Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

lp vsem skupaj

imam en problem

namen imam kupit shiver 750 novo (8350€)

sam pol k sm sou pogledat na net, kaj bi lahk dobil za tak denar, sm vidu prakticno novo nudo za 1.5k€ manj

obe sta mi vsec, nisem siguren kako bi mi ugajala pozicija na nudi ampak sem pripravljen sprobat

 

torej, me bolj zanima, kupit novo al rabljeno?

in shiver ali nuda?

 

mudi se mi ne, tko da sem pripravljen tud se mal pocakat, ce pride se kaj drugega v plan (nekje 8k€ imam da zapravim za motor, itak manj bi blo se bols), ceprav ze dolgo cakam  :sleep2:​ 

Popravljeno . Popravil fishy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slučajno pozna kdo katerega od teh dveh?

 

Nevada

 

KLR

 

Predelave na KLRu niso homologirane. Koliko težav lahko izhaja iz tega?

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predelave na KLRu niso homologirane. Koliko težav lahko izhaja iz tega?

 

Veliko  :D Sploh ker so predelave očitne in lahko opazne. Če bi ble neke malenkosti ni problema, ampak tole... malo preveč. 

Vsak policaj bo vidu da neki ni kul. Pa še na tehničnem te lahko zavrnejo drugo leto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premikam temo!

Da še tu vprašam.

Po 20 letih,sem si zaželel spet malo vetra v laseh.

Predvsem me zanima,če ima kdo izkušnje z vožnjo Yamahe xj700maxim.

Koliko sem bral na tujih forumih,ima precej nezahtevno tehniko in mi je všečna na pogled.

Druga alternativa pa je Honda cb550sc nighthawk.

Samo slednje je v Evropi skoraj nemogoče dobiti.

Vsem hvala za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le nasvet, zadnjič sem za enega CBX450 iskal nek kos okoli venitlov in ga ni bilo moč več dobiti nikjer pri uradnih. Rešil je ebay kjer ga je mel en anglež ki je pospravljal delavnico in se ga je po hoj znat kolko letih rešil. Če motor nima kake posebne zgodovinske vrednosti beži stran ker boš težko kose dobil. Za veter v laseh in občutek svobode (ki je sicer nimaš) je marsikaj več kot dovolj. No jaz sem si 2 leti nazaj tudi to omislil po 19 letih. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CB550/650 so bile delane v ZDA predvsem za severnoameriški trg. V Evropi imamo CBX650/550 nighthawk-ampak pazljivo, baje so imele (predvsem 550-ka) težave z ležaji glavne gredi.

Glede delov - na ebayu se dobi več al manj vse. Japonski motorji od 80-ih naprej so bili, z nekaj izjemami, delani v velikih serijah, poleg tega pa je veliko delov izmenljivih. Veliko delov se dobi tudi aftermarket (npr. prirobnice vplinjačev, semeringi vilic, smerniki, zaganjači itd.) 

 

Če te pa slučajno zanima imam naprodaj zelo lepo Hondo CX500c z certifikatom starodobnika.

http://www.avto.net/ad.asp?id=9723686

Popravljeno . Popravil trojan69
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Car,hvala za ponudbo!

Lep motorček prodajaš,a na žalost z vodnim hlajenjem.

Jaz iščem obvezno,zračno hlajenje in pa kardanski prenos.

Hondo bo težko najti,je pa nekaj Yamah Maxim na prodaj,predvsem na Nizozemskem.

Predvsem me zanima izkušnje z ožnjo tega stroja.

Sam sem v svojih mladih leti,vozil malce bolj hitre mašine,nazadnje zx10.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če ma kdo izkšuno kater motor se lepše pelje in kateri ma boljši motor (manj okvar)? gledam pa Suzki Gsxr600 (2004-2006 letnik) ali pa Hondo CBR600RR (2004-2006 letnik):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pazit pri nakupu:

 

gix:

http://www.gixxer.com/forums/showthread.php?t=195746

cbr

http://www.600rr.net/vb/showthread.php?t=221293

 

Boljš kot tako ne bo šlo. Tu maš info iz prve roke. Pomoje pri obeh ne rabiš veliko sreče le prejšnji gazda ne sme bit pujs.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Car,hvala za ponudbo!

Lep motorček prodajaš,a na žalost z vodnim hlajenjem.

Jaz iščem obvezno,zračno hlajenje in pa kardanski prenos.

Hondo bo težko najti,je pa nekaj Yamah Maxim na prodaj,predvsem na Nizozemskem.

Predvsem me zanima izkušnje z ožnjo tega stroja.

Sam sem v svojih mladih leti,vozil malce bolj hitre mašine,nazadnje zx10.

 

Poglej še XY 750, določeni Zji, Katane... V tem obdobju je vsaka firma imela vsaj kakšno tourer izpeljanko z kardanom. Osebno mi je od teh Japoncev zelo lep Suzuki GS 850g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če ma kdo izkšuno kater motor se lepše pelje in kateri ma boljši motor (manj okvar)? gledam pa Suzki Gsxr600 (2004-2006 letnik) ali pa Hondo CBR600RR (2004-2006 letnik) :)

Jaz mam trenutno gsxr 600 k6, pred tem pa sem imel cbr 600rr 2006... :) Okvar motorja ali mehanskih okvar nisem imel. Pri suzukiju se mi je enkrat skuril alternator. Kar pa ni povezano z znamko in modelom motorja. :) Oba se super peljeta, tudi razlike v drži nekako nisem opazil. Z obema tudi super zadovoljen. Sam bi se odločil glede na to, kateri mi je bolj všeč. Seveda tudi odvisno od tega, kaj ponuja trg. Pa vsekakor glej modele cbr 05/06  ter gsxr 06/07 -->.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo za kako ugodno, izpravno in primerno ohranjeno cbr600f pod letnikom 2000 ki ni na a.netu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Car,hvala za ponudbo!

Lep motorček prodajaš,a na žalost z vodnim hlajenjem.

Jaz iščem obvezno,zračno hlajenje in pa kardanski prenos.

Hondo bo težko najti,je pa nekaj Yamah Maxim na prodaj,predvsem na Nizozemskem.

Predvsem me zanima izkušnje z ožnjo tega stroja.

Sam sem v svojih mladih leti,vozil malce bolj hitre mašine,nazadnje zx10.

Mislim da je toto :)

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9786124&show=1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9793046&show=1

 

vozen z a2 kategorijo generalna narjena prodajam ker bi se rad preizkusil v dirkanju

ta motor je pa ni za začetnika ker je supermoto ti dovoljuje veliko igrivosti in napak vendar zaradi 1 cilindra in moči je zelo eksploziven in se naučiš spoštvat gas ročko 

je kot sm nekje prebrau je motor za se zabavat pri še zdravih hitrostih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeseni oz. spomladi si bom najbrž spet nabavil motor. Ker spet ni denarja na pretek, sem se nekako odločil, da bom iskal oldtimerje, kateri so mi vedno bolj všeč in tudi zelo dobra osnova za nadaljnjo predelavo. Budget je okoli 1000€.

Na a.net sem že gledal in je nekaj materiala (Kawasaki LTD, Honda CBX... ), najbolj pa me zanimajo informacijee glede tega (če ga je že mogoče kdo šel gledati), oz. nasplošno ali je to v redu moped ali ne.
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=5930986&show=1

Popravljeno . Popravil Whitee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeseni oz. spomladi si bom najbrž spet nabavil motor. Ker spet ni denarja na pretek, sem se nekako odločil, da bom iskal oldtimerje, kateri so mi vedno bolj všeč in tudi zelo dobra osnova za nadaljnjo predelavo. Budget je okoli 1000€.

Na a.net sem že gledal in je nekaj materiala (Kawasaki LTD, Honda CBX... ), najbolj pa me zanimajo informacijee glede tega (če ga je že mogoče kdo šel gledati), oz. nasplošno ali je to v redu moped ali ne.

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=5930986&show=1

kolega ima že enga suzukija par let v kosih ki ga zlooo počasi predeluje, pa je reku da če bi se še enkrat odločau bi raje hondo vzel, da so deli za stare suzukije bol jeba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

že dlje časa se prodaja ta motor: 

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9298334&show=1

pa me zanima, če si ga je že ogledal oz. sprobal.  Ali je 70.000 km dosti za tak motor, ali bi še zdržal kakih 20-30k?

Je primeren za popolnega začetnika?

 

yazzy

 

Je in najbrž bi..

Za mal več ko pol cene tegale dobiš versys650 ;)

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 6.179 eur dobiš novega versačeja, prejšnji model iz zaloge. 4 leta garancije, 0km, primerljiv motor, ni pa bmw, to pa zna bit hud problem v glavi in ulici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Versys je odličen motorček, ni pa primerljiv z GS800. Kljub vsem Snecerjevim elaboratom (in nadaljnim se vnaprej odpovedujem).

Je pa ta bmw dal nekaj skozi, ja.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!