Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Ob 2. 12. 2016 at 17:54, DL650 pravi:

Upam, da boš bubba uspešno rešil zadevo.

Ampak res je, kot je nekdo že omenil, slovenci so nori na servisne knjige in prevožene kilometre. In ravno zaradi tega se dilerji poslužujejo tega nategovanja in zbijanja kilometrov, zato, ker trg to "hoče" .

Prvo vprašanje, ko kaj prodajaš - avto ali motor je, koliko je prevoženih, ter ali ima servisno knjigo. Dejstvo je, da se ravno to dvoje enostavno dobi na tržišču. Kot je Ciko napisal .... danes ti dilerji naredijo prevožene kilometre skoraj po želji, servisna knjižica se pa tudi dobi v prosti prodaji za kupit, tako, da "napizdovalcem" je to piece of cake.

 

To bo ja.......kot bi mi rekel da so nam banke pokradli, politiki ker ljudje "trg" to hoče .:lol1:

 

 

unnamed.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Cukixt pravi:

Pozdravljeni !

Potrebujem pomoč pri iskanju primernejšega motorja zame , in sicer ima v očeh več različnih modelov , vendar je tudi cenovna omejitev cca 7500€ max , gre za vse naked motorje  in na seznamu so (Yamha mt07/09, Aprilia shiver 750 ter Triumph street triple 675 )

Ymaha mt07- (cenovno dostopen vendar je najmanj zmogljiv, ter za mojih 187cm me skrbi da bom kot opica na minimotu)

mt09 - ( nov ima zasoljeno ceno rabljenih ni na voljo oz sa samo starejši letniki  sicer ok)

Aprilia shiver - (glede na preteklost aprilije uprašljivost kavlitete oz težav)

Triumph street triple 675 - (najbolj zaželjen , vendar drag rabljenih je malo oz držijo ceno)

 mnenja nekoga bolj izkušenega kaj priporoča,na kaj naj bom pozoren hvala !

Ne pozabi na Z800. Odlična mašinca, leto star pade ravno v tvoj budget

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kmet2 pravi:

To bo ja.......kot bi mi rekel da so nam banke pokradli, politiki ker ljudje "trg" to hoče .:lol1:

No, potem pa mi prosim razloži, zakaj oziroma, kaj je vzrok, da se prodajalci rabljenih avtomobilov in motorjev poslužujejo te prevare z kilometri? Hvala!

Pri bankah je tako, da trg tega ni hotel, pa so jih kljub temu pokradli. Ampak nesmiselno je mešat politiko z dilerji in prevrtenimi kilometri.

Dejstvo je, da so vsi kupci obsedeni z kilometri in servisnimi knjigami. To je prvo vprašanje, pa še motorja ali avta sploh vido ni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kmet2 pravi:

To bo ja.......kot bi mi rekel da so nam banke pokradli, politiki ker ljudje "trg" to hoče .:lol1:

Res je to. Ker kupca zanimajo kilometri, se mu prodajalec prilagodi oziroma mu pripravi všečno ponudbo. 

Zaenkrat kaže, da so v Sloveniji največji nateguni pri prodaji novih in rabljenih vozil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je narobe z obsedenostjo s kilometri, ter sevisno knjigo? V kolikor bi imeli malo boljši nadzor sleparij, bi se lahko trgovec pošteno prilagodil in poiskal tak moped kot ga kupec želi. Seveda bi bila cena temu primerna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, DL650 pravi:

No, potem pa mi prosim razloži, zakaj oziroma, kaj je vzrok, da se prodajalci rabljenih avtomobilov in motorjev poslužujejo te prevare z kilometri? Hvala!

Pri bankah je tako, da trg tega ni hotel, pa so jih kljub temu pokradli. Ampak nesmiselno je mešat politiko z dilerji in prevrtenimi kilometri.

Dejstvo je, da so vsi kupci obsedeni z kilometri in servisnimi knjigami. To je prvo vprašanje, pa še motorja ali avta sploh vido ni. 

In ti zdaj misliš ,da se bova pregovarjala in dokazovala svoj prav itd   ......humorist , sam povedal sem svoje mnenje , me pa žalosti ,da opravičuješ guljfije dilerjev , pa predstavnik policije tud , ker ljudje pač zahtevajo za svoj denar , kar pač lahko zahtevajo .....

Nesmiselno je marsikaj kar si napisal .

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Kmet2 pravi:

In ti zdaj misliš ,da se bova pregovarjala in dokazovala svoj prav itd   ......humorist , sam povedal sem svoje mnenje , me pa žalosti ,da opravičuješ guljfije dilerjev , pa predstavnik policije tud , ker ljudje pač zahtevajo za svoj denar , kar pač lahko zahtevajo .....

Nesmiselno je marsikaj kar si napisal .

 

 

Nihče ne opravičuje goljufij. Še enkrat preberi, da boš razumel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

In ti zdaj misliš ,da se bova pregovarjala in dokazovala svoj prav itd   ......humorist , sam povedal sem svoje mnenje , me pa žalosti ,da opravičuješ guljfije dilerjev , pa predstavnik policije tud , ker ljudje pač zahtevajo za svoj denar , kar pač lahko zahtevajo .....

Nesmiselno je marsikaj kar si napisal .

 

 

Ne ne, kje pa. Se strinjam, da si povedal oz. napisal svoje mnenje. Pač se na nekaterih točkah ne strinjava in niti slučajno ne mislim zdaj vsiljevat svoj prav . :ras:

 

pred 23 minutami, Borutt pravi:

Nihče ne opravičuje goljufij. Še enkrat preberi, da boš razumel.

Tako je, se strinjam z Borutt-om. Nihče ne podpira, ravno nasprotno. Pač pravim, da so ljudje obsedeni z servisno knjigo in prevoženimi kilometri. Kmet, kaj pa oni, ki si motorje šraufajo sami, a so to goljufi? Ker sem si sam zamenjal olje in filter, pa si nisem dal žiga v servisno knjigo, sem zato goljuf?

Pa valjda, da bom sebi naredil vrhunsko in se stvari bolj posvetil, kot to recimo naredijo na servisu, kjer jim je to rutina in si za njih samo številka. Sam sem si naredil dva servisa, pa zato nimam žiga.

Še 1x poudarim, da ne podpiram goljufij.
Za vodenje prevoženih kilometrov, bi lahko rešili čist simpl:

* EU bi morala sprejet, da se pri vsaki registraciji vozila zabeležijo prevoženi kilometri , tudi na vmesnih servisih
* ko vozilo zapusti članico EU se pri odjavi vozila zapišejo kilometri in dokument spremlja vozilo
* ko vozilo pride v novo državo, se pri uvozu in plačilu DMV priložijo papirji stanja kilometrov iz  uvožene države
* v kolikor se vse ujema, se vozilo šele lahko uvozi in postopek se nadaljuje v dotični državi po točki ena, naprej

In tako bi lahko stranka dobila kompletno zgodovino prevoženih km, pa če tudi nima servisne knjige

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Cukixt pravi:

 

 

 

mt09 - ( nov ima zasoljeno ceno rabljenih ni na voljo oz sa samo starejši letniki  sicer ok)

 

Na mobile.de jih maš 328 od letnika 2014 naprej. Mislim, da ne bi imel problema enga spravit do registracije znotraj budžeta.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?isSearchRequest=true&scopeId=MB&makeModelVariant1.makeId=26000&makeModelVariant1.modelDescription=mt+09&minFirstRegistrationDate=2014-01-01&maxPowerAsArray=PS&minPowerAsArray=PS&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, DAMI34 said:

Ne pozabi na Z800. Odlična mašinca, leto star pade ravno v tvoj budget

Z800 ma 4 cilindre in sm ga izkljucu kr je bolj pripravljen za ganjanje v visokih obratih in ne nizkih

1 hour ago, Frenk 67 said:

Projekt nameravam izpeljati v naslednjih 3 mesecih , tako da se izbere najprimernejšega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Streeta poglej za R verzijo, ima malo boljše komponente. Sicer ma anglež tudi lahko kake težave z elektriko.  Vseeno pa je več od motorja kot mt07

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Cukixt pravi:

Z800 ma 4 cilindre in sm ga izkljucu kr je bolj pripravljen za ganjanje v visokih obratih in ne nizkih

malo si zamešu že v osnovi:P

 

 

p.s. dokler ne bo kazenske ovadbe za zbijanje km, bo pač tako, saj smo na balkanu:smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Cukixt pravi:

Z800 ma 4 cilindre in sm ga izkljucu kr je bolj pripravljen za ganjanje v visokih obratih in ne nizkih

 

hehe, kok mopedu si že vozil, da poznaš ta moped? :P

125 konjičev, vrh glave. Pa ne rabiš vrtet v visoke obrate. Za aktivno vožnjo med ovinki jih je 80 dovolj.

MT07 je pussi prot z800, pa ma mt07 3 cilindre

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Borutt pravi:

Res je to. Ker kupca zanimajo kilometri, se mu prodajalec prilagodi oziroma mu pripravi všečno ponudbo. 

Zaenkrat kaže, da so v Sloveniji največji nateguni pri prodaji novih in rabljenih vozil. 

Mi lahko prosim enkrat odgovoriš z da ali ne na preprosto vprašanje........Po tvoje je kupec kriv , da nekdo goljufa in krši zakon ? Pa dejmo pol kupca kaznovat .:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

hehe, kok mopedu si že vozil, da poznaš ta moped? :P

125 konjičev, vrh glave. Pa ne rabiš vrtet v visoke obrate. Za aktivno vožnjo med ovinki jih je 80 dovolj.

MT07 je pussi prot z800, pa ma mt07 3 cilindre

 

2 v vrsti

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

2 v vrsti

maš prav, se opravičujem MT9 ma 3, pa je isti qurac kot z800

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DL650 pravi:

Ne ne, kje pa. Se strinjam, da si povedal oz. napisal svoje mnenje. Pač se na nekaterih točkah ne strinjava in niti slučajno ne mislim zdaj vsiljevat svoj prav . :ras:

 

Tako je, se strinjam z Borutt-om. Nihče ne podpira, ravno nasprotno. Pač pravim, da so ljudje obsedeni z servisno knjigo in prevoženimi kilometri. Kmet, kaj pa oni, ki si motorje šraufajo sami, a so to goljufi? Ker sem si sam zamenjal olje in filter, pa si nisem dal žiga v servisno knjigo, sem zato goljuf? Ne razumem .......kje sem omenjal garažne mojstre,da me to sprašuješ ? Sam sem pisal o prodajalcih , ki prevrtavajo kilometre ,ker jih v to silijo nesramni kupci ....ti,ti...kupci ;)

Pa valjda, da bom sebi naredil vrhunsko in se stvari bolj posvetil, kot to recimo naredijo na servisu, kjer jim je to rutina in si za njih samo številka. Sam sem si naredil dva servisa, pa zato nimam žiga. Še zmerom ne razumem kaj ima to z mojim postom , kdo sploh govori o tebi ? Kdo je sploh govoril o kakšnih servisih ? Še enkrat repliciral sem vam na trditev oz. izjavo ,da so prodajalci prisiljeni goljufat ( v tem primeru prevrtavanja kilometrov  ),ker jih v to prisilijo nesramni kupci  , ki želijo imeti motor z malo kilometri .......bo zdaj šlo?  To kar si pa spodaj napisal je pa direkt za v Bruselj :P

Še 1x poudarim, da ne podpiram goljufij.
Za vodenje prevoženih kilometrov, bi lahko rešili čist simpl:

* EU bi morala sprejet, da se pri vsaki registraciji vozila zabeležijo prevoženi kilometri , tudi na vmesnih servisih
* ko vozilo zapusti članico EU se pri odjavi vozila zapišejo kilometri in dokument spremlja vozilo
* ko vozilo pride v novo državo, se pri uvozu in plačilu DMV priložijo papirji stanja kilometrov iz  uvožene države
* v kolikor se vse ujema, se vozilo šele lahko uvozi in postopek se nadaljuje v dotični državi po točki ena, naprej

In tako bi lahko stranka dobila kompletno zgodovino prevoženih km, pa če tudi nima servisne knjige

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti dam en simpl banalen primer, zakaj to počnejo prevaranti zaradi "strank" ?

Pride gospa na štant.
Gospa: dober dan, a so jabolka slovenska?
prodajalec: Ne, Španska.
Gospa: a tako, hvala, ne bom imela
prodajalec: pridte čez nekaj dni, bom mel slovenska

Pride gospa čez nekaj dni spet na štant.
Gospa: dober dan, a so jabolka slovenska?
prodajalec: Da, zjutraj obrana.
Gospa: a tako, potem pa mi dajte 2kg

Slediš? No, in tako dobiš stvari glede na povpraševanje. In tako se dogaja vse povsod, kjer so posredniki.
Spoštovani Kmet, potem pa mi povej, če ti morda veš, zakaj prodajalci to počnejo? Morda imaš rešitev, da se da ta zadeva ustavit. Kdo bi vedel.

Đizus :slap:
Bom spisal za Bruselj, pa da vidmo, kwa bo. :ras:

Popravljeno . Popravil DL650
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Mi lahko prosim enkrat odgovoriš z da ali ne na preprosto vprašanje........Po tvoje je kupec kriv , da nekdo goljufa in krši zakon ? Pa dejmo pol kupca kaznovat .:lol1:

Kje sem napisal, da je kupec kriv ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Borutt pravi:

Kje sem napisal, da je kupec kriv ? 

Tudi jaz nisem trdil tega.
Dejstvo je, če preprodajalec prodaja motor z 70k km , povpraševanje je, ampak vsakega odvrnejo kilometri. Torej, kaj bo diler naredil, da bo prodal motor/avto? To, kar počnejo, zbije kilometre! In, kdo ga je v to podzavestno prisilil? Ja valda, da trg, ki ga sestavljajo potencialni kupci.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, DL650 said:

Tudi jaz nisem trdil tega.
Dejstvo je, če preprodajalec prodaja motor z 70k km , povpraševanje je, ampak vsakega odvrnejo kilometri. Torej, kaj bo diler naredil, da bo prodal motor/avto? To, kar počnejo, zbije kilometre! In, kdo ga je v to podzavestno prisilil? Ja valda, da trg, ki ga sestavljajo potencialni kupci.

Če bi lastnik zavrtel kilometre, ker sicer ne bi prodal motorja, bi še nekako razumel. V tem primeru bi to storil zaradi povpraševanja in neumnega mišljenja, da je vse kar ima več kot 30kkm zanič. V primeru preprodajalca pa gre za čisti nateg in pohlep po dobičku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prakticno vsak motor bo nasel kupca za pravo ceno. Motor ki ima veliko kilometrino bi sel pac za nizjo ceno. Kilometre se zbija, da se dvigne ceno in to je prevara in mora biti kazniva. Zagovarjanje tega z neracionalnostjo kupcev je bolano.

Pol se preprodajalci, ki zelenjavo s Trzaske trznice prodajajo kot domaco le prilagajajo temu, da smo brezveze usekani na domace.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da se res ne razumemo.
Tudi jaz ne trdim, da so kupci krivi, ker je nekdo zbil kilometre. Pravim pa, da se diler okorišča z prevaro, da čimprej proda vozilo in na tem dobro zasluži. Ni ga neposredno nekdo prisilil v prevaro, temveč ve, da vsi strmijo k temu, da ima vozilo manj kilometrov, ker ga bo tako hitreje prodal. In takšni ljudje niso fuj in fej, temveč so direktno za linčanje.

Mislim, da bi se na tem področju lahko elegantno dalo rešit zadevo. Vse bi se urejalo pri prijavi/odjavi in registraciji vozil. Tako, kot dobimo posebej listek o plačilu za uporabo cest, tako bi lahko ob tem še dobili zgodovino kilometrov. To bi ob vsaki mahinaciji z vozilom moral biti obvezen podatek, kot je recimo številka šasije. To bi ženski na okencu vzelo dodatnih 10 sekund.

pred 6 minutami, Frenk 67 pravi:

Pol se preprodajalci, ki zelenjavo s Trzaske trznice prodajajo kot domaco le prilagajajo temu, da smo brezveze usekani na domace.

Točno tak!
Se spomniš članka pred kratkim iz tržnice, da so vse prodajali "kot slovensko"? Zakaj pa? Ker ljudje sprašujejo po slovenskem sadju in zelenjavi in napizdovalci se prilagajajo povpraševanju o tem govorim in tega ne podpiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!