Skoči na vsebino

GPS navigacija za avtomobil


master 007

Priporočene objave

Kupujem GPS navigacijo za avto, in sicer glede na to kar sem že našel na internetu, se mi zdi izbira izdelkov podjetja Garmin še najboljša, saj naj bi bili edini, ki imajo tudi mape za Slovenijo, Hrvaško in BiH (ali se motim?). V razredu 300-500 EUR se da dobit že marsikaj, vendar so specifikacije tako podobne, da se je zelo težko odločiti, zato bi prosil za vaše mnenje glede Garmin GPS naprav za avtomobile. Iščem optimum med ceno in kvaliteto.

Preveril sem tudi TomTom, vendar nimajo slovenske karte, karte, ki pa je za Garmin pa verjetno ne morem inštalirati.

Hvala za priporočila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja izgleda, da je pa na MS strokovni nasvet res težko dobiti. Bo treba še kje drugje pogledati. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

še nimam izkušenj z GPSom, pa razmišljam o tem, da bi šel v korak s časom. Na ebayu sem našel par različnih ponudnikov GPS navigacije z "radar/speed camera detector" funkcijo. (npr Road Angel 7000 ) Sicer zaradi zakasnitev malo dvomim da tole funkcionira pri naključnih radarskih kontrolah, če pa ma že možnost vnosa lokacij fixnih radarjev (ala Golovec), bi se pa splačalo investirati - cene so kar tam-tam v primerjavi z "navadnimi" GPSi.

a)ima kdo kaj takega?

b)pade ta tehnologija med prepovedane naprave po zakonu o cestnem prometu?

Mrbit bi kak policaj na MSu kej več vedel povedati v tej smeri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje naj bi v kratkem nokia v sodelovanju z nekom dala ven navigacijo ki bo delovala preko mobilnikov + naprava. zadeva bo zanimiva tudi ker boš lahko kupil mape ali pa samo po potrebi naložil katero in plačal minimalno. tako sem slišal, ve kdo kaj več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...
Vsi ki imate navigacijo GARMIN

Nova verzija Adria route 2.0 (dobra)

http://www.navigo-sistem.hr/index.php?page...d=83&id=296

Tudi srbija in makedonija.

:worship:

So te malo prehiteli za cca 14 dni :whistle: v temi o GPS-ih za motor

Je pa boljše biti 5 x preveč , kot 1 x premalo informiran :evilgrin:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obstaja med nami kakšen majster, ki bi mi vedel svetovat če obstaja kakšna napravica ali kartica ali kakšen programček za instalacijo na gsm Sony Ericsson M600i, ki sicer podpira internetno navigacijo, samo je to malo drag hec. full hvala v naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obstaja med nami kakšen majster, ki bi mi vedel svetovat če obstaja kakšna napravica ali kartica ali kakšen programček za instalacijo na gsm Sony Ericsson M600i, ki sicer podpira internetno navigacijo, samo je to malo drag hec. full hvala v naprej

ena moznost je ta, da kupis Bluetooth GPS vmesnik - torej, mobitel in ta vmesnik povezes preko bluetootha in na ta nacin sprejemas podatke (seveda zastojn).

Napravca stane nekje 100€ +- 20€, pac odvisno kaj kupis.

pa se en primercek: KLIK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena moznost je ta, da kupis Bluetooth GPS vmesnik - torej, mobitel in ta vmesnik povezes preko bluetootha in na ta nacin sprejemas podatke (seveda zastojn).

Napravca stane nekje 100€ +- 20€, pac odvisno kaj kupis.

pa se en primercek: KLIK

:worship: :worship:

ok, s to zadevico potem sprejemam GPS signal, navigacijske programe pa moram naložit v tel?

trenutna memorija je 64MB, ki jo lahko nadgradim do 4 GB, operacijski sistem v tel je Symbian 9.1 bo to zadoščalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje naj bi v kratkem nokia v sodelovanju z nekom dala ven navigacijo ki bo delovala preko mobilnikov + naprava. zadeva bo zanimiva tudi ker boš lahko kupil mape ali pa samo po potrebi naložil katero in plačal minimalno. tako sem slišal, ve kdo kaj več?

nokia map loader. osnovna verzija ne omogoča glasovne podpore, drugače pa kar šik! Vem da na n95 in na novem communicatorju dela zelo solidno. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, s to zadevico potem sprejemam GPS signal, navigacijske programe pa moram naložit v tel?

trenutna memorija je 64MB, ki jo lahko nadgradim do 4 GB, operacijski sistem v tel je Symbian 9.1 bo to zadoščalo?

ja, navigacijski program nalozis na tel. Zelo veliko teh programckov bos nasel na internetu (zastojn razlicic, ki so zelo solidne), samo malo pobrskaj z googlom. Glede spomina pa te sploh ne rabi skrbet, saj so te mobitel variante velike le par kB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, navigacijski program nalozis na tel. Zelo veliko teh programckov bos nasel na internetu (zastojn razlicic, ki so zelo solidne), samo malo pobrskaj z googlom. Glede spomina pa te sploh ne rabi skrbet, saj so te mobitel variante velike le par kB.

:worship: :worship: hvala lepa

p.s. pivo v dobrem na Obali :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli že jaz sem imel v avtu in na motorju Quest II.In kaj ? Utrgalo se mi je in sem ga skoraj vrgel v smeti.Še dobro .da je moja šparovna.

Skratka v Firenzah in okoli njih je kar naprej javljal ,da ima slab signal in da prekalkulira.Še vedno je boljša mapa ,ki si jo pred potjo dobro ogledaš potem pa voziš in ko kiksneš greš na pumpo scat in nekaj spit pa še nasvet izveš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli že jaz sem imel v avtu in na motorju Quest II.In kaj ? Utrgalo se mi je in sem ga skoraj vrgel v smeti.Še dobro .da je moja šparovna.

Skratka v Firenzah in okoli njih je kar naprej javljal ,da ima slab signal in da prekalkulira.Še vedno je boljša mapa ,ki si jo pred potjo dobro ogledaš potem pa voziš in ko kiksneš greš na pumpo scat in nekaj spit pa še nasvet izveš.

se zelo močno strinjam s tabo, moj namen uporabe bo omejen zgolj na to če zalutam da si lažje najdem pravo ali čim krajšo pot in to je namen pripomočka... zato pa me je zanimalo če si lahko to reč naložim na mobitel...

da si bom pa popal to v avto ali pa še na motor no way... :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V avtu uporabljam Garmin Nuvi 650, ampak samo za iskanje mikrolokacije...do kraja, ki ga poznam se pripeljem po že znani poti, potem pa ga prižgem...za 1x kar zadovoljna!!!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Najprej naj vam povem,da nimam pojma o teh napravicah! :blush:

Zdej me pa zanima,če kdo kaj ve o Garmin Nuvi 250 modelu. A se da naložit na to napravco Adria route, dela to po Sloveniji? Se opravičujem,če sprašujem neumnosti,ampak res nimam pojma o tem!

Hvala za pomoč!!! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej naj vam povem,da nimam pojma o teh napravicah! :blush:

Zdej me pa zanima,če kdo kaj ve o Garmin Nuvi 250 modelu. A se da naložit na to napravco Adria route, dela to po Sloveniji? Se opravičujem,če sprašujem neumnosti,ampak res nimam pojma o tem!

Hvala za pomoč!!! :)

Seveda se da. Zraven lahko kupiš SD kartico z naloženo karto, ali pa jo potegneš z neta...no ja, sem slišal, da se to da :whistle:

Meni na telefonu Garmin MobileXT čisto vredu deluje... :worship:

Tudi meni. Mi je škoda denarja samo za GPS, če dobim za isti denar še mobitel z miljavžnt funkcijami, office-om...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj sistem obsega:

Dlančnik Pocket loox 720

BlueTooth modul s SIRF Star III čipom

Na dlančlinu imam pa naložen I-GO zadnja verzija. (mislim, da je tu ena izmed boljših pokritosti Slovenije)

Zaenkrat ni težav s sprejemom.

Ko pridem na cilj lahko še malo surfam prek vgrajenega wi-fija oz. preko telefona :D

Če te zanima še kaj - info PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ima kdo izkušnje z JAT -om .

Me zanima kako se kaj obnese, ker sem ravno postal lastnik le tega. Model 3503 ??

Zgleda kot veliko muzike za malo denarja :evilgrin:

mimovrste

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam v Laguni tovarniško vgrajen sistem Carminat. Zunaj SLO je super, saj poleg običajne navigacije ima tudi obvestila o vremenskih neprilikah, prometnih nesrečah, delu na cesti in podobno. Europa dela v redu in zelo natančno. ima tudi podatke o posameznih hotelih, muzejih,... imam CD centralne EU in posebni CD Italije, SLO in EX YU je pa v temi. Kaže samo meje in z drugačno barvo območja nad 1500m.

Zaenkrat se da shajati, kako pa bo naprej, bomo pa videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imamo v lasti garmin nüvi 7 series navigacijski sistem z dodatkom ADRIAROUTE vglavnem tisti software za bosno, hrvaško,... navigacija je posodobljena do verzije 4.1 (najnovejša). navigacija izven slovenije dela brezhibno (od trsta do nic-a (fra) je delal brez problemov. problemi se pojavljajo v sloveniji, kjer kar naenkrat navigacija mrkne.

se peljemo naprimer iz radenec, na navigaciji piše kdaj prispem do cilja, naslednji zavoj za 5.5km naprimer, avto se na zaslonu premika in vse štima.

ko se pripeljemo do rondoja pred radgono kar naenkrat gps zašteka. karta zmrzne, čas kdaj prispeš je podan (in se spreminja), naslednji zavoj piše čez 0 metrov in tako ostane. no tedaj treba gps ugasnit, ga znova zagnat, znova vpisat podatke in začne spet delat.

problem ni v tem da je rondo še v izgradnji saj je tam že dolgo časa.

če se dotaknem zaslona da bi pogledal karto se napiše "rišem..." in se ne premakne nikamor.

a mogoče veste kaj bi lahko bilo narobe, kako problem odpravit, mogoče se srečuje kdo z podobnimi problemi?

lp

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!