Skoči na vsebino

snemanje magneta


Priporočene objave

[attachmentid=94432][attachmentid=94433]lp

lepo prosim če mi kdo pove kako se sname tale magnet na slikah.

p.s.

če kdo rabi sliko z druge strani oz. bolj podrobno naj pove in jo bo dobil.

samo da mi poveste kako naj to snamem

post-12765-1174923909_thumb.jpg

post-12765-1174923933_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da boš dobil dol magnet boš potreboval,orodje za snemanje ali po domače,če boš šel k kakšnemu staremu mačku te bo razumel če mu boš rekel da potrebuješ ''abciger''.

Da vidiš kako bi to naj približno zgledalo pa si poglej te dve slikci.Napisal sem približno zato ker boljših nisem našel na netu. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo skica:

vzami kos kovine in zvrtaj luknjice noter kot je narisano, potem pa vzameš 3 šraufe ki imajo tak najvoj da se bodo zašraufali v tiste tri luknje ki so na magnetu, potem pa vse tri šraufe enakomero zašraufuješ in magnet bo popustil in skočil dol z gredi

[attachmentid=94460]

post-9362-1174932352.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

krozno tolci s kladivom po magnetu, naredi z kar mocnim tolcenjem ene 2 3 kroge, pa bos samo z roko potegno magnet dol .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

krozno tolci s kladivom po magnetu, naredi z kar mocnim tolcenjem ene 2 3 kroge, pa bos samo z roko potegno magnet dol .)

Tolčt se sploh NESME,ker lahko poškoduješ ležaja na gredi in magnete, to so permanentni magneti in pri močnejšem udarcu se poškodujejo.Obvezno nabavi snemalec (radabciger) OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

krozno tolci s kladivom po magnetu, naredi z kar mocnim tolcenjem ene 2 3 kroge, pa bos samo z roko potegno magnet dol .)

Brumer ma večinoma prav! Po magnetu lahko točeš, prej pa si kupi enega rezervnega, ker boš tega al razsul al pa skrivil. Abcigar je najboljša rešitev - imaš že vse napisano kako to zgleda. Če misliš da imaš dober občutek, pa lahko tudi mal s kladivom. Ampak tukaj je pa občutek!!! Jih moraš pa že kar nekaj dol vzet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo

dubu sem takole ploščico kt ste mi rekl, sam de je imela na sredini še en večji šrauf(slika)

in ko sem zašravfou se mi je začela sam ploščica zvijat. magnet pa ni hotu it dol.

treba še kej drugega odšravfat prej?

post-12765-1175002376_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa si vzel kajlo od magneta dol, taka ko mesec pride, polkrog nekje na gredi v utoru :?

drugače pa če je dost debela ploščica se ne bi smela zvit, jaz sem tko dol vzel magnet, ne vem no :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa si vzel kajlo od magneta dol, taka ko mesec pride, polkrog nekje na gredi v utoru :?

drugače pa če je dost debela ploščica se ne bi smela zvit, jaz sem tko dol vzel magnet, ne vem no :D

to sn pol vzel dol ja lunico, potem ko sem dal dol magnet, jasno da .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo

dubu sem takole ploščico kt ste mi rekl, sam de je imela na sredini še en večji šrauf(slika)

in ko sem zašravfou se mi je začela sam ploščica zvijat. magnet pa ni hotu it dol.

treba še kej drugega odšravfat prej?

Fant, pejd si sposodit al pa kupit en normalen abcigar :? . Itak se je pa magnet "zapekel" na akso in na kajlo, tako da mogoče tudi s tvojo ploščico bi šlo. Mal udari po šraufu (ko je zategnjen), ampak malo....Tud pri abcgiarju boš moral, če je zadeva preveč zapečena na akso... Vseeno ti svetujem, da če koga poznaš, da ti ga on vzame dol. Ti pa glej :eek: kako se to dela, za naprej pa boš že znal :hmm: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa si vzel kajlo od magneta dol, taka ko mesec pride, polkrog nekje na gredi v utoru :?

drugače pa če je dost debela ploščica se ne bi smela zvit, jaz sem tko dol vzel magnet, ne vem no :D

sori ampak kaj je kajla?? pa kje to pride? a lohk označiš na sliki?

pe še to.

probou sem tud s to stvarjo(to nej bi bil abcigar) na sliki pa tud ni šlo nč.

res nevem kaj je s tem :? :?

post-12765-1175084515_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil t4d3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti,ampak si že pomislil da bi ti to peljal raje na servis ali nekomu ki se spozna na to?

Aja,pa še to kjala=po slovensko zagozda,pa še zdaj dvomim da veš zakaj se gre? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sn pol vzel dol ja lunico, potem ko sem dal dol magnet, jasno da .)

:lol1: sori sam nism tebi rekel :blush: rekel sem t4d3j-u :D

lunica pride na gredi, tak utor je pa noter kajla (na tisti osi ko je magnet gor)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobr!!

očitno bom res mogu enmu serviserju nest magnet za snet.

zato mi plis povejte ce veste za kšn servis al pa človeka ka to zna okol novega mesta (šentjernej, kostanjevica na krki, novo mesto)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sori ampak kaj je kajla?? pa kje to pride? a lohk označiš na sliki?

pe še to.

probou sem tud s to stvarjo(to nej bi bil abcigar) na sliki pa tud ni šlo nč.

res nevem kaj je s tem :? :?

s toto stvarjo ko maš na sliki,sem jas jemal dol lagere z zadnjega zobnika!!!! absiger je ena druga stvar,ki ti jo je pokazal VANGA!!! LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s toto stvarjo ko maš na sliki,sem jas jemal dol lagere z zadnjega zobnika!!!! absiger je ena druga stvar,ki ti jo je pokazal VANGA!!! LP

No, tudi to je abcigar. Jih je več vrst... res pa je da tu prav pride tisti od vange.

t4d3j - Res najbolj da najdeš enega serviserja. :hmm: Če ne veš kaj je kajla :whistle: .. potem ti ni pomoči. Smo ti že vse poskušal povedat... pa ne gre...

Popravljeno . Popravil Ozzie
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dejte kako paniko edlate en navadn apciger stano od 2 do10€ en tak bol tko zato brez veze se maltrat z nekimi ploščicami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Magnet je tolk zapečen, da bo še z abcigerjem problem dol dobit, sploh če ni blo še nikol zdirano. .)

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se da nabavit abcigerje? Je kakšna posebna trgovina ali se je treba pozanimat pri servisu, ki je pooblaščen za tip motorja pri katerem snemaš magnet. Tudi jaz rabim, pa se mi ga ne da delat doma, če je tako poceni :)

dobr!!

očitno bom res mogu enmu serviserju nest magnet za snet.

zato mi plis povejte ce veste za kšn servis al pa človeka ka to zna okol novega mesta (šentjernej, kostanjevica na krki, novo mesto)

Od Novega mesta ni daleč Barborič (Žužemberk). Dober majster :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mam abciger za runnerja 50, Če ga kdo rabi nej mi sporoči, ga ne rabim več. Mogoče majo tut drugi skuterji isti navoj na magnetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mam abciger za runnerja 50, Če ga kdo rabi nej mi sporoči, ga ne rabim več. Mogoče majo tut drugi skuterji isti navoj na magnetu.

Jest nujno rabim abciger za snet mašino na piaggotu in bi bla ta za gilere ali za tomos isto uredu gdo iz ljubljane da bi mi posodil????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!