Skoči na vsebino

Novi blok jedrske elektrarne


KeC

Jedrska elektrarna  

84 članov je glasovalo

  1. 1. Ali bi podprli gradnjo novega bloka jedrske elektrarne?

    • Da
      69
    • Ne
      15


Priporočene objave

V Posavju na vlko delajo HE. Zadeva sploh ni tako čista kot izgleda. Ker so načrti stari 15 let, HE Boštanj nima steze za ribe ima pa zato čisto zgrešeno zasnovo turbin (je zadeva enkrat že pošteno zaribala). Izračuni izpred XX let so bili zelo optimistični. Upoštevali so vse vode, pa čeprav v poplavnem obdobju mlinčki ne morejo delat elektrike. Elektrarne na Savi tako proizvajajo dosti manj elektrike, kot je bilo sprva načrtovano. Da ne omenim, da NEK zaradi HE dela z manjšim izkoristkom (nižji pretok save, zagon hladilnih stolpov, ki odžirajo proizvedeno energijo). Pa lani enkrat se je NEK samodejno zaustavla, zaradi He Boštanj in Vrhovo. Tisti, ki se malo na cifre spozna ve kaj pomeni če NEK 1 dan stoji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo privat toplotno črpalko magari kombinirano z solarnimi celicami? Tu bi se dalo veliko prišparat pri porabi elektrike če bi se novogradnje odločale za ta način....Če bi jaz na novo zidala bi pravgotovo razmislila o tej varjanti. Res pa da je začetna investicija precejšnja.

Lina....si že slišala za toplotne črpalke?

Hmmmm po mojem, da ne no. :hmm:

:kva1:

DAMIAN:

Zelo beden javk o temu kako so najbolj bogi potepuški psi in mačke si dal....nimaš kje biti, so te zavrgli, te preganjajo, si nisi sposoben sam pomagat,?...pridi k meni če futram mačke in pse in hudič, da se bo tudi zate našla postelja in kaj toplega za pojest in kakšen čoh čoh za ušeski, da boš občutil, da le ni vsem vseeno zate.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem za, druge resne alternative za zdaj ni. poleg tega jim dam v najem eno parcelo kjer si lahko zazidajo skladišče za odpadke. doživljenjska renta rečmo vsaj 5.000 EUR mesečno, z revalorizacijo ob inflaciji pa je. :D

...seveda sem tudi za to, da SV ustanovi svoje jedrske sile :P

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komot...samo, ko boš prišel k sebi in ko boš razglisten,cepljen, čipiran ter kastriran te bom oddajala....in novi lastnik bo po moji izbiri :naughty:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa Avstrijske "zahteve" po zaprtju Krškega in naše privolitev ??!!

politikantstvo, kaj pa drugega ! JJ že novo obljublja pa še lagerja za staro ni zrihtal ! ablebable (by Sym) ! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DAMIAN:

Zelo beden javk o temu kako so najbolj bogi potepuški psi in mačke si dal....nimaš kje biti, so te zavrgli, te preganjajo, si nisi sposoben sam pomagat,?...pridi k meni če futram mačke in pse in hudič, da se bo tudi zate našla postelja in kaj toplega za pojest in kakšen čoh čoh za ušeski, da boš občutil, da le ni vsem vseeno zate.

Kot običajno si moj post zopet razumela bolj globoko, kot sem ga jaz napisal ter v njemu našla zopet veliko več misli, kot sem jih jaz mislil obelodaniti z njim. In, da, smisel celega mojega posta je itaq bil o zoologiji.

V resnici sem mislil,(in nekateri so razumeli), da mi gredo na jetra ljudje, ki izkoriščajo varstvo živali samo za promocije svojih idej, ki sicer s tem nimajo nobene zveze.

Taisti, ki so z Barja v imenu ptičev pregnali letalce, imajo sedaj na teh zemljiščih z ekološkega stališča mogoče veliko bolj "sprejemljive" objekte in dejavnosti?? O ljubiteljih mačk v naši ulici, ki si naberejo dve,tri ali več mačkonov (sicer zelo luštnih živalc), ki jih potem spuste in serjejo po našem vrtu tudi raje ne bi govoril.

Žival pomeni odgovornost do nje, ne pa samo čohanje za ušesom, ko se ti to zazdi...

O bednosti pa raje ne bi.Si zopet sama veliko povedala o sebi!

Lep pozdrav,

Damjan

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebrala sem kot si napisla...kaj si pa mislil pa težko trdim. Ok. pač ti grejo okoljevarstveniki in potepuški psi skupaj...sej nima veze tako kot ne vem kaj razmišlaj paramecej pač tudi tebe ne razumem.

Ali ti mački serjejo po vrtu že skoz ali le od kar ni LDS več na oblasti. Kaj bi le porekel če bi si par (Točna št bo 43)veternic na območju NATURA 2000 omislil JJ.

No ja kakorkoli ....še vedno si beden. :yawn:

PS vprašaji namerno manjkajo, ker se mi nekak ne da.

:surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa Avstrijske "zahteve" po zaprtju Krškega in naše privolitev ??!!

politikantstvo, kaj pa drugega ! JJ že novo obljublja pa še lagerja za staro ni zrihtal ! ablebable (by Sym) ! .)

Kakšne ,,naše privolitve,,?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm po mojem, da ne no. :hmm:

:kva1:

Ni bilo mišljeno kot razsvetljevanje, bolj cinično vprašanje, ker si se prej pr'dušala, da je vse to utonilo v pozabo. Zato sem te zgolj ''opomnil'', da to pač ni res. Zadeva je vedno bolj aktualna, a še vedno manj, kot bi si verjetno vsi želeli.

@ Ciciban: Približno tako je, kot si napisal, zato sem že v postu zgoraj napisal, da bi lahko kar nekaj več proizvedli, če bi optimizirali ali primerno rekonstruirali obstoječe HE, ker je marsikatera za časom in dela z bistveno manjšim izkoristkom, kot bi lahko. Ne vem konkretno za Boštanj, ker je v bistvu najnovejša in je čudno da so tako falili. Je pa res, kot nas je že opozoril profesor, da pri nas postopki (sploh razna dovoljenja) predolgo tečejo, in se vmes že marsikaj spremeni. Konkretno, od ideje do izvedbe elektrarne po najhitrešji variajnti traja povprečno 8 let, z lahkoto 10 in več, če se kje ''malenkost'' zatakne. Jasno rok izvedbe nekoliko variira od tipa elektrarne, ampak nekje v splošnem je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebrala sem kot si napisla...kaj si pa mislil pa težko trdim. Ok. pač ti grejo okoljevarstveniki in potepuški psi skupaj...sej nima veze tako kot ne vem kaj razmišlaj paramecej pač tudi tebe ne razumem.

Ali ti mački serjejo po vrtu že skoz ali le od kar ni LDS več na oblasti. Kaj bi le porekel če bi si par (Točna št bo 43)veternic na območju NATURA 2000 omislil JJ.

No ja kakorkoli ....še vedno si beden. :yawn:

PS vprašaji namerno manjkajo, ker se mi nekak ne da.

:surrender:

Če boš slučajno kdaj mentalno priplezala do nivoja paremeceja,boš mogoče vedela....ali pa tudi ne.....

(Nekateri (sicer zelo redki) pa res ne morete brez tega, da bi LDS in JJ mešal zraven prav k vsaki temi... :SS )

Tema je namreč o drugem bloku jedrske.......

Kar pa se naravovarsvenikov n kvaziljubiteljev živali tiče:Ja res je na žalost nekatera zavetišča pobirajo samo denar oz. ne poskrbijo za živali ampak jih samo vzdržujejo pri življenju tistih 30 dni kolikor dobijo plačano...potem pa evtanazija....zaslužek pa v žep.

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....zaslužek pa v žep.

.. kam pa ti svojega daješ?

:?

Damjan, BTW:

ali se ti ne zdi, da ti gre

vse skupaj malo preveč

do živega?

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj podam še mojo definicijo zelenih gibanj...

Zeleni so neverjetno dobro plačani politično uporabni glumači, ki vedno priskočijo na pomoč dobremu plačniku, ko le ta hoče zminirat posel nekomu drugemu, da bi sam kasneje dobro služil z njim...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj podam še mojo definicijo zelenih gibanj...

Zeleni so neverjetno dobro plačani politično uporabni glumači, ki vedno priskočijo na pomoč dobremu plačniku, ko le ta hoče zminirat posel nekomu drugemu, da bi sam kasneje dobro služil z njim...

Pa sva le našla skupno temo....Pri nas na dolenjskem je trenutno poslastica dejavnost neke Civilne iniciative, ki se ,v dobro KS Cerklje ob krki "bori" proti letališču v Cerkljah, vaščani te krajevne skupnosti pa jih javno prosijo, da prenehajo z igricami,ter ne uporabljajo njih za neke tretje namene....

In ti , kao zeleni, so že od nekdaj vsestransko uporabni enim in drugim političnim opcijam.... Kot si rekel....glumači...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. kam pa ti svojega daješ?

:?

Damjan, BTW:

ali se ti ne zdi, da ti gre

vse skupaj malo preveč

do živega?

:hmm:

Citat (podčrtano), s katerega zaključkom si začel, je citat ene osebe (v drugi temi), katera vsake toliko časa sama sebi skoči v zelje, ob tem pa misli, kakšen vrhunki intelektualni kaliber je. Hkrati pa v vsej svoji ljubki ženskosti uporablja prijeme in izrazoslovje, katerega že nekaj let ne uporabljajo niti furmani več.....

Do živega ...?? Enka, saj toliko me pa spet poznaš....

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citat (podčrtano), s katerega zaključkom si začel, je citat ene osebe (v drugi temi), katera vsake toliko časa sama sebi skoči v zelje, ob tem pa misli, kakšen vrhunki intelektualni kaliber je. Hkrati pa v vsej svoji ljubki ženskosti uporablja prijeme in izrazoslovje, katerega že nekaj let ne uporabljajo niti furmani več.....

Do živega ...?? Enka, saj toliko me pa spet poznaš....

Kaj ti ni jasno?

Še enkrat kaj imajo skupnega naravovarstveniki in potepuški psi?

Ti nisi sposobern povezati več kot enega posta v eni temi in sedaj si se spravil celo poste iz večih tem logično združevat. Ne moreš, ti ne.

Verjamem, da je tebi vse enotaisto, pač ti tista siva celica ne zmore sprocesirati kaj več od enostavne operacije, da ne serješ v hlače. Kam- pa je že preveč in tako serješ povsod drugje le v hlače ne (no vsaj upam).

Kaj je narobe s furmani? Si jih spet vse povprek vtaknil v neko ,,podvrsto,,? S tem, da so bili furmani dosti bolj direktni in nikakor te ne bi primerjali z paramecejem. Da potrdim tvojo furmansko ekspertizo o meni: Goni se v 3PM, majmun, majmunski. :lol:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do živega ...?? Enka, saj toliko me pa spet poznaš....

:blush:

ok .. sm se že baw ..

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti ni jasno?

Še enkrat kaj imajo skupnega naravovarstveniki in potepuški psi?

Ti nisi sposobern povezati več kot enega posta v eni temi in sedaj si se spravil celo poste iz večih tem logično združevat. Ne moreš, ti ne.

Verjamem, da je tebi vse enotaisto, pač ti tista siva celica ne zmore sprocesirati kaj več od enostavne operacije, da ne serješ v hlače. Kam- pa je že preveč in tako serješ povsod drugje le v hlače ne (no vsaj upam).Kaj je narobe s furmani? Si jih spet vse povprek vtaknil v neko ,,podvrsto,,? S tem, da so bili furmani dosti bolj direktni in nikakor te ne bi primerjali z paramecejem. Da potrdim tvojo furmansko ekspertizo o meni: Goni se v 3PM, majmun, majmunski. :lol:

Ni mi jasno, zakaj so moderatorji izbrisali Gattolino, ki je,po sicer bojevitem začetku, postal prav zanimiv in simpatičen sogovornik, tole bitje pa kar lupeta in serje po forumu.Ma niti ne po forumu.Iz priloženega je itaq razvidno, da tole bitje, sicer primerek že davno izumrle vrste, serje bolj sam po svoji podobi, kakor po meni.....

Sicer pa, kar se mene tiče, naj serje naprej......da ne bom zopet izpadel, kot nasprotnik teh prelepih živalic...moj stric je živel na kmetiji......in tudi tam so kokoši svobodno srale po dvorišču.......in drugje.....

sicer pa....ni vredno.....ne bom se spuščal na ta nivo......

Lina, daj me prosim zopet na ignore......please......in ne obremenjuj se še z menoj.....kot kaže, že sama s seboj težko živiš.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Damjana kar jokcaj....tut tok te ni v kilkli, da bi jasno povedal: ,,joj poglejte jo kako se z mano pogovarja, dejte jo izključit,, ampak se spet sprenevedaš in se delaš neko sofisticirano???... kaj... še sama ne vem, ker še nisem iznašla izraza, ki bi z eno besedo opisal tako ,,pi***ico,, v vsej svoji veličini.

Mogoče bo gospa vedela iz kje je tale verz:

,,Oj deklica misliš, da lepa si ti, a pri svinjskem koritu ti gliha stoji,,.

O Luizi ...cipi za 5 frankov pa sem že enkrat pravila pa mogoče se spomniš in boš sebe prepoznal notri.

IGNORE...updated.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem proti jedrski centrali, pa tud če vse živo pocrka, zaradi naravnih virov, če bo jedrska, bomo glih tko pocrkal, sam mal prej,

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem proti, sam to je čisto vseeno zgradili jo bodo 100%. Samo vprašal bi pa vas ki ste za, ali bi bili tudi za če bi jo zgradili pred vašim pragom ali pa jedrske odpadke odlagali blizu vas, takrat bi bila vaša zgodba najbrž malo drugačna. V bližini krške nuklearke imam znance in povedali so mi, ko so jo gradili so vsem prebivalcem v krogu 20 km obljubljali cenejšo ali celo brezplačno el. energijo, od tega seveda ni bilo nič :(

Sem pa za gradnjo več manjših hidro central saj imamo v SLO dovolj manjših rek, Avstrici imajo na vsakem potoku kakšno in to zgrajeno tako da se jo sploh ne opazi. Lahko bi imeli veterne elektrarne, država bi lahko pocenila komponente za izrabo sončne energije, naša država je glede teh stvari še toliko zaostala, cene aparatov z majhno porabo el. energije z oznako A in A+ bi morale biti cenejše da bi ljudje kupovali varčne izdelke. .)

Največ pa bi lahko za manjšo porabo el. energije naredili ljudje sami z bolj smotrno uporabo le te :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem proti, ..

:angry:

.. pa kaj si ti nor .. ti bi rad

našo državo na kant spraviw ..

:krneki:

Same

take pocenitve ti hodijo po glavi,

kjer bi naša uboga revna državica

s še revnejšimi lopovi

bila ob

ogroooomno DDVja.

Ja kaj bi pa potem ti naši lopovi

B) B) B) B) B)

kradli, lepo te prosim?

Znižati

cene .. japajade.

:slap:

Veš

kaj bodo naredili?

Tiste "zelene" zadeve bodo ostale

na istem cenovnem nivoju,

"umazanijo" bodo pa podražili u 3PMkrasne

in

bo spet volk sit, koza bo cela, folk bo u pički,

bogati bodo pa še bolj lahko kradli ..

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angry:

.. pa kaj si ti nor .. ti bi rad

našo državo na kant spraviw ..

:krneki:

Same

take pocenitve ti hodijo po glavi,

kjer bi naša uboga revna državica

s še revnejšimi lopovi

bila ob

ogroooomno DDVja.

Ja kaj bi pa potem ti naši lopovi

B) B) B) B) B)

kradli, lepo te prosim?

Znižati

cene .. japajade.

:slap:

Veš

kaj bodo naredili?

Tiste "zelene" zadeve bodo ostale

na istem cenovnem nivoju,

"umazanijo" bodo pa podražili u 3PMkrasne

in

bo spet volk sit, koza bo cela, folk bo u pički,

bogati bodo pa še bolj lahko kradli ..

:naughty:

Saj bi plačevali DDV od sončne in vetrne energije :OK:

Če bo pa oblačno bomo pa manj plačali :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj bi plačevali ..

Sy ni treba celih postov citirat .. pišuka .. bomo

koleščke na miših obnucali v enem mesecu,

če boš to delow

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Damjana kar jokcaj....tut tok te ni v kilkli, da bi jasno povedal: ,,joj poglejte jo kako se z mano pogovarja, dejte jo izključit,, ampak se spet sprenevedaš in se delaš neko sofisticirano???... kaj... še sama ne vem, ker še nisem iznašla izraza, ki bi z eno besedo opisal tako ,,pi***ico,, v vsej svoji veličini.

Mogoče bo gospa vedela iz kje je tale verz:

,,Oj deklica misliš, da lepa si ti, a pri svinjskem koritu ti gliha stoji,,.

O Luizi ...cipi za 5 frankov pa sem že enkrat pravila pa mogoče se spomniš in boš sebe prepoznal notri.

IGNORE...updated.

Ameba....?? Paramecij ..... ??? Ne vem......vsekakor pa, kot sem že rekel, primerek že davno izumrle vrste......kot sem že rekel....na take visokointelektualne nivoje nepotešenih možač se ne bom spuščal........

Moderatorji, kot vidim, se Line(Lina.???) bojite precej bolj, kot Gattoline in Bivšega Broja Jedan..........

Adios amigos linos muchacos..........

Pa še enkrat avtoportret, ki ga je Lina podala (podal) : ,,Oj deklica misliš, da lepa si ti, a pri svinjskem koritu ti gliha stoji,,.

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!