Skoči na vsebino

Sachs X road 125--Nemčija


Tomyboy

Priporočene objave

alo!

Sem novi na forumu in kupujem motor no sem ga že skoraj kupil. Odločil sem se za tega sachsa o katerem je tolk malo govora zadnje čase in me zanima če imate kake nove podatke vi ki se malo bolj razumete v te stvari saj nebi rad da bi biu z njim skoz na servisih pa take stvari. Tud me zanima če ga gdo ma kok se da to kaj spredelat a so blokade not ali je to to?

Hvala vsem ki mi odtehtate malo skrbi! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alo!

Sem novi na forumu in kupujem motor no sem ga že skoraj kupil. Odločil sem se za tega sachsa o katerem je tolk malo govora zadnje čase in me zanima če imate kake nove podatke vi ki se malo bolj razumete v te stvari saj nebi rad da bi biu z njim skoz na servisih pa take stvari. Tud me zanima če ga gdo ma kok se da to kaj spredelat a so blokade not ali je to to?

Hvala vsem ki mi odtehtate malo skrbi! :worship:

Dobrodošel :OK:

Kaj extra ga ne boš mogo predelat, ker je 4t ... za kake blokade pa nism zihr (sploh nevem če so)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mašina je 4-taktna, se ne rabiš sekirat da bi kr tko ribnlo, samo blokirano pa tud ni, ker ne presega oz. niti ne dosega meje 11kW. da se spedenat, ne vem kako je s sachsom, ker je bol nov, ampak se niti ne splača, ker je predrago, pozna se pa tud ne kej dost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vama upam :worship: da mata prav da se nau kvaru. Za blokade pa bom mal šrafau pa da vidimo ker kakega drugega aspuha verjetn ni, mah saj bom tud z tem zadovolen še dve leti pa nov pade 350 tko da se bo dalo zdržat. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blokad nima nobenih.Kar se števca tiče ma več fukncij kot drugi supermotoji, recimo ma števec za bencin, kar zna prav pridit. Po svoje je sigurno lušn motor, čeprav osebno se mi ne dopade najbolj :whistle: (mal sm čudno napisal hehe). Glede predelav pa je tk, da se pri 4t ponavadi ne dela drugega kot menja fergazer za veččjega, pa druge odmične gredi. Več pa je že brezveze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok pa misliš da je kaj kvaliteta vsega skupaj ker kitajci ne slovijo preveč po tem? Čeprav mašina je taljanska

ma kakšni kitajci Sachs je nemški

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta motor sem tudi sam gledal ko sem bil pred nakupom. Gre za kvaliteten izdelek.Narejen je solidno, agregat dovolj zmogljiv zavore prav tako. Vzmetenje je pa eno boljših, ker je Sachs eden izmed vodilnih proizvajalcev amortizerjev za motorna kolesa, Motor prav tako hvalijo po tujih forumih.

Tako da za 2800€ bi ga vze.Mogoče bi ceneje dobil tomosa, če je v trgoavto še akcija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj sem jaz tud mislil tako samo sem hotel slišati vaše mnenje. Sem se z njim peljal in res bremze odlične zvok odličen in ima najboljše pospeške od teh motrjev kere sem peljal (kymco quannon, cbr,ybr) tko da hvala vsem in sporočim vam kaj več kako se obnese po nekaj več tisoč kilometrih.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Tako da za 2800€ bi ga vze.Mogoče bi ceneje dobil tomosa, če je v trgoavto še akcija.

Da ti jst neki powem kar se tiče tomosa. Tomos ima dve različici supermotota, prva razlike je v kakovostti izdelka, nasploh bi lahko rekel kopija istega motorja s tem da ga lahko kupi prav vsak ki si ga zahoče ker je zlo poceni, ampak kar se tiče vzmetenja, zavor, itd. je pa stvar zelo oslabljena. če hoče kdo zares kupit tomos supermoto, naj upraša za ceno ki je okoli 4000 Evrov ta pa je pravi supermoto od tomosa!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako da za 2800€ bi ga vze.Mogoče bi ceneje dobil tomosa, če je v trgoavto še akcija.

Da ti jst neki powem kar se tiče tomosa. Tomos ima dve različici supermotota, prva razlike je v kakovostti izdelka, nasploh bi lahko rekel kopija istega motorja s tem da ga lahko kupi prav vsak ki si ga zahoče ker je zlo poceni, ampak kar se tiče vzmetenja, zavor, itd. je pa stvar zelo oslabljena. če hoče kdo zares kupit tomos supermoto, naj upraša za ceno ki je okoli 4000 Evrov ta pa je pravi supermoto od tomosa!!!

Te bom malo razočaral. Tisti za 3000€^ze od onega za 4000€ razlikuje samo v feltnah, gumah, sprednjem disku, zadnji zavorni čeljusti, zadnjem zobniku in nalepkah. Vsi ti deli so pri dražji različico bolj fancy.

Kar se pa tiče vzmetenja, agregata ter ostalih priteklin sta pa popolnoma enaka, ter na cesti in stezi tudi enako hitra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da te še js malo popravim

....razlikuje samo v feltnah, gumah, sprednjem disku, zadnji zavorni čeljusti, zadnjem zobniku in nalepkah....

Zadnja zavorna čeljust je identična, le druge barve, pravtako zobnik je isti, le da je zlat :rolleyes: Tako da 100€ več se sigurno ne splača dat za te stvari, ko pa se z recimo ožjimi felnami pravtako super pelje, le original gume je treba menjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj če mene vprašaš je z ožjimi gumami hitrejši kot s širšimi, ob predpostavki da imata oba dobre gume gor.

Saj pravim, razlike je med replico in navadnim v ceni za recimo 500€, itak je pa večina delov samo šminka :winkiss:

1000€ več, sigurno ni vredna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa je on mislil tisto dirkalno verzijo..Pa če tako gledaš.. te ožje felne so recimo 300€, tiste širše pa 500, tako da je glih 200€ razlike, pa disk je 40€ pa je to to :=)

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja kukr čte jst sm tojk zvedu o teh tomosih...mene pa še neki zanima glede tega x-raoda, jst sm se ful pozanimav o teh motorjih pa sm najdu da sta dve različici, kva je fora newem, a je možn da je en kitajc, ka ma še en pleh al plastika tm pr cilindru, k original ma večji cilinder, pa hlajenje olja se mi zdi, tu sm prebrav...

post-17882-1202031634.jpg

post-17882-1202031655_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj sem jaz tud mislil tako samo sem hotel slišati vaše mnenje. Sem se z njim peljal in res bremze odlične zvok odličen in ima najboljše pospeške od teh motrjev kere sem peljal(kymco quannon, cbr,ybr) tko da hvala vsem in sporočim vam kaj več kako se obnese po nekaj več tisoč kilometrih.

:worship:

Ja sej si pa res šou probat same neverjetno dobre (če odmislimo cbr) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ta motor je kupu zdej en frend. Sej motor je kvaliteten. Zadek ma HUD (ceprov sprednja stran pa ob strani vse pokvarta :D ) Motor se dobr peje kar se tice mašine pa to, pozicija na motorju je pa bedna v nulo belance mas tok nizko da sm se kupi pelu aja pa se tacke za noge ma nekam visok. Glede tega da sti dve razlici se mi pa zdi da si sm gledu motorja k mata razliko v letnci (pa glede gum mata drugacne).

Popravljeno . Popravil Stafuc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!