Skoči na vsebino

Policija svetuje in kaznuje


SF

Priporočene objave

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Ful časa imaš. Zakaj se nisi pridružil, da bi zvedel, za kaj se gre? 

On ni v sluzbi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojem je kaka prireditev, pa morata tam biti, vsaj po sliki sodeč, ko je kup avtov na pločniku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stellarbeat.

Fešta elektronske muzike, pijače, tabet in veselega tobaka. :)

Danes ob šestih zjutraj sta mi  še dva obiskovalca spala na zunaji strani ograje pod živo mejo. Utrujena... ;)  Pokril sem ju z pasjo dekico od našega Maxa. Ob osmih sta izginila z dekico vred. ;(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem guglal in nič pametnega najdu zato eno vprašanje @Borutt :

Kakšna je predpisana kazen za odvržen cigaretni ogorek iz avtomobila? To verjetno ne spada pod prometni prekršek? Naj bi te kazni določali lokalni-občinski odloki?

Hvala.

Zelo mi grejo na organ vsi, ki mečejo čike iz avta, seveda neugasnjene. Zraven se ti pa reži v fris ?

Popravljeno . Popravil Gaunar Jokl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Gaunar Jokl pravi:

Sem guglal in nič pametnega najdu zato eno vprašanje @Borutt :

Kakšna je predpisana kazen za odvržen cigaretni ogorek iz avtomobila? To verjetno ne spada pod prometni prekršek? Naj bi te kazni določali lokalni-občinski odloki?

Hvala.

Zelo mi grejo na organ vsi, ki mečejo čike iz avta, seveda neugasnjene. Zraven se ti pa reži v fris ?

Ni občinsko lokalni odlok. 

(2) Iz vozila je prepovedano odmetavati kakršnekoli stvari (cigaretni ogorki, papir, plastenke itd.).

(4) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!"

Mene pa zanima kako je z policijskim ustavljanjem vozil iz leve strani ceste.Ali te lahko policist ustavi,da moraš ti nato zapeljati preko polne črte k njemu na levi strani ceste?Po izjavi nekoga ki vse ve se to ne sme,kaj o tem pravi stroka?

Primer prejšnji vikend.Lokacija Anhovo,pri mostu iz tovarne Salonit.Iz smeri Tolmina je bila kolona in očitno je motorist prehiteval preko polne črte.Na koncu ravnine na dovozni poti skriti trije policisti.Jaz sem v avtu prvi pripeljal iz smeri Nove Gorice.Policist skoči na cesto in z roko ustavi nasproti vozečo kolono,nato zagleda mene in me ustavi.Iz prometa izloči motorista ki je bil v sredini kolone.Ta mora zapeljati preko polne črte in nasprotnega pasu k ostalim policistom.

Pustimo da je motorist napravil prekršek.Ali ga je naredil tudi policist?

Bil je tudi brez kape in loparčka,samo po fluorescentni majici si lahko sklepal da je policija,avto je bil skrit v grmovju.

 

Isti primer pred mesecem na Mostu na Soči.Ponoči me policist preventivno ustavi,medtem njegov kolega ustavlja avtomobile iz nasprotne strani in jih v ovinku preko polne črte usmerja na parkirišče poleg mene.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, JoeFZ pravi:

Bil je tudi brez kape in loparčka,samo po fluorescentni majici si lahko sklepal da je policija,avto je bil skrit v grmovju.

 

LP

Brez kape ni uradna oseba kuk vem...oz ne sme ustavljati brez!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, JoeFZ pravi:

Živjo!"

Mene pa zanima kako je z policijskim ustavljanjem vozil iz leve strani ceste.Ali te lahko policist ustavi,da moraš ti nato zapeljati preko polne črte k njemu na levi strani ceste?Po izjavi nekoga ki vse ve se to ne sme,kaj o tem pravi stroka?

Primer prejšnji vikend.Lokacija Anhovo,pri mostu iz tovarne Salonit.Iz smeri Tolmina je bila kolona in očitno je motorist prehiteval preko polne črte.Na koncu ravnine na dovozni poti skriti trije policisti.Jaz sem v avtu prvi pripeljal iz smeri Nove Gorice.Policist skoči na cesto in z roko ustavi nasproti vozečo kolono,nato zagleda mene in me ustavi.Iz prometa izloči motorista ki je bil v sredini kolone.Ta mora zapeljati preko polne črte in nasprotnega pasu k ostalim policistom.

Pustimo da je motorist napravil prekršek.Ali ga je naredil tudi policist?

Bil je tudi brez kape in loparčka,samo po fluorescentni majici si lahko sklepal da je policija,avto je bil skrit v grmovju.

 

Isti primer pred mesecem na Mostu na Soči.Ponoči me policist preventivno ustavi,medtem njegov kolega ustavlja avtomobile iz nasprotne strani in jih v ovinku preko polne črte usmerja na parkirišče poleg mene.

 

LP

Ti kar poslušaj nekoga, ki vse ve.  Pa ne verjemi, kar ti pravijo o kapi in loparčku. 

(1) Udeleženci cestnega prometa se morajo ravnati po prometnih pravilih, razen:

2.     če drugače odredi policist ali vojaški policist;

(2) Znaki, ukazi in odredbe, ki jih dajejo pooblaščene uradne osebe, razveljavijo prometna pravila in prometno signalizacijo.

Popravljeno . Popravil Borutt
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Ni občinsko lokalni odlok. 

(2) Iz vozila je prepovedano odmetavati kakršnekoli stvari (cigaretni ogorki, papir, plastenke itd.).

(4) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

torej, če ga z motorja dol zalućaš, nisi v prekršku :huh:

 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

torej, če ga z motorja dol zalućaš, nisi v prekršku :huh:

 

 

Sorči, ampak ti si v motorju :lol1::jezik:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Sorči, ampak ti si v motorju :lol1::jezik:

ampak, velika večina, slovnično, ni v prekršku :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

ampak, velika večina, slovnično, ni v prekršku :P

Velika večina nima čelade, v kateri bi lahko kadili. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Velika večina nima čelade, v kateri bi lahko kadili. 

velika večina bmfl rajderjev ima preklopne čelade .. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Borutt pravi:

2.     če drugače odredi policist ali vojaški policist;

@Borutt, ali lahko vojaški policist ustavi\oglobi civlista?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, skalar36 pravi:

@Borutt, ali lahko vojaški policist ustavi\oglobi civlista?

(1) Vojaška policija je pristojna za nadzor in urejanje prometa vojaških vozil na javnih cestah in nekategoriziranih cestah, ki se uporabljajo za cestni promet, nadzor vozil, tovora v in na vozilih, voznikov in drugih vojaških udeležencev v cestnem prometu, če je prekršek storjen z vojaškim vozilom ali ga je storil pripadnik Slovenske vojske med dejanskim opravljanjem vojaške službe.

 

pred 7 minutami, maus pravi:

velika večina bmfl rajderjev ima preklopne čelade .. :P

Zato se tako kadi za bemveji? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 6. 2019 ob 22:21, maus pravi:

torej, če ga z motorja dol zalućaš, nisi v prekršku :huh:

Pol spustiš balanco z eno roko in si že v kršitvi onega člena, ki prepoveduje zmanjševanje stabilnosti vozila al nekaj podobnega. Če se vmes še po zadnjem pelješ si pa itak objestni kriminalc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

Pol spustiš balanco z eno roko in si že v kršitvi onega člena, ki prepoveduje zmanjševanje stabilnosti vozila al nekaj podobnega. Če se vmes še po zadnjem pelješ si pa itak objestni kriminalc.

Verjetno si to mislil. 

 Voznik enoslednega vozila mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po enem kolesu.

Jaz trdim, da je izpuščanje krmila, da ga voznik sploh ne drži. Ker, če nekdo nekoga prime z obema rokama in ga izpusti z eno roko, ga menda z drugo še vedno drži. Ali ga je izpustil? 

Vožnja po zadnjem kolesu ni kriminal, ampak prekršek s točkami. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Verjetno si to mislil. 

 Voznik enoslednega vozila mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po enem kolesu.

Jaz trdim, da je izpuščanje krmila, da ga voznik sploh ne drži. Ker, če nekdo nekoga prime z obema rokama in ga izpusti z eno roko, ga menda z drugo še vedno drži. Ali ga je izpustil? 

Vožnja po zadnjem kolesu ni kriminal, ampak prekršek s točkami. 

To sem mislil, ja. On del o kriminalu pa je treba z malo rezerve vzet ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, jskrablin pravi:

To sem mislil, ja. On del o kriminalu pa je treba z malo rezerve vzet ;)

Zgleda pa že tako, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Udarili smo konstruktivno debato o motorizmu. Prav fajn dečka sta bila. :)

20190625_095901.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!