Skoči na vsebino

So slovenski politiki premalo izobraženi?


Noiser69

So slovenski politiki premalo izobraženi?  

45 članov je glasovalo

  1. 1.

    • doktorat
      3
    • magisterij
      3
    • diplomo iz univerze
      14
    • srednjo ?olo
      0
    • boli me kurac, nabijat zna itak vsak
      25


Priporočene objave

delo v politiki je predvsem "zastopanje prebivalstva" in kot tako ne more biti omejeno na izobrazbo. Saj delo v politiki ni "stroka" - politiki imajo strokovnjake v zaledju, za svetovalce, da jim pomagajo pri odločitvah, pojasnijo tisto, česar ne razumejo, ne vejo, itd. ..

Da,res, čisto sem pozabil, kako se politiki nesebično razdajajo za nas, prebivalce in državljane .......

No, se strinjam, da bi lahko povprečje politikov odražalo nekje povprečje prebivalstva. Vendar se mi zdi, da nekaterim politikom manjka razgledanosti, širine in odprtega pogleda, kar je sicer pogojeno tudi z vzgojo in tipom človeka.

Sploh če pogledam diplomacijo. Tam imamo npr. na čelu MZZ Dr., ki pa se v diplomaciji obnaša, kot slon v trgovini s orcelanom. Nekaterim sto doktoratov ne nuca, nekateri pa se tudi s srednjo šolo kar lepo držijo.

No, kljub temu pa vseeno mislim, da moraš tudi za to, da razumeš svetovalce, ki so strokovnjaki, imeti en nivo izobrazbe.

Ekonomisti,pravniki in tehnologi govore vsak v "svojem jeziku" in za razumevanje izrazov,form ,analiz , itd. marsikdaj srednja šola ni dovolj.

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravica voliti in biti izvoljen ni in ne sme bit odvisna od izobrazbe... Problem je v povprecnem slovenskem volilcu, ki je uberimbo, nerazgledan in zaslepljen, ki take debile in opice sploh voli... :closedeyes:

Slovenska realnost. :grim

In potem zakaj toliko samomorov?!

Če pa mamo tako dobro mennje o sebi.

Aneda :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah volk, o sebi imamo čudovito mnenje (in absolutno pravilno), le o povprečnem slovenskem volilcu je pa res zlo švohno. :P

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In končana fakulteta je garancija za?

Prepričan sem, da se sam riti postavljajo z izobrazbo/potrdilom.

Ah volk, o sebi imamo čudovito mnenje (in absolutno pravilno), le o povprečnem slovenskem volilcu je pa res zlo švohno. :P

Ja kdo pa naredi povprečje :hmm:

Na žalost, všeč ali ne, to smo mi.

Slovenska realnost.

Se že zelo veselim in veliko let čakam na dvig politične in prometne kulture.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej zato pa sem rekel da je mnenje švohno, če ne bi bilo mene in nekaj posameznih osebkov meni podobnih ki dvigujemo povprečje bi bilo le to katastrofalno :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bogi Tito...

A, naš Titej je bil pa iz drugega testa. Pa tudi časi so bili drugačni.

Je dal on svojevrstno "življenjsko šolo" čez, pa če je to kdo pripravljen priznati,ali ne..Pa intuicija ga ponavadi ni pustila na cedilu...za razliko od nekaterih današnjih doktorjev.......

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se že zelo veselim in veliko let čakam na dvig politične in prometne kulture.

Boš (bova,bomo) čakal-i še veliko let......Se mi zdi, da sta ti dve kulturi (folklori ??) glede izvora precej povezani .(obe izhajata iz povprečnega slovenskega srca in duše)

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem vseh politikantov na naši sceni je ta, da dobijo vse servirano z zlato žlico, hočem reč, kolikor toliko urejeno državo, solidno gospodarstvo...

mogoče ker se jim ni bilo treba kalit v vojni, ker ni bilo treba obnavljat porušene dežele, ker ni bilo treba premagat vse travme vojne in vzpostavit kolikor toliko delujočo državo...mogoče zato ne znajo cenit tega kar jim je dano v upravljanje in včasih delajo s tem kot svinja z mehom...ali slabše.

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Izobraženi" politiki (Boscarol danes v Financah) predlagajo ukinitev 2.januarja in 2.maja, kot praznika, nekdo tretji bi povečal dela proste dneve za veliki petek......

Veliko tvega, kdor si upa Slovencem vzeti praznike, ali pa uvesti davek na z muko narejeno hiško.....

Volitve bodo kmalu,kmalu,kmalu........

problem vseh politikantov na naši sceni je ta, da dobijo vse servirano z zlato žlico, hočem reč, kolikor toliko urejeno državo, solidno gospodarstvo...

mogoče ker se jim ni bilo treba kalit v vojni, ker ni bilo treba obnavljat porušene dežele, ker ni bilo treba premagat vse travme vojne in vzpostavit kolikor toliko delujočo državo...mogoče zato ne znajo cenit tega kar jim je dano v upravljanje in včasih delajo s tem kot svinja z mehom...ali slabše.

Slabše...!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ...

tebe smo čakali, da nam razložiš sveto in božjo resnico,

o veliki SF !

Zakaj si do sedaj molčal in nas pustil živeti v bedi naše nevednosti,

o veliki SF !

Kaj smo ti storili, da nas tako strašno kaznuješ z bedo neznaja,

o veliki SF !

Zakaj svoje velike pameti ne deliš z nami,

o veliki SF !

Povej nam,

o veliki in nadpametni SF,

kako naj med samimi barabami

in kreteni volimo pametne voditelje in poslance ?!

Gotovo,

o veliki nadpametni SF,

TI in samo TI

obvladaš umetnost najti pametnega med samimi bebci ..

verjetno

tako, da se pogledaš v ogledalo

o veliki in nadpametni SF

in si rečeš:

"Kako lep, kako pameten, kako izjemno nadarjen

krasotec sem ys, veliki edini nadpametni SF!"

B)

Nisem jaz kriv, če ti odkrivaš mrzlo vodo... (do tople ti še mal manjka) :slap:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem jaz kriv, če ti odkrivaš mrzlo vodo... (do tople ti še mal manjka) :slap:

Imaš

prav .. veliiiiko prepozno sem spoznal kdo si,

o veliki, najpametnejši in sploh in oh

najnajnaj .. prerok SF.

:worship:

..............

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh klinc... Jest sm ti hotu pomagat, de ti nebi blo treba tolk strani razmišljat o nečem, kar je znano in teče po ustaljenem sistemu, ti pa men tkole vračaš in ne kažeš niti kančka hvaležnosti... Morda boš kdaj spregledal, tako kot je v znani mehiški nadaljevanki spregledala kraljica slovenskih src po imenu Esmeralda... :grim

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak če pa nebi mogel vsak kandidirat, bi več kot pol motosveta zagnal vik in krik, da se kršijo človekove pravice, ker jim je odvzeta pravica biti voljen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh klinc... ... znani mehiški nadaljevanki spregledala kraljica slovenskih src ..

:cry:

Viš,

pa sem res :doze: .. še te kraljice slovenskih src ne poznam;

ampak prepričan sem, da mi boš pomagow iz moje nevednosti,

ker so nadaljevanke res moja slaba stran, sy jih nikoli ne gledam.

No?

:hmm:

Kdo je potem ta Smrljada?

:?

Poslance bi morali žrebati. Z volitvami le populistični drek priplava na površje! Prijavi se lahko vsak. Izobrazba nepomembna! :D

Kako

to misliš - žrebati?

Potem se ti lahko zgodi, da Dalajlamo zamenja

Strojanka .. sicer velike razlike ne bi bilo ..

ampak vseeno ..

:grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BJ brezveze... :headbang:

A, naš Titej je bil pa iz drugega testa. Pa tudi časi so bili drugačni.

Je dal on svojevrstno "življenjsko šolo" čez, pa če je to kdo pripravljen priznati,ali ne..Pa intuicija ga ponavadi ni pustila na cedilu...za razliko od nekaterih današnjih doktorjev.......

Ja ja... Sem tudi jest slišal, da je bla tisti čas v Rusiji ena zelo znana šola... :grim

Neki z vohunstvom v vezi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja... Sem tudi jest slišal, da je bla tisti čas v Rusiji ena zelo znana šola... :grim

Slivnik jo je zelo dobro poznal. Najbrž tud JJ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BJ brezveze... z vohunstvom v vezi?

In .. Smrljada al' kako se že reče?

Mi boš zaupaw .. kako je z njo?

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na trenutne rezultate ankete in na 4 strani nabijanja ste/smo si zgleda zelo podobni ! :doze: nekaj gnilega je v državi sloveniji ! :fredy:

greva punca raje v tople kraje ! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slivnik jo je zelo dobro poznal. Najbrž tud JJ.

In Wobevtova tako elegantno odvržena kost za glodanje je ostala neopažena. :blink:

Neki dogaja. :hmm: N'č dobrega ne bo! Očitno resnico zamolčati ali ignorirati je nevarna taktika. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe Horjo sej noben ne reče, da ni res... Slivnik je menda moral prebrat o tem kar nekaj gradiva, če je hotel ime te znamenite šole uporabit tudi za naslov ene od svojih kolumen, kar pomeni, da Wobewtu nima smisla oporekat nekaj, kar drži se ti ne zdi?:doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slivnik jo je zelo dobro poznal. Najbrž tud JJ.

Wobi :grrr

Kolk je zadeva smiselna in znana je Sliva bil samo dopisnik Dela iz MOskve

Kašna logika pa drži teorijo da ma JJ s tem kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!