Skoči na vsebino

Sachs X road 125--Nemčija


Tomyboy

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

kratko in jedernato. ne splača se ti, ker nimajo kaj vlko servisov in če se ti kaj pokvari boš na rezerne dele čakal zelo dolgo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
kratko in jedernato. ne splača se ti, ker nimajo kaj vlko servisov in če se ti kaj pokvari boš na rezerne dele čakal zelo dolgo!

Ahoj!

Jest resnično ne vem od kje ti ideja o tem da se dolgo čaka na dele. Na Autoemoni, ki so tudi uradni uvoznik, dobiš VSE (tudi tuning kite za madassa če koga zanima)! Motor mi je nek šiptar že uspel stolčt, zato vem da hitro dobiš rezervne dele. Na servisu so hitri in profesionalni, povrh usega pa še ugodni. Moram tudi pohvalit motorček, saj je pri čelnem trku utrpel minimalne poškodbe in je bil še toliko "pri sebi" da sem ga odpeljal do parkirišča 500m naprej.

Edino z motoservisom pri Španu sem imel slabe izkušnje, saj so mi na novem motorju našli nekaj kar ni v garanciji za porihtat, ki je stalo več kot 50€ :headbang: :headbang: :headbang: , plus dejstvo da prodajalec NI IMEL POJMA kaj prodaja...primer: trdil je da na tem motorju "spelješ s sklopko in potem ti on sam šalta"...kakšen idiot!

Če pa že želiš iskati minuse na tem motorju, kar iz meni neznanega razloga počne ogromno lastnikov Tomosa SM, ležijo drugje (hint: trd zic, tudi sopotnici zic ni všeč:P, ni nožnega štarterja, žejn za 125 4T če ga teraš, če greš kej po offroadu ugotoviš da je sprednji blatnik tam bolj za foro, zadnjega pa sploh ni:D)

LP, Gašper

Popravljeno . Popravil Murderdoll
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pri avtoemoni so res hitri kar se naročanja delov tiče-tud za svojo 13 let staro mašino dobim dele ponavad v 3dni-1tedn. Kar se pa servisa tiče pa :whistle:

Drugač je pa tale sachs fajn zadevščina tko za po mestu. Pred neki časa sem celo hotel enga kupit (se je zlo pocen prodajal) vendar je bil brez papirjev pa sem zloooo sumu da je ukraden-tko da.... Je bla pa uavtoemoni tud nagradna igra-glavna nagrada pa tale sachs-tko kot ponavad nč zadelo :rolleyes:

Koliko pa kej žre tale zadevščina pa kakšna je kej may hitrost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober večer!

Žre mi manj kot 50ccm skuter če ga lepo peljem, ampak ko sem šel na morje in celo pot odvijal gas do konca pa je šlo tudi do 4,5l/100km. Meni osebno se to zdi veliko.

Končna hitrost je po kakšnem klancu navzdol 117km/h in ni možno da gre kakorkoli več, saj že udari blokada. Uradno je končna 104 km/h. Drugače gre pa z lahkoto 105-110 po ravnem brez da bi izgledal kot bedak sklonjen za števec, s sopotnico sem šel čez 105 po ravnem, oba vzravnana. Za lastnike Tomosov SM...števec kaže realne kilometre na uro, preverjeno z avtom in s tistimi tablami "Vi vozite:".

Še ena stvar ki me je na začetku motila potem pa sem se očitno navadil...tisti lep zvok ki ga ima povzroča rahlo zoprne vibracije pri višjih obratih.

LP Gašper

Popravljeno . Popravil Murderdoll
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Dober večer!

Žre mi manj kot 50ccm skuter če ga lepo peljem, ampak ko sem šel na morje in celo pot odvijal gas do konca pa je šlo tudi do 4,5l/100km. Meni osebno se to zdi veliko.

Končna hitrost je po kakšnem klancu navzdol 117km/h in ni možno da gre kakorkoli več, saj že udari blokada. Uradno je končna 104 km/h. Drugače gre pa z lahkoto 105-110 po ravnem brez da bi izgledal kot bedak sklonjen za števec, s sopotnico sem šel čez 105 po ravnem, oba vzravnana. Za lastnike Tomosov SM...števec kaže realne kilometre na uro, preverjeno z avtom in s tistimi tablami "Vi vozite:".

Še ena stvar ki me je na začetku motila potem pa sem se očitno navadil...tisti lep zvok ki ga ima povzroča rahlo zoprne vibracije pri višjih obratih.

LP Gašper

Glede kilometrov ko sva se sfrandom vozila k ma tega sahsa je njemu kazov stvec 107 meni pa na tomosu 99 in sm 100% da men kaze stevec prov ker mam dodatnega pa se preverjen je z avtom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja enden se pa res vozi s sachem, sam ponavad je motor vec pred bifejem kot pred solo.

poznam modela... kr en :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede kilometrov ko sva se sfrandom vozila k ma tega sahsa je njemu kazov stvec 107 meni pa na tomosu 99 in sm 100% da men kaze stevec prov ker mam dodatnega pa se preverjen je z avtom

no ok, vsaj števc vam prav kaže če je že vse ostalo bolj tko-tko, kar tolažite se s tem..........sploh pa ne vem kako vlogo ima tukaj preverjanje z avtom, saj avtom prav tako lažejo števci.......preselte se v 125ke javite se, ker ne bomo tu tolkli bog tomos VS vsi ostali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznam modela... kr en :P

Uf, mater mam enih znancev! A pod kr en si mislu ful faca al maš kej za povedat?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, mater mam enih znancev! A pod kr en si mislu ful faca al maš kej za povedat?

LP

eh relativno... ne obremenjuj se na to kar tle gor pišem, ker več al manj use u kurac pošiljam :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kufra nemorš gor dat z originalnimi deli, lohk pa kšnmu mojstru daš za porihtat.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha hvala. sem se vseeno odločil za ta motor ter ga naročil, ga dobim v roku 1 tedna in upam da bom zadovoljen.

me pa zanima če je in kakšna je razlika med letnikoma 06 in 08?

Popravljeno . Popravil peace
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha hvala. sem se vseeno odločil za ta motor ter ga naročil, ga dobim v roku 1 tedna in upam da bom zadovoljen.

me pa zanima če je in kakšna je razlika med letnikoma 06 in 08?

Ta drug je novejš hehehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober večer!

Nimam na ključ se pa priporočam če kdo odkrije kaj kar gor paše.

Pa da nau kdo reku da sam hvalm :fredy: :

Vilce niso za offroad (no shit) in majmunske fore po barjih ter parkingih, zato je semering po 5500 km rekel da ima dost. Manjši strošek, ampak vseeno odsvetujem vožnjo po gmajni :D

LP

P.S.: Zanimivo da še nobenega nisem srečal z istim mopedom.

Popravljeno . Popravil Murderdoll
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober večer!

Nimam na ključ se pa priporočam če kdo odkrije kaj kar gor paše.

Pa da nau kdo reku da sam hvalm :fredy: :

Vilce niso za offroad (no shit) in majmunske fore po barjih ter parkingih, zato je semering po 5500 km rekel da ima dost. Manjši strošek, ampak vseeno odsvetujem vožnjo po gmajni :D

LP

P.S.: Zanimivo da še nobenega nisem srečal z istim mopedom.

A je bil en mal moker danes :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je bil en mal moker danes :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Če je pa avtobus drag :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta motor me je že ornk razfuku.. pa naj povem zakaj:

najprej so mi hotl dat nek 2006 letnik ki je bil totaln jajc. takoj prvi dan vidim da ima 2 velika risa, ter da armaturne lučke odpadajo. kasnej sn še opazu da hupa ne dela ter da mu fali torbica z orodjem.

grem nasledn dan k direktorju, s kerim se zmenma za zamenjavo.

čez kak tedn dobijo ta motor letnik 2008 org. zapakiran v škatli. vse vredi serviser ga sesestavi, pa sma se z fotrom odločla da ga temeljito pregledama dokler je še v salonu. takoj opazma da je gas zajla natrgana. jo serviser zamenja z ono iz 06 letnika. gremo naprej! pretočmo bencin da je kesl poln jst pržgem motor in opazim da lučka za bencin utripa ( kao da ga ni nč not ). kasneje smo ugotovil da je plovček pokvarjen in smo tudi tega zamenjal z onim iz starega motorja. na koncu še pa sam pogledamo če se številka motorja ujema z ono iz homologacije in kaj opazmo? da se številki NE UJEMATA. zaradi menjave motorja smo mel tud komplickacije z nakazili denarja ( motor sem uzel na obroke ) ampak raj ne bom o tem.

mi rečejo da bojo mogl pravo homologacijo pošilat iz lj in da bo trajal do šesnajstga ( to je blo ta pondelek ) seveda pa je še do zdaj nisem dobil.

se opravičujem vsem zadovoljnim uporabnikom ampak sodeč po izkušnjah mislim da je kvaliteta motorja na nuli.

neki sn se že tudi vozu naokol in morn reč da potegn kr vredi (ni glih neki da bi dol padu je pa ok), zvok je tud lep čeprou je pri tomosu sm dost bolši. ju3 grem u louis in sn ful študiru kako opremo use bi si nabavu ampak me zdej že začenja minevat. v bistvu sn se zareku da če ne dobim homologacije do pondelka bom reklamiru vse skup pa nabavu tomosa.

čeprou je tomos za ca. 600e dražji in ima manj kW ter nižjo končno mislim da je zaradi tega dost bol kvalitetn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta motor me je že ornk razfuku.. pa naj povem zakaj:

najprej so mi hotl dat nek 2006 letnik ki je bil totaln jajc. takoj prvi dan vidim da ima 2 velika risa, ter da armaturne lučke odpadajo. kasnej sn še opazu da hupa ne dela ter da mu fali torbica z orodjem.

grem nasledn dan k direktorju, s kerim se zmenma za zamenjavo.

čez kak tedn dobijo ta motor letnik 2008 org. zapakiran v škatli. vse vredi serviser ga sesestavi, pa sma se z fotrom odločla da ga temeljito pregledama dokler je še v salonu. takoj opazma da je gas zajla natrgana. jo serviser zamenja z ono iz 06 letnika. gremo naprej! pretočmo bencin da je kesl poln jst pržgem motor in opazim da lučka za bencin utripa ( kao da ga ni nč not ). kasneje smo ugotovil da je plovček pokvarjen in smo tudi tega zamenjal z onim iz starega motorja. na koncu še pa sam pogledamo če se številka motorja ujema z ono iz homologacije in kaj opazmo? da se številki NE UJEMATA. zaradi menjave motorja smo mel tud komplickacije z nakazili denarja ( motor sem uzel na obroke ) ampak raj ne bom o tem.

mi rečejo da bojo mogl pravo homologacijo pošilat iz lj in da bo trajal do šesnajstga ( to je blo ta pondelek ) seveda pa je še do zdaj nisem dobil.

se opravičujem vsem zadovoljnim uporabnikom ampak sodeč po izkušnjah mislim da je kvaliteta motorja na nuli.

neki sn se že tudi vozu naokol in morn reč da potegn kr vredi (ni glih neki da bi dol padu je pa ok), zvok je tud lep čeprou je pri tomosu sm dost bolši. ju3 grem u louis in sn ful študiru kako opremo use bi si nabavu ampak me zdej že začenja minevat. v bistvu sn se zareku da če ne dobim homologacije do pondelka bom reklamiru vse skup pa nabavu tomosa.

čeprou je tomos za ca. 600e dražji in ima manj kW ter nižjo končno mislim da je zaradi tega dost bol kvalitetn.

Se popolnoma strinjam s tabo glede tomosa... sachsa nebom komenitru k motorja ne poznam sam izgled ma pa ful čudn.

Sam pazi zdej d se oglasjo pametnjakoviči k majo čez tomosa ful za povedat pa noben od teh ga nima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!