Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Torej je dejansko tvoj tisti zeleni, prefarban, prevrten?

Je bla kaka kontaktna cifra itd.?

Dajmo to prijavit, lahko kdorkoli prijavi.

Lahko tudi anonimna ovadba.

Lahko jest ker mam poln kur..tazga folka!!!!pa se me v tem primeru pac ne tice,samo je vredno;-))

pred 5 minutami, Ciko86 pravi:

bila bila...sej ce bi tip menjal avspuh,noznike,zav cevi,rocke ,utezi krmila,zobnik in verigo in odstranil nalepko sidi nebi takoj opazil...

WP_20160617_19_12_15_Pro.jpg

WP_20160702_14_09_59_Pro.jpg

A je bil kupec morda tip s crnim bmw x3??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Snecer pravi:

Ker je nad 500 EUR, gre za pregon po uradni dolžnosti. Ko boš v službi, še enkrat poglej to temo ...

Krajevna pristojnost. Pa spet v vaših krajih oziroma malo južno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo spet iz 03.... to so doktorji, ne vsi da se razumemo. Samo so pa v 90% primerov preprodajalci jajc z zbitimi km. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, dAlencc87 pravi:

Lahko jest ker mam poln kur..tazga folka!!!!pa se me v tem primeru pac ne tice,samo je vredno;-))

A je bil kupec morda tip s crnim bmw x3??

ne ce se prav spomnem je bil crn passat...

snecer ja moja bivsa modra je ja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, KARMEN1 pravi:

Kako pa to uredijo na tehničnem, ker so tam vpisani realni km? 

Podkupujejo?

Tudi mene to zanima. A ni že nekaj časa tako, da se prevoženi kilometri vozil ob registraciji vpišejo v bazo? Če je npr. pri zadnji registraciji imelo vozilo 70 kkm, kako ima lahko pri naslednji 35kkm??? Mojstri, ki opravljajo tehnične preglede, bi morali stanje števca vpisati v formular, gospe za šalterji pa bi ta podatek primerjale z zadnjim, ki ga imajo za to vozilo v svoji bazi podatkov. In če se pojavijo "negativni kilometri" pač ne bi smeli podaljšati registracije. Gre v tem primeru za malomarnost ali za podkupovanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnice majo to tudi to, da vsako leto napišejo lilometre, piše v gornjem robu police, samo če menja zavarovalnico verjetno se to začne na novo pisat. Tako da teoretično se da marsikaj pteverit, samo je potrebno malce več iskanja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, smasher pravi:

Zavarovalnice majo to tudi to, da vsako leto napišejo lilometre, piše v gornjem robu police, samo če menja zavarovalnico verjetno se to začne na novo pisat. Tako da teoretično se da marsikaj pteverit, samo je potrebno malce več iskanja.

Ja, ampak v sodobni info dobi to ne bi smel bit problem. Prevoženi kilometri so osebni podatek vozila in to bi se moralo vestno beležit tudi pri prehodu iz ene zavarovalnice k drugi... 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebeš birokracijo, kjer noben ne preverja podatkov, da bi pa kdo tak softwere namestil pa še ni zrelo :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Jebeš birokracijo, kjer noben ne preverja podatkov, da bi pa kdo tak softwere namestil pa še ni zrelo :(

Točno tako. Kot da bi si lahko vsak interesent spreminjal svoje osebne podatke (letnica rojstva, delovna doba...) med tem, ko bi se sprehajal in šmuglal med različnimi zavarovalnicami...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah v tej naši državi se porabi ogromno papirja pa črnila in tipakanja za pisanje, ampak noben tega ne bere. Pise se samo, da je nekje neki napisano. Tko te država vedno ene in iste reči sprašuje in hoče od tebe, čeprav ima v raznoranih bazah to že ničkolikokrat zabeleženo. Glede teh tehničnih pa verjetno da kdo za kako pivo, pa se zamiži na kako oko. 

Sicer pa če mi kdo najde ninđo 636 na kateri vse štima... ne vem kej je s temi mopedi, ampak so prav magnet za goljufe.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, cikadina pravi:

Mah v tej naši državi se porabi ogromno papirja pa črnila in tipakanja za pisanje, ampak noben tega ne bere. Pise se samo, da je nekje neki napisano. Tko te država vedno ene in iste reči sprašuje in hoče od tebe, čeprav ima v raznoranih bazah to že ničkolikokrat zabeleženo. Glede teh tehničnih pa verjetno da kdo za kako pivo, pa se zamiži na kako oko. 

Sicer pa če mi kdo najde ninđo 636 na kateri vse štima... ne vem kej je s temi mopedi, ampak so prav magnet za goljufe.

636 so poceni napram yamahi hondi,lažji biznis :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Ciko86 pravi:

636 so poceni napram yamahi hondi,lažji biznis :)

mah tej ss so itak ponavadi suta in skupi flikana jajca :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, blazzarss pravi:

ga je že kdo klical na 031-007 265? za koliko je pa dvignu ceno majster?

Prijava na policijo , pa naj delajo še kaj drugega kot postavljajo brezpredmetne zasede tam kjer ni bilo nikoli nevarnosti ali nesreče :dry:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Prijava na policijo , pa naj...

Ne vem, če Policija lahko kaj uradno ukrepa v takih primerih. OK, gre za zavajajoč oglas, z lažnimi podatki o vozilu (prevoženi kilometri). Ampak oglas še ni kupoprodajna pogodba. In verjetno bi šele morebitni kupec lahko tožil tega barabinskega prodajalca zaradi prevare, ko bi bil že posel sklenjen... 

Vsak kupec bi moral biti še posebej pozoren na to, koliko časa se vozilo, ki se prodaja, nahaja v lasti aktualnega prodajalca. Če je nekdo lastnik samo par mesecev, je lahko (ne pa nujno) sumljivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, izibajker pravi:

Ne vem, če Policija lahko kaj uradno ukrepa v takih primerih. OK, gre za zavajajoč oglas, z lažnimi podatki o vozilu (prevoženi kilometri). Ampak oglas še ni kupoprodajna pogodba. In verjetno bi šele morebitni kupec lahko tožil tega barabinskega prodajalca zaradi prevare, ko bi bil že posel sklenjen... 

Vsak kupec bi moral biti še posebej pozoren na to, koliko časa se vozilo, ki se prodaja, nahaja v lasti aktualnega prodajalca. Če je nekdo lastnik samo par mesecev, je lahko (ne pa nujno) sumljivo...

Ja seveda ,treba se je mal potrudit , za to nimajo časa niti osebja ,za vse drugo ga je dosti ..........ko treba kaj pametnega v našem bananastanu postorit kar naenkrat ni več nobeden pristojen , ko treba lupit rajo so vsi pristojni od politikov naprej .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Ja seveda ,treba se je mal potrudit , za to nimajo časa niti osebja ,za vse drugo ga je dosti ..........ko treba kaj pametnega v našem bananastanu postorit kar naenkrat ni več nobeden pristojen , ko treba lupit rajo so vsi pristojni od politikov naprej .....

Sem že takoj napisal, da je potrebno goljufa prijaviti. 

Boš naredil nekaj za ostale motoriste in tega goljufa prijavil ali boš samo nabijal ? Ker za to goljufijo ve samo prejšnji lastnik in sedaj celoten forum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, izibajker pravi:

Ne vem, če Policija lahko kaj uradno ukrepa v takih primerih. OK, gre za zavajajoč oglas, z lažnimi podatki o vozilu (prevoženi kilometri). Ampak oglas še ni kupoprodajna pogodba. In verjetno bi šele morebitni kupec lahko tožil tega barabinskega prodajalca zaradi prevare, ko bi bil že posel sklenjen... 

Vsak kupec bi moral biti še posebej pozoren na to, koliko časa se vozilo, ki se prodaja, nahaja v lasti aktualnega prodajalca. Če je nekdo lastnik samo par mesecev, je lahko (ne pa nujno) sumljivo...

Gre za poskus goljufije, kaznivo dejanje po 211/1. členu Kazenskega zakonika v zvezi s členom 34.

Če bi pa model sklenil kupoprodajno pogodbo, torej prodal, potem pa to ni več poskus, ampak izvršeno dejanje.

Poskus je tudi kazniv.

 

 

pred 26 minutami, Borutt pravi:

Sem že takoj napisal, da je potrebno goljufa prijaviti. 

Boš naredil nekaj za ostale motoriste in tega goljufa prijavil ali boš samo nabijal ? Ker za to goljufijo ve samo prejšnji lastnik in sedaj celoten forum.

delamo na tem, tudi tebe bomo prijavili, ker ne ukrepaš

vsi, ki vemo, moramo naznaniti, tudi Borutt kot občan bi moral, tak da bomo še Borutta ovadili zaradi opustitve ovadbe... :) 

 

280. člen

(1) Kdor ve, da se pripravlja kaznivo dejanje, za katero je z zakonom predpisana kazen treh ali več let zapora, pa ga v času, ko se je dalo še preprečiti, ne naznani in je bilo dejanje poskušeno ali dokončano, se kaznuje z zaporom do enega leta.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, Snecer said:

Gre za poskus goljufije, poskus je tudi kazniv; delamo na tem

tudi Borutt kot občan bi moral prijaviti, tako da bomo še Borutta ovadili zaradi opustitve ovadbe... :) 

V vsej stvari je dobro, da je tukajšnji član zadevo opazil in jo dal na forum, da se je malo razjasnila.

Take zadeve škodijo vsem, saj spodkopavajo zaupanje v trg rabljenih motociklov. Pomislite, kako slabo bi se počutili vi, če bi se vam pripetilo kaj takega. S tega vidika smatram, da je dolžnost družbe, da te zadeve sankcionira po pravni poti (kljub temu, da bi bil obračun po krčmarsko pri takih spretnežih znatno bolj trajno učinkovit). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ponavadi vsi ko kaj od mene kupijo dobro zasluzijo ;) cena me sploh ne moti niti opis,moti me zbijanje km in laganje v fris da isce notor za 2000km letno..js lahko stojim za svojim motorjem od dneva ko sem ga kupil z 15900 km pa do 73.400 in sem vse lepo povedal nic zatajil,pol pa ga bo en kupil pa ga peljal na servis mu bo mehanik reku da ma 100.000 in bojo na koncu se mene lovili :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snecer pravi:

Gre za poskus goljufije, kaznivo dejanje po 211/1. členu Kazenskega zakonika v zvezi s členom 34.

Če bi pa model sklenil kupoprodajno pogodbo, torej prodal, potem pa to ni več poskus, ampak izvršeno dejanje.

Poskus je tudi kazniv.

 

 

delamo na tem, tudi tebe bomo prijavili, ker ne ukrepaš

vsi, ki vemo, moramo naznaniti, tudi Borutt kot občan bi moral, tak da bomo še Borutta ovadili zaradi opustitve ovadbe... :) 

 

280. člen

(1) Kdor ve, da se pripravlja kaznivo dejanje, za katero je z zakonom predpisana kazen treh ali več let zapora, pa ga v času, ko se je dalo še preprečiti, ne naznani in je bilo dejanje poskušeno ali dokončano, se kaznuje z zaporom do enega leta.

 

 

Bodo ovadbe podane po vrsti ali bom imel čast biti prvi ovaden ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Borutt pravi:

Bodo ovadbe podane po vrsti ali bom imel čast biti prvi ovaden ?

tebe bomo zaradi tečaja :) pohvalili komandirju, da prosti čas namenjaš izboljšanju varnosti v prometu in osveščanju

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!