Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

na to vrzel komoditete nisem pomislil, morda pa res zapolnjuje to tržno nišo...ampak potem težko še spada v omenjeno konkurenco...poceni potovalnikov za dva, je malo drugačna?

zakaj? to je pred prednost, dodatna ponudba s takšnim menjalnikom, ki je konkurenca nima

ne vidim razloga, da se ne bi dalo potovati z vsemi od naštetih motorjev

iz lastnih izkušenj lahko za versysa rečem, da se z njim lepo potuje

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

iz lastnih izkušenj lahko za versysa rečem, da se z njim lepo potuje

No to je namen te teme, da dobimo info iz prve roke za vprašanja ali sta ta dva motorja vredna da jih imenujemo cestna potovalnika v segmentu 650 - rabimo odgovore ali je ta moč, udobje, velikost, vetrna zaščita itd... zadosti za uživanje v potovanju.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisto je bolj domena skuterjev, Versys je kar normalen motor

pred 1 minuto, Drosa pravi:

 rabimo odgovore ali je ta moč, udobje, velikost, vetrna zaščita itd... zadosti za uživanje v potovanju.

 

tega iz odgovorov ne boš izvedel, prvo leto bo dovolj, naslednja pa vprašanje...lahko še bo, lahko ne bo več :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Drosa pravi:

No to je namen te teme, da dobimo info iz prve roke za vprašanja ali sta ta dva motorja vredna da jih imenujemo cestna potovalnika v segmentu 650 - rabimo odgovore ali je ta moč, udobje, velikost, vetrna zaščita itd... zadosti za uživanje v potovanju.

 

Vstrom je vse to. Ne morem pa ti odgovoriti na vprašanje o razlikah med obema omenjenima. Za to prisluhni tistim, ki so oba preizkusili. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Snecer pravi:

drugače pa po moje v tem segmentu:

Honda NC750(x)

Versys 650

Vstrom 650

Tracer 700

Je kar lepa izbira in vsak ima nekaj svojega.

Izbira je bolj odvisna od preferenc posameznika. Vsi pa so odlični potovalniki. Mislim, da je z njimi precej lažje potovati kot z velikimi. Jaz bi gledal tudi na zanesljivost, na potovanju je to zelo pomembno. Za primer: https://www.autoscout24.com/offers/honda-nc-700-x-gasoline-white-b9e263e8-aa7f-4a7c-b704-839d6c87a7bf?cldtidx=6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za to Hondico bo treba še kakšno leto počakat, ker ji bodo prav gotovo dodali kakšnega konjička.

Najprej so jo s 700 nadgradili na 750. Potem so jo polepšali in dodali nekaj šminkerije. Letos so ji blokado povišali s 6600 na 7500 obratov. Naslednja poteza so konjički. Glede na to, da še vedno ima izredno nizko porabo in tisti čudeženi prtljažni prostor namesto rezervoarja, pa verzijo z avtomatskim menjalnikom, bo vedno ostala zanimiv motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

tisto je bolj domena skuterjev, Versys je kar normalen motor

tega iz odgovorov ne boš izvedel, prvo leto bo dovolj, naslednja pa vprašanje...lahko še bo, lahko ne bo več :)

Ne vem zakaj mnogi menite, da bi čez leto, dve, tri potreboval več moči? To pomeni, da ob nakupu niste dobro premislili kakšen motor potrebujete. Predvsem vsi premal premislijo, kaj bodo z motorjem počeli. Zato kasnej pride do hitrih menjav in preskokov.

Pa ne mislim samo tebe osebno...to je precej razširjen sindrom....."čez nekaj časa boš hotel več moči"....Ne vem zakaj potem vse te razprave že nekaj strani.

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, BIF pravi:

Ne vem zakaj mnogi menite, da bi čez leto, dve, tri potreboval več moči? To po,eni, da ob nakupu niste dobro premislili kakšen motor potrebujete. Predvsem vsi premal premislijo, kaj bodo z motorjem počeli. Zato kasnej pride do hitrih menjav in preskokov.

Pa ne mislim samo tebe osebno...to je precej razširjen sindrom....."čez nekaj časa boš hotel več moči"....Ne vem zakaj potem vse te razprave že nekaj strani.

preveč se sam voziš pa še asocialen si, zato ti motor ustreza :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, BIF pravi:

Ne vem zakaj mnogi menite, da bi čez leto, dve, tri potreboval več moči? To pomeni, da ob nakupu niste dobro premislili kakšen motor potrebujete.

Pa ne mislim samo tebe osebno...to je precej razširjen sindrom....."čez nekaj časa boš hotel več moči"....Ne vem zakaj potem vse te razprave že nekaj strani.

Menil sem, da tega iz odgovorov na forumu ne bo izvedel, to bo sam spoznal v praksi.

Zeme osebno, omenjenih motorjev nisem vozil, bi za vožnjo v dvoje s prtljago, Honda CBF 600 bila malo premalo...okrog 75 konjev, navora ima pa manj od omenjenih, za solo vožnjo je še kar. Npr., TDM dva cilindra 86 konjev bi bilo zame dovolj za neko solidno vožnjo v dvoje, veliko več od sedanjega tudi ne bi rabil, ima pa vsak drugačne zahteve in način vožnje.

Omenjeni so nekje 10 konjev pod mojim limitom, kar ni veliko, glede boljšega navora še manj, tako, da bi morda šlo...predvsem za solo vožnjo sem prepričan, da bi se kar lepo peljal. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

kdaj si pa imel 200ps+?

Za 200ps ne rabim potrditve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Snecer pravi:

kdaj si pa imel 200ps+?

Kaj se nisi opazil,da polovico....Vesna vozi zadaj...saj si vidu ko sta bla na izletu...80km/h je z zjebanim BMW vozil KMET,80 km/h pa Vesna zadaj še 80 glede na realno hitrost...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Jz rabim potrditev drugih , zato si kupim le najmočnejše ! Tepci!

To je edino pravilno. Kupit je treba največjega in najmočnejšega....po možnosti še najdražjega. Potem ni nikoli dileme, da je kdo nad teboj, ali da bi imel nekaj manj kot drugi, ali bi ti česarkoli zmanjkalo. Vedno je vsega dovolj...resda sicer tudi preveč, ampak z malenkostmi se ni za ukvarjati.

v bistvu je nakup motorja zelo enostaven....greš v trgovino in rečeš, da bi kupil vse naj kar imajo. S takšnim motorjem potem tudi dobiš vse potrditve na MS-u kot edini referenčni instituciji v državi za nakup motorja.

Kot pravim...ne vem zakaj toliko strani nepotrebne razprave v tej temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, BIF pravi:

To je edino pravilno. Kupit je treba največjega in najmočnejšega....po možnosti še najdražjega. Potem ni nikoli dileme, da je kdo nad teboj, ali da bi imel nekaj manj kot drugi, ali bi ti česarkoli zmanjkalo. Vedno je vsega dovolj...resda sicer tudi preveč, ampak z malenkostmi se ni za ukvarjati.

v bistvu je nakup motorja zelo enostaven....greš v trgovino in rečeš, da bi kupil vse naj kar imajo. S takšnim motorjem potem tudi dobiš vse potrditve na MS-u kot edini referenčni instituciji v državi za nakup motorja.

Kot pravim...ne vem zakaj toliko strani nepotrebne razprave v tej temi.

Samo nečesa pa ne more kupiti :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Borutt pravi:

Samo nečesa pa ne more kupiti :lol1:

Sam ves on ima moznost,da se nauci,kar pa ti kljub  dolgoletnim treningom nisi in ne bos nikoli zmogel...

Si veckrat dokazal...recimo uporaba zadnje zavore...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Borutt pravi:

Samo nečesa pa ne more kupiti :lol1:

Tudi policaji ne :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Borutt pravi:

Se mi zdi, da misliva o različnih glavah :lol1::jezik:

teb se dostikrat kaj zdi .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

Lepo je trojka temo uničila.

Tema se je izpela takoj , ko si se oglasil .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Tema se je izpela takoj , ko si se oglasil .

povsem korektne odgovore sem dajal (bolj ali manj), zanimivo pa da ti tega nisi zmogel, čeprav si vsaj versača vozil kratek čas pa bi fantu lahko kaj povedal

tema se je izpela sedaj na koncu, ko se je ugotovilo, da ne voziš najmočnejšega motorja :) pa te je še "prijatelj" vštromar popadel

za tebe nista ne versys, ne vstrom 650, ne tracer 700, kamoli honda 750nc, to itak vemo in vidimo

preskoči takšne teme, se po nepotrebnem nerviraš

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snecer se ti ne zdi korekten odgovor ? 

Vse ostalo pa je plod gospoda z uniformo , ki meša drek po celem forumu , ker misli , da je najpametnejši ! No ja , dosti vas je .

 

Oba vozil , Strom je bolj terensko naravnan , Versys cestno . Oba imata ugoden agregat . Ni motor za dva . Osebno imam raje Versysa meni boljša ciklistika . 

Osebno bi šel sprobat oba in se odločil . 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!