Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

Včeraj sem dobil takšen mesič:

Na kranjski obvoznici, v smeri iz bivšega drsališča proti Kranju-na klancu, na desni strani ob hiši, ki ima plastično protihrupno zaščito, so policaji ravnokar ( 27.01. ) namestili stac. radar v smetnjak??! Tam je omejitev 50 km/h!!!

......POVEJTE ŠE VAŠIM ZNANCEM. TAM PONAVADI VSI VOZIMO VEČ, KOT JE OMEJITEV !!!

Najprej sploh nisem mogel verjeti, ampak potem sem dobil naslednjo sliko:

post-16610-0-02401900-1296547937_thumb.jpg

Mislim, ko bi plavi še pri ostalih bolj pomembnih zadevah imeli takšno domišlijo headbang.gif Sicer je pa pomojem samo vprašanje časa kdaj bo ta kanta končala v Savi rolleyes.gif

Tako, da previdno tisti, ki se po OBVOZNICI ne vozite 50km/h smile.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te policija ne zaloti ob prekršku se dejansko lahko izogneš kazni na opisan način.

seveda, breme dokazovanja nedolžnosti je na strani domnevnega kršitelja (lastnika, uporabnika) vozila.

vem za primer, ko je oseba A priletela na radar. krepko prehitro. to osebo A so ustavili policisti in jo identificirali. grozil je odvzem vozniške, avtomobila,... hja, je že prav, da te izločijo, če se v coni 30 voziš 120...

kakorkoli že, osebi A je oseba B spesnila neko izjavo, da je oseba B tista ki je vozila vozilo tik pred osebo A ter da policisti s svojo radarsko pištolo niso mogli izmeriti osebe A, ki se ni nahajala v njihovem merilnem območju...

postopek zoper osebo A se je ustavil, oseba B pa ni bila kaznovana, ker policisti niso imeli nobenega dokaza proti njej, kljub neke vrste posrednemu priznanju s strani osebe B.

sam nisem ne A ne B, je pa B moj nekdanji sosed, zaposlen pri nekem oddelku MNZ-ja...

živimo v hecni državi, kaj čmo...

tudi zaloteni pijani ministri odstopajo kot heroji in še eno leto prejemajo lepo plačo... kljub temu, da so pijani takorekoč v službi, v kateri naj bi s trezno glavo odločali ..

o sprevrženosti notranje ministrice, prometnega ministra niti nima smisla izgubljati besed...

p.s.:

te dni je na cesti ogromno policistov.

ne stojijo na kritičnih črnih točkah pač pa na preglednih odsekih z nizko hitrostno omejitvijo, kjer je ogroženost udeležencev in soudeležencev praktično nična.

pomembna naloga policije je polnjenje prazne državne blagajne... ve se, po čigavi sugestiji...

parlamentarno večino naše zdravje in varnost bore malo skrbi, skrbi pa jih lastno blagostanje in ugodnosti... in blagajna, ki jim to omogoča...

tudi novi sprejeti zakoni omogočajo da te za vsak cestni drekec-pekec kaznujejo s par sto evri...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To glih ni smetnjak, to je takšna izvedba radarja, ki ga pogosto uporabljajo tudi na deloviščih na avtocestah. Tam je ponavadi od spredaj še polepljen z rdečo/belo nalepko in se lepo skrije med tiste rdeče/bele stebričke, ki ograjujejo delovišče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub nekaterim, ki so se izmuznli kazni, je zgovarjanje "nism biu js" mal za lase privlečeno.

Izmuznejo se tudi največji prevaranti in se jih lahko podkupi, ampak to ni sodinška praksa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugače pa moj avto je vedno pravilno parkiran, sam parkirnega listka ni vedno gor. in ponavadi takrat, ko poteče pridejo redarji - must be Murphy's law.

ajaaa,to parkiraš tam kjer je samo za 2 uri dovoljeno? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nepravilno parkiranje,

nedolgo nazaj sem imel to izkušnjo...

Ja niso imeli koga obdolžit, on pa ni dolžan pričat proti familiji/bližnjemu. Sem slišal že za kar nekaj takih zgodb, tudi ko je šlo za prekoračitev hitrosti itd.

Pozdravljeni,

vidim da sem vam vrgu dobro kost za glodat.

Vam bom z veseljem pripeu sklep sodnika, sam da doma najdem, če nisem vrgu stran...

Bilo bi precej bolje, če bi namesto vsega pisanja priložil kak dokaz. Saj to vendar more bit tak problem, glede na to, da se je zadeva zgodila 'nedolgo nazaj'?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo bi precej bolje, če bi namesto vsega pisanja priložil kak dokaz. Saj to vendar more bit tak problem, glede na to, da se je zadeva zgodila 'nedolgo nazaj'?

:whistle::whistle::whistle::whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zasmilil si se jim da se pri svojih letih vozis z skuterjem, edina pametna razlaga--- :whistle:

Ne vem v čem je problem? Je italjanski, je srebrn in spredaj ima povišano, skoraj poštarsko šipo. Ima dve nalepki MV Agusta in eno Sidi. Dodala sva tudi en manjši lonec, da je manj glasen, ker ima nadležen zvok v določenih obratih.

Hkrati je star 12 let, ima Brembotove zavore in se da krasno počez uletavat v ovinke, v BTCju pa odpeljat cel krog po tamajhnem krožnem prometu počez v stilu supermota.

Aja, ker sem tok star, se ne bi smel več s skuterjem vozit, ker je to samo za mulce do 15 let? Ja hudiča, oče je čez 50, pa ga uporablja za v mesto. Tud jaz ga bom takrat, ker je praktično.

Malo stopi čez zahodno mejo včasih, da si razširiš obzorja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajaaa,to parkiraš tam kjer je samo za 2 uri dovoljeno? :)

Ah kje... resnično nimam pojma kdo tam pušča moj avto. :evilgrin:

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem v čem je problem? Je italjanski, je srebrn in spredaj ima povišano, skoraj poštarsko šipo. Ima dve nalepki MV Agusta in eno Sidi. Dodala sva tudi en manjši lonec, da je manj glasen, ker ima nadležen zvok v določenih obratih.

Hkrati je star 12 let, ima Brembotove zavore in se da krasno počez uletavat v ovinke, v BTCju pa odpeljat cel krog po tamajhnem krožnem prometu počez v stilu supermota.

Aja, ker sem tok star, se ne bi smel več s skuterjem vozit, ker je to samo za mulce do 15 let? Ja hudiča, oče je čez 50, pa ga uporablja za v mesto. Tud jaz ga bom takrat, ker je praktično.

Malo stopi čez zahodno mejo včasih, da si razširiš obzorja...

midva z mojim apnčkom mava skupi 84 let ...tko de ornk vodim... tko da tvoj oče ni nevem kaj staromoden ... gre pa malce čez 50 ....km/h ...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zna biti, da ni čisto tako, kot napisano v uvodnem postu. Ampak procent možnosti pa je... Če bo nalepljen sklep. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, sem našu ta sklep,

za bodoče, vse kar objavlam oz. komentiram je res!!!

Nimam nič od tega če vam po forumu tvezim laži, rad pa svetujem oz. opišem izkušnje v katerih sem sam prišparal kak evro in ga nisem dau našem lopovskem državnem aparatu.

Parkiranje.PDF

zakaj si sodnika izbiral

jaz bi zaj prosnjo poslal da bi mi vse on obranaval :whistle:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, sem našu ta sklep,

za bodoče, vse kar objavlam oz. komentiram je res!!!

Nimam nič od tega če vam po forumu tvezim laži, rad pa svetujem oz. opišem izkušnje v katerih sem sam prišparal kak evro in ga nisem dau našem lopovskem državnem aparatu.

Parkiranje.PDF

rešilo te je potrdilo, da si bil v službi, je tako?

torej, če me čez vikend maznejo na stacionarnega se lahko pod nosom obrišem, ker ne morem dokazat, da sem takrat bil nekje drugje.

verjetno...

drugače pa vsaka ti čast! worship.gif

oprosti, ampak bolj kot tole berem... bolj je skregano z vso mojo pravno logiko.

Bi lahko prosim, če ti ni odveč, prilepil sklep, ki so ti ga poslali domov - predvsem me zanima kako je sodišče obrazložilo tole njihovo odločitev (osebne podatke zbriši).

zgleda, da je tvoja "pravna logika" malo mimo. trance_32_shutup.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, sem našu ta sklep,

za bodoče, vse kar objavlam oz. komentiram je res!!!

Nimam nič od tega če vam po forumu tvezim laži, rad pa svetujem oz. opišem izkušnje v katerih sem sam prišparal kak evro in ga nisem dau našem lopovskem državnem aparatu.

Parkiranje.PDF

Pohvala, da si se potrudil in predložil dokaz za svoje trditve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zabavno, a točno, ker gre za splošni izraz v zakonu, res pa je da se čudno sliši...

---

"Storilec", ki označuje storilko in storilca, je splošni izraz za kršitelja, obdolženca in osebo, ki ji je bila izrečena sankcija za prekršek;

---

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rešilo te je potrdilo, da si bil v službi, je tako?

torej, če me čez vikend maznejo na stacionarnega se lahko pod nosom obrišem, ker ne morem dokazat, da sem takrat bil nekje drugje.

verjetno...

drugače pa vsaka ti čast! worship.gif

zgleda, da je tvoja "pravna logika" malo mimo. trance_32_shutup.gif

Ja rešilo me je potrdilo iz službe. Tud če te čez vikend dobijo, če maš dobrega šefa, ti podpiše šiht in je. Kot sem že omenil, sem hotu plačat, pa mi je en policaj povedu kaj naj napišem u pritožbo => policija svetuje, he, he, he

Vem pa za enga modela ki je iz Trzina in piše pritožbe, bivši policist, zdej se pa samo z tem ukvarja in služi. Baje da je zelo dober, vem samo po govoricah od raznih prevoznikov, sam ga pa še nisem potreboval. Zaenkrat svoje pritožbe pišem sam.

LP,

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj prekličem vse moje dvome o tej zadevi. Izgleda, da stvar deluje. Sicer bi jaz (če bi bil sodnik) malo bolj vrtal po zadevi, ampak naj bo. En naš upokojeni sodnik verjetno ne bi oprostil. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To verjetno rata le pri parkiranju in podobnih stvareh, za hitrost pri stacionarnih radarjih vem da je tako, da kazen dobi tisti na katerega je napisano prometno dovoljenje. V kolikor ta oseba dokaze da avta v tem casu ni vozila in ne dokaze kdo drug ga je vozil se vedno ona placa kazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ta "fora" ne pali povsod in, po mojem laičnem mnenju, ni sodniška praksa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ta "fora" ne pali povsod in, po mojem laičnem mnenju, ni sodniška praksa.

Po mojem laičnem razumevanju 27. člena Ustave republike Slovenije, bi morala biti.

Zakaj bi 'prekršek' bil obravnavan drugače, kot 'kaznivo dejanje', če pa mu prav tako sledi 'kazen'?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če voznik v času prekrška ni znan, se kaznuje lastnika vozila. Da se pa temu izogneš, moraš pa imeti prekleto dober razlog...

233. člen

(1) Če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se za prekršek kaznuje lastnik oziroma imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!