Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

NIČ NE NAREDIJO!

Dvignejo ceno za par 100 eu in upajo, da pride kakšen bebec, ki nima pojma in kupi motor!

Obljubljajo ti vse, ko kupuješ, ko plačaš, te pa več niti ne pogledajo, kaj šele kakšna garancija!

Pa še pristop do kupca imajo kot da si zadnja smet!

Če kupuješ, glej pri fizični osebi in imej s seboj nekoga, ki ve kaj gleda...

Trgovine, ki prodajajo rabljeno so res večinoma sami nakladači in bleferji, ki ti pod besedami, da je motor servisiran in 300% izpraven, prodajo krš, ki ga boš le vozil od mehanika do mehanika.

Sam sem pred kratkim kupoval in sem pregledal par takšnih trgovin, same obljube po telefonu, prideš pogledat, bi se pa najraje zjokal!

Kupi pri fizični!

lp

A ni čudno. Na tem forumu nas je kar nekaj, ki imamo z prodajalci rabljenih dobre izkušnje. Od fer podatkov, v kakšnem stanju je motor, do garancije (vsaj en mesec)...res pa je, da jih kaj dost ne servisirajo.

Jaz imam veliko slabše izkušnje z privat prodajalci.

Drugače je pa tako: so se pogovarjal šef Mercedesa,Forda in Toyote, kateri avto je najboljši. In so ugotovili - da nov, pa makar Fiat. :whistle::whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napredno iskanje pa preveri, če tema že obstaja.

lp

Pregledal sem že cel forum. O Kawasaki ZZR 250 sem našel in se mi zdi vredu.

Zanima pa me kako je s Hyosung Comet 250ccm agregat?

O 650ccm in 125ccm je napisanega veliko.

Zato pa me zanima o 250ccm, ker ni nič napisanega, kako je vzdržljiv ali ima težave kot 650ccm...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni čudno. Na tem forumu nas je kar nekaj, ki imamo z prodajalci rabljenih dobre izkušnje. Od fer podatkov, v kakšnem stanju je motor, do garancije (vsaj en mesec)...res pa je, da jih kaj dost ne servisirajo.

Jaz imam veliko slabše izkušnje z privat prodajalci.

Drugače je pa tako: so se pogovarjal šef Mercedesa,Forda in Toyote, kateri avto je najboljši. In so ugotovili - da nov, pa makar Fiat. :whistle::whistle:

No, zaupam itak nikomur, zanimalo me je samo, kaj ti prodajalci z motorjem naredijo, preden ga dajo v prodajo.

Očitno ne dosti, tako da ni pretiranega razloga, da bi se obrnil k njim (razen morda zaradi kakšnega kreditiranja itd. ki me pa itak ne zanima).

Se pravi tudi garancije nič ne nudijo, oz. ta en mesec al koliko? Če sploh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"moj oče kupuje motor potovalen....gledal je hondo v storm 700, sedaj se bolj zanima za BMW RT...."

v strom in honda 700 (najbrž misliš s tem deauevilla) sta popolnoma različna motorja. Ne znam si predstavljat, kakšen zmazek bi bil, če bi sparil ta dva motorja in dobil hondo v storm 700 :) . RT je za razred višje in je bližje deauevillki kot v-stromu (suzkiju)...

podoben V-stromu je honda Transalp, enak agregat kot deauevillka, samo nekaj konjev manj. Oboje, ali vse troje se ne more primerjat z RT-jem.

Popravljeno . Popravil zoranv12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"moj oče kupuje motor potovalen....gledal je hondo v storm 700, sedaj se bolj zanima za BMW RT...."

v strom in honda 700 (najbrž misliš s tem deauevilla) sta popolnoma različna motorja. Ne znam si predstavljat, kakšen zmazek bi bil, če bi sparil ta dva motorja in dobil hondo v storm 700 :) . RT je za razred višje in je bližje deauevillki kot v-stromu (suzkiju)...

podoben V-stromu je honda Transalp, enak agregat kot deauevillka, samo nekaj konjev manj. Oboje, ali vse troje se ne more primerjat z RT-jem. Bistvena razlika je cca 7 letna starostna razlika v prid onim trem. In to je tudi vse, kar jim gre v plus.

Popravljeno . Popravil zoranv12
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zaupam itak nikomur, zanimalo me je samo, kaj ti prodajalci z motorjem naredijo, preden ga dajo v prodajo.

Očitno ne dosti, tako da ni pretiranega razloga, da bi se obrnil k njim (razen morda zaradi kakšnega kreditiranja itd. ki me pa itak ne zanima).

Se pravi tudi garancije nič ne nudijo, oz. ta en mesec al koliko? Če sploh?

Koliko sem dobil info in občutek pri ogledih v trgovinah, ti vsi nekako dajo garancijo 1 mesec ali 1000 km na mašino in menjalnik(kar ponavadi itak zdrži tist mesec ali 1000 km).Ni pa garancije na kuplingo in ostalo...

Naredijo tehničnega na osnovi papirjev, motor ni blizu tehnične baze...

Pol jih pa itak zaboli k....c, če te ustavijo plavi in so gume zanič, luč sveti v nebo in po možnosti še zavore za okras...

Ko boš 100% da je pa ta motor pravi, se zmeni, da ga boš peljal na servis pred nakupom, če bo vse OK, ga plačaš ti, če pa nebo, ti pa itak že prodajalec nebo pustil peljat na servis, kao kaj bi ti sploh rad, naši motorji so boljš kot novi!!!

Pa servis naj bo neki nevtralen, ne pa kakšen znanec prodajalca...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pregledal sem že cel forum. O Kawasaki ZZR 250 sem našel in se mi zdi vredu.

Zanima pa me kako je s Hyosung Comet 250ccm agregat?

O 650ccm in 125ccm je napisanega veliko.

Zato pa me zanima o 250ccm, ker ni nič napisanega, kako je vzdržljiv ali ima težave kot 650ccm...?

Če je kubatura 3X manjša imaš 3X več težav tako nekako je pri Korejcih ! :headbang:

Ps;poglej si kakega Kawasakija npr.ER-5 tudi ER-6 dobiš že kar poceni veliko motorja za malo gnarja. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem.

Po 3 letih nakedov in cestakov, bi rad še sprobal kakšnega supemota. Ker pa o SM-ih nimam blage veze, mi prosim napišite svoje izkušnje in nasvete (ne bom rekel naj vsak hvali svojo kljuse) .

Za SS-a ni časa in denarja za razne Pannonie in Grobnike. Nekak sem gledal največ KTM-e, vendar se ne spoznam kaj dosti o SMC, SMR ... Seveda pridejo v poštev tudi vse druge znamke.

LP,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem.

Po 3 letih nakedov in cestakov, bi rad še sprobal kakšnega supemota. Ker pa o SM-ih nimam blage veze, mi prosim napišite svoje izkušnje in nasvete (ne bom rekel naj vsak hvali svojo kljuse) .

Za SS-a ni časa in denarja za razne Pannonie in Grobnike. Nekak sem gledal največ KTM-e, vendar se ne spoznam kaj dosti o SMC, SMR ... Seveda pridejo v poštev tudi vse druge znamke.

LP,

Če želiš zverino registrirano za na cesto imaš na izbiro Husqvarno SMR, Aprilio SXV, Husabergi so tud hudi (novejši).

Če pa ne želiš obubožati zaradi dragega vzdrževanja, a še vseeno želiš nekaj bolj poskočnega imaš pa na izbiro Husqvarno SM 610, KTM SMC 660.

Po mojem mnenju je trenutno najboljši kompromis med obema razredoma KTM SMC 690, ki je sicer dokaj poceni za vzdrževanje a je s svojimi 65 konji in 140 kilami bolj poskočen od konkurence.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če želiš zverino registrirano za na cesto imaš na izbiro Husqvarno SMR, Aprilio SXV, Husabergi so tud hudi (novejši).

Če pa ne želiš obubožati zaradi dragega vzdrževanja, a še vseeno želiš nekaj bolj poskočnega imaš pa na izbiro Husqvarno SM 610, KTM SMC 660.

Po mojem mnenju je trenutno najboljši kompromis med obema razredoma KTM SMC 690, ki je sicer dokaj poceni za vzdrževanje a je s svojimi 65 konji in 140 kilami bolj poskočen od konkurence.

Pa kakšen KTM SMC 625 je tut uredu, uglavnem KTM, ki ima LC4 mašino (625,640,660,690) oz. Husa, ostalo pa kot ti je že Prevtzer povedal. :yes:

Popravljeno . Popravil Tabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup Aprilie Pegaso 650 Trail. Motocikel bi kupil nov, to bi bil moj prvi motor. Rad bi imel motocikel za nedeljska pohajkovanja, pa tudi za daljše vožnje (npr. na morje na Hrvaško ali pa na izlet v Avstrijo ali Italijo, morda bi čez čas z njim naredil tudi kakšno daljšo vožnjo po balkanu ali v Grčijo).

Sprašujem vas, ali je izbrani motocikel zame prava izbira. Predvsem me bode v oči njegov pogonski agregat, kateri ima le 48 KM. Je to dovolj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup Aprilie Pegaso 650 Trail. Motocikel bi kupil nov, to bi bil moj prvi motor. Rad bi imel motocikel za nedeljska pohajkovanja, pa tudi za daljše vožnje (npr. na morje na Hrvaško ali pa na izlet v Avstrijo ali Italijo, morda bi čez čas z njim naredil tudi kakšno daljšo vožnjo po balkanu ali v Grčijo).

Predvsem me bode v oči njegov pogonski agregat, kateri ima le 48 KM. Je to dovolj?

Za daljše ture mogoče še z sovoznikom in prtljago je motor z manj kot 70-80 Ps podhranjen.Marsikateri tu na tem forumu se nebo strinjal, ker se spravijo na daljše ture tudi z 50 ccm ++.To pišem iz lastnih izkušenj in vsak,ki vozi motor z vsaj 70+Ps se bo s tem moji mnenjem sigurno strinjal !

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem začel tudi z podobno mašinco sam da je na njemu pisalo Suzuki. Dobra stran Pegasota je da ni drag motor za vzdrževanje in z njem boš prišel na vse grške plaže kamor velike endure zelo steška pridejo. Za začetek odlično.

Ko sem z svojo endurco prepotoval po celi južni evropi in nabral 70.000km brez vsakeršne okvare si je žena zaželela močnejši in udobnejši motor. Moral sem prodati starega in kupil veliko (cestno) enduro za potovanja.

Čim prej ga boš kupil prej se boš veselil vožnje z letečim konjičem. Z leti pa si boš zazelel večje, močnejše, prestižnješe.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem začel tudi z podobno mašinco sam da je na njemu pisalo Suzuki. Dobra stran Pegasota je da ni drag motor za vzdrževanje in z njem boš prišel na vse grške plaže kamor velike endure zelo steška pridejo. Za začetek odlično.

Ko sem z svojo endurco prepotoval po celi južni evropi in nabral 70.000km brez vsakeršne okvare si je žena zaželela močnejši in udobnejši motor. Moral sem prodati starega in kupil veliko (cestno) enduro za potovanja.

Čim prej ga boš kupil prej se boš veselil vožnje z letečim konjičem. Z leti pa si boš zazelel večje, močnejše, prestižnješe.....

Za mnenja pobrskaj po temah, ki že obstajajo, ali pa googla upraš.

Če se ti ne da pa je tukaj nekaj za začetek:

Hvala ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Tud jst sm nova tukej :)

Kupujem prvi motor (dolgo že skuterašica) in sem ravnokar naredila izpit brez omejitev.

Iščem motor primeren za punco, ki ima 164 cm :) Ali ima kdo kak predlog?

Rada bi imela sicer potovalni motor, pa sem premejhna zanje :(

Zato iščem kakšno Hondo CBF 600 z okvirjem, ABS + combitanted brake system ;) mislm da se neki tacga reče. To je bil nasvet človeka, ki se spozna na varno vožnjo.

A kdo pozna koga, ki kaj podobnega prodaja?

LP!

Jasna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Tud jst sm nova tukej :)

Kupujem prvi motor (dolgo že skuterašica) in sem ravnokar naredila izpit brez omejitev.

Iščem motor primeren za punco, ki ima 164 cm :) Ali ima kdo kak predlog?

Rada bi imela sicer potovalni motor, pa sem premejhna zanje :(

Zato iščem kakšno Hondo CBF 600 z okvirjem, ABS + combitanted brake system ;) mislm da se neki tacga reče. To je bil nasvet človeka, ki se spozna na varno vožnjo.

A kdo pozna koga, ki kaj podobnega prodaja?

LP!

Jasna

Vpraš ga, če neb rajš kr brez okvirja pa sporoč kaj bo reku :)

ABS je pa kr vredu zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Tud jst sm nova tukej :)

Kupujem prvi motor (dolgo že skuterašica) in sem ravnokar naredila izpit brez omejitev.

Iščem motor primeren za punco, ki ima 164 cm :) Ali ima kdo kak predlog?

Rada bi imela sicer potovalni motor, pa sem premejhna zanje :(

Zato iščem kakšno Hondo CBF 600 z okvirjem, ABS + combitanted brake system ;) mislm da se neki tacga reče. To je bil nasvet človeka, ki se spozna na varno vožnjo.

A kdo pozna koga, ki kaj podobnega prodaja?

LP!

Jasna

nekaj v tem rangu je v redu. Pa sebi privošči dobro opremo, drugače se samo matraš pa rezkiraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Tud jst sm nova tukej :)

Kupujem prvi motor (dolgo že skuterašica) in sem ravnokar naredila izpit brez omejitev.

Iščem motor primeren za punco, ki ima 164 cm :) Ali ima kdo kak predlog?

Rada bi imela sicer potovalni motor, pa sem premejhna zanje :(

Zato iščem kakšno Hondo CBF 600 z okvirjem, ABS + combitanted brake system ;) mislm da se neki tacga reče. To je bil nasvet človeka, ki se spozna na varno vožnjo.

A kdo pozna koga, ki kaj podobnega prodaja?

LP!

Jasna

Kawasaki er-6f bi bila kar dobra izbira.

Sigurno ga imajo na ogled in morebitno probno vožnjo v tc motoshopu (btc).

http://www.motosvet.com/katalog/izpis.php?cid=1602 (primer izgleda)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj nihče ne kupuje cestakov???? jaz prodam.....

mislim da nihce nic kaj ne kupuje zdaj :D jaz mam nakeda pa se klica nisem dobo majko ej pa tak rad bi mel cestaka:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!