Skoči na vsebino

Home made dodatki


PeterK

Priporočene objave

je tu kdo ko bi mi izdelal tank za bencin z dvojnim dnom tak da bi v bistvu bil še vedno recimo 17-litrski, tako kot je zdaj, samo da bi mel še en podn, pa da bi na pumpi stvar bla hitreje polna (in bi posledično tudi nekaj prišparal na ta račun)? :D

bi tad heroin švercal... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem zakaj bi stavu rosfraj razn ce bi meu rad takga bol kromiranga... jst sm dau pocinkan pleh pa pol lepo pofarbas in je :OK: :OK:

K ni pleh malce pretenak? :? Se nič ne zvija pa ropota ko greš hitreje? :hmm:

Sem najdu en lep primer .) : [attachmentid=97704] Bom probu neki tazga nardit. :grim

post-13355-1179734278_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem delal svoj nosilec sem uporabil 1,5mm rosfraj, zato, ker ga nisem barval. Najprej sem ga mislil barvati, vendar izpod zadnjega kolesa letijo kamenčki...

Ko so me ustavili policaji, niso toliko težili zaradi nosilca kot zaradi reg. tablice, ki je bila preveč postrani in zato slabo vidna. Sem se nekako dogovoril, da jo malo prikrivim in so me spustili naprej :OK: . Ko sem tablico prikrivil so žmigovci svetili v tla. Sedaj imam nosilce ločene enega za žmigovce, ter drugega za tablico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je tu kdo ko bi mi izdelal tank za bencin z dvojnim dnom tak da bi v bistvu bil še vedno recimo 17-litrski, tako kot je zdaj, samo da bi mel še en podn, pa da bi na pumpi stvar bla hitreje polna (in bi posledično tudi nekaj prišparal na ta račun)? :D

Ne razumem točno kaj boš s tem pridobil? Tank bo še vedno 17l, samo da bosta dva prekata? Zakaj je to dobro, kako bo to hitreje polno in na kakšen način boš prišparal, če bo tank še vedno 17l??? :? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K ni pleh malce pretenak? :? Se nič ne zvija pa ropota ko greš hitreje? :hmm:

Pod pločevino (pleh) se smatra tudi ona 40mm, če že hočeš...

Osebno sem imel 2.5mm aluminij - držalo brez problema, tresljajev. Če je pa pravilno "zapigana", in si s tem daje opora sama sebi pa sploh ne, oz. ima nosilnost precej večjo od ene uboge tablice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
jaz mam doma narejen nosilce tablce,....zdaj sem si pa naredo se nocilec kovcka(ki ga je treba se malo dodelat)....upam da za kovcek ne bo kdo kdaj kaj tecnaro?

evo...sprobal nosilec in do vrha napolnjen kovcek pred slabim mescom....na cesti sentilj-sladki vrh me je vstavil policaj(provida),pregledal vse dokumente,tudi homologacijski kartoncek,preveril dimenzije gum,...nic pa ni rekel ne za nosilec tablice niti za kovcek :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Kak je z neorginal nosilci za tablice, rad bi zadevo homologiral da nebom imel problemov z našimi modrimi, pa me zanima ali je to sploh potrebno, ali je samo pomembno pod kakšnim kotom stoji tablica?

LP,matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim, da ni važno, kak nosilec imaš za tablico. Samo ne sme bit preveč "položna". Ko mi je policaj peder :angry: napisal kazen, ni gledal nosilca, ampak samo kot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim, da ni važno, kak nosilec imaš za tablico. Samo ne sme bit preveč "položna". Ko mi je policaj peder :angry: napisal kazen, ni gledal nosilca, ampak samo kot.

A je določeno s stopinjami? Koliko je še legalen kot tablice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(6) Registrske tablice morajo biti pritrjene na mestu, ki ga je predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, da niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite.

Laično, če se postavi 10m za tabo, mora tablico lepo videt. Mislim pa, da sem nekje naslišal naj bi bile postavljene skoraj pravokotno na cestišče :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je določeno s stopinjami? Koliko je še legalen kot tablice?

Jest sm iz cca 30st zakrivil na 60st... poj sm šu pa nazaj do njega in vprašal, če je zdej uredu. In je samo pokimal :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Laično, če se postavi 10m za tabo, mora tablico lepo videt. Mislim pa, da sem nekje naslišal naj bi bile postavljene skoraj pravokotno na cestišče :hmm:

Se pravi... čim več po zadnjem kolesu, pa bo pravokotno na cesto :lol1:

PS: ja, pravilno si slišal :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri majo kr na zajlo pa ko so v mestu jo dol spusti, ko pa je na kaki regionalki al pa da se malo hitrej vozijo pa jo dajo gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri majo kr na zajlo pa ko so v mestu jo dol spusti, ko pa je na kaki regionalki al pa da se malo hitrej vozijo pa jo dajo gor.

In potem ti polcaj na rutinskem pregledu napiše kazen .)

Če bo že kdo to delal, naj bo tko dobr narejeno, da se ne vidi na prvi pogled, da se da tablca skrit. OK, mal smo zašli :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem si predelal zadnje tačke za noge. Podaljšal sem jih za 10 cm, ker mi je sopotnica vedno težila, da so previsoke. Saj opazite razliko.

Sedaj je OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo lepo.. Tudi jaz sem imel to težavo.. Ki pa sem jo rešil tako, da ni več sopotnice :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ma kdo idejo kako pri GSX R K3 predelat zadnji nosilec tablice ker original zgleda obupno:

post-20134-1217940457_thumb.jpg

Če se da tako da narediš tehnični in da te policaji ne zaprejo :rolleyes:

HVALA

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 11 mesecev pozneje...

No, še moji novi nosilci za stranske torbe, stari so bili preveč 'amatersko' narejeni, čeprav so zelo dobro služili svojemu namenu. Čaka jih še barvanje, pa bodo 1A :) . Moram pa povedati da za ta motor ne obstaja praktično nič aftermarket zadev, tako da se moraš skoraj za vse znajti sam :trance_33_sleep:

post-7348-1250169468_thumb.jpg

post-7348-1250169486_thumb.jpg

post-7348-1250169641_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil jegrmajstr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 let pozneje...

Potrebujem nasvet, kako izdelati okrasni del na nosilcu meglenk. Sicer ni toliko pomembno kaj, ampak kako. Zamislil sem si 3D print, pa ne vem kako do tega prit. Mi lahko kdo svetuje, kako se izdela datoteka za 3D print. Del je velik cca 6x3x2 cm (2 komada, levi in desni).

Torej: kje kdo in kako se izdela 3D print?

Popravljeno . Popravil tomash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 23. 9. 2018 ob 16:51, tomash pravi:

Potrebujem nasvet, kako izdelati okrasni del na nosilcu meglenk. Sicer ni toliko pomembno kaj, ampak kako. Zamislil sem si 3D print, pa ne vem kako do tega prit. Mi lahko kdo svetuje, kako se izdela datoteka za 3D print. Del je velik cca 6x3x2 cm (2 komada, levi in desni).

Torej: kje kdo in kako se izdela 3D print?

Nevem če je to še aktualno ampak 3D file ti bo naredil nekdo, ki se spozna na modeliranje. Potem ga boš dal nekam sprintat. Nevem koliko ti bo vzel tisti ki bo delal design (sigirno pa ne za 10€), ampak 3D printi so (odvisno od velikosti - porabe materiala) od 50€ dalje. Se pravi tak del te bo hitro stal 100€ plus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/23/2018 at 4:51 PM, tomash said:

Potrebujem nasvet, kako izdelati okrasni del na nosilcu meglenk. Sicer ni toliko pomembno kaj, ampak kako. Zamislil sem si 3D print, pa ne vem kako do tega prit. Mi lahko kdo svetuje, kako se izdela datoteka za 3D print. Del je velik cca 6x3x2 cm (2 komada, levi in desni).

Torej: kje kdo in kako se izdela 3D print?

 

@Zok?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!