Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Nekaj idej se je nabralo. Hvala za odgovore.

Stvar je pa taka, da si Yamaho mt09 Tracer še lastim, vendar imam konec naslednje sezone namen zamenjat in me je zanimalo kaj bi še bilo zanimivo v tem stilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj je s to Tracer 09, da jo vsi prodajajo?

Morda te razumem, ker se tudi sam nisem našel na TDM-ki. GS 1.2 je motor za prave dede, lahko še kakšna velika endura, s katero nimam prakse, če ljubiš udobje na potovanjih.

Po slikah in podatkih mi Tracer deluje kot neka "nabrita osa" z "rahitičnim" izgledom...kot človek z velikim trebuhom in suhimi nogami....v glavnem, neestetsko  :P

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, vandrovec pravi:

Pa kaj je s to Tracer 09, da jo vsi prodajajo?

Morda te razumem, ker se tudi sam nisem našel na TDM-ki. GS 1.2 je motor za prave dede, lahko še kakšna velika endura, s katero nimam prakse, če ljubiš udobje na potovanjih.

Po slikah in podatkih mi Tracer deluje kot neka "nabrita osa" z "rahitičnim" izgledom...kot človek z velikim trebuhom in suhimi nogami....v glavnem, neestetsko  :P

po domače, denarci so, vrednost je še visoka in vsak od nas se slini po novem. Jp, tud jaz prodam oba mopeda pa kupim H2SX :D

Kar ne pomeni, da je trenutni moped za prodajo, ampak potrošniška mrzlica je premočna :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, DAMI34 pravi:

Kar ne pomeni, da je trenutni moped za prodajo, ampak potrošniška mrzlica je premočna :D

Ne verjamem, da je temu vzrok le potrošniška mrzlica, vsaj pri meni ni bila in tudi sedaj je ni :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo pomote, ne mislim, da je Tracer slab motor za uživanje po ovinkih, vendar sam iščem nekaj malo bolj udobnega, za daljša potovanja.

Tudi nihče ni rekel da bom kupil nov motor :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Lvodo pravi:

Da ne bo pomote, ne mislim, da je Tracer slab motor za uživanje po ovinkih, vendar sam iščem nekaj malo bolj udobnega, za daljša potovanja.

Tudi nihče ni rekel da bom kupil nov motor :D

 

Po moje si želiš, potrebuješ eno od velikih endur.

Razlika med tracerjem je v dolžini motorja, hodu amortizerjev, kvaliteti oblazinjenega sedeža in to je bistveno, ko gre za daljša potovanja, za dva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Lvodo pravi:

...Tako vsaj dobim še kakšen model, ki mi je mogoče šel iz glave.

Poznam enega, ki ima (in prodaja) gs-a z 10.000 prevoženimi kilometri. A misliš, da bi bil to en tak zanimiv model zate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem bil navdušen nad mt09 in mi ni deloval kot premali motor za takšno višino (sam sem še celo par cm višji). Ampak potem sem se odločil da je za moj prvi motor dovolj nekaj rabljenega. In glede na mojo višino sem iskal nekaj višjega in pristal na Hondi Varadero. Sem zadovoljen z njim, čeprav res izpit naredil pozno (sredi oktobra) in za prvih 1500km, se je izkazal dobro, kaj več bom pa videl prihodnjo sezono. Mogoče pogledaš kaj tudi v tej smeri...;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varadero je dober motor, ima pa kar težo, okoli 260kg, kar ni malo.

Ob 30. 11. 2017 ob 20:03, Lvodo pravi:

Se strinjam. Saj približno vem kaj moram gledat, vendar kot pravijo: več glav več ve. Tako vsaj dobim še kakšen model, ki mi je mogoče šel iz glave.

Kupi tracer GT,  ki prihaja na trg. Za potovanja in udobje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snecer pravi:

Varadero je dober motor, ima pa kar težo, okoli 260kg, kar ni malo.

Kupi tracer GT,  ki prihaja na trg. Za potovanja in udobje...

Sem gledal da bi zamenjal s Tracer GT ampak sem videl, da so z novimi modeli zožali krmilo za 50 mm (se mi zdi), kar me moti oz.

zaradi širokega krmila gledam enduro modele motorjev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam, da bi konec prihodnje sezone menjal moped, pa še ne vem kaj bi vzel. Zaradi svoje višine (193 cm) sem pri izbiri zelo omejen. Gledal sem Tracer 900, ampak kolikor berem komentarje, bi naj bil premajhna izbira. Moram se enkrat usest nanj pa da vidimo. Večinoma se vozim sam. Varadero mi je skoraj prebikast, vseeno se dosti vozim po mestu, sploh ko sem v službi. Gledam tudi novejšega Versysa 1000. :D Budget računam tam okoli 8000 - max 9000eur. Več skoraj ne bi dal. 

Še kak predlog? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, JamesTheMan pravi:

Razmišljam, da bi konec prihodnje sezone menjal moped, pa še ne vem kaj bi vzel. Zaradi svoje višine (193 cm) sem pri izbiri zelo omejen. Gledal sem Tracer 900, ampak kolikor berem komentarje, bi naj bil premajhna izbira. Moram se enkrat usest nanj pa da vidimo. Večinoma se vozim sam. Varadero mi je skoraj prebikast, vseeno se dosti vozim po mestu, sploh ko sem v službi. Gledam tudi novejšega Versysa 1000. :D Budget računam tam okoli 8000 - max 9000eur. Več skoraj ne bi dal. 

Še kak predlog? 

 

Versače 1000 je dokaj velik in prostoren, sedaj rabljen je lahko še 1050ktm Adventure ali 1190, kak GS800, Tiger 800 (zna biti mali)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, da imam še celo prihodnjo sezono čas, da premislim in najdem primeren moped. Sem gledal tudi R1200GS-a, pa se pri GS-u bojim, da se bom z njim takoj postaral vsaj za 20let. :kva2:Mogoče še kaj našparamo in budget povečamo pa pridemo do Africe :rolleyes:. Res pa je da se glede padanja cen rabljenih motorjev pri nas ni najbolje zanašat, bo prej človek doživel, da mu bo v letu dni cena zrastla kot pa padla. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, JamesTheMan pravi:

Dobro, da imam še celo prihodnjo sezono čas, da premislim in najdem primeren moped. Sem gledal tudi R1200GS-a, pa se pri GS-u bojim, da se bom z njim takoj postaral vsaj za 20let. :kva2:Mogoče še kaj našparamo in budget povečamo pa pridemo do Africe :rolleyes:. Res pa je da se glede padanja cen rabljenih motorjev pri nas ni najbolje zanašat, bo prej človek doživel, da mu bo v letu dni cena zrastla kot pa padla. :headbang:

Z ozirom, da imaš še čas, bi jaz na tvojem mestu najprej razmislil o karakterju motorja, ki ga želiš, ne samo o dimenzijah, le te so bistvene za nižjerasle, ampak o funfactorju.

Kako hočeš, da se pelje, kje se boš vozil, konji navor, odzivnost, kaj ti je pomembno oprema in komoditeta, kje se boš vozil, prebral par testov, nato naredil ožji izbor 2-3 modele in lepo počakal kako priložnost.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, JamesTheMan pravi:

Dobro, da imam še celo prihodnjo sezono čas, da premislim in najdem primeren moped. Sem gledal tudi R1200GS-a, pa se pri GS-u bojim, da se bom z njim takoj postaral vsaj za 20let. :kva2:Mogoče še kaj našparamo in budget povečamo pa pridemo do Africe :rolleyes:. Res pa je da se glede padanja cen rabljenih motorjev pri nas ni najbolje zanašat, bo prej človek doživel, da mu bo v letu dni cena zrastla kot pa padla. :headbang:

https://www.moto.it/moto-usate/aprilia/caponord/caponord-abs-2013-16/6932492

https://www.moto.it/moto-usate/honda/africa-twin-crf-1000-l/africa-twin-abs-2016/6960000

https://www.moto.it/moto-usate/kawasaki/versys-1000/versys-1000-abs-2015-16/6921239

https://www.moto.it/moto-usate/moto-guzzi/stelvio-1200/stelvio-1200-ntx-2011-16/694

https://www.moto.it/moto-usate/triumph/tiger-explorer/tiger-explorer-xc-se-1215-abs

motorjev za visokorasle kolikor hočeš ..

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Ciko86 pravi:

Js sem vedno kupoval motor tako da če je vsaj v 3 prestavi letel po zadnjem kolesu je bil  pravi :whistle:

js pa še, da sem vsaj s prstki dosegu tla ... to pa da gre od prve do četrte na zadnjo pa itak ni treba omenjat :P 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

js pa še, da sem vsaj s prstki dosegu tla ... to pa da gre od prve do četrte na zadnjo pa itak ni treba omenjat :P 

Nisem vedu,da imaš tud triala doma...drug mopi nisem mogu dvignit v četrti...si skrivnosten,ker kawl power ne dela trialov...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, sesir pravi:

Nisem vedu,da imaš tud triala doma...drug mopi nisem mogu dvignit v četrti...si skrivnosten,ker kawl power ne dela trialov...

verjetn nisi meu motorja 200 konjeu + ....sicer pa .. vsak moped nad 150 konjeu gre v 3 na zadnjo ;)

in tak motor je treba iskat in met, ne pa tazga, ki je bolj udoben za sopotnico :P 

k js iščem motor, iščem predvsem enoseda :huh: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, KARMEN1 pravi:

Maus, ti nič ne razumeš!

Če motor ni dovolj udoben za sopotnico, sopotnica ostane doma, motor pa tudi :cool:.

Jaz svoji pokažem par fotk s terena pa je še vesela da ostane doma :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!