Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

Na žalost, papir vse prenese in to je navadna floskula :unsure:

No, mislil sem v smislu, da se nekomu zgodi enako a ga sodnik vseeno obsodi na globo. A se tak ne more pritožiti, da je nekdo drug v skoraj enakih okoliščinah bil oproščen? In ja, vem, da sem uporabil besedo 'skoraj'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa enakost pred zakonom?

Jaz ti lahko samo razložim kdaj je čist enako ali čist izto!

To je takrat, ko ga maš ti notr ali pa ona !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mislil sem v smislu, da se nekomu zgodi enako a ga sodnik vseeno obsodi na globo. A se tak ne more pritožiti, da je nekdo drug v skoraj enakih okoliščinah bil oproščen? In ja, vem, da sem uporabil besedo 'skoraj'.

Fritz, to poskušam jaz, že odkar se je ta tema začela, dopovedat ljudem, pa mi nikakor ne uspe.

Kljub temu da nimamo v sloveniji precedenčnega sistema so sodniki vezani na predhodnje sodne odločitve glede primerov, ki so si med seboj bistveno podobni. Sodna praksa je kljub temu, da pri nas predstavlja neformalni pravni vir zelo pomembna. V primerih, ko se sodnik s to prakso ne strinja, lahko od nje odstopi... vendar mora imeti zelooo dobre utemeljitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz, to poskušam jaz, že odkar se je ta tema začela, dopovedat ljudem, pa mi nikakor ne uspe.

Kljub temu da nimamo v sloveniji precedenčnega sistema so sodniki vezani na predhodnje sodne odločitve glede primerov, ki so si med seboj bistveno podobni. Sodna praksa je kljub temu, da pri nas predstavlja neformalni pravni vir zelo pomembna. V primerih, ko se sodnik s to prakso ne strinja, lahko od nje odstopi... vendar mora imeti zelooo dobre utemeljitve.

No, to sem hotel slišati oz. prebrati. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mislil sem v smislu, da se nekomu zgodi enako a ga sodnik vseeno obsodi na globo. A se tak ne more pritožiti, da je nekdo drug v skoraj enakih okoliščinah bil oproščen? In ja, vem, da sem uporabil besedo 'skoraj'.

lej .. bom pa drugač povedal .. sam sem bil, za enak prekršek, kaznovan drugače, po istem zakonu.

1. dobil 3 mesece prepovedi vožnje (leta 1993) - bil strašno pameten in najjači

2. dobil 1 mesec prepovedi vožnje (leta 1994) - bil priden in oblubu, da naum nikol več

Opaziš razliko ... je pa tudi odvisno kaj policaj napiše v zapisnik in kolikokrat si povratnik (na srečo še niso imeli centralnega registra).

Bi prilepu dokaze, če jih ne bi že zdavnaj stran zaluču :P ... verjemte mi na besedo ;)

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi prilepu dokaze, če jih ne bi že zdavnaj stran zaluču :P ... verjemte mi na besedo ;)

naj ti bo... glede na to, da si spomladansko utruyena zmiya ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej .. bom pa drugač povedal .. sam sem bil, za enak prekršek, kaznovan drugače, po istem zakonu.

1. dobil 3 mesece prepovedi vožnje (leta 1993) - bil strašno pameten in najjači

2. dobil 1 mesec prepovedi vožnje (leta 1994) - bil priden in oblubu, da naum nikol več

Opaziš razliko ... je pa tudi odvisno kaj policaj napiše v zapisnik in kolikokrat si povratnik (na srečo še niso imeli centralnega registra).

Bi prilepu dokaze, če jih ne bi že zdavnaj stran zaluču :P ... verjemte mi na besedo ;)

Ma ti verjamem na besedo ampak ti itaq niti do sodnika nisi prišel, ker si bil evidentno kriv. Ta tretjič bi bil verjetno že tako omikan, da bi ti gospod policist pogledali skozi prste wink.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj ti bo... glede na to, da si spomladansko utruyena zmiya ;)

kavo mi plači

Ma ti verjamem na besedo ampak ti itaq niti do sodnika nisi prišel, ker si bil evidentno kriv. Ta tretjič bi bil verjetno že tako omikan, da bi ti gospod policist pogledali skozi prste wink.gif

to je bilo pri sodniku za prekrške ... sodnica (obakrat je bla ženska, v prvem primeru zmaj :P ) je odredila odvzem :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je bilo pri sodniku za prekrške ... sodnica (obakrat je bla ženska, v prvem primeru zmaj :P ) je odredila odvzem :yes:

Ja, v nekem horoskopu je zapisano da 'zmaj' in 'strašno pameten in najjači' nikakor ne gresta skupaj cool.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, v nekem horoskopu je zapisano da 'zmaj' in 'strašno pameten in najjači' nikakor ne gresta skupaj cool.gif

Po kitajskem horoskopu sm jaz tudi zmaj :P ... hotel sem, med drugim povedat, da se včasih da tudi kar v redu "skozi# pridet, če se mal pokesaš ... zato pa so kazni od - do ... in če prej čebulo režeš in stopiš v sobo, ti sodnica še kakšne 50 € stisne v roko za popotnico in pele na kavo :lol:

kavalir pa tak... :glare:

KAVAlir ... to je človek ki velik kave spije, če mu jo drugi plačajo :P ... kapiši :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAVAlir ... to je človek ki velik kave spije, če mu jo drugi plačajo :P ... kapiši :lol:

ti živiš v sladki preteklosti .. kava in kazni so po evropi v evrih in ne v lirah..pustmo tiste romune..:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je komu jasna definicija "povratnik" ??

sem mislil, da so nam zaradi tega pike dali, pa se očitno motim. zadnjič je g. višji policaj po TV rekel, da bodo tudi mopede zasegali povratnikom. kaj je točno mislil, ga ne upam vprašat, da mi ne vzame jezika :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je komu jasna definicija "povratnik" ??

sem mislil, da so nam zaradi tega pike dali, pa se očitno motim. zadnjič je g. višji policaj po TV rekel, da bodo tudi mopede zasegali povratnikom. kaj je točno mislil, ga ne upam vprašat, da mi ne vzame jezika :kva1:

Povratnik je nekdo, ki ponavljajoče krši npr. prometne predpise.

Na podlagi tega kar so g. policist rekli so vsaj v nekaterih delih Dolenjske, določenim Romom serijsko zasegali vozila, ker so ti redno kršili predpise, se vozili z neregistriranimi vozili in se izkazovali za nezmožne plačevati kazni. Meni se to zdi edino prav, pa najsi gre za Roma ali Janeza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako naj bi bilo. Žal ni povsod tako.

Glede na vse ostrejše pogoje in kazni, bo pa moj izpuh ostal lepo brundajoč. Ne bo grmel, žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je komu jasna definicija "povratnik" ??

sem mislil, da so nam zaradi tega pike dali, pa se očitno motim. zadnjič je g. višji policaj po TV rekel, da bodo tudi mopede zasegali povratnikom. kaj je točno mislil, ga ne upam vprašat, da mi ne vzame jezika :kva1:

Povratnik je nekdo, ki ponavljajoče krši npr. prometne predpise.

Na podlagi tega kar so g. policist rekli so vsaj v nekaterih delih Dolenjske, določenim Romom serijsko zasegali vozila, ker so ti redno kršili predpise, se vozili z neregistriranimi vozili in se izkazovali za nezmožne plačevati kazni. Meni se to zdi edino prav, pa najsi gre za Roma ali Janeza.

še dobro..sem se že vstrašil da sedaj tudi z mopedom ne bom smel več od doma...pravzaprav nazaj domov ... me kar leva noga malce boli ko mi je kamen od srca padel...:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je komu jasna definicija "povratnik" ??

sem mislil, da so nam zaradi tega pike dali, pa se očitno motim. zadnjič je g. višji policaj po TV rekel, da bodo tudi mopede zasegali povratnikom. kaj je točno mislil, ga ne upam vprašat, da mi ne vzame jezika :kva1:

Lesi je povratnik, isto kot da ti reče "pes", na gobec takoj !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahaha

res zelo uspešna si katarinca.. treba ti bo spomenik postavit :notworthy:

strokovna komisija ki rabi 2 meseca da ugotovi vzrok nesrece na dolenjki in pride do ugotovitve (((( Poleg tega je po njihovih podatkih kar tretjina od 38 udeleženih vozil bila brez prednjih meglenk))) bravo......... res strokovno podkovani zapiti policaji :worship:

lepo nam mečejo pesek v oči pa nas jebejo na suho

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega je po njihovih podatkih kar tretjina od 38 udeleženih vozil bila brez prednjih meglenk.

Kolikor vem, prednje meglenke niso obvezna oprema avtomobila in nikjer ni predpisano, da bi se morale uporabljati...

Morda bi lahko 'strokovnjaki' razložili, kako je to šokantno dejstvo prisprevalo k nesreči? Ali kako bi prednje meglenke pomagale?

... za tri voznike sumijo, da so pred tem prevozili že več kot 200 kilometrov ...

:eek: A je to po novem zločin? :unsure:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, prednje meglenke niso obvezna oprema avtomobila in nikjer ni predpisano, da bi se morale uporabljati...

Morda bi lahko 'strokovnjaki' razložili, kako je to šokantno dejstvo prisprevalo k nesreči? Ali kako bi prednje meglenke pomagale?

:eek: A je to po novem zločin? :unsure:

D.

Zgleda da je. Če pa še ni, bojo pa naredili sodno prakso in se ravnali tako, da nas bojo lahko opalili kot kamionarje, če preveč vozijo. Oni so profiij, zato lahko več.

Mi nismo, zato bo zgleda limit 200km.

Sorry, Mariborčani boste zdej mogl v močvirju prespat, če boste hotl v Portorož, razdalja prevelika. :fredy:

Katarinca naša, ta pa je legenda, še malo pa bo rešila svet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, če dnevno prevoziš okoli 1000 km, pa nisi poklicni voznik? 30 let ne bo dovolj, takoj pred zid. Al' so bumbarji, za tako gredo ustanovit komisijo... Čudno, da ni še barve avtov naštel, pa jih opizdil, ker so bili nevpadljivih barv. Od sedaj naprej samo živo rumene avte na cesto.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zdaj se dela analiza kaj vse je bilo krivo za nesrečo...

V bistvu so se zgodile same "nepričakovane" zadeve... tema, megla, neprilagojena hitrost, ipd... našli pa so še "pomanjkljivosti", najbrž kdo ni imel vinjete, trikotnika ipd. rekvizitov, ki bi preprečili nalet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kresalovka je tipična politikantka v tej naši olupek od banane državi...

novi zakoni v paketku so spisani tako, da te lahko policisti, redarji in podobni biseri s par 100 evri kaznujejo že če samo stopiš na cesto in imaš recimo odvezane vezalke...

če pa imaš kot plebejski motorist po vizirju od čelade spacano muho, te lahko ob morebitni udeležbi v kakšni nesreči, kjer te s stranske ceste izsili pijan a slovenski smetani/eliti pripaden voznik, ob predložitvi "strokovne ekspertize" po svobodi vprašajo in usedejo za kak mesec, leto,... ter se potem pohvalijo, kako nevarnega motorista so odstranili s ceste... in ljudje so apatično navdušeni...

za posrat!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da je. Če pa še ni, bojo pa naredili sodno prakso in se ravnali tako, da nas bojo lahko opalili kot kamionarje, če preveč vozijo. Oni so profiij, zato lahko več.

Mi nismo, zato bo zgleda limit 200km.

vidim, da si s5 zapel za to sodno prakso... zdej mi pa povej kaj hudiča te muči?

jaz tud tebi ne solim pameti glede tehnične kibernetike, strojnih elementov in podobnih zadev...

ali bi ti mogoče morala?:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kresalovka je tipična politikantka v tej naši olupek od banane državi...

novi zakoni v paketku so spisani tako, da te lahko policisti, redarji in podobni biseri s par 100 evri kaznujejo že če samo stopiš na cesto in imaš recimo odvezane vezalke...

če pa imaš kot plebejski motorist po vizirju od čelade spacano muho, te lahko ob morebitni udeležbi v kakšni nesreči, kjer te s stranske ceste izsili pijan a slovenski smetani/eliti pripaden voznik, ob predložitvi "strokovne ekspertize" po svobodi vprašajo in usedejo za kak mesec, leto,... ter se potem pohvalijo, kako nevarnega motorista so odstranili s ceste... in ljudje so apatično navdušeni...

za posrat!!!

In to zelo pokvarjena, elitistična nabiralka denarja.....in popolnoma nič drugega......in spet bo začelo veljati pravilo: jaz sem policaj(redar) in lahko tebe kaznujem, ti pa mene ne moreš. Ni kaj na volitve bo treba in to pod mus!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!