Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Trust no one, but yourself. Posebi na netu .... :) 

A ce bi ti prodajal tak motor, predvsem ceneje, bi tudi placal kar prevoz nekomu v spanijo? :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzami VIN številko in pojdi na prvi poblaščen servis za BMW motorje , dal boš za kavo in ti bodo povedali zgodovino motorja , če je seveda servisiran na uradnih servisih .  Če ni uradno servisiran si ne moreš kaj dosti pomagat,  kot , da vrjameš prodajalcu ali pa ne .

Jaz osebno bi se ognil takšnega nakupa če bi se le dalo . Se pridružujem DinDin mnenju !

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dej, bodi faca in povej kolk ugodno je? ker nekako dvomim da v radiju 500km ni enga fakin g/sa za kupt. Sej ce bi kupoval kako eksoto, bi razumu de je treba dalec, ampak po  g/s v asturijo??  malck delc se mi zdi, res. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, roxsas pravi:

3000€ je cena :D 

Smešno nizka in če računaš da ti plača še prevoz iz Španije , ne vem če bi za njega dobil 2k€, zato mislim ,da je to :l_01: za tak denar pa ga proda tam prvemu ki pride mimo , brez da plačuje še prevoz. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še mail zadnji ki sem ga dobil:

The bike is as I said has plate and Spanish documents. I'll send you my address ( Briar Grove, Ayr, South Ayrshire, KA7 3PD, Scotland UK ) if you want to come or if it's all right I will bring the bike to a shipping company, very serious, they transport cars and motorcycles across the Europe. - It is a company that I have worked in the past, I transport a car from Spain, and i'm satisfied with their services.
This company is secure for me and for you.
The transport works like this:
I bring the bike to this company, and they prepare all the documentation for export, check the bike for documents, engine, body, km ...
You need at this point to send to the company 50% of the cost of the bike. To be sure of the intention of the client, this is the reason for the request of 50% of the motorcycle, in the past have made transport and the place of delivery the buyer was not present, so they lost time and money for nothing. Then it took this security measure. As collateral you receive the documents of the bike, my documents and the contract made by the company.
I pay the transportation costs and in 5/8 working days you will receive the bike to your own address.
Once the bike came to your house, you have 3 days to determine the conditions of the bike are as the description, if everything is it in order , you will proceed to pay the remaining 50%, however, if it does not, you will receive the refund of 50% that was  paid prior to the company.
As you can understand I do not receive money from the company until the end of the sale.
If everything is clear and you want to go ahead with the transaction you need to send me your details: name, address, city, zip code, social security number, telephone number and copy of your ID.
After I received your details , I will send them to the company and also I will give the bike in their custody.
The company will send you the Sale-Purchase contract and all the shipment information and how you should proceed to the payment.
I look forward to hearing from you
Greetings.
Thanks

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zato sem pisal tukaj, če je kdo že imel tako izkušnjo. Res je da je prelepo vse skupaj, vendar izkušnje nekoga, ki je mogoče že imel kaj podobnega bi potrdile sum na prevaro. No, saj še zdaleč nisem naiven :D ampak mi ni dalo , da nebi objavil tega. Bom še malo raziskal zadevo in če drugega ne bom tipa še malo vleku ...... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno kar sem poslal email na Špansko pilicijo z priponkami, pa naj preverijo tipsona in motor :)

Evo ravnokar dobil še en mail:

Hello, if we make the deal you will receive the bike together with all the documents that you have mentioned, now i'll send you the registration certificate and the booklet. The price of the motorcycle is 3000 Euro including 2 cases. The motorcycle has 23389 km. 
The company is called: uShip LTD Company . They will bring the motorcycle and you also have the ability to track the package during transport on their website.
E-mail: transport-uShip@consultant.com  
E-mail: transport-uShip@accountant.com 
Tel: 800.698.7447

I look forward to hear from you greetings.
Thank you

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tocno to, @roxsas, potrudi se pa klikni na link ki sem ti ga dal.

Prodaja avtomobila

Scenarij iz prejšnje točke deluje le za blago, ki je manjših dimenzij in se ga da hitro prodati. Goljufija pa lahko deluje tudi v drugi smeri: na slovenskem spletnem portalu za prodajo rabljenih vozil goljuf objavi oglas za prodajo avtomobila po ugodni ceni. Pri tem navede, da je avto kupil v Sloveniji, medtem ko je bil tu na začasnem delu. Sedaj pa naj bi se preselil nazaj domov (pogosto je navedena Velika Britanija) in zato prodaja avto po tako ugodni ceni. Z lažnimi sporočili logističnega podjetja vas želi prepričati, da bo avto odpremljen, le da morate najprej nakazati del kupnine (običajno nekaj tisoč eurov):

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FRANCISCO GONZALEZ BREVERS <dr.bg.francisco@gmail.com>

To je email iz katerega pošilja in zadevo sem že dal adacta, tko da sam še pošljem ga nekam in sem končal z njim :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi se rad še malce pohecal in se še bolj prepričal, da je 166% nategun naredi naslednje. Na gmail si odpri nov email naslov in iz tega mu pošlji novo povpraševanje. Pa ne uporabljat istih fraz kot v tvojem prvotnem. Tokrat se "izdajaj" za novega kupca, recimo da si iz Prage, pa da bi ga prevzel v luki Trst .... Boš videl, kako bo tip takoj zagrizel in ti bo rekel, da je motor seveda še na voljo, čeprav bi ga tebi (kot prvotnemu slovenskemu kupcu) šparal... 

pred 20 minutami, izibajker pravi:

Če bi se rad še malce pohecal in se še bolj prepričal, da je 166% nategun naredi naslednje. Na gmail si odpri nov email naslov in iz tega mu pošlji novo povpraševanje. Pa ne uporabljat istih fraz kot v tvojem prvotnem. Tokrat se "izdajaj" za novega kupca, recimo da si iz Prage, pa da bi ga prevzel v luki Trst .... Boš videl, kako bo tip takoj zagrizel in ti bo rekel, da je motor seveda še na voljo, čeprav bi ga tebi (kot prvotnemu slovenskemu kupcu) šparal... 

Sicer pa obstaja neformalno združenje, ki se "resno za zabavo" ukvarja s takimi prevaranti, oz. te prevarante prefinjeno krmijo s takimi informacijami, da mislijo, da je žrtev že zagrabila... Na koncu jih pa seveda pošljejo še v tri krasne. Enkrat sem to malo bral, crkneš od smeha, je bolje kot gledanje burleske...

http://www.419eater.com/

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, luxsa pravi:

Ko sem prodajal BMW v US so me probal nategnt na podoben nacin in to prek paypala.

Se pravi, da so ti takoj hoteli nakazati kupnino na tvoj PayPal račun, ampak verjetno bi to storili preko ukradene kreditne kartice... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako tako,cena ni bila vazna,kokr so ze nakazal kupnino s prevoznimi stroski vred,te strekse naj bi jaz nakazal prevozniku in ko bi bili nakazani bi se kao sprostil denar od kupnine na paypall,skratka spusil bi se dodatnih 1500 dolarjev,porajtal smo zadnjo sekundo ker je v nekem kotu na drobno pisal v imenu paypall.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,sem nov na  forumo,zanimam se za nakup Kawasaki Z750,letnik 2008-11,prevoženih do 30 000km,kupujem do 4000€ ali mogoce pozna kdo kakšnega,ki bi ga prodal??

Zanima me tudi kaj je treba pazit pri teh motorjih,na avto netu sem zasledil enega,pozna kdo ta motor ali znal kaj več povedat???Lp.:grupni:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11570243&display=Kawasaki Z750

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/25/2016 at 6:10 PM, roxsas said:

Ravno zato sem pisal tukaj, če je kdo že imel tako izkušnjo. Res je da je prelepo vse skupaj, vendar izkušnje nekoga, ki je mogoče že imel kaj podobnega bi potrdile sum na prevaro. No, saj še zdaleč nisem naiven :D ampak mi ni dalo , da nebi objavil tega. Bom še malo raziskal zadevo in če drugega ne bom tipa še malo vleku ...... 

Jaz. Zgodba enaka, poslali dokumente, tj. prometno itd., bi tudi poslali preko špedicije in se nakaže 50 % upfront - temu se reče escrow, v bistvu neka tretja oseba oz firma drži denar dokler nista tako prodajalec kot kupec zadovoljna, kao bolj varno. No jaz sem to escrow firmo preveril in je bila registrirana slab mesec, celo še na enako ime kot neka realna firma iz UK. Poslal mail tej realni firmi in dobil odgovor, da sem že nevem kateri po vrsti in da so ljudje baje nakazali za isti motor slednjega pa valda nikoli dobili. Takih oglasov je na netu malo morje. Začuda po tem, ko sem rekel, da bom motor vzel in da naj ga kar posljejo, nisem dobil vec odgovora, niti v stilu "I sent you my bike now where is my money". Pa je bila v mojem primeru cena čisto na nivoju konkurence, motor je bil le bolj ohranjen in z nizkimi km ter v željneni barvi. Vse stvari se dajo preverit, recimo to špedicijsko firmo...naj ti dajo VAT number in preveri ce je to sploh realno podjetje, kdaj je bilo registrirano, kaksne so izkusnje drugih (ponavadi ti ze ce vpises v google ime firme ven vrze kaj v stilu pozor prevaranti...). Če pa gre skozi vsa sita in radarje, tj. da je firma realna, naj odpelje motor se na pregled na servis, to je nekih 50 evrov ali manj in ce je pripravljen tudi to sponzorirat, je nakup recimo smotern. Jaz sem na koncu sicer šel osebno tja s kombijem, skesiral in odplejlal, skoraj 2000 km v enem dnevu. Pa nisem razocaran, nasprotno, imam motor ki je edinstven v SLO, vsaj kot sem uspel preverit (pa nisem bas neki, se raje vozim hehe). Vprasaj ce te se kaj zanima. Sorry za long post.

 

Aja pa spletno stran shipping company lahko preveris na http://whois.domaintools.com, bo takoj jasno kdaj in kje je bilo registrirano....

Popravljeno . Popravil 4janic
additional info
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 11. 2016 at 17:18, roxsas pravi:

Dejstvo je, da motor nima veliko kilometrov in prevoz krije prodajalec, cena pa je tudi fajn ugodna, zato mi vse malo smrdi. Če bi bila prevozno podjetje dejansko legalno podjetje in da njim nakažem polovico........... ne vem no, res sem v dvomih.

Jest se ne bi upal ....

Ob 25. 11. 2016 at 17:31, roxsas pravi:

:D hja razumem kaj hočeš reči, samo čudno mi je, ker je tip poslal osebo in dokumente od motorja. Po navadi tukaj začnejo mutit in se tega izogibajo.

Pa si siguren, da je osebna njegova ? da dokumenti niso ponarejeni ...

Saj moped verjetno obstoja, samo za ta denar ga ti ne boš nikoli videli ... Pa tut dnarja ne ;-)

Začni se dogovarjat s prodajalcem, da naj ceno spusti za stroške prevoza, da prideš direktno tja in ga odpelješ ... Če se komunikacija ne bo naenkrat ustavila, potem je nekaj šans ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blazek zdravo,

v vsakem primeru greš pogledat motor in vidiš kakšno je stanje. Če nimaš nekih izkušenj kaj gledat in kako ocenit motor v kakšnem je stanju pol raj vzami koga z sabo ki se na to spozna. Glede na to da pa je ta motor bolj malo vožen ze zadnjih par let bi prvo gledal kako kaj užiga, kakšno je kaj olje v motorju(gdaj je bilo menjano), gdaj so bili čiščeni forgazerji itd... Ker drugače pa te slabo vzdrževan motor lahko košta več kot pa kak za katerega bi dal malo več in se normalno vozil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabi, isto sem jaz gledal Tmax-a iz Italije. Kao da je policaj in zaradi slabih ekonomskih razmer šel v UK; na isti način baje prodal tudi avto... Poslal slike motorja, prometnega in zavarovanja. Poslal mi je tudi račun za avans, ki naj bi ga nakazal na banko v UK. Ker je bil izstavljalec računa spletna stran subito.it sem posumil in jih poklical - valjda da oni ne izdajajo računa, saj so samo posredniki med prodajalci in kupci...

Po spletu sem poiskal naslov iz prometnega in izbrskal telefon in poklical - res je prodajal motor vendar po še enkrat višji ceni; in res je nekomu na željo poslal slike prometnega in zavarovanja....

Torej je ta "prodajalec" zlorabil pridobljene podatke, o tem sem obvestil subito.it in oglas so umaknili.

 

Lp

Popravljeno . Popravil tomaz69
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, tomaz69 pravi:

Pozabi, isto sem jaz gledal Tmax-a iz Italije. Kao da je policaj in zaradi slabih ekonomskih razmer šel v UK; na isti način baje prodal tudi avto... Poslal slike motorja, prometnega in zavarovanja. Poslal mi je tudi račun za avans, ki naj bi ga nakazal na banko v UK. Ker je bil izstavljalec računa spletna stran subito.it sem posumil in jih poklical - valjda da oni ne izdajajo računa, saj so samo posredniki med prodajalci in kupci...

Po spletu sem poiskal naslov iz prometnega in izbrskal telefon in poklical - res je prodajal motor vendar po še enkrat višji ceni; in res je nekomu na željo poslal slike prometnega in zavarovanja....

Torej je ta "prodajalec" zlorabil pridobljene podatke, o tem sem obvestil subito.it in oglas so umaknili.

Na tem primeru si jasno in enostavno orisal, kako potekajo tovrstne prevare iz tujine. Žal pa se vedno najde kdo, ki pade na take limanice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!