Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

A moremo res vsako temo "zasrati" s takimi razpravami, dajmo se držati teme, PROSIM.

Spoštujem vse z močnejšimi, boljšimi, dražjimi motorji, ampak v svetu motociklizma obstajamo tudi "obični smrtniki" ki si prvo morda take motorje ne moremo prvoščiti, drugo pa jih ne potrebujemo, zato odpremo dilemo med dva motorja ki so čisto ok za motorista ki se veseli motorju kateri mu je všeč, čeprav ni top po zgoraj navedenimi specifikami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni nobene filozofije. Po 9ih straneh "razprave" je jasno toliko kot po prvi strani. Med tema dvema motorjema je toliko drobnih nians, da zmagovalca preprosto ni. Pa tudi odločitevj e na dlani....še jaz sem se med tem odločil katerega bi imel...če bi bila pač edina na svetu. Odgovor zate je sila preprost....najboljši je tisti, ki tebi odgovarja. Menda ja ne boš dovolil, da ti drugi kupujejo motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtorju teme, ki vidim, da ga skrbi višina. Jst nimam dosti več k 170, pa nimam težav niti z vstromom niti z versysom, pa nista spuščena. Mogoče imam na vstromu malce boljši občutek glede tega, ker je zic oblikovan malo bolj kot sedlo, na versysu je bolj raven. 

Pazi, če boš kupoval - vstrom 650 ima glede na vstroma 1000 znižan sedež! Nekaterim to ne ustreza, in so dali na 650 vstrome zice od 1000 - vse paše, samo potem je zic višji. Se vidi sicer že na daleč, original 650 zic ima luknjo, 1000 je bolj raven. 

650

1000

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men osebno je vse kar je čez 83cm od tal preveč!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, BIF pravi:

Saj ni nobene filozofije. Po 9ih straneh "razprave" je jasno toliko kot po prvi strani. Med tema dvema motorjema je toliko drobnih nians, da zmagovalca preprosto ni. Pa tudi odločitevj e na dlani....še jaz sem se med tem odločil katerega bi imel...če bi bila pač edina na svetu. Odgovor zate je sila preprost....najboljši je tisti, ki tebi odgovarja. Menda ja ne boš dovolil, da ti drugi kupujejo motor.

Oz., drugače povedano...če sta v igri samo ta dva motorja je vseeno katerega kupi, razlike niso bistvene, edino vizualne všečnosti...pa tudi če bo napisanih še X krat toliko strani :)

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

Men osebno je vse kar je čez 83cm od tal preveč!!

To je pa drugo, potem oba odpadeta? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, vandrovec pravi:

To je pa drugo, potem oba odpadeta? :hmm:

Ni nujno, se pač mal potrudiš, ampak je že izven "comfort zone"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Drosa pravi:

A moremo res vsako temo "zasrati" s takimi razpravami, dajmo se držati teme, PROSIM.

Spoštujem vse z močnejšimi, boljšimi, dražjimi motorji, ampak v svetu motociklizma obstajamo tudi "obični smrtniki" ki si prvo morda take motorje ne moremo prvoščiti, drugo pa jih ne potrebujemo, zato odpremo dilemo med dva motorja ki so čisto ok za motorista ki se veseli motorju kateri mu je všeč, čeprav ni top po zgoraj navedenimi specifikami.

Ker je vse zasrano in pošrek in o vsem, bomo kar tule nadaljevali, pa ne bo več problemov in lahko vklopimo še miljon drugih mopedov :D

 

pred 9 minutami, vandrovec pravi:

Potem namesto Versysa.... SX 1000, je ravno tako sport tourer ali je je še kak manjši sport tourer pri Kawasakiju?

popolnoma drug in drugačen moped. Tud Versis 1000 in Z1000sx nimata prav nekih skupnih točk (razen osnove agregata, ki pa sta nekoliko različno tunirana), ker sta zelo različna tako po konjenici, kot po drži, komoditeti in delno tudi namembnosti.

Sport turer pri kavi , ki je nekoliko manjši ali pa bolj primeren Versačeju 650(vsaj po agregatu, vzmetenju, zavorah opremi) je ER6F ali pa sedaj Ninđa 650.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, hvala vsem ki ste kakorkoli pripomogli v temi Vstrom vs Versys, tukaj se moje sodelovanje v debati konča. Kajti namen je bil primerjava teh ne pa katerega koli motorja.

Menim, da ni bilo pravično ugasniti to temo in vse premestiti sem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, KARMEN1 pravi:

Po vsem napisanem, je bilo več kot dovolj za izbiro! Še preveč........

Saj to je problem, preveč izbire, pol pa ne veš kaj bi, jaz bi vsaj 4 mopede mel v garaži :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Drosa pravi:

OK, hvala vsem ki ste kakorkoli pripomogli v temi Vstrom vs Versys, tukaj se moje sodelovanje v debati konča. Kajti namen je bil primerjava teh ne pa katerega koli motorja.

Menim, da ni bilo pravično ugasniti to temo in vse premestiti sem.

 

Bolje bi bilo, da se tema očisti nesnage, še bolje, pa da se niti ne dopusti pisanje izven tematike, kot pa združevanje. Po 12 urqh odsotnost odprem določeno temo in 75 postov izven tematike. Bravo! Preglednosti ni več in v primerjavi dveh motorjev jih bo sedaj na voljo 10. Pravi smo neandertalci?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

Saj to je problem, preveč izbire, pol pa ne veš kaj bi, jaz bi vsaj 4 mopede mel v garaži :D

 

Samo dva motorja sta bila, Versys in Vstrom...lahko je bilo še preveč neodločno in bi morda čez čas nekdo pridobil večjo prednost :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

Saj to je problem, preveč izbire, pol pa ne veš kaj bi, jaz bi vsaj 4 mopede mel v garaži :D

 

Jest bi mel 4 garaže polne motorjev :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, skalar36 pravi:

Jest bi mel 4 garaže polne motorjev :D

Moje sanje....(zaenkrat imam le tri...kupujem 4četrtega,prodam nič....)

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, The Lakl pravi:

 Po 12 urqh odsotnost odprem določeno temo in 75 postov izven tematike. Bravo! Preglednosti ni več in v primerjavi dveh motorjev jih bo sedaj na voljo 10. Pravi smo neandertalci?

To se zgodi vsem podobnim temam pozimi. Folk pogreša motor in je tečen, "zmaga" pa najglasnejši. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, The Lakl pravi:

Bolje bi bilo, da se tema očisti nesnage, še bolje, pa da se niti ne dopusti pisanje izven tematike, kot pa združevanje. Po 12 urqh odsotnost odprem določeno temo in 75 postov izven tematike. Bravo! Preglednosti ni več in v primerjavi dveh motorjev jih bo sedaj na voljo 10. Pravi smo neandertalci?

In ti bi rad, da jaz še vso solato očistim operem in začinim?

Ne bo šlo, preveč idej, preveč želja, preveč opcij, tako, da bo je kr prava tema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vpišeš na google: primerjava Versys 650 vs Vstrom 650, najde iskalnik tudi motosvet.com, ampak tam vsebina žal ne obstaja.

Obstajajo sicer primerjave teh dveh motorjev iz drugih naslovov, kar je tu zapisano je pa izgubljeno. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, vandrovec pravi:

Če vpišeš na google: primerjava Versys 650 vs Vstrom 650, najde iskalnik tudi motosvet.com, ampak tam vsebina žal ne obstaja.

Obstajajo sicer primerjave teh dveh motorjev iz drugih naslovov, kar je tu zapisano je pa izgubljeno. :(

nč ni izgubljeno, je pa prestavljeno sem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako jo bo našel tisti, ki ne pozna tega foruma in te teme?

Primerjave med posameznimi modeli so smiselne, kot je smiselno, da ima vsak motor svojo temo...po moje.

Sicer se dobi več takih primerjav, kot je npr., ta:

https://ridermagazine.com/2017/09/14/2017-kawasaki-versys-650-lt-vs-2017-suzuki-v-strom-650-comparo-review/

....na koncu napišejo, da je za njih boljša izbira Vstrom :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, vandrovec pravi:

Kako jo bo našel tisti, ki ne pozna tega foruma in te teme?

Primerjave med posameznimi modeli so smiselne, kot je smiselno, da ima vsak motor svojo temo...po moje.

Sicer se dobi več takih primerjav, kot je npr., ta:

https://ridermagazine.com/2017/09/14/2017-kawasaki-versys-650-lt-vs-2017-suzuki-v-strom-650-comparo-review/

....na koncu napišejo, da je za njih boljša izbira Vstrom :)

smiselne so dokler je res primerjava, ko je pa vse živo pa niso več smiselne ampak nesmiselne.

Če si pa želiš smiseln odgovor:

primerjava dveh motorjev je vredna branja v kolikor sta točno dva modela primerjana med sabo, se pravi, da se z njima opravi določeno pot, določene teste in potem vozniki podajo svoja mnenja. Še ta se ponavadi razlikujejo, zato pa pride na koncu točkovanje in določijo zmagovalca.

Če se pa ti greš samo primerjavo Versys 650 vs Vstrom650,

1. si že v začetku zajebal, saj ne veš niti katere letnike primerjaš med sabo,

2. hkrati se greš primerjavo dveh, katero bodo/bomo ocenili taki, ki smo vozilo oba nekaj malega, ali pa lastnika nekega dotičnega modela, ki je slučajno peljal tudi drugi model. Opaziš kak nesmisel? Jaz ga, saj so informacije bolj tako tako.

3. nato se še nasuje razna solata a ne bi raj tega, pa tega, nato je mal debate o sedežih itd..

Tako da bo že prav kjer se vse nahaja, v končni fazi je tudi otvoritelj teme le to odprl z namenom, da bi se lažje odločil za nakup drugega vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil bi E90 Tomos ali pa GSA BMW  , prosim za mnenja ........hvala , bi prosil , če komentirajo samo lastniki omenjenih motorjev .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kmet2 pravi:

Kupil bi E90 Tomos ali pa GSA BMW  , prosim za mnenja ........hvala , bi prosil , če komentirajo samo lastniki omenjenih motorjev .

Frend ima odlično restavriran E90....vključno z mašino vse v piko...A dvomim,da bi prodal....ce te pa resno zanima pa lahko vprašam...

P.S

Jz prodal 7 let nazaj...dele,ki so mi ostali...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, KARMEN1 pravi:

Saj imaš na netu nešteto primerjav, vse lahko pregledaš.

 

pred 26 minutami, DAMI34 pravi:

smiselne so dokler je res primerjava, ko je pa vse živo pa niso več smiselne ampak nesmiselne.

A ni forum ravno zato drugačen od drugih medijev? Kaj, če je nekdo ravno zato želel na še forumu poizvedet?

tudi teme posameznih motociklov na forumu niso to, kot na testiranjih, pa so včasih lahko za nekoga zanimive...gre se za nek širši pogled, tudi, če je vmes solata in še kaj, se nekaj iz vsega vseeno lahko izlušči.

ok, se ne bom več vmešaval, tako je, druge ni B)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!