Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

Mislm da je 8 dni da lahko plačaš polovično kazen (uradno), ampak jst sm enkrat pozabu plačat in sm plaču pol čez kšn mesec ali dva (k sm dubu opomin al neki tazga) polovico, torej 40€ namesto 80€, pa do zdaj niso še nč težil :P Blo je pa to ene 1,5 leta nazaj :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred časom sem za neko glupost dobil položnico od policaja. za oplovičko sem imel časa 8 dni. če je to isto kot redasrtvo pa ne vem.

ku***, v ljubljani pa so zategjeni da na motor dobiš položnico za nepravilno parkiranje.

upam da to ni praksa tudi v totem maribore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred časom sem za neko glupost dobil položnico od policaja. za oplovičko sem imel časa 8 dni. če je to isto kot redasrtvo pa ne vem.

ku***, v ljubljani pa so zategjeni da na motor dobiš položnico za nepravilno parkiranje.

upam da to ni praksa tudi v totem maribore.

Naj te vnaprej opozorim, da ti podaljsam kako leto zivljenja, da na obali tudi okrasujejo motorcke z neprijetnimi darili. V portorozu (na 5m plocniku, ceprav motor stisnjen na rob izven poti) dobis lepih 80€. So pa res prijazni, tudi do nas obalcanov, da ne bomo zavidljivi najbrz. :worship: Pa ne se trudit, parkirišča namenjena za motor ne boš našel (razen, če se je zgodil čudež čez zimo) :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne se trudit, parkirišča namenjena za motor ne boš našel (razen, če se je zgodil čudež čez zimo) :evilgrin:

Mislim, da sem parkirišča videl na poti v Lucijo oz takoj, če zaviješ levo, ko se spustiš v Portorož

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

kolkšna je kazen za "zlizane" gume?

moje grejo h koncu.

mam še kak milimeter. zaradi tega zna kdo gnjavit?

kolikor sem jaz seznanjen je vse ok, dokler nista profil in tista oznaka poravnana.

je tako?

enkrat se mi je namreč že zgodilo, da sem na avtu še imel nekaj fora pa mi je htel pe*** kzen stisnit, ker so se gume njemu slabe zdele. ali pa je blefiral... ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je tako?

enkrat se mi je namreč že zgodilo, da sem na avtu še imel nekaj fora pa mi je htel pe*** kzen stisnit, ker so se gume njemu slabe zdele. ali pa je blefiral... ne vem.

Valjda. Saj ti nič ne morem, ne vem, kaj ti je težil, saj nima nobene zakonske podlage, da bi ti lahko.

Sploh pa ti boljše veš, kere gume so še dobre!

Al ne? unsure.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po celi stični površini guma ne sme biti obrabljena do indikatorjev, če je samo en indikator ´dotaknjen´, pa je to lahko samo na sredini, samo na notranji ali pa samo na zunanji strani gume (dovolj je eden), se z gumo ne smeš več voziti.....tole notranji/zunanji je za avto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valjda. Saj ti nič ne morem, ne vem, kaj ti je težil, saj nima nobene zakonske podlage, da bi ti lahko.

Sploh pa ti boljše veš, kere gume so še dobre!

Al ne? unsure.gif

Mah...

To pa ve vsak (normalen) voznik in če so v zakonsko določenih mejah potem ti res nima kaj, tudi če išče dlake...

1mm za motorna kolesa

1,6mm za osebna vozila

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po celi stični površini guma ne sme biti obrabljena do indikatorjev, če je samo en indikator ´dotaknjen´, pa je to lahko samo na sredini, samo na notranji ali pa samo na zunanji strani gume (dovolj je eden), se z gumo ne smeš več voziti.....tole notranji/zunanji je za avto

no saj...

jaz sem mel še ziher 1mm do indikatorjev pa je policaj delal scene.

ne vem kaj mu je blo.

bil je že mrak, takoj ko me je vstavil je kar direkt do gume stopil in začel težit, čeprav je verjetno ni dobro niti videl.

pač me je takrat kar fajn prestrašil, ker vem da bi za ceno položnice dobil kar nekaj kompletov (peugeot 106, niso ravno drage rolleyes.gif).

je pa spet moj kolega policaj in mi je rekel da on ni usposobljen za to da bo gume pregledoval in ocenjeval.

kak pa je kaj s tem?

meni se sicer zdi jasno, da za te indikatorje ne rabiš neke jake izobrazbe.

@Motorini Hanzo

padca nočem reskirat, zato grem v kratkem po Dunlop SportSmart (to je sicer že za v drugo temo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

A tale bedarija z nepravilnim parkiranjem se je kar obdržala, al kako?

Kako pa to zdaj v praksi izgleda?

Celo na OBALI?

wtf, ne morem verjet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

nepravilno parkiranje,

nedolgo nazaj sem imel to izkušnjo.

Parkiru na pločniku (no, moja je) med tremi avtomobili, policaj dau sam na mojega obvestilo. V službi dobim potrdilo da sem takrat delal, napišem pritožbo in jo pošljem policiji. Oni kao vse skupaj vestno preučijo in odgovorijo da sem kriv. Napišem pritožbo drugič, še enkrat dam zaraven potrdilo službe, in gre potem vse skupi k sodniku. Sodnik me zaslišuje kako in kaj, jaz trdim da sem biu ta dan in uro prekrška v službi, ter da ne vem gdo je vozil moj avto. On še kr poskuša obrača besede, vpraša me eno in isto stvar še 5x, jaz se ne dam. Na koncu pravi, naj se drugič pozanimam gdo je vozil, da ne bom imel takih težav, ter zadevo zaključi. Domov dobim obvestilo, da je postopek ustavljen, ker je krivec neznan. Tako prišparam 80 ojritov.

V vsakem slikanem ali drugačnem prekršku, kjer pilicija nima osebnega kontakta z vami, se lahko tkole zmažete.

Niste se dolžni izrekati proti drugim osebam in to vas sodnik opozori takoj na začetku zaslišanja!!!!!! In tako lahko postopek pade.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nepravilno parkiranje,

nedolgo nazaj sem imel to izkušnjo.

Parkiru na pločniku (no, moja je) med tremi avtomobili, policaj dau sam na mojega obvestilo. V službi dobim potrdilo da sem takrat delal, napišem pritožbo in jo pošljem policiji. Oni kao vse skupaj vestno preučijo in odgovorijo da sem kriv. Napišem pritožbo drugič, še enkrat dam zaraven potrdilo službe, in gre potem vse skupi k sodniku. Sodnik me zaslišuje kako in kaj, jaz trdim da sem biu ta dan in uro prekrška v službi, ter da ne vem gdo je vozil moj avto. On še kr poskuša obrača besede, vpraša me eno in isto stvar še 5x, jaz se ne dam. Na koncu pravi, naj se drugič pozanimam gdo je vozil, da ne bom imel takih težav, ter zadevo zaključi. Domov dobim obvestilo, da je postopek ustavljen, ker je krivec neznan. Tako prišparam 80 ojritov.

V vsakem slikanem ali drugačnem prekršku, kjer pilicija nima osebnega kontakta z vami, se lahko tkole zmažete.

Niste se dolžni izrekati proti drugim osebam in to vas sodnik opozori takoj na začetku zaslišanja!!!!!! In tako lahko postopek pade.

LP

oprosti, ampak bolj kot tole berem... bolj je skregano z vso mojo pravno logiko.

Bi lahko prosim, če ti ni odveč, prilepil sklep, ki so ti ga poslali domov - predvsem me zanima kako je sodišče obrazložilo tole njihovo odločitev (osebne podatke zbriši).

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je pa odvisno od sodnika do sodnika, kako strogo tolmači zakon...

Eni si dajo dopovedati, drugi ne. Jaz sem tudi bil enkrat kot priča na sodišču. Glede enega pretepa na moto zboru. Bolj, ko jaz sodniku dopovedujem, da je pretep bil ob polnoči na neosvetljenem delu travnika, bolj tipson dreza ''kakšen je bil? -kakšna frizura, koliko velik, kakšne polti,...'' Na koncu sem mu rekel, da se mi je zdel velik tri metre, tako strah me je bilo. Sploh pa po litru-dveh vina itak ne vidiš najbolj razločno. ''Hopla- pijani se vozite!', je vzkliknil. Nope, imamo šotore. Potem se je pa malo pomiril. Aja, policija nas je pač tedaj pohopsala pet manglcev okoli za priče, čeprav sem že tedaj povedal, da nisem nič videl. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je pa odvisno od sodnika do sodnika, kako strogo tolmači zakon...

Ja, razumem, kaj hočeš povedati. In to povsem drži, da ko sodnik prvič dobi v roke neki primer, ki ni podoben še nobenemu od prej, odloči na podlagi njegovega razumevanja zakona.

V zgoraj opisanem primeru pa gre za kazen za napačno parkiranje in takih primerov je v Sloveniji ogromno. Posledično se je zaradi tega ustvarila določena sodna praksa, kako v določenih primerih, ki so si med seboj podobni ravnat in odločat. In taka sodna praksa v Sloveniji predstavlja neformalni, sekundarni pravni vir, ki se ga morajo sodniki držati in jo spoštovati, ravno tako kot zakon in ustavo... četudi se z njo ne strinjajo zaradi drugačnega tolmačenja zakona.

Upam, da bo Wildboy pokazal za kaj točno se je šlo. Ker mi sodnikova odločitev v njegovem primeru ni povsem razumljiva in ker tudi jaz zadnje čase dobivam nekam veliko pozdravčkov od redarstva. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oprosti, ampak bolj kot tole berem... bolj je skregano z vso mojo pravno logiko.

Bi lahko prosim, če ti ni odveč, prilepil sklep, ki so ti ga poslali domov - predvsem me zanima kako je sodišče obrazložilo tole njihovo odločitev (osebne podatke zbriši).

Ja niso imeli koga obdolžit, on pa ni dolžan pričat proti familiji/bližnjemu. Sem slišal že za kar nekaj takih zgodb, tudi ko je šlo za prekoračitev hitrosti itd.

Ja, razumem, kaj hočeš povedati. In to povsem drži, da ko sodnik prvič dobi v roke neki primer, ki ni podoben še nobenemu od prej, odloči na podlagi njegovega razumevanja zakona.

V zgoraj opisanem primeru pa gre za kazen za napačno parkiranje in takih primerov je v Sloveniji ogromno. Posledično se je zaradi tega ustvarila določena sodna praksa, kako v določenih primerih, ki so si med seboj podobni ravnat in odločat. In taka sodna praksa v Sloveniji predstavlja neformalni, sekundarni pravni vir, ki se ga morajo sodniki držati in jo spoštovati, ravno tako kot zakon in ustavo... četudi se z njo ne strinjajo zaradi drugačnega tolmačenja zakona.

Upam, da bo Wildboy pokazal za kaj točno se je šlo. Ker mi sodnikova odločitev v njegovem primeru ni povsem razumljiva in ker tudi jaz zadnje čase dobivam nekam veliko pozdravčkov od redarstva. :headbang:

Čaki, če je neformalno, zakaj bi se potem oni tega strogo držal? Pa saj nimamo precedenčnega sistema?

Redarstvo? Še zmeraj nisi naredila sklada doma v predalu za njih, potem pa bolj boli ko dobiš kazen. Je tako?:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja seveda pol pa svizec zavije čokolado vedno znova in znova...

jaz sem tudi slišal da bo, konec sveta hmm že katerega leta je napovedala ona bolgarska babica :headbang: :headbang:

vrjetno ste že slišali da so komu avtomobil odvzeli ko ga je vozila 3 oseba........

posodil kolegu avtomobil, so ga dobili 17 koma pijanega, so mu odvzeli avtomobil čeprav ni bi njegov( bila zelo udarna zgodba na pop tv.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja

menjam avto za avto od koga drugega,

moto ne morejo nam do živega ... vsaj kaj se tiče prometnih kazni :worship:

prosim pm....

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja niso imeli koga obdolžit, on pa ni dolžan pričat proti familiji/bližnjemu. Sem slišal že za kar nekaj takih zgodb, tudi ko je šlo za prekoračitev hitrosti itd.

niso imeli koga obtožit... halooo? se pravi grem jaz v službo, parkiram pred sodiščem tak kot vsak dan... dobim kazen... rečem šefu naj mi napiše potrdilo, da sem bila takrat v službi (tak kot sem vedno kadar dobim kazen, glede na to da pridem z avtom v službo) in se v pritožbi izgovarjam, da nisem jaz tam parkirala... in potem bo storilec neznan??? pa ne se hecat no... :wallbash:

@Wildboy, prosim naredi scan tvojega sklepa in nam prihrani vso tole debato. Sicer ne bi bilo nič narobe, če je res tako kot praviš... bi mi zelo prav prišlo.

Čaki, če je neformalno, zakaj bi se potem oni tega strogo držal? Pa saj nimamo precedenčnega sistema?

Miha, no... če nimam uradno precedenčnega sistema še ne pomeni, da sodna praksa ni pravni vir. Sodno prakso je treba čimbolj poenotit, ravno zato da se ne dela razlik med enakimi primeri. Če se sodnik s ustaljeno sodno prakso zaradi drugačnega tolmačenja zakona ne strinja ima na voljo druge institute, da se zadeve porihtajo. Če te zanima kakšno poučno strokovno branje v tej smeri, kar povej ;)

Redarstvo? Še zmeraj nisi naredila sklada doma v predalu za njih, potem pa bolj boli ko dobiš kazen. Je tako?:D

pa kakšen sklad... meni noben skald ne pomaga, glede na to da vsaj en redar na moj račun precej dobro živi :glare:

Popravljeno . Popravil domina
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... torej veliko kazni. Kaj pa, če bi z busom hodila, če nikoli ni mogoče pravilno parkirati? Malo za šalo, malo zares..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... torej veliko kazni. Kaj pa, če bi z busom hodila, če nikoli ni mogoče pravilno parkirati? Malo za šalo, malo zares..

:lol:

nismo vsi iz ljubljane doma. ;)

drugače pa moj avto je vedno pravilno parkiran, sam parkirnega listka ni vedno gor. in ponavadi takrat, ko poteče pridejo redarji - must be Murphy's law.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja

menjam avto za avto od koga drugega,

moto ne morejo nam do živega ... vsaj kaj se tiče prometnih kazni :worship:

prosim pm....

Prosim ti meni.

Lani so mi zasegli skuter, ker se je čez četrt Ljubljane za mano peljal in ugotovil da gre prehitro(doh.. ). Izredni tehnični, zaseg, predlog sodniku bla bla. Sodnik je odločil, da se mi skuter vrne, ker je skuter pisan na očeta, policaj pa je napisal v zapisnik, da sem jaz krivec. Pa nisem, ker nisem jaz predelal skuterja, pač pa lastnik. Ker niso lastnika dobili z nedovoljeno vožnjo, je bil sklep da se skuter vrne, nič denarnih posledic.

:whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim ti meni.

Lani so mi zasegli skuter, ker se je čez četrt Ljubljane za mano peljal in ugotovil da gre prehitro(doh.. ). Izredni tehnični, zaseg, predlog sodniku bla bla. Sodnik je odločil, da se mi skuter vrne, ker je skuter pisan na očeta, policaj pa je napisal v zapisnik, da sem jaz krivec. Pa nisem, ker nisem jaz predelal skuterja, pač pa lastnik. Ker niso lastnika dobili z nedovoljeno vožnjo, je bil sklep da se skuter vrne, nič denarnih posledic.

:whistle:

zasmilil si se jim da se pri svojih letih vozis z skuterjem, edina pametna razlaga--- :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja niso imeli koga obdolžit, on pa ni dolžan pričat proti familiji/bližnjemu. Sem slišal že za kar nekaj takih zgodb, tudi ko je šlo za prekoračitev hitrosti itd.

Pozdravljeni,

vidim da sem vam vrgu dobro kost za glodat.

No da vam odgovorim,

res nisi dolžan pričati proti sebi ali najbljižnim, to je prva stvar ki ti jo pove sodnik. On sprašuje, kako da ne vem kdo je vozil, da bi moral vedeti, oz. se pozanimati ter ga ovaditi policiji. Jst skoz trdim, da ne vem, da je biu avto doma, jst pa v službi. Vendar sem navedel da me je peljala sodelavka, je iz istega kraja, povedat sem mogu priimek in ime, ter naslov. Možno da so preverjali, vendar sodelavka ni nič omenila, da bi kako pošto dam dobila.

Moje delovno mesto je 40km stran od nastanka prekrška, se pravi da niti pod razno nisem mogel biti na kraju zločina, če sem takrat delal. Če pa delaš u LJ in tam tudi parkiraš, ne verjamem da bo sodnik verjeu, da nisi bil ti.

Naš sodnik pa tud ni neki malinovec, ampak ima kr neki kilometrine za sabo, se poznava že iz let, ko sem se še z Tomosem preganju, tega je pa že 20 let nazaj.

Vam bom z veseljem pripeu sklep sodnika, sam da doma najdem, če nisem vrgu stran.

Pa še tole, jst sem hotu plačat kazen, polovička in mir. Pa me en pravni organ prepriča naj tega ne storim in napišem pritožbo da sem biu v službi, ker bo zadeva sigurno padla.

Lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej nauk zgodbe......

ko me slikajo na stacionarnega v sloveniji, bom lepo v avstrijo v sluzbo poklical da sem 800km oddaljen lepo mi bodo seveda bp dali potrdilo :notworthy:

napisal bom prizozbo da jaz nisem vozil tistega dne avtomobila, kje se je cudezno znasel na sliki :whistle:

ker sem dementen se seveda ne bom spomnil komu sem posodil avtomobil

al je to bil sosed al foter al punca

al pa je bil stig :evilgrin:

in seveda ne bom dobil kazni

ja pa ja.........

nauk zgodbe

sodniki so dementni pa tistih 10 let ki je faksova pa prakse delal pa sodniski izpit .... je delal zamanj

ker jaz z poklicno solo peka se pametnejsi lepsi modrejsi......

danke schön für

hilton

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!