Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Pozdravljeni,

mene pa zanima če kdo pozna tole mašinco?

Duče

Z gospodom sem se pogovarjal v nedeljo ker prej je bil v ameriki službeno. Mi je povedal da je motor kupil v trstu pri Ducati trgovini in tudi rekel mi je da garantira da ima toliko KM. Zdaj malo sklepam da ima motor tako malo KM ker ga verjetno služba omejuje in ima bolj malo časa za vožnjo, glede zdanje gume (ki je širša, torej 170) je rekel da je samo zaradi izgleda torej ŠMINKA in po vsej verjetnosti je bil nek cafe rider :D ampak to so samo moja predvidevanja.

Zdaj bil bi zelo vesel če bi mi kdo pomagal oz. če kdo pozna in mi res lahko garantira da je kot nov in da je vreden nakupa.

Kako se vam zdi glede cena....glede na to da ima kar nekaj dodatne opreme se mi zdi cena kar poštena...če gledam tako za novega bi v motolegendi zdaj odštel 7.500€ pa da bi menjal izpuh te pride takoj še 1000€ zraven itd.

Bi mi mogoče še kdo lahko kako svetoval na kaj naj bom pozoren ko ga bom šel gledat?

Res bi bil zelo hvaležen za kakršne koli informacije.

Rad bi videl da je motor res super da ga kupim in da se rešim že teh zafrkancij z nakupom.

LP

D.

Popravljeno . Popravil Spade
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja glede na to da je z750 po kubaturi močnejši ima večji navor, tako da če boš motor dostikrat potreboval za vožnjo v dvoje jaz sploh nebi veliko razmišljal.

Pozdrav!

Motor bom uporabljal samo zase, se pravi ena oseba. Mogoce kdaj pa kdaj v dvoje. Sam res redko..Kaj pa mislite o sv 650, tm od letnika 2003 naprej..Prebral sem kar nekaj hval?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Motor bom uporabljal samo zase, se pravi ena oseba. Mogoce kdaj pa kdaj v dvoje. Sam res redko..Kaj pa mislite o sv 650, tm od letnika 2003 naprej..Prebral sem kar nekaj hval?

Lp

SV650 je najbolj podcenjen motor ever. Meni se zdi da zato, ker ima samo 2 bata in nima 100+konj kakor se za 600 kao spodobi. Primerjam lahko sam ta starga SV pa Horneta 2002 letnik. Tud če je Honda zelo prijazen in nezahteven motorček, mi je SV deloval precej konkretneje. Zato se pr nas doma prašiček (prepočasi) polni točno za enga SV650s, da bo MojaMoja mela svojo belanco :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SV650 je odličen motorček, za enega je to kar človek potrebuje. Edina slabost je nedovršeno vzmetenje, ostalo so samo plusi. Kolega ima na mojem bivšem SV-ju sedaj že okoli 80.000km in je moped še vedno kot nov, brez kakršnekoli orenk komplikacije! Pelje se super, stroški zanemarljivi, položaj je OK, turistično udoben...ni da ni! Pa še čist spodobno vleče in ga ni potrebno tišat kot te 600ccm 4-cilindr motorje.

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala fantje, dali ste mi sedaj misliti zelo:) Se tezja odlocitev je sedaj pred mano, nekako mi je sv res lep motorcek sedaj res ne vem kaj izbrati..:unsure: :wacko: Ce ima se kdo kaksno mnenje, na plan z njim..Hvala..

Lp, S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravček!

Prosil bi za nasvet, namreč razliko pri vožnji z suzo gsr 600 naked ( 2006 ), in pa kawo z z750 ( 2004 ). Namreč z gsr-om sem naredil že kar nekaj kilometrov, z kawo pa še niti enega, in bom zelo vesel če je kdo že sprobal oba motorja, če mi napiše njegovo mnenje, prednosti enega kot drugega motoja, tako se mi bo lažje odločiti kaj kupiti:) Ker je odločitev zelo težka.. Kolebam med Z-jem, gsr-om, gledam tudi er6n, in pa hornetko..:)

Najlepsa hvala in lp:)

Mal preveri tule:

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/moto-testi/iskanje/?z=65&m=509

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napacen link, lahko ponovis z "0"..

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav !

Fantje in dekleta, kaj bolj priporocate, suzukia sv 650, ali hondo cbf 600? :?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, da še jz pristavim svoj lonček :naughty:

Seveda da razmišljam o nakupu novega motorja in ciljna skupina je kaki supermoto al pa nagec (nikakor ne kakšnega čoperja ali sportaša).

Stil vožnje je turerski(tut iz države) z občasnimi izpadi, da mal začutiš cesto. Večinoma sam, včasih tudi v dvoje.

Mam mal nagledane

KTM Supermoto 990 - žal so ktm-i mal pretrdi in bolj ko ne namenjeni pistam

Aprilio Dorsoduro (750 al 1200)-Hudo lep, mali tank, nima kazalnika za benz, elektronika neka omejuje, nevem, kak se kaj sopotnik počuti zadaj, 2valja

Kawa z750 - mal manj lep, baje se zvija, hitro podrsaš s tačkami

Fazer fz8 ali fz1- sprednje vilice niso nastavljive, zgleda kr fajn udoben, 4valji

Druge pa nevem. Pač, more bit lep (no, avspuh ze zamenjam za kakega akrapota :kva2:), dobro vzmetenje (stric Ohlins pa Wilbers sta kr draga), udobnost (brez nekih vibracij pa fajni sedež,možnost kovčkov), varnost, dovolj moči in navora (da ga nebo v dvoje kaki breg zmatral) in tudi zanesljivost.

Sam to z zanesljivostjo pa majo menda 4-valjni prednost, so kao bolj vzdržljivi? Ker motor si mislim kupit nov in potem ga ne mislim prodat, ker pač bo to življenjska naložba (in tudi življenjski cilj), zato nočem, da bi me po nekaj 10k km kaj zajebavalo, ker turce kr nabijejo km. Najboljše bi bilo, da bi šel iz roda v rod :D

Tak da prosim za mnenja :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav !

Fantje in dekleta, kaj bolj priporocate, suzukia sv 650, ali hondo cbf 600? :?

Lp

Hondo, itak, če že sprašuješ. :D Še tisti f črtaj pa bo - cb(f)600.

Sicer pa ti lahko priporočimo karkoli pa še vedno ne boš zbral pravega. Poišči motor ki te zanima, se vsedi nanj, zalaufaj, po možnosti se še zapelji par km pa ti bo takoj jasno kaj je zate in kaj ni. Sploh če primerjaš dvovaljni in štirivaljni motor, nima smisla nekaj priporočat na pamet. Meni sta bila 2 motorja oh in sploh, to je to, po testih hvaljena, tudi nekako primerljiva menda. Ko sem se pa dejansko vsedel gor in zalaufal, z enim še zapeljal par kilometrov sem pa takoj vedel da to ni to kar pričakujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, evo da še jz vprašam za mnenje. Po kar nekaj letih neodločnosti sem se le spravil delat izpit (A2- 35kw), tako da se bova z mojo drago lahko malo zapeljala po naši ljubi deželici. Težava je v omejenem proračunu za nabavo motorja, saj je le 1500eur, več letošnji proračun žal ne prenese. Želje so po nekem motorju, sposobnem relativno udobne vožnje v dvoje. Po pregledanem avtonetu so mi všeč kakšni Kawasakiji KLE 500, Yamahe XT 600 in 660 Tenere, Cagiva Canyon. Ostalo zaradi omejitve konjaže in kw/kg ne pride ravno v poštev.

tegale mam pa namen it pogledat tale vikend ali nasleden teden: http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4687248

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, evo da še jz vprašam za mnenje. Po kar nekaj letih neodločnosti sem se le spravil delat izpit (A2- 35kw), tako da se bova z mojo drago lahko malo zapeljala po naši ljubi deželici. Težava je v omejenem proračunu za nabavo motorja, saj je le 1500eur, več letošnji proračun žal ne prenese. Želje so po nekem motorju, sposobnem relativno udobne vožnje v dvoje. Po pregledanem avtonetu so mi všeč kakšni Kawasakiji KLE 500, Yamahe XT 600 in 660 Tenere, Cagiva Canyon. Ostalo zaradi omejitve konjaže in kw/kg ne pride ravno v poštev.

tegale mam pa namen it pogledat tale vikend ali nasleden teden: http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4687248

LP

Za štart je to enkraten motor za malo denarja, če je bil lepo vzdrževan, se nimaš kej bat, deli poceni, servisi poceni in ponavadi neuničljiva mašina.

lp u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo za kako hondo cbf 600 naked,okrog 05-06? So ti motorji delali kakšne težave? Kako se pelje po ovinkih ob malo bolj živi vožnji.

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo za kako hondo cbf 600 naked,okrog 05-06? So ti motorji delali kakšne težave? Kako se pelje po ovinkih ob malo bolj živi vožnji.

Vprasaj Irencko kako je zadovoljna. moj ma sicer cbf600sa pa je ful zadovoln. je pa že letnik 08 z vbrizgavanjem tko da kakih težav ob začetku sezone z vžiganjem oz. drugimi zadevami povezanimi z vplinjačem odpadejo.

če ne pa itak moreš it probat se peljat kar je edino merodajno. za kako bolj športno vožnjo pa bo verjetno bolje cb600f.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... je kaki supermoto al pa nagec ... Stil vožnje je turerski(tut iz države) z občasnimi izpadi, da mal začutiš cesto. Večinoma sam, včasih tudi v dvoje.

Pač, more bit lep, dobro vzmetenje, udobnost (brez nekih vibracij pa fajni sedež,možnost kovčkov), varnost, dovolj moči in navora (da ga nebo v dvoje kaki breg zmatral) in tudi zanesljivost.

Se močno bojim, da takega motorja še ni na trgu; toliko pogojev ki se med seboj "tepejo" bo nemogoče uskladiti z enim motorjem - ali jih kupiš več ali pa boš moral sam s seboj sklenit kar nekaj kompromisov. Takole "iz glave" mi pride na misel le Honda CBF 1000 ali pa Kawa Z1000 SX.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... fz1- sprednje vilice niso nastavljive, zgleda kr fajn udoben, 4valji

Sprednje vilice so nastavljive, tako da imaš napačno informacijo. In glede na to, da kar naenkrat FZ1 nima več nobenega minusa (za razliko od ostalih, ki jih še vedno imajo :) ) je očitno naprimernejši zate! :boobies:

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Mam mal nagledane

KTM Supermoto 990 - žal so ktm-i mal pretrdi in bolj ko ne namenjeni pistam

Aprilio Dorsoduro (750 al 1200)-Hudo lep, mali tank, nima kazalnika za benz, elektronika neka omejuje, nevem, kak se kaj sopotnik počuti zadaj, 2valja

Kawa z750 - mal manj lep, baje se zvija, hitro podrsaš s tačkami

Fazer fz8 ali fz1- sprednje vilice niso nastavljive, zgleda kr fajn udoben, 4valji

Druge pa nevem. Pač, more bit lep (no, avspuh ze zamenjam za kakega akrapota :kva2:), dobro vzmetenje (stric Ohlins pa Wilbers sta kr draga), udobnost (brez nekih vibracij pa fajni sedež,možnost kovčkov), varnost, dovolj moči in navora (da ga nebo v dvoje kaki breg zmatral) in tudi zanesljivost.

Ker že gledaš za KTMom SM, dodaj še T pa bo. ;) Ni trd (vsaj meni se ne zdi).

Vse ostalo pa je tako kot si želiš, le za zanesljivost ti bo moral kdo drugi povedat, jaz imam še premalo kilometrov.

In ta novi je že z ABSom.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mene nazaj, sm mal bil odsoten zaradi frišne poškodbe.

@Fazer03: ja ja, se to mal tepe med seboj, zato pa je tezko izbrat tisto, kaj t je najpomembnejšo. drugac pa ja, ona hondica kr zgleda :P

@suhi: ja res, FZ1 je bolj med favoriti, lahk bi edino rekel, da je malo bolj "konkreten" motor. Za vilce pa sem zgleda narobe prebral. mogoče sm zaj začel bolj gledat fazer8, ko ma malo manj konjičev (pa tudi cena je malo bol user friendly) :OK:

@TBoxer: jah, noben mi za KTM ni pohvalu, da nima problema z vzdrževanjem. Res je tudi, da je najdražji od vseh. ampak baje se kvaliteta plača? :hmm:

tak da ja, ožji izbor sta mi fazer pa aprilia. Najboljš bi blo v kak salon it pogledat pa mal sprobat (sam zaj še neka cajta nebom na motorji, žal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Razmišljam o nakupu KTM LC4 supermoto, vendar sm v dilemi in se ne morem odločit med tem dvem modeloma

KTM smc 625 - http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4395297

KTM 640 LC4 - http://www.avt0.net/_MOTO/ad.asp?ID=4713738

torej vas prosim če mi lahko svetujete kako in kaj je z temi motorji na splošno in če ker pozna ta dva.

Hvala in l.p. M

p.s. Upam da linka delujeta.

Popravljeno . Popravil Malini
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravček!

Kot zakleto so vsi "pametni" naked motocikli izginili z avt0.net-a..:closedeyes: :blush:

Tako da, če kdo ve za kaj pametnega se priporočam..Iščem pa naked varianto..nekje okoli 3.000e..+/- 100e..:OK:

Lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozz.!

Zgleda da se je vsa vredu roba prodala ja..:):closedeyes:

Bo treba cekirat net vsako uro sedaj ce je kaj novega....:yea1:

Lp, S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 3000€ je pa res čuda motorjev na avtonetu :blink:

Raznih Z750, FZ6, SV 650, Hornet 600 je čuda. Vsak od te zbirke je več kot zadovoljiv moped, tako da sam v nabavo pa najboljšega vzet :)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam z tabo, Suhi da je kar nekaj izbire..:) Toda SV-ja nobenega naked..Vse katere sem klical so prodani ali pa predragi za moj trenutno budget..=/ Z 750, jih je kar nekaj, tudi Hornetk..Toda hmmmmm..:)

Bo treba mal premislt kaj vzeti..Nekako se nagibam k 2-valjema...:) Vsekakor treba iti pogledat kaksnega..:)

Ps: Mogoce kdo pozna kaksnega mehanika, motorista, da bi si vzel cas zame in odpeketal z menoj pogledati moped..Kaksnega ki ima ze kar nekaj izkusenj na podrocju motociklizma..Joni 46 se je ze ponudil, tako da se nama lahko se kdo pridruzi na ogledu, in pjacki..Jaz castim..:):)

Lp, S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!