Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Objavljeno (popravljeno)

VFR1200 sem si nagledal. Mi ni všeč vizualno, tudi kljub nekaj čez 160 konj. Niti jih ne rabim toliko. CB1300 mi je od zadej lepa :), od spredaja pa ne ravno :/.

V bistvu v prvi vrsti maštam katero velikost sploh iščem... ali je to do ~250kg ali bo tudi 300kg ok. Same veličine sicer ne rabim; svojo ne spravim na motor niti pod razno. Potovalo se še ni kaj hudo daleč in načeloma bi to spremenil iz nekih 100km velikih krogov okoli hiše na kaj več in dlje. Soseščina je postala že hudo dolgočasna.

 

Čedalje bolj razmišljam da bi z nakupom še malo počakal, FZ6 ostane doma za okoli bajte, FJR pa pride ob priliki za daljše ture. Iz uporabnosti bi blo to še nekako najbolj logično, po drugi strani mi je pa neumno imeti dva dokaj podobna motorja in oba fotrat in pedenat :S.

Med GTR-jem in FJR-jem sem se že nekako odločil, da je to potem raje FJR. Načeloma je bil GTR povsod malo grajan zaradi zavor in drugih malenkosti...

 

Preveč izbire je s temi mopedi. Sam to je problem. Ne morjo samo 5 različnih naredit?! Ne bi blo nobenga problema zbrat neki.

Popravljeno . Popravil Rok8
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SX te ne bo razočaral. Sam povem. Ko sem z xj6 prešaltal na sxa..so se mi odprla nebesa 😁 pa ne tok komplicirat.

Nabavi in guzaj. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Rok8 pravi:

Čedalje bolj razmišljam da bi z nakupom še malo počakal, FZ6 ostane doma za okoli bajte, FJR pa pride ob priliki za daljše ture. Iz uporabnosti bi blo to še nekako najbolj logično, po drugi strani mi je pa neumno imeti dva dokaj podobna motorja in oba fotrat in pedenat :S.

Preveč razmišljaš,... :P 


Kupiš, stestiraš, če ti ni všeč pa po eni sezoni prodaš naprej. Pa ne pričakuj, da te bo novi motor spremenil iz lokalnega turista v svetovnega popotnika, ker ne gre tako enostavno. 

Testiraj še novejšo CBF-ko 1000F. Ta naj bi bila malo boljša od starejšega modela. Ni narejena za nažiganje po ovinkih, se pa vseeno dokaj udobno in spodobno hitro pelješ (brez nažiganja v visoke vrtljaje). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Mja saj se kar vidim.... preveč zakompliciram, imel bi vsak mesec druzga samo s prodajo ponavadi ne gre tako hitro. Tudi načeloma vsako stvar, ki jo kupim je z mislijo, da je vsaj za 10 let, zato tudi to kompliciranje, da bi ja iz 1. zadel pravi motor. Se pa strinjam z obema... nabaviš, vidiš je to to ni to to in menjaš če ni. Moj problem je samo, da vmes poservisiram kar je za poservisirat (ponavadi vse kar se da) in tako zmečem dnar in trud da potem naslednji kupec ponavadi niti ne zna ceniti kaj dobi v roke... videno že prevečkrat pri avtih, ampak očitno ne znam iz svoje kože.

Da bom ratal kar svetovni popotnik se ne bojim, ker trenutno ni časa za kaj takega. Bom pa zmanjšal entuziastične 1-2 urne vožnje rajši z eno turo na 14dni pa tisto toliko bolj orng. Vidim, da mi bližnja okolica radija 100km ni več zanimiva, tistih par tur ko pa sem naredil po 300-450km pa so bile nasmešek do ušes... zato tudi razmišljanje bolj o turer smeri napram ostalim... Pa seveda vsem motorjem v obziru je rdeča nit vrstni 4 valjnik.

Verjamem... SX ima same pohvale, tako da kar se vsega motorja tiče se sploh ne bi sekiral... samo izgled mi je prešporten.

Bom pogledal za tanovo CBF-ko... ta se je res lepo peljala. Presenetljivo mehkejša od FZ6 na vzemetnju in vsem ostalem... pravi putrček za vozit.

V vsakem primeru me moti nemoč v nizkih obratih tako da nekaj drugega bi zamenjal v vsakem primeru. V idealnem svetu bi človek probal prej vsaj 5 motorjev in se potem odločil... ta bo težka :P... tako ali tako na koncu kupujemo na lepoto in youtube reviewe kot vse ostale gadgete.

Popravljeno . Popravil Rok8
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor sem na strani SX-a.Super bike.....😀

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem... je še vedno v igri... v bistvu sem začel prodajati svojega, ko prodam kupim nekaj kar bo takrat najbolj pasalo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam da ne bo prej Konc sezone 😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Sam da ne bo prej Konc sezone 😂

Zdej bo tri mesece prodajal motor, ker je najboljši, pol se spet  tri mesece ne bo mogel odločit kaj bi imel in kot si rekel. Mamin sonček. 🏍️🤣😂🤔

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tega pa nisem rekel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

@hajamoto Tako ja, vmes pa pešhonda :). Mogoče glih čez 2 leti zamenjam. Bo to ok? Ali bi moral zdaj na pasmater prodat zato da bom jutri že z drugim vozil?

Sezona je kar se mene tiče celo leto, tako da ne bo nobenih problemov. Res ne bomo pozimi glih rekordnih kilometrov naredili ampak zmeraj je še en dan. Se ne sekiram.

Popravljeno . Popravil Rok8
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mav preberi kaj si pisal. Jest nisem tvoj problem, sam se si problem. Verjetno si tehtnica po horoskopu. 🤔😇😂🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima smisla, da se predrkavava. Nimam več 18 let, pa verjetno tudi ti ne.

Vem dobro kaj sem pisal, da ne vem kaj bi za naslednjega kupil. Predvidevam, da ti nisi imel teh ugibanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel SX in je bil super. Sedaj imam RS a. Šport turer motorji. Ni dileme, ker zraven paše se sopotnica. Pa brez zamere. 😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rok. Lahko pa zdele zacneš izbirat smucrsko opremo, do decembra bos lih izbral... Hec, hec.

Lej ce mas gnar vzem SXa. Sicer ga nismem imel, ampak me je @DAMI34eno soboto pocastil, pa mi je dal za peljat en velik krog. Jest sm bil navdušen. Peljal sem tudi damijev prvi SX, ki je bil v lasti naslednega lastnika. Kokrkol zgleda šport, je zlo turing naravnan. Noben motor se mi ni tok vtisnil v spomi kot ta. Pa sem ji veliko sam imel in veliko razlicnih vozil. Ima ze ogromo tehnilogije, izboljsav, nadgradn. To sploh ne mors primerjat z CBF. Pa ni CBF slaba...SX je toliko boljši. Sodobnejši.

Jest bi ga takoj imel. Takoj ga bi kupil, ce bi vozil samo asfalt. Tko sem pa avanturist, in rabim nek allrounder. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!