Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Jz versys nisem vozu...vstrom 650 gre z le voznikom in na pravilnih obratih prav ok...absolutno pa se strinjam z Dami kar se prehitevanj tice...ce se pripeljes in odpeljes je ok....ce pa se peljas za tovornjakom,v dvoje....je pa skropotulja.oz mu zmanjkuje zeljene moci...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, KARMEN1 pravi:

Glede udobja pa je veliko odvisno od človeka, do človeka.

Jaz z Z900 naredim v enem dnevu Paklenico in nazaj, kar je skoraj 600 km, s postankom na kavi. Brez težav, brez utrujenosti. Pa pravijo, da ima zjček klop, ne sedež. 

po AC se še nikoli nisi peljala, da bi razumela...

Pravkar, sesir pravi:

Jz versys nisem vozu...vstrom 650 gre z le voznikom in na pravilnih obratih prav ok...absolutno pa se strinjam z Dami kar se prehitevanj tice...ce se pripeljes in odpeljes je ok....ce pa se peljas za tovornjakom,v dvoje....je pa skropotulja.oz mu zmanjkuje zeljene moci...

potegne kljub vsem z dvema bolje od avtomobilov, z enim pa itak pospraviš kot za šalo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snecer pravi:

 

potegne kljub vsem z dvema bolje od avtomobilov, z enim pa itak pospraviš kot za šalo

ni bilo napisano, da ne potegne. So pa razlike. Definitivno tudi prazen avto bolj potegne kot če je v njem 5 oseb pa še prikolica zadaj.

In pri teh kubaturah in teh konjih moraš polno otovorjen čakati, da bo več prostega prostora za prehitet, kot če si sam na mopedu ali kot če voziš večjo kubaturo. Simpl. Torej to so dejstva. Ali kdo rabi da hitro prehiti ali mu je vseeno je pa čisto osebna stvar posameznika.

 

Tudi meni so pri nakupu 600ccm povedali, da mi bo kmal premalo (v dvoje seveda in nakrcan). In ja, imeli so prav. Za solo vožnjo je vlekel motor več kot dovolj, v dvoje se pa je poznalo, če ne drugo mi je šlo na živce, da sem za tovornjakom gulil obrate (in mel v nizki brzini) in čakal primerno mesto za prehitet. Tudi to so dejstva. Ampak, če je nekomu čisto vseeno, če se vozi 10km za kamionom (gneča, malo možnosti za prehitet) ga tudi razumem in verjamem, da mu je dovolj. 

Ne morete pa trditi, da se na teh motorjih dodatna teža sopotnika in prtljage pri pospeševanju ne pozna, ker sem zadeve iskusil in ker jih lahko tudi dokažem.

Ne vseh 600 ali 650 ccm se vsaka dodatna teža mnogo bolj pozna kot na 1000ccm motorju. Fizika in grafki lahko vse dokažejo in pokažejo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Snecer pravi:

potegne kljub vsem z dvema bolje od avtomobilov, z enim pa itak pospraviš kot za šalo

Ti ko se ne vozis z dvema sploh ne ves!!!!

Ne gre se,da ne potegne mimo,seveda gre mimo a pomembni vrtljaji,prestava itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s tehniko vožnje se reši vrzel, ki jo opisuješ

Pravkar, sesir pravi:

Ti ko se ne vozis z dvema sploh ne ves!!!!

Ne gre se,da ne potegne mimo,seveda gre mimo a pomembni vrtljaji,prestava itd...

pri 650 pač ne moreš vse v 6. opravit, zato so namestili menjalnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

s tehniko vožnje se reši vrzel, ki jo opisuješ

Delno,res...vendar ko se peljes v koloni je lepse ko si v dvoje le potegnit mimo,kot pa prestavljat in razmisljat kak bo slo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa kaj se vi po takih cestah vozite, kjer se vozijo kamijoni?!   :eek:

...swašta.   :slap:

 

  ?

 

...na... pa je šla še ena tema zu grund...

 

..no..pa da še jaz podam mnenje:

..nimam ne enega..ne drugega..peljal oba.

..vsak mi je všeč po svoje....al pa tudi ne.

..vozim pa občasno ER 6.  Moči dovolj za prepotovati svet.

...vse, kar je več...se šteje za fun faktor. ...za to pa imam sportivo 1000ccm.

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Zivnorc pravi:

..vozim pa občasno ER 6.  Moči dovolj za prepotovati svet.

 

a tut v dvoje ga voziš in s kovčki? :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz iz principa kupujem svoh motorje.

In lahko prehitim kamion in avto.

Se pa cestni dirkaci ne zavedajo da ga v vsakem ovinku pelje scat skoraj katerikoli avto. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Borutt pravi:

Lagal? Seveda se ne da z omenjenima motorjema prehiteti kamiona. Vsi uporabniki se vozijo za njimi in opazujejo naravo. 

Borut dej se en mav umir....650 je dost,cist dost za vozit in uzivat...Ko pa gres kam dalje po navadni cesti v dvoje pa eh..zame podobno kot s skuterjem 400,sam kar skuter bolj udoben in non stop prestavljat ni treba...aja pa vse je cenej...

In jz trdim,da se z 1000ccm veliko,veliko lepše in z manj trpljenja peljes s svojo drago na izlet...

pred 7 minutami, krucymucy pravi:

Se pa cestni dirkaci ne zavedajo da ga v vsakem ovinku pelje scat skoraj katerikoli avto. 

 

Res? Pol mi povej zakaj imam jz na Racelandu identicen cas z ninjo kot lastnik z lancer evo 525ps,ohlins podvozje...verjetno,ker se lastnik piste ne zna peljat?Al le vsi ostali pojma ne vedo v vožnji saj ima sekundo naskoka vsaj...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, krucymucy pravi:

Jaz iz principa kupujem svoh motorje.

In lahko prehitim kamion in avto.

Se pa cestni dirkaci ne zavedajo da ga v vsakem ovinku pelje scat skoraj katerikoli avto. 

 

da še eden ki se velik vozi v dvoje in s kovčki na šwoh motorjih. :P

A je bilo govora, da se ne da mim kamiona ali je bilo govora o razlikah?

ps. vsak mal našpičen golf tdi te skensla, še po ravnem če si otovorjen kot mula. :(

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

ps. vsak mal našičen golf tdi te skensla, še po ravnem če si otovorjen kot mula. :(

 

 

Itak pametujejo le tisti,ki niso sprobali...trije kovcki,baba,prtljaga...drug mopi je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, sesir said:

Res? Pol mi povej zakaj imam jz na Racelandu identicen cas z ninjo kot lastnik z lancer evo 525ps,ohlins podvozje...verjetno,ker se lastnik piste ne zna peljat?Al le vsi ostali pojma ne vedo v vožnji saj ima sekundo naskoka vsaj...

Ker si po tistih treh ravnincah prednost nabral. V ovinkih si bil pocasnejsi.

3 minutes ago, sesir said:

Itak pametujejo le tisti,ki niso sprobali...trije kovcki,baba,prtljaga...drug mopi je...

Seveda je drug mopi. Moci ima se vedno dovolj za kamione prehitevat. Al so to kaki naspiceni kamioni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak ni govora o tem, da bi imel premalo moči za prehitet kamion, temveč o tem, da se mu dodatna obremenitev pozna. 

Če solo rabiš 2 sekunde mim kamiona, rabiš polno nakrcan 3 al pa več....hipotetično. Poleg tega, ne moreš polno otovorjen nažgat mašine kot v solo vožnji, ker so zavore in podvozje (vzmetenje) takšno kot je in je potrebno še to imeti v vidu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

 

Res ne vem, kaj za ene probleme imaš, da pišeš takšne neumnosti. Zgoraj sem ti odebelil del tvojega zapisa. Da ne boš iskal. 

Je treba tebe vprašati, kam bo lahko kdo pisal? Pomiri se. 

Še enkrat; omenjena motorja sta namenjena vožnji po cesti in ne po terenu ter to ne glede na to, kdo ju vozi. Si razumel? Namenjena. 

 

Ne bluzi ....beseda naravnan pomeni ne da je terenc ampak je boljši na terenu  ,kot Versys . Že zaaradi dimenzij prvega platišča .

Ti treba narisat ali bo šlo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

a tut v dvoje ga voziš in s kovčki? :P

 

...takrat mi je fun faktor opazovati lepo naravo...

...in če moram prehiteti kamijon...ga prehitim na primernem mestu...   :d

 

 

...glejte... sto ljudi...sto funfaktorjev...  ?

 

...in ker sem jest malo čuden...se peljem enkrat s sportivo...kadar mi je tisti dan funfaktor malo poklolenčkat...

...če pa grem s kom na izlet...imam pa takrat funfaktor opazovanje lepe narave in okolice...

  ?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, krucymucy pravi:

Ker si po tistih treh ravnincah prednost nabral. V ovinkih si bil pocasnejsi.

Res? Nasplosno sva se z Domenom veliko igrala...ninja proti micki...do 140km/h nikoli nisem imel sans...po telemetriji oba 157km/h top speed..za teh 157 nisem vec 100% a vem da bilo okoli 150 in da oba isto...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, DAMI34 said:

Ampak ni govora o tem, da bi imel premalo moči za prehitet kamion, temveč o tem, da se mu dodatna obremenitev pozna. 

Če solo rabiš 2 sekunde mim kamiona, rabiš polno nakrcan 3 al pa več....hipotetično. Poleg tega, ne moreš polno otovorjen nažgat mašine kot v solo vožnji, ker so zavore in podvozje (vzmetenje) takšno kot je in je potrebno še to imeti v vidu.

 

Ne, razen ce si polno nalozen najmanj 150kg tezji. Hipoteticno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na naslov teme bi bila še najbolš varianta naslednja:

1. Izposodi se oba omenjena modela in se jih stestira v vseh željenih pogojih in okoliščinah. To ne bi smel biti problem, tudi če se nekaj plača za izposojo je ta znesek (v okviru zneska kasnejše nabave) zanemarljiv. 

2. Tistega, ki bolj ustreza zahtevam se nabavi. Novega ali rabljenega.

3. S takim pristopom tudi izginejo oz. izpuhtijo vsi dvomi, kateri motor od obeh omenjenih je boljši, bolj primeren, lepše vodljiv, bolj potegne, lepši, udobnejši....

 4. Tudi 100.000 postov, pa tudi če so jih spisali največji poznavalci in experti ne bo moglo dati boljšega odgovora, kot ga ponuja točka 1. zgoraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Zivnorc pravi:

...takrat mi je fun faktor opazovati lepo naravo...

...in če moram prehiteti kamijon...ga prehitim na primernem mestu...   :d

 

 

...glejte... sto ljudi...sto funfaktorjev...  ?

 

...in ker sem jest malo čuden...se peljem enkrat s sportivo...kadar mi je tisti dan funfaktor malo poklolenčkat...

...če pa grem s kom na izlet...imam pa takrat funfaktor opazovanje lepe narave in okolice...

  ?

zlo lepo si zamutil odgovor, samo da ni potrebno odgovorit :P

Aja

bom popravil svoj sestavek. V dvoje sta oba zlo primerna za opazovat naravo :D

 

pred 24 minutami, krucymucy pravi:

Ne, razen ce si polno nalozen najmanj 150kg tezji. Hipoteticno.

ti že veš, zato si se nazadnje preganjal s 1200ccm, prej 1000ccm, pa še prej 1000ccm. Verjamem, da maš velik iskušenj v dvoje na 650 ccm :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej sem mel vstroma 650. Na kratko sicer, ampak vseeno. 

To je letelo ko svinja tam po jadranki, skor 100.

907736938_2012-08-1013_41_19.thumb.jpg.75169af22da99335d95bf4f0b2ef7689.jpg

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Ne bluzi ....beseda naravnan pomeni ne da je terenc ampak je boljši na terenu  ,kot Versys . Že zaaradi dimenzij prvega platišča .

Ti treba narisat ali bo šlo ?

Noben ni za na teren. Oba sta za na cesto. 

Risanje mi ne gre. Boš moral razumeti :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami ves,da jz hvalim vedno vstrom 650...se hecal si me,da potrebnu kmet2 povedat,da fajn mopi...Ampak po mojem mnenju je za fajno voznjo v dvoje potrebno imet konjicke viska...in z vstromom si sam lahko zelo hiter...v dvoje z ruzokom pa ni to,to...pa v dvoje ni potrebe bit hiter...sam komforta voznje ni...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, sesir pravi:

Dami ves,da jz hvalim vedno vstrom 650...se hecal si me,da potrebnu kmet2 povedat,da fajn mopi...Ampak po mojem mnenju je za fajno voznjo v dvoje potrebno imet konjicke viska...in z vstromom si sam lahko zelo hiter...v dvoje z ruzokom pa ni to,to...

A jaz pa ne hvalim?

To sta 2 cenovno zelo ugodna stroja, predvsem pa zanesljiva, z relativno malo porabo, izredno nizkimi stroški vzdrževanja in bestbuy z ozirom kaj dobiš za vložen denar.

Komur odgovarja konjenica, bo na njiju sigurno užival.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!