Skoči na vsebino

Študentsko delo


Priporočene objave

''študentsko delo tako iz več razlogov zelo neprimeren način stimuliranja zaposlitve. "Osnovna spodbuda, ki jo mora študent dobiti s strani države, je dostop do javne šole brez dodatnih stroškov in ustrezna politika štipendij, ne pa spodbujanje dela na črno,“ je Gaspari odgovoril na vprašanje, ali so predvidene spremembe glede študentskega dela.''

NAJ MI NE SERJE S TAKIMI NEKDO, KI SE JE CELO ŠTUDENTSKO OBDOBJE KRMIL IN BIVAL PRI MAMI!!!!! A JE PRAV, gospod GASPARI???? ko boste kaj postorili in predvsem lahko postorili, potem govorite, kaj vse bi država morala.... kot da smo vsi mi nori in ne vemo kaka je situacija, ko ti štipendija ne zadošča niti za mesečno prehrano... prav sram me je, da se sploh odzivam na take izjave....

Al študiraš, al pa delaš ... ;) ČE preveč delaš, ne morš kvalitetno študirat :D

Sicer pa - študenti tu nič krivi, pač pa delodajalci, ki se zatekajo k taki 'cenejši delovni sili', da ne govorimo o raznih stricih, ki tako vlečejo dnar iz firm preko svojih nečakinj in 'nečakinj' ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mashina!!! ne izzivaj me :winkiss: ko te bom zmlela kot oreh :blush:

ne/delam in ne/kvalitetno študiram.... lahko uporabimo ''ali'' ali pa ''in'' odvisno od marsičesa.... vsekakor pa so kombinacije v tem primeru štiri....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mashina!!! ne izzivaj me :winkiss: ko te bom zmlela kot oreh :blush:

Saj te ne, ampak kar nekaj si v luft skočila, in to na - po mojem mnenju - povsem trhlih tleh ...

Gre enostavno za to, da se institut študentskega dela, napotnic itd, velikokrat zlorablja, hkrati pa se s tem tudi ruši stabilnost delovne populacije.

Če že kaj, bi lahko ugotovila, da bi v primeru, če se tak način dela izloči, in da se prisili delodajalce plačevati dajatve tudi za študente, kvečjemu bilo to tudi zate bolje ... V končni fazi - če delaš, je fajn, da gre iz tega nekaj tudi v tvoj račun pri pokojninski/socialni blagajni, right? ;)

:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5,5 eur za delo, kjer se voziš z motorjem..... :unsure: in to pri red bull...zanimivo....

delala isto zadevo in ni bilo tako skopo plačano..... saj ne rečem, da je malo...ampak ponavadi se za taka dela daje vsaj 7-8... ali mam pa samo jaz tako srečo in naletim ravno takrat ko je treba..... :kava:

Dej zrihti ti to mal :naughty: . Tak šiht bi tud jst meu :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Študentsko delo v takšni obliki kot je bi bilo treba ukinit. Delo preko pogodb, pa da se to šteje v delovno dobo, pa čeprav bi bila plača zaradi tega malce nižja. Velik bi nardil že s tem, da bi se te izkušnje nekam beležle, pa zraven še kakšna opomba kako se je kdo iskazal. Ko greš nekam zares delat maš vsaj za pokazat neke reference. Mah, zdej se pa nekaterim (ne vsem) študentom šlivi, pa preveslajo tisti mesec, sam da je... Pa če ne pride zjutri tut ni krize... Tiste tapridne bi z pogodbam mal težje izkoriščal tak ko to delajo nekateri delodajalci zdej. Sej vem, da se ne boste vsi strinjal, sam študentsko delo v takšni obliki kot je predstavlja nelojalno konkurenco...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Študentsko delo je pri nas izredno slabo zastavljeno. Čeprav sem na račun ravno tega dela sploh preživel študij, ga v takšni obliki ne zagovarjam.

Marsikateri delodajalec načrtno izkorišča študente, in mu študenti predstavljajo večino delovne sile. Zaradi tega ne zaposli preostale populacije in imamo poslednično večjo brezposelnost. Študenjtje pa v večini vsaj enkrat zaradi tega ponavljajo, ali pa celo pavzirajo in veselo vlečejo študentski staž, ker jim lepo gre s štipendijami in študentskimi plačami. Nihče teh pa ne pomisli, da jim ne teče delovna doba, da ni socialnega zavarovanja. Plus državo bremenijo za dodatne bone, študentska ležišča, zaradi študentskega dela je manj davkov. Da ne omenjamo, da se marsikateri po nekaj letih študentskega dela pred končanjem študija tudi zaposli, in študija sploh ne konča.

Morali bi omejit študentsko delo na dva meseca in izenačit študenta z redno zaposlenim. Torej, ko študent delal, je v rednem delovnem razmerju za določen čas, plačuje davke, prispevke za pokojnino, teče mu delovna doba. Prav tako pa bi morala država dvignit štipendije, in s tem oogočit mladim normalne pogoje za študij, ne pa da delajo, da lahko preživijo. In obvezno zaostrit pogoje za ponavljanje ali pavziranje. Pa bi s tem skrajšali čas študija, s tem posledično stroške na enega študenta, pa bi lahko takoj zvišali štipendije. Štipendije pa bi lahko prav tako bile višje na račun več denarja, ki bi se stekel k državi prek davkov zaposlenega študenta in več zaposlenih oseb.

Popravljeno . Popravil svarun13
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam, da izkoriščajo, da gre za nelojalno konkurenco in še z marsičem se strinjam....

ampak nekak ne vidim druge rešitve kot študentsko delo za študenta, ki bi si rad kaj zaslužil ali pa si mora zaslužiti..... :?

se pa še najbolj strinjam s tem, da naj študent študira in naj počaka malo z delom, ker ga bo itak imel čez glavo... ampak tega ne počnem sama in ne bom lagala, da imam tako finančno stisko, da bi morala zdaj pa res nujno delat... v končni fazi nekdo, ki ima motor tega niti najbolj ne more trditi...no, trdi lahko - ampak vprašanje, koliko mu kdo verjame.... je pa res, da ta luksuz treba finančno servisirati in se sama nekak moram posluževati š.dela, da glih ne gnjavim doma, da naj mi posodijo ali dajo ali kakorkoli že... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa res, da ta luksuz treba finančno servisirati in se sama nekak moram posluževati š.dela, da glih ne gnjavim doma, da naj mi posodijo ali dajo ali kakorkoli že... :glare:

hja, ko si študent, pač ne pičiš luksuza, se učiš, in premakneš izpolnitev želja v prihodnost.. ker kasneje bistveno več zaslužiš z znanjem, si lahko tudi več želja izpolniš :) to je najboljš investicija, znanje..

je*a je pač to, da smo krvavi pod kožo in hočemo vse takoj imet.. potem pa ja, rabiš delat, da si lahk privoščiš, če si povprečen slovenski janez ali micka:).. ampak je škoda, ker prepozno uvidiš, da to nima smisla, da je boljš najprej znanje, pa potem €€ in želje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak nekak ne vidim druge rešitve kot študentsko delo za študenta, ki bi si rad kaj zaslužil ali pa si mora zaslužiti..... :?

Študentsko delo, na katerega plačilo se normalno plačujejo dajatve in se tako izognemo možnosti napol mafijskega delovanja študentskih servisov in ŠOU ... Tako se študentu delovne izkušnje tudi štejejo v delovno dobo - zakaj, če je delal, naj bo to tudi evidentirano, kajne, in ustrezno podprto v socialnih blagajnah ? ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!