in motor s sabo na tla povleče :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Whatever :grrr

Pa da ne boste mislili, da se take stvari ne dogajajo. Bladzotu je na novem motorju odpihnilo originalno zmontiran originalni kovček. Če 20 kilska zadeva prileti po zraku mimoidočemu v glavo, ga z lahkoto ubije.

Verjamem. In ni edini primer, kot sem rekel sem videl že par utrganih original nosilcev. Kot sem rekel:

Jaz sem zaenkrat doma naredil nosilec za tablico in žmigovce, ter nosilec za stranske torbe. Oboje je kar lepo narejeno in mislim, da vsaj toliko, če ne bolj varno kot kupljeno. Sem videl že primere utrganih original nosilcev za torbe, kovčke, saj se dostikrat uporablja tenkostenske cevi, ki se znajo zmatrat po daljši uporabi/obremenitvi/treslajih. Jaz sem uporabil polno svetlo vlečeno železo in bo pomoje prej zadek motorja stran padel, kot nosilec :D

Tako da jaz sem 100% da bi se vsak original nosilec 10x prej utrgal kot to moje, čeprav je motor zaradi tega kak kg težji.. Tako da če je stvar dobro narejena in zavarjena, potem ni panike, je lahko samo bolj varno vse skup kot original.. Če se pa nekaj nahitro naredi, ali pa iz slabih materjalov, oziroma dela nekdo, ki ne obvlada varjenja, potem pa ne priporočam dajat na motor.. Ker je lahko res pizdarija, v primeru da se kaj odlomi .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kar se tiče nosilcev za kufre, so originalni večinoma iz tankostenskih cevi..., to pa rado poči po varu. Jaz sem jih delal iz debelostenskih cevi, pa mi nikoli ni noben izdelek počil.

Ravno te dni se spravljam delat cevno zaščito motorja. bomo videli, kako bo izpadlo. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem siguren, da bo proizvajalec po končani garancijski dobi odgovarjal za bilo kaj, kar se bi zgodilo z nosilcem, kufrom itd. Po moje je vsak odgovoren, da sproti preverja kaj se dogaja z motorjem in vso ostalo opremo.

Kaj če ti pri avtu recimo po 7 letih odleti kolo? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce smo šli v :topic: , ampak nič hudega, smo marsikaj razjasnili.

OK. Vse se, kdo odgovarja v kakšnem primeru. Tudi če ti vtrga doma narejen nosilec in nekoga poškoduje, si najeb***....

Povedali ste tudi, da policaj še ni nobenega zajebaval glede tega.

Še vedno pa me zanima:

Če me ustavi policaj in me vpraša za papirje od nosilca (ki jih seveda nimam, ker je doma narejen)...ali ima zakonsko podlago, da me kaznuje, in če jo ima, kolikšna je globa ???

Gre za to, da imamo na našem koncu par policajev (no, jaz vem za enega, ki je SIGURNO tak), ki imajo probleme sami z sabo in sem prepričan, da mi bodo z veseljem napisali položnico tudi za takšno ali še manjšo stvar !

Popravljeno . Popravil Tomba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaj ima zakonsko podlago za to, da če sumi, da je na motorju nek neoriginalen nehomologiran del, predpiše izredni tehnični pregled. Če tam ugotovijo, da stvar ni original in ni homologirana je predpisana kazen nekje med 400 in 500 eur, plus stroški pregleda.

Ne vem pa kako je točno z nosilci kovčkov/torb, ipd.. Jaz ne poznam nobenega, ki bi imel to homologirano, tudi tisti, ki imajo kupljene nosilce..

Edini papir, ki zanima policaja je homologacija. Ti imaš npr. lahko 100x papirje za street legal športni izpuh, pa če ga nisi šel vpisat v homologacijski kartonček, ti vseeno lahko dajo kazen. Torej tudi, če bi kupil nosilec in bi dejansko dobil zraven kakšen certifikat ali kaj podobnega, si zakonsko gledano v Sloveniji povsem na istem kot če si ga zvaril doma. Hec je samo v tem, da bi kupljenega verjetno lahko homologiral, doma narejenega pa ne. Ampak kot sem rekel, še nisem slišal za primer, da bi šel kdo homologirat nosilec za kovček/torbe. Torej je s tega vidika popolnoma vseeno ali imaš kupljenega ali made in "doma spacano" :) Si na istem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te dobi v roke policaj, takšen ozko usmerjeni, pa gre čisti po črki zakona, si ga nejebal.... Pa če imaš vse homologirano, pa tipi-topi. Če nič drugega, bo našel neenakomerno obrabljeno gumo. K sreči pa so tudi policisti ljudje, nekateri prav prijetni za pogovor, in se da z njimi marsikaj zmeniti. .)

Saj potem niti na avtu ne bi smel nič nehomologiranega od dodatkov. Pa imamo vsi kakšen aftermarket spojler, senčnike, razne dodatke... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem prepričan, da je homologacija nosilcev res potrebna. Potem bi tudi strešni prtljažnik na avtomobilu in kiblo moral peljati na homologacijo, ko jo namontiraš na avto, saj je tudi pritrjena z vijaki, enako kot kovček.

LP Darko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupljeni prtljažniki in kovčki za na streho, imajo potrebne ateste za uporabo. Mi tu govorimo o doma narejenih dodatkih. Brez atesta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, da moras potem imeti homologacijo vedno s sabo, da lahko policaj preveri ce je vse BP.

P.S. jaz je nimam nikoli, pa me dozdej ni noben policaj po njej vprasal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam razmišljam o podobnem projektu, da bi si naredil (dal delat) nosilec za kovček po mojem okusu. na policijo še pomislil nisem. :D načeloma bi morale bit stvari homologirane, če pa niso, bi takšne morali zavrnit že na tehničnem pregledu, kar pa jih, po mojih izkušnjah, ne. tudi noben policist se ne bo spuščal v to, da te bo pošiljal na tehnični pregled za takšne malenkosti, ker je to tudi njemu breme. poostreni nadzorn nad tovrstnimi zadevami (predelavami) se vrši zaradi določenih ljudi, ki se po cesti vozijo dobesedno s podrtijami ali nenormalno predelanimi vozili. (home made tuningi, doma zvarjene glasne izpušne cevi, rezani fedri itd...) motorista zelo zelo redkokdaj "zezajo" zaradi dodatkov, razen če želiš izpasti pametnejši od policista, nakar on hitro najde napake. :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že pri doma narejeni dodatni opremi, na Classicu sem imel vse home made (od nosilcev torb, usnjene torbe, šipa, ploščadi za noge,.. preveč za naštevat), pa ni bilo nobenih problemov nikjer. Ne na tehničnem, ne s policijo. Če je v redu narejeno, se nihče ne bo obregnil vanjo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ali se kdo ukrvarja z izdelovanjem nosilcev za reg. tablico?? Ali pa kje se da nabavt kakšen nosilec za tablico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se kdo ukrvarja z izdelovanjem nosilcev za reg. tablico?? Ali pa kje se da nabavt kakšen nosilec za tablico.

Na avto-net-u je dosti tega, išči pa pod rubriko oprema :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam doma narejen nosilce tablce,....zdaj sem si pa naredo se nocilec kovcka(ki ga je treba se malo dodelat)....upam da za kovcek ne bo kdo kdaj kaj tecnaro?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na (original) prtljažnik lahko z navadnimi traki privežeš prtljago, ta prtljaga je lahko tudi kovček, ta kovček je lahko z vijaki privit na prtljažnik. Kje je meja med prtljago in (ne)homologiranimi deli motorja? Traki in vijaki so pravzaprav tudi prtljaga. Ta del prtljage mora biti dovolj močan, da zadrži drugo prtljago, ki se sama ni sposobna držati motorja.

Tudi homologirana čelada in nehomologirani škornji lahko odletijo z motorista med vožnjo, če jih dovolj malomarno pripne. Ne biti bolj papeški od papeža :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spravljam se v izdelavo nosilca reg. tablice pa me zanima ker material bi bil najbl primern? Razmišljam o rost-freiu, sam kolk naj bo debel? :? Motor je fz6(04).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem zakaj bi stavu rosfraj razn ce bi meu rad takga bol kromiranga... jst sm dau pocinkan pleh pa pol lepo pofarbas in je :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je tu kdo ko bi mi izdelal tank za bencin z dvojnim dnom tak da bi v bistvu bil še vedno recimo 17-litrski, tako kot je zdaj, samo da bi mel še en podn, pa da bi na pumpi stvar bla hitreje polna (in bi posledično tudi nekaj prišparal na ta račun)? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!