Skoči na vsebino

Tipkovnica na MacBook-u


Priporočene objave

Ima slučajno kdo izkušnje z MacBook-i? Natančneje s spremembo tipkovnice. Imam datoteko s pravilnimi nastavitvami ampak navodila kam je to datoteko treba instalirati pa nekako ne veljajo.

Mi lahko kdo pomaga?

Thnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašaj tukaj:Apple Forum

ali pokliči na EPL. Telefon 01/256 13 20

Doborodošel med Mac userji. :OK:

Pri Macih je tako, da kaj dosti znanja ne potrebuješ, ker vse dela BP.

V firmi imamo še par mlinčkov iz leta 2000 in so stalno v uporabi brez napak.

Šele sedaj sem videl da si Mačica. No, dobrodošla! :winkiss:

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašaj tukaj:Apple Forum

ali pokliči na EPL. Telefon 01/256 13 20

Doborodošel med Mac userji. :OK:

Pri Macih je tako, da kaj dosti znanja ne potrebuješ, ker vse dela BP.

V firmi imamo še par mlinčkov iz leta 2000 in so stalno v uporabi brez napak.

Šele sedaj sem videl da si Mačica. No, dobrodošla! :winkiss:

Priznam, da nisem prav nič navdušena. Sem bolj ali manj prisilno postala uporabnica. Službeno.

Kaj češ. Sem pač navajena na Windovse in se v njih relativno dobro znajdem. Navada pa je železna srajca.

Aja, pa hvala za namig.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem ji že rešil zadevo.

neverjetno. namesto, da bi mene vprašala, nekaj po netu sprašuje.... :grrr :grrr :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam, da nisem prav nič navdušena. Sem bolj ali manj prisilno postala uporabnica. Službeno.

Kaj češ. Sem pač navajena na Windovse in se v njih relativno dobro znajdem. Navada pa je železna srajca.

Aja, pa hvala za namig.

Mačica, ko se boš navadila, boš videla da je mnogo bolj prijazen uporabniku kot PC.

Sam sicer uporabljam oboje, ker v službi imamo tudi PCje, ampak čez Mace ga ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mačica, ko se boš navadila, boš videla da je mnogo bolj prijazen uporabniku kot PC.

Sam sicer uporabljam oboje, ker v službi imamo tudi PCje, ampak čez Mace ga ni.

Se strinjam. Na Macu sem cca 10 let. Sploh ni primerjave z WinShitom. Mac rules.

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

http://www.youtube.com/watch?v=V5ENLm0JsQw

Da ne bom :topic: ...pozabi na navodila. Pri Macu jih nekako ne rabiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačica, ko se boš navadila, boš videla da je mnogo bolj prijazen uporabniku kot PC.

Se strinjam. Na Macu sem cca 10 let. Sploh ni primerjave z WinShitom. Mac rules.

Da ne bom :topic: ...pozabi na navodila. Pri Macu jih nekako ne rabiš.

Je pa res, da ko pride do kakih specifičnih opravil, se pa človek potem z veseljem vrne na Windows. Sem jih pač preveč navajen, zato moji maci po novem lepo terajo XP in Visto.

Macov iPhoto recimo pri večji količini slik mrkne, da je kaj. Samo zaradi tega kupovati Aperture je brezveze. No, pa bi se še dalo preživeti... ampak ... tudi super fajni program za e-pošto Mail.App ima svoje hude finte - mu v nastavitvah pobrišeš POP3 nastavitev enega računa, on pa z lahkoto in brez kakega ekstra opozarjanja pobriše tudi vsa prejeta sporočila s tega računa! (še dobro, da uporabljam IMAP). TEžava mi je v firmi zasrala en mailbox, ko smo menjali mailserver in smo morali preštelati pop3 nastavitev (nekaj časa pa sta laufala oba). Grdo, ni kaj. In brez opozoril... Glupo.

Z nekaterimi novejšimi Sony Ericsson telefoni (M600i recimo) Mac zaenkrat ni združljiv, zato lahko pridno pretipkam imenik (ali pa ga sinhroniziram v Windowsu in tako Windows dobi še eno točko +).

Sem že omenil težave s programo opremo Office ? no, sicer obstaja za Mac, a kaj, ko je to še verzija, ki laufa v Rosetti - torej je počasnejša... da o štoravosti ne govorim. Naložiš fajl, ki je malo večji od 5000 znakov, pa se začne rokenrol. Sploh, če je malo več oblikovalskih specifik in drugih vsebinskih elementov, je potrebne kar nekaj sreče, da bi delal OK. No, to lahko morda krivimo na Microsoft. Open Office na macu raje kar pozabim. tako hroščatega programa pa že dolgo nisem videl...

Programi na Macu niti približno nimajo usklajenih najpogosteje uporabljanih kombinacij tipk za navigacijo po tekstih in obdelavo besedil ter kake rutinske zadeve v delovnem okolju.

Potem so tu še težave z raznimi USB 2.0 zunanjimi diski - z nekaterimi hude težave in kupovati je potrebno prav tista, ki imajo posebej omenjeno, da z Macom pa super delujejo. Vsi našteti na isti mašini in s sistemom Windows nimajo niti približno težav.

Potem gremo na razna orodja za pakiranje - ZIP, RAR, itd. ni ničesar niti približno podobnega orodjem na Windows. Morda sem preveč navajen, ampak na Mac OS X mi delovna storilnost zaradi teh "prekleto enostavnih uporabniških pristopov" preveč trpi.

Okej, kar mi je res všeč:

- fancy Dock

- fancy ikone se najde za dokumente in fajle

- "nekaj novega, drugačnega"

- Mac mini je super majhen in prenosen, celo daljinca ima, da lahko med službo malo pričaram občutek dnevne sobe na mizo :-)

Kar mi res ni všeč:

- še vedno čudne težave s slovenskimi pisavami v programih... Nekonsistentno "rešen problem", razen, če vedno uporabljaš sistemske fonte in ne souporabljaš datotek z windows mašinami

- program za pisanje scenarijev Final Draft ima hardcodano pisavo, tako da šumnikov ni mogoče uporabljati. bljaka. (kriv je program, ne Mac, pa vendar... )

Ampak to je samo nekaj na hitro... za poglobljeno nimam časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!