Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

30 minutes ago, vandrovec said:

:kmet:2 vozi samo nove mopede, ampak 10 let stari se ravno tako peljejo,... tudi 20 let stari. Moped ni avto, kjer karoserija zgnije, vse drugo se lahko popravi. Brez najnovejših elektronskih pomagal ni nujno manj užitka, če se ne gre za tekmovanje v vožnji...

Res je,sam vozim GS-a,letnik 2002,82.000km in uživam v vožnji z njim,lahko vodljiv,moči dovolj,v dveh udoben,nobenih težav,skratka,kot da nima 14 let,odličen;)
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čar motorizma je zame v nepredvidljivosti, pustolovščini, tveganju...ko ne veš, kaj se vse lahko zgodi in vse to mi je še bolj zanimivo na starem motorju.

Če bi hotel nepokvarljiv motor, varen...da bi zastavljen cilj moral doseči, potem bi na pot šel verjetno z bolj zanesljivim avtomobilom. V spominu ne ostane vsaka vožnja brez problemov, tisto nepredvidljivo je velikokrat nekaj posebnega, kar si zapomniš. Pa čeprav se pokvari ravno tam, kjer je "najslabše... čakanje na vročem soncu v najhujši vročini brez sence na vlečno službo, brez telefona (je bil še na kartice pa pozabil napolnit)...kjer moraš priznati svojo nemoč in čakat na nekoga, da ti pomaga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni lepšega, kot da pripelješ nov motor iz trgovine, se vsedeš nanj in veš, da se ti nič ne more zgoditi, ker imaš v žepu dve asistenci :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, vandrovec pravi:

:kmet:2 vozi samo nove mopede, ampak 10 let stari se ravno tako peljejo,... tudi 20 let stari. Moped ni avto, kjer karoserija zgnije, vse drugo se lahko popravi. Brez najnovejših elektronskih pomagal ni nujno manj užitka, če se ne gre za tekmovanje v vožnji...

Ja jaz sem celo življenje vozil samo nove mopede :slap:..........zaradi mene si lahko kupi ali kupite tud traktor :P

pred 2 urami, vandrovec pravi:

Čar motorizma je zame v nepredvidljivosti, pustolovščini, tveganju...ko ne veš, kaj se vse lahko zgodi in vse to mi je še bolj zanimivo na starem motorju.

Če bi hotel nepokvarljiv motor, varen...da bi zastavljen cilj moral doseči, potem bi na pot šel verjetno z bolj zanesljivim avtomobilom. V spominu ne ostane vsaka vožnja brez problemov, tisto nepredvidljivo je velikokrat nekaj posebnega, kar si zapomniš. Pa čeprav se pokvari ravno tam, kjer je "najslabše... čakanje na vročem soncu v najhujši vročini brez sence na vlečno službo, brez telefona (je bil še na kartice pa pozabil napolnit)...kjer moraš priznati svojo nemoč in čakat na nekoga, da ti pomaga...

No to je ena huda mimobrca v temo ,da bi si namenoma kupil motor in čakal okvaro ,seveda da si bom zapomnil,ampak si rajši ne bi !

Je pa vsak mal drugačen in pa teb paše da se mal kvari men ne . Zame in take motorje tudi imam ,sedi in vozi ,v vsakem trenutku imam možnost iti v Rusijo ali kam drugam brez da se stresem kaj bo odpadlo ali se pokvarilo . 

Ampak kot pravi DinDin smo si zelo različni :) no upam da se ti uresniči želja in ti crkne na najbolj neprimernem mestu in se ti vtisne za celo življenje :P

pred 15 minutami, LadoK pravi:

Če boš bral forume kaj se komu kvari si kupi bicikl pa se vozi ...............težave s kardanom imajo po večini butasti lastniki ki ne vzdržujejo motorja po predpisanem servisnem načrtu ! 

Iz med zgoraj naštetih bi se v velikem loku ognil Ducatiju ...bilokaterem ....

GS je super super motor ,toda precenjen ,izmed naštetih ima najmanjšo porabo ,najboljše zavore in ciklistiko (osebno mnenje) 

Izbiral bi med Stromom in Versysom  in vrjetno sam izbral Stroma . 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, Kmet2 pravi:

Je pa vsak mal drugačen in pa teb paše da se mal kvari men ne . Zame in take motorje tudi imam ,sedi in vozi ,v vsakem trenutku imam možnost iti v Rusijo ali kam drugam brez da se stresem kaj bo odpadlo ali se pokvarilo . 

Saj se ve, da nisi vozil samo nove motorje, pišem pač s pretiranim poudarjanjem razlik, malo za hec in "odmevnost". :P

Kar se tiče razlik...meni motor ni nuja ali obveznost (služba) ampak predvsem zabava, tudi popravljanje (čiščenje manj) :cool:, zato ne kupujem motorja racionalno. Lahko mi nekdo svetuje, kaj bi bil boljši nakup, kupil bom pa tisto, s čimer bom užival ter čim bolj "ugodno"  Lahko pride kasneje motor dražji, kot, če bi na začetku dal zanj več pa potem manj za popravila....tako pač je, enostavno imamo različne interese

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest bi kupu eno lepo ohranjeno yamaho fazer 1000. Letnik 2008+. Po možnosti rdečo, belo ali črno, Z znano servisno zgodovino, ter Sloveskim poreklom. Nekarambolirano. Lahko menjam za Tracer, ali gotovino. Vse ostalo na ZS.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Ja jaz sem celo življenje vozil samo nove mopede :slap:..........zaradi mene si lahko kupi ali kupite tud traktor :P

No to je ena huda mimobrca v temo ,da bi si namenoma kupil motor in čakal okvaro ,seveda da si bom zapomnil,ampak si rajši ne bi !

Je pa vsak mal drugačen in pa teb paše da se mal kvari men ne . Zame in take motorje tudi imam ,sedi in vozi ,v vsakem trenutku imam možnost iti v Rusijo ali kam drugam brez da se stresem kaj bo odpadlo ali se pokvarilo . 

Ampak kot pravi DinDin smo si zelo različni :) no upam da se ti uresniči želja in ti crkne na najbolj neprimernem mestu in se ti vtisne za celo življenje :P

Če boš bral forume kaj se komu kvari si kupi bicikl pa se vozi ...............težave s kardanom imajo po večini butasti lastniki ki ne vzdržujejo motorja po predpisanem servisnem načrtu ! 

Iz med zgoraj naštetih bi se v velikem loku ognil Ducatiju ...bilokaterem ....

GS je super super motor ,toda precenjen ,izmed naštetih ima najmanjšo porabo ,najboljše zavore in ciklistiko (osebno mnenje) 

Izbiral bi med Stromom in Versysom  in vrjetno sam izbral Stroma . 

lp

Zakaj pa to?:cry:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Arzen said:

Zakaj pa to?:cry:

 

Dej odpri Youtube, pa poišči kanal od Snowcat, pa si med njegovimi posnetki poglej zakaj ne, Hyperstrade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, skalar36 said:

No jest bi kupu eno lepo ohranjeno yamaho fazer 1000. Letnik 2008+. Po možnosti rdečo, belo ali črno, Z znano servisno zgodovino, ter Sloveskim poreklom. Nekarambolirano. Lahko menjam za Tracer, ali gotovino. Vse ostalo na ZS.

A obstaja fazerka z absom? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, ukica said:

A obstaja fazerka z absom? 

Vidu je se nisem. Je pa bla ena na netu ene 6 mesecev nazaj in je pisalo v oglasu da ma abs. Mi je zal da je nisem kupu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, skalar36 pravi:

Vidu je se nisem. Je pa bla ena na netu ene 6 mesecev nazaj in je pisalo v oglasu da ma abs. Mi je zal da je nisem kupu.

Sej ni glih za tole temo,ampak vseen..a se da abs vgraditi naknadno??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končna razsodba....nema motorja. Zakaj? Ker je "iza čoška" prišel strošek, ki presega trikratnik cene, ki sem ga nameraval dati za motor.

Sem pa drugače odločil za er6n in hotel iti danes ponj, pa lastnik ni imel časa....pa drugič.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš Mitas superge ne bo problema. Boš pa več hodil, kar je itak bol zdravo, še bolj pa varno. Srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Arzen pravi:

Zakaj pa to?:cry:

 

Drag za vzdrževanje,šlampasti knofi in komande , zapleteni meniji ,večja poraba kot pri sorodnih motorjih ........

Seveda kot sem napisal osebno mnenje po lastništvi MTS 2012

Za ta denar dobiš kvalitetnejše,cenejše,varčnejše itd .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kmet2 pravi:

Drag za vzdrževanje,šlampasti knofi in komande , zapleteni meniji ,večja poraba kot pri sorodnih motorjih ........

Seveda kot sem napisal osebno mnenje po lastništvi MTS 2012

Za ta denar dobiš kvalitetnejše,cenejše,varčnejše itd .....

Všečkam, ker sem končno dobil povzetek...srce mi pravi eno, glava drugo. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, vandrovec pravi:

Čar motorizma je zame v nepredvidljivosti, pustolovščini, tveganju...ko ne veš, kaj se vse lahko zgodi in vse to mi je še bolj zanimivo na starem motorju.

Če bi hotel nepokvarljiv motor, varen...da bi zastavljen cilj moral doseči, potem bi na pot šel verjetno z bolj zanesljivim avtomobilom. V spominu ne ostane vsaka vožnja brez problemov, tisto nepredvidljivo je velikokrat nekaj posebnega, kar si zapomniš. Pa čeprav se pokvari ravno tam, kjer je "najslabše... čakanje na vročem soncu v najhujši vročini brez sence na vlečno službo, brez telefona (je bil še na kartice pa pozabil napolnit)...kjer moraš priznati svojo nemoč in čakat na nekoga, da ti pomaga...

Dej gladke gume na moped, bo še bolj nepredvidljivo vse skupaj :P

pred 6 urami, KARMEN1 pravi:

Ni lepšega, kot da pripelješ nov motor iz trgovine, se vsedeš nanj in veš, da se ti nič ne more zgoditi, ker imaš v žepu dve asistenci :whistle:

Hehe, ta je pa globoka...a vsaka od njiju te 300kmju zapelje?

pred 3 urami, Arzen pravi:

Zakaj pa to?:cry:

 

Zato kr si z rdečo podčrtal, dukatiji do pa rdeči, zato, kapišiš :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sem pa videl v Lj., da se sem ter tja kdaj zapelje ena huda bejba na DUCATI Diavel. Črn mačo motor, huda bejba.... Dobr zgleda.....edin Akrapović mogoče še manjka... pa bi bilo perfektno-perverzno.

Ujagej jo enkrat na cesti, pa jo vprašaj za mnenje o Ducatiju... ti bo iz prve roke povedala.

:D

 

 

Glede Fazer 1:

Prejšnji teden jo je kupil prjatu.

ABS, GT oprema.... trije kufri....  :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Zivnorc pravi:

... sem pa videl v Lj., da se sem ter tja kdaj zapelje ena huda bejba na DUCATI Diavel. Črn mačo motor, huda bejba.... Dobr zgleda.....edin Akrapović mogoče še manjka... pa bi bilo perfektno-perverzno.

Ujagej jo enkrat na cesti, pa jo vprašaj za mnenje o Ducatiju... ti bo iz prve roke povedala.

:D

 

 

Glede Fazer 1:

Prejšnji teden jo je kupil prjatu.

ABS, GT oprema.... trije kufri....  :D

 

 

:lol1:cepc :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Igi Pop pravi:

Če imaš Mitas superge ne bo problema. Boš pa več hodil, kar je itak bol zdravo, še bolj pa varno. Srečno.

Evo superge ... Mitas ... Off & On Road

23274109.jpg

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Zivnorc said:

 

 

 

Glede Fazer 1:

Prejšnji teden jo je kupil prjatu.

ABS, GT oprema.... trije kufri....  :D

 

 

Ce mas kej rad prjatla mu rec da tracer precej manj kuri. Pa da je boljsi, pa mene nej poklice.:P:P:P:P:P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, skalar36 pravi:

Ce mas kej rad prjatla mu rec da tracer precej manj kuri. Pa da je boljsi, pa mene nej poklice.:P:P:P:P:P

Zakaj si se tako odločil? .....no kar povej nam kaj je narobe z Tracerom :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!