Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Edino, kar ne smemo prišepniti komandirju je, da odreja preizkuse vinjenosti na osnovi "tralalala" strokovnih smernic, kot ga piči torej, ter da kot ultimativni pripomoček k varnosti motorja razume ABS (ki je obvezen dandanes celo v Indiji).

Z "ESP" bolj točno MSC, se na tečajih varne vožnje za 130€ ne ukvarjajo; to bo potrebno doplačati kot drugo stopnjo, kolegu. (press).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Borutt pravi:

Sem že takoj napisal, da je potrebno goljufa prijaviti. 

Boš naredil nekaj za ostale motoriste in tega goljufa prijavil ali boš samo nabijal ? Ker za to goljufijo ve samo prejšnji lastnik in sedaj celoten forum.

A si se najdel kje v postu ,sej se ne vrti svet okrog tebe :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za to goljufijo ve že skoraj ves fb.

Smo kar hitro razširili.

Isti dan je naš prijatelj na avto.net našel svoj bivši skuter, tudi z dobrim odbitkom km....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

48 minutes ago, KARMEN1 said:

Isti dan je naš prijatelj na avto.net našel svoj bivši skuter, tudi z dobrim odbitkom km....

ta pa je podjeten; pa kje se je usposabljal, v upravi kakšnega privatiziranega podjetja? Istrabenz,...itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 minutes ago, Snecer said:

Bo kmalu košarko lahko igral

ali pa kandidiral za poslanca Cerarjeve stranke; no, ali pa za pomočnika Janševe sestrične (bančni kurir). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede vseh teh goljufi z prirejanjem kilometrine... je kakšen način kako preverit kilometre da so realni? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, valemon pravi:

glede vseh teh goljufi z prirejanjem kilometrine... je kakšen način kako preverit kilometre da so realni? 

Potrjena servisna knjižica. Kar pa pri starejših motorjih seveda ne moreš vedno pričakovati... No, slišal sem tudi že primere o ponarejenih "servisnih knjižicah"...

Ampak mene kot kupca (recimo 10 let starega motorja) ne bi motilo, če bi prejšnji lastnik zadnja leta sam doma opravljal osnovni servis, (olje, filter...), če to obvlada. Pa karkoli bi že menjal, da bi to vsaj beležil v neko knjižico. Pa vsako leto stanje števca izpisal, se neka dinamika prevoženih kilometrov iz tega razbere... Pa nek osnovni pogled (obraba) na gumijaste dele motorja (ročke, tačke...) tudi ne škodi. Pa če je bil nanovo barvan (pa prodajalec ne poda tehtnega razloga), je sigurno znak za povečano stopnjo previdnosti. Pa če je motor zamenjal več lastnikov v krajšem obdobju. Ne vem, a se to da preverit v bazi kjer delajo registracije vozil, a se tam vidijo vsi dosedanji lastniki?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, antares pravi:

Edino, kar ne smemo prišepniti komandirju je, da odreja preizkuse vinjenosti na osnovi "tralalala" strokovnih smernic, kot ga piči torej, ter da kot ultimativni pripomoček k varnosti motorja razume ABS (ki je obvezen dandanes celo v Indiji).

Z "ESP" bolj točno MSC, se na tečajih varne vožnje za 130€ ne ukvarjajo; to bo potrebno doplačati kot drugo stopnjo, kolegu. (press).

Glede odrejanja preizkusa alkoholiziranosti sem ti že vse razložil. Ampak ti gre verjetno lažje v rit, kot v glavo. 

Izklopi ABS in uživaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej zato jst ne grem na varne vožnje, vozim ko penzič ne moj avto ne moj motor noben nima ABS, SRS, ESP.... to so zame neznane kratice, tudi hill holder se mi zdi butast,  še malo pa avtošol ne bo treba. Avto zna videt črto, prometne znake, ima radarski tempomat, zaviranje v sili. 

 

No da ne bo čisto vse off topic, kaj kdo ve če je KeeWay čoper 250 čista kopija viragota? (torej da bi kosi iz viragota pasali na keeway ali obratno) ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/8/2016 at 4:44 PM, Borutt said:

Sem že takoj napisal, da je potrebno goljufa prijaviti. 

Boš naredil nekaj za ostale motoriste in tega goljufa prijavil ali boš samo nabijal ? Ker za to goljufijo ve samo prejšnji lastnik in sedaj celoten forum.

 

On 10/8/2016 at 5:08 PM, Snecer said:

delamo na tem, tudi tebe bomo prijavili, ker ne ukrepaš; vsi, ki vemo, moramo naznaniti, tudi Borutt kot občan bi moral, tak da bomo še Borutta ovadili zaradi opustitve ovadbe... :) 

280. člen (1) Kdor ve, da se pripravlja kaznivo dejanje,pa ga ... ne naznani ...se kaznuje z zaporom do enega leta.

 

 

 

1 hour ago, Borutt said:

Ampak ti gre verjetno lažje v rit, kot v glavo. 

:lol1::lol1::lol1: 

Marsikaj o nekom, ki se diči kot Policist in drugim kopira zakonske člene vsepovprek. Ko je občanom enkrat dovolj, pa se zgodi "V imenu ljudstva".  Najkrajši povzetek? Ko se agitatorja razkrije, se le ta zateče k primitivizmom. 

Popravljeno . Popravil antares
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Mareex_ said:

Poskušal tudi sam, vendar   " Očitno iskani zapis ne obstaja .........."

Verjetno je treba imeti izpit pri Virantu (predava vsepovprek države), da te spusti v hram posvečenosti birokracije. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

berem in se smejim, ker za tiste, za katere je najbolj pomembno od vsega, koliko ima prevoženih določeno vozilo, toliko dolgo bo pomembno, da se s kilometri manipulira:hmm:

mene osebno ta podatek sploh ne zanima, ravno iz tega razloga, ker vem, kako se kroji:lol1: Pa naj razložim za tiste cepce, kateri prvo vprašanje pri kupovanju "koliko ima prevoženih" in ko poveš resnično stanje, reče "hvala" Vglavnem, takemu  privoščim, da kupi vozilo z malimi km, katere mu je nekdo skrojil ravno zaradi njega:klicaj: Preidimo k bistvu! Recimo, da sem kupil novo vozilo in naredim 40.000km v enem letu, servisni interval je na 10.000, na 10.000 bom naredil servis pri pooblaščenem serviserju, saj mi bo štempljal servisno, na 20.000km bom naredil servis pri lokalnem majstru v delavnici s kanalom:lol1:, to bom ponovil tudi na 30.000km in ko se bo bližal servis na 40.000km, bom odšel do specializirane delavnice za avtoelektriko in touning-čipiranje, ravno tile so opremljeni z opremo za poseg v softweare vozil, vglavnem, na števcu mi bodo znižali km na 20.000km, nato odšel na servis, pooblaščen, da mi udari žig na 20.000km, drugo leto enako in ko bom prodajal avto čez tri leta, bo imel realno prevoženih s potrjeno servisno knjigo 60.000km:ras:, my ass:lol1:

tosem napisal, da vas mal podučim, tiste cepce:lol1:, katerim so prevoženi km najpomembnejši:ras:

eni vrjetno še zdej računate "realno realne kilometre", na svojem vozilu, katerega ste kupili z malo prevoženimi in ne potvorjeno servisno knjigo, katero lahko tudi preverite pri pooblaščencu:lol1:

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@builder ,pri avtomobilih je vrtenje števca nazaj eden večjih biznisov, z milijardnimi dobički. Leta nazaj se je dobila skupina politikov, ki je na ravni EU zahtevala, da se avtomobilske tovarne prisili v vgradnjo sistema, ki takih posegov ne bi omogočal. Ko je prišlo do Nemcev, se je končalo pri časopisih (kot pri njihovih normah za onesnaževanje), saj je očitno prevelik interes pre-prodati "dobro rabljeno nemško robo" (ena večjih izvoznih panog).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, builder said:

ovce na "balkanu" vse prebavijo:lol1:

ne samo na Balkanu :)) Sicer je  Evropa je na splošno zadnja leta v precej slabem stanju; samo davki, investicij in naprednih izdelkov vse manj, kvaliteta je po novem ameriški sistem marketinga (VW, Porsche, Audi diesel-gate).

Popravljeno . Popravil antares
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ko sem par let nazaj prodajal hornetko 919..motor je bil res TOP,ampak sem jo prodajal skoraj celo leto in sicer samo zaradi prevoženih 86k km..tko da u slo je res prevec predsodkov glede tega..jaz jih nimam:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, builder pravi:

berem in se smejim, ker za tiste, za katere je najbolj pomembno od vsega, koliko ima prevoženih določeno vozilo, toliko dolgo bo pomembno, da se s kilometri manipulira:hmm:

mene osebno ta podatek sploh ne zanima, ravno iz tega razloga, ker vem, kako se kroji:lol1: Pa naj razložim za tiste cepce, kateri prvo vprašanje pri kupovanju "koliko ima prevoženih" in ko poveš resnično stanje, reče "hvala" Vglavnem, takemu  privoščim, da kupi vozilo z malimi km, katere mu je nekdo skrojil ravno zaradi njega:klicaj: Preidimo k bistvu! Recimo, da sem kupil novo vozilo in naredim 40.000km v enem letu, servisni interval je na 10.000, na 10.000 bom naredil servis pri pooblaščenem serviserju, saj mi bo štempljal servisno, na 20.000km bom naredil servis pri lokalnem majstru v delavnici s kanalom:lol1:, to bom ponovil tudi na 30.000km in ko se bo bližal servis na 40.000km, bom odšel do specializirane delavnice za avtoelektriko in touning-čipiranje, ravno tile so opremljeni z opremo za poseg v softweare vozil, vglavnem, na števcu mi bodo znižali km na 20.000km, nato odšel na servis, pooblaščen, da mi udari žig na 20.000km, drugo leto enako in ko bom prodajal avto čez tri leta, bo imel realno prevoženih s potrjeno servisno knjigo 60.000km:ras:, my ass:lol1:

tosem napisal, da vas mal podučim, tiste cepce:lol1:, katerim so prevoženi km najpomembnejši:ras:

eni vrjetno še zdej računate "realno realne kilometre", na svojem vozilu, katerega ste kupili z malo prevoženimi in ne potvorjeno servisno knjigo, katero lahko tudi preverite pri pooblaščencu:lol1:

goljufija je goljufija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!