Skoči na vsebino

Lidl - kruti kapitalisti?


Priporočene objave

ni dosti bolj poceni kot prej, le dobički podjetij so veliko večji, kot so bili prej, ko se je proizvajalo v Evropi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živim blizu trgovine Tuš in večkrat zvečer preden grem spat na balkonu :smoke: in gledam na parkirišče štrcune... No uglavnem prodajalke redko kdaj končajo pred 22.00 včasih so njihovi avtomobili tam še po enajsti zvečer. Osebno poznam nekaj teh punc, pa nobena ne more povedati nič dobrega, pa še plače imajo slabe. Pogosto so zaposlene za določen čas, kar pomeni, da ne morejo dobiti kredita...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi2 sva za Lidl veliko delala - enkratni neproblematični plačniki.

:blush:

Da nisi ti slučajno njihov? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podn!!!!!

Tega je veliko, ne samo v trgovini.

Pa kaj prekleto ne more državni aparat zaščititi svoje ljudi. Mobing je trenutno zelo inn.

Firmi odvzet dovoljenje za opravljanje dejavnosti - pa konc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zalostno je predvsem dejstvo, da management izobrazene delovne sile ne steje pod aktivo podjetja temvec pod stroske. v D npr. (kot tudi v AUT) so podjetja zacela spet zaposlovati 45+ stare osebe zaradi znanja in izkusenj.

ce bi vodstvo samo naredilo izracun izobrazbe vestnega delavca in njegovega dela skozi cas za podjetje bi hitro videli kje se lahko (pri)varcujejo kar konkretne vsote. ker kaj je ceneje: zaposliti dva marginalno usposobljena delavca za placo enega dobro izobrazenega in izkusenega ? kje nastane vec izpada ? kaj je dolgorocno gledano profitodonosnejse ?

to pri nas ne bo še sto let oziroma dokler ne bodo vsi dinozavri po podjetjih izginili.

pri nas je delovna sila strošek , delavec ,ki misli s svojo glavo pa problematičen osebek.

zakonodaja preluknjana kot ementaler ljudje pa naivni.

in potem so krivi kitajci, da je podjetje propadlo :lol1: :ninja:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nisi ti slučajno njihov? :hmm:

:yes:

Kadarkoli naročijo sem njihov in to z veseljem,

ker ne jamrajo zaradi cene, plačajo v roku 14 dni ..

:OK:

.. bolje kot katerokoli

slovensko podjetje, :SS

odvetnik .. :SS

da o ljubljanskih prevajalskih

pisarnah sloh ne govorim.

:SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospod Semolić najraje nosi konfekcijo Hugo Boss. :blush:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprasanja se postavljajo ali je slovenska zakonodaja neprimerna, ali se zakoni ne sprovajajo, ali kaksen tretji razlog ? baje ima slovenija sindikate.

ha ha ha ha ha :lol1:

slovenski sindikati so več delavcem zrihtali da so ostali brez služb kot da bi jim ohranili službe ali izboljšali pogoje. vem iz lastnih izkušenj ker je kolega advokat ki se ukvarja z delovnim pravom. gre pa nekako tako:

podjetje odpušča nekaj delovcev na pogodbi zaradi zmanjšanja naročil, med njimi je tudi delavka s statusom nekaj% invalidke. hočejo jo premestiti za isto plačo in manj ur od stroja za čistilko. vključi se sindikalist, ki delavko napumpa da ima pravice, da je to degradacija, da se more boriti, itd. in tako podjetje delavki ponudi drugo delovno mesto ali dobro odpravnino, sindikalist pa ji pravi da ne. na koncu grejo v pravni postopek in gre delavka brez odpravnine na cesto ker sindikalisti ne znajo ocenit kdaj imajo res pravne možnosti kdaj pa ne.

o slo sindikatih samo najslabše :BUA:

Pogosto so zaposlene za določen čas, kar pomeni, da ne morejo dobiti kredita...

tudi če so redno zaposlene imajo tako nizek dohodek da si na kredit lahko vzamejo kvečemu rabljen skuter na 15 let .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ha ha ha ha ha :lol1:

slovenski sindikati so več delavcem zrihtali da so ostali brez služb kot da bi jim ohranili službe ali izboljšali pogoje. vem iz lastnih izkušenj ker je kolega advokat ki se ukvarja z delovnim pravom. gre pa nekako tako:

podjetje odpušča nekaj delovcev na pogodbi zaradi zmanjšanja naročil, med njimi je tudi delavka s statusom nekaj% invalidke. hočejo jo premestiti za isto plačo in manj ur od stroja za čistilko. vključi se sindikalist, ki delavko napumpa da ima pravice, da je to degradacija, da se more boriti, itd. in tako podjetje delavki ponudi drugo delovno mesto ali dobro odpravnino, sindikalist pa ji pravi da ne. na koncu grejo v pravni postopek in gre delavka brez odpravnine na cesto ker sindikalisti ne znajo ocenit kdaj imajo res pravne možnosti kdaj pa ne.

o slo sindikatih samo najslabše :BUA:

Slovenski pravniki bodo torej tisti, ki bodo sodelovali v pogajanjih za boljše delovne pogoje in spreminjali zakonodajo v korist delavca? :hmm:

Napake se dogajajo, tudi slovenski sindikati niso izjema pa tudi kakšen morilec se kljub pravnomočni sodbi še sprehaja po našem mestu! :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izjema pa tudi kakšen morilec se kljub pravnomočni sodbi še sprehaja po našem mestu! :slap:

Kdo je pravnomočno obsojen za umor in se sprehaja po cesti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj recem...

delal sem ze v 3x slabsih pogojih kot jih ima KATERAKOLI trgovka, to se upam it stavit. Pa mi je popolnoma razumljivo, da vsak clovek trpi zarad takega sranja in nocem niti slucajno rect da je tu kaka pravica al pa karkoli ampak sam sem za ENAK ali se manjsi denar delal v treh izmenah (ma kaj, na razpolago sem mogo bit 24 ur dnevno dobesedno, tud siht po sihtu je vcasih pado), tud za 1 dan naprej pogosto nisem vedo kako in kaj ker so plane spreminjali po 5x na dan (ne pretiravam!!!), nisem dobil niti na pol popolne sluzbene obleke in sem si mogo vec kot pol stvari kupit sam (brez vracila stroskov) kar je pomenlo da nimajo sluzbenih oznak...enkratno ne? Poleti sem dobil srajco z dolgimi rokavi ki mi je bla 10cm do zapestja in hlace 10cm do gleznjev, pozimi sem pa mogo bit v kratkih ker mi niso dali sluzbenega jopica. A naj zgledam kot Mr. Bean?! In tud jaz sem hodo v sluzbo s hudo vrocino in totalno brez glasu, pol se pa zmeni s kom kaj ce se lahko. A mislite da te pol sploh kdo se resno jemlje? Vcasih mores dobesedno popizdit ker te folk ignorira in pol spet nisi kul ker se ne znas obnasat. Mislim, wtf?! Nimas orozja in te dajo na objekt kjer je vsako noc nekaj vlomov in kraj v neko vukojebino...pol se pa jebi ja in hodi okoli s palcami in namisljenimi pistolami - ta fora me je enkrat resla pred gotovo smrtjo sem preprican. Gres na WC med tem ti pa mimo spizdi 10 strank in pol odgovarjas ker jih nisi zadrzal v casu ko ni uradnih ur. Sploh v primeru ko se zgodi kaka scena. In ne dobis pol leta moznosti da bi si zrihtal voznisko dovljenje ceprav DELAS NA OBČINI. Pol pa gres na bolnisko zato da bi si lahko zrihtal voznisko (ne dobis niti tiste pol ure menjave!) in cez 20 minut mas na vratih nadrejenega in v podpis zapisnik. Par mescov sem bil na objektu kjer v tistem jebenem kontejneru direkt na najvecjem soncu sedis po 12ur dnevno, not pa je 50 stopinj tak da si potna sol tece v oci in ne morem niti prav gledat!!! Kolk je ze najvisja dovoljenja na delovnem mestu? Mislim da 40 pa se to pod dolocenimi pogoji. Vsi ostali bi pa mogli dobivat za to dodatke oz. primerne place. Aja, tem delavkam se vsaj doloci dopust, jaz osebno nisem mel on junija od aprila naslednje leto niti enega samega dneva dopusta, pa se tisto je bil samo en dan! Placa? Aja...med 85 pa 95k je blo, z regresom vred pa nekaj malega cez 100, nadure sem dobil placane (za dobrih 100k, kaj je blo z ostalim visok ki ga je blo se 3x tolko ne vem) samo po tistem ko sem dal odpoved ker sem jim reko da bom naredo celo pizdarijo in sem sel tako na delavski inspektorat kot na dolocene casopisne hise. Zaposlen za "nedolocen cas", vezan na objekte in pol nimas datuma izteka pogodbe, kredita pa tud ne mores dobit niti centa. Kak nedolocen cas je ze pol to? Koga jebejo s tem sranjem? Pred enim tednom sem bil na razgovoru in po telefonu je padla obljuba o stimulativni placi...5-6 dni tedensko, 2 izmensko, delo z nevarnimi snovmi, haha, z malico in prevozom vred 110k :lol1: Stimulativno? Saj se v eno jebeno garsonjero ne mores normalno!!!! Tolko o tem kaj je kdo pripravljen in kdaj kdo more pozret...sem ze ampak ne bom vec, rajsi delam na crno za "malo" vecji dnar al pa karkoli ker penzije itak ne bom nikoli docakal pa ce sem zaposlen za dolocen al pa nedolocen cas. Se naprej pa bom valda iskal kaj normalnega...ce to sploh se obstaja in pa seveda je vprasanje kaj je danes sploh se normalno. Verjetno bi naj blo vse to kar se dogaja, nenormalno pa nas sele caka... :lol1:

Lina o ja, se sprehajajo. Dobro znani primeri s casopisov, bodi brez skrbi. Proti varščini .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina o ja, se sprehajajo. Dobro znani primeri s casopisov, bodi brez skrbi. Proti varščini .)

drugega tvojega v objavi ne bom komentiral drugače, kot "spiš tako, kot si postelješ".

tole zgoraj pa - ne vem, če so pri umorih ravno varščine v igri. drugo so pa "uboji".... seveda te tudi vabim, da me postaviš na laž in dokažeš, da imaš prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenski pravniki bodo torej tisti, ki bodo sodelovali v pogajanjih za boljše delovne pogoje in spreminjali zakonodajo v korist delavca? :hmm:

Napake se dogajajo, tudi slovenski sindikati niso izjema pa tudi kakšen morilec se kljub pravnomočni sodbi še sprehaja po našem mestu! :slap:

ne razumeš a?

če je firma pametna potem pri odpuščanju ali prerazporeditvi delavcev najame pravnika za svetovanje da vse poteka po predpisih in se ne krši zakonskih pravic. pa to ni bila neka zlobna firma, ki bi hotela izkoriščat ampak je enostavno zaradi izpada posla bilo to potrebno. pravnik je konkretno preučil kaj lahko ina kaj ne smejo in so delavki ponudili dobre pogoje ker so hoteli zadevo lepo rešit brez sodišč in delat naprej. pa se je vmešal znan lokalni sindikalist, ki se prevaža v mercedezu in mu manjka osnovnih veščin kot sta zdrava pamet in komunikacija in bi se vedno šel samo revolucije in barikade v imenu pravice za delavce. ko je začel izsiljevat firmo (pri čemer mu je naivna delavka verjela) pa je firma rekla "ne bosta me ti in tvoj sindikalist zajebavala", umaknila ugodno ponudbo, šla na sodišče in po pravni poti dosegla, da so jo odpustili (ne premestili kot so prvotno hoteli) in to tudi brez odpravnine.

napaka sindikalista? sindikalist mora tudi vedet kdaj se lahko za nekaj bori in kdaj ima firma možnost odpuščanja in v takem primeru delavcu pomagat sprejet dobro ponudbo oz uredit najboljše kar je za delavca mogoče.

sindikalistu ni to prvi "kiks" pa njemu ni panike, ona in še kar nekaj podobnih pa je na cesti ker od obljubljene revolucije ni bilo nič.

pa mi povej kaj so sindikati dosegli? recimo v primeru trgovin? NIČ! samo revolucionarna retorika, nerealne zahteve in katastrofalno propadla pogajanja, potem pa referendum. kaj pa je danes ostalo od tega?

a veš kakšne sindikate imajo v trgovskem sektorju? od že tako boge plače trgajo članarino delavcem in se delajo kot da je vse OK in po predpisih! :SS :SS :SS :SS :SS

sindikati so poden od podna (mogoče z redkimi izjemami) ker živijo na račun delavcev delajo pa nič ali slabo? drug kolega pravnik dela za sindikate, denarja koliko hočeš, brezveznih procesov, ki mu nosijo denar pa tudi!

no njemu je fajn :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SiR ne bi zdaj sel v podrobnosti ker to ni tema pogovora tukaj ampak za mene je cist en in isti kurac al ti nekoga ubijes al pomagas ubit al pa samo pomagas pospravit truplo ter si navzoc pri umoru. Za mene si v vsakem primeru zrel za dolga leta na hladnem tak da me prav en kurac briga al gre za umor al uboj, taki zlocinci se dejansko sprehajajo med nami in to je point vsega. Poleg tega je bla stvar skrbno nacrtovana v tem pimeru ki ga poznam, namrec ce ti prides k nekomu na dom s pusko to ne more bit dejanje v afektu. Spis tako kot si posteljes, s tem se pa cisto strinjam. Očitno me bo mogo tega nekdo naucit...al bom pa se naprej tak kot do zdaj jemal stvari v svoje roke in nardil sem in tja kaksno pizdarijo da se bojo zaceli zavedat kaj ONI delajo NAM...pa čeprav mi to v koncni fazi ne bo nic pomagalo. Namrec jaz morem res postlat sebi, ampak ce ti nekdo tak kot v vojski potem lepo postlano pojstlo razfuka in jo mores se 10x postlat te pa primer da bi mu...ah rajsi ne bom pisal kaj prevec :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@PERVY

:slap:

Tlačiš v en lambar pravnike in sindikat. Če je sindikalni pravnik za en k...., pač je.

Izbereš pač tistega, ki ga hočeš, zmoreš. Ampak ta izbrani pravnik bo pri svojem delu uporabljal

zakonodajo, ki pa ni plod njegove domišlije, ampak dolgoletni (100 in več let) proces prilagajanj,

pogajanj, kompromisov,... med zato pristojnimi. Eden izmed teh je sindikat.

ps:

doberga pravnika boli k.... za zakonodajo, njemu je važen cekin.

Sindikati pa se z zakonodajo ukvarjajo že zelo dolgo, imajo pa tudi oni radi denar.

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja, dobri stari komunistični cajti....

jebi ga ni jih več, sami smo to hoteli, sedaj pa imamo kapitalizem.

Samo, jamramo še pa po starem :BUA:

(p.s. spravite se delat, ne pa da na MS visite, komunizma ni več....) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. spravite se delat, ne pa da na MS visite, komunizma ni več....) :P

F... y.. :devil:

Itak pa se ni preweč za naprezat, ker je lahko hitro prewroče B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Juhuhu, danes se odpirajo Lidli! :OK:

Baje je prvih 1000 kupcev dobilo kuli in balon z Lidl logom. In to zastonj! :kva2: Je šel kdo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ha ha ha ha ha :lol1:

slovenski sindikati so več delavcem zrihtali da so ostali brez služb kot da bi jim ohranili službe ali izboljšali pogoje.

kot član sindikata imaš pravico do brezplačne pravne pomoči ! pomoč sindikalnega zaupnika ni več potrebna !

o uspešnih sindikalnih združenjih bi verjetno člani kakega FIDES-a ali pa SVIZ-a vedeli več povedati !

pa pravi politična oblast da so sindikati na splošno v slo premočni ! kdo zdaj koga ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FIDES pač ima moč, ker drži življenja ljudi v rokah preko zdravnikov...torej ima bolnike za TALCE :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...torej ima bolnike za TALCE :doze:

aha ! torej je vsa moč SVIZ-a v VZGOJI in IZOBRAŽEVANJU ki ga podajajo nadobudnim ! :fredy: daj oglasi se malo pri njih ! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!