Skoči na vsebino

Sachs X road 125--Nemčija


Tomyboy

Priporočene objave

ta motor me je že ornk razfuku.. pa naj povem zakaj:

najprej so mi hotl dat nek 2006 letnik ki je bil totaln jajc. takoj prvi dan vidim da ima 2 velika risa, ter da armaturne lučke odpadajo. kasnej sn še opazu da hupa ne dela ter da mu fali torbica z orodjem.

grem nasledn dan k direktorju, s kerim se zmenma za zamenjavo.

čez kak tedn dobijo ta motor letnik 2008 org. zapakiran v škatli. vse vredi serviser ga sesestavi, pa sma se z fotrom odločla da ga temeljito pregledama dokler je še v salonu. takoj opazma da je gas zajla natrgana. jo serviser zamenja z ono iz 06 letnika. gremo naprej! pretočmo bencin da je kesl poln jst pržgem motor in opazim da lučka za bencin utripa ( kao da ga ni nč not ). kasneje smo ugotovil da je plovček pokvarjen in smo tudi tega zamenjal z onim iz starega motorja. na koncu še pa sam pogledamo če se številka motorja ujema z ono iz homologacije in kaj opazmo? da se številki NE UJEMATA. zaradi menjave motorja smo mel tud komplickacije z nakazili denarja ( motor sem uzel na obroke ) ampak raj ne bom o tem.

mi rečejo da bojo mogl pravo homologacijo pošilat iz lj in da bo trajal do šesnajstga ( to je blo ta pondelek ) seveda pa je še do zdaj nisem dobil.

se opravičujem vsem zadovoljnim uporabnikom ampak sodeč po izkušnjah mislim da je kvaliteta motorja na nuli.

neki sn se že tudi vozu naokol in morn reč da potegn kr vredi (ni glih neki da bi dol padu je pa ok), zvok je tud lep čeprou je pri tomosu sm dost bolši. ju3 grem u louis in sn ful študiru kako opremo use bi si nabavu ampak me zdej že začenja minevat. v bistvu sn se zareku da če ne dobim homologacije do pondelka bom reklamiru vse skup pa nabavu tomosa.

čeprou je tomos za ca. 600e dražji in ima manj kW ter nižjo končno mislim da je zaradi tega dost bol kvalitetn.

Motorja gresta isto tomos in saks :) ga ma frend tko da je preverjeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta motor me je že ornk razfuku.. pa naj povem zakaj:

najprej so mi hotl dat nek 2006 letnik ki je bil totaln jajc. takoj prvi dan vidim da ima 2 velika risa, ter da armaturne lučke odpadajo. kasnej sn še opazu da hupa ne dela ter da mu fali torbica z orodjem.

grem nasledn dan k direktorju, s kerim se zmenma za zamenjavo.

čez kak tedn dobijo ta motor letnik 2008 org. zapakiran v škatli. vse vredi serviser ga sesestavi, pa sma se z fotrom odločla da ga temeljito pregledama dokler je še v salonu. takoj opazma da je gas zajla natrgana. jo serviser zamenja z ono iz 06 letnika. gremo naprej! pretočmo bencin da je kesl poln jst pržgem motor in opazim da lučka za bencin utripa ( kao da ga ni nč not ). kasneje smo ugotovil da je plovček pokvarjen in smo tudi tega zamenjal z onim iz starega motorja. na koncu še pa sam pogledamo če se številka motorja ujema z ono iz homologacije in kaj opazmo? da se številki NE UJEMATA. zaradi menjave motorja smo mel tud komplickacije z nakazili denarja ( motor sem uzel na obroke ) ampak raj ne bom o tem.

mi rečejo da bojo mogl pravo homologacijo pošilat iz lj in da bo trajal do šesnajstga ( to je blo ta pondelek ) seveda pa je še do zdaj nisem dobil.

se opravičujem vsem zadovoljnim uporabnikom ampak sodeč po izkušnjah mislim da je kvaliteta motorja na nuli.

neki sn se že tudi vozu naokol in morn reč da potegn kr vredi (ni glih neki da bi dol padu je pa ok), zvok je tud lep čeprou je pri tomosu sm dost bolši. ju3 grem u louis in sn ful študiru kako opremo use bi si nabavu ampak me zdej že začenja minevat. v bistvu sn se zareku da če ne dobim homologacije do pondelka bom reklamiru vse skup pa nabavu tomosa.

čeprou je tomos za ca. 600e dražji in ima manj kW ter nižjo končno mislim da je zaradi tega dost bol kvalitetn.

:blink: Tžkooo :blink:

Kupi tomosa nebo ti žal. Pa še za v gmajno bo :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: Tžkooo :blink:

Kupi tomosa nebo ti žal. Pa še za v gmajno bo :ninja:

res je :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorja gresta isto tomos in saks :) ga ma frend tko da je preverjeno

glede na to da ima sachs uradno končno 104 tomos pa 95 dvomim da greta isto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta motor me je že ornk razfuku.. pa naj povem zakaj:

najprej so mi hotl dat nek 2006 letnik ki je bil totaln jajc. takoj prvi dan vidim da ima 2 velika risa, ter da armaturne lučke odpadajo. kasnej sn še opazu da hupa ne dela ter da mu fali torbica z orodjem.

grem nasledn dan k direktorju, s kerim se zmenma za zamenjavo.

čez kak tedn dobijo ta motor letnik 2008 org. zapakiran v škatli. vse vredi serviser ga sesestavi, pa sma se z fotrom odločla da ga temeljito pregledama dokler je še v salonu. takoj opazma da je gas zajla natrgana. jo serviser zamenja z ono iz 06 letnika. gremo naprej! pretočmo bencin da je kesl poln jst pržgem motor in opazim da lučka za bencin utripa ( kao da ga ni nč not ). kasneje smo ugotovil da je plovček pokvarjen in smo tudi tega zamenjal z onim iz starega motorja. na koncu še pa sam pogledamo če se številka motorja ujema z ono iz homologacije in kaj opazmo? da se številki NE UJEMATA. zaradi menjave motorja smo mel tud komplickacije z nakazili denarja ( motor sem uzel na obroke ) ampak raj ne bom o tem.

mi rečejo da bojo mogl pravo homologacijo pošilat iz lj in da bo trajal do šesnajstga ( to je blo ta pondelek ) seveda pa je še do zdaj nisem dobil.

se opravičujem vsem zadovoljnim uporabnikom ampak sodeč po izkušnjah mislim da je kvaliteta motorja na nuli.

neki sn se že tudi vozu naokol in morn reč da potegn kr vredi (ni glih neki da bi dol padu je pa ok), zvok je tud lep čeprou je pri tomosu sm dost bolši. ju3 grem u louis in sn ful študiru kako opremo use bi si nabavu ampak me zdej že začenja minevat. v bistvu sn se zareku da če ne dobim homologacije do pondelka bom reklamiru vse skup pa nabavu tomosa.

čeprou je tomos za ca. 600e dražji in ima manj kW ter nižjo končno mislim da je zaradi tega dost bol kvalitetn.

Moje sožalje. Nevem zdej, ali imam jest srečo ali pa ti tako nesrečo. Če bi mene tok drkal bi jih odjebov. Kje si pa kupoval?

O kvaliteti tega motorja slišim od drugih uporabnikov dva ekstrema...ali jim je šlo cel kup stvari v k., ali pa so zadovoljni. Kje je fora? Kako se lahko pri isti znamki in istem letniku pozna takšna razlika?

Kvaliteta pri meni se mi je zdela ceni primerna, me pa razpizdi, ko vidim da bi jaz lepše geštel sešvasov.

Kar se gmajne tiče je pa tako...dokler imamo vsi gor originalne gume, ki niso niti blizu cross gum, motor ni za v gmajno. Meni je bilo zabavno ker gre po "neasfaltu" hitro počez, naravnost pa ne gre hitro :P

Pa še tole...a kdo mogoče ve kako naj povečam svetilnost luči. Ko se vozim po čisti temi s kratko lučjo vidim samo 5m naprej, če bom imel konstantno dolgo bodo pa soudeleženci v prometu popizdil. Z močnejšo žarnco ni bilo nobenega efekta. :headbang:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še tole...a kdo mogoče ve kako naj povečam svetilnost luči. Ko se vozim po čisti temi s kratko lučjo vidim samo 5m naprej, če bom imel konstantno dolgo bodo pa soudeleženci v prometu popizdil. Z močnejšo žarnco ni bilo nobenega efekta.

Jaz se že celo življenje tako podnevi kot ponoči vozim z prižgano dolgo lučjo!Ko,če kater požmrka pa dam kratko!Za kom pa ne vozim!Se pa bunijo prijatelji na motorjih,če vozimo skupi in ne vozim prvi.

Podnevi sem bolj viden,ponoči pa vsaj kaj vidim :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se že celo življenje tako podnevi kot ponoči vozim z prižgano dolgo lučjo!Ko,če kater požmrka pa dam kratko!Za kom pa ne vozim!Se pa bunijo prijatelji na motorjih,če vozimo skupi in ne vozim prvi.

Podnevi sem bolj viden,ponoči pa vsaj kaj vidim :alien1:

Mogoče je to res edina rešitev. Itak pa tudi dolga ni tako močna kot v avtu, tako da dvomim da tako zelo moti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da ima sachs uradno končno 104 tomos pa 95 dvomim da greta isto

po stevcu isto kaze sahsu kaze 104 tomosu pa 97 pa se en zravn druzga vozva :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po stevcu isto kaze sahsu kaze 104 tomosu pa 97 pa se en zravn druzga vozva :naughty:

No, ampak gre pa 117 lažnjivih kilometrov na uro, kar je še zmeraj dobro. Pa če je to kar si s števci reku res, potem je Tomosov v pizdi :winkiss:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je to res edina rešitev. Itak pa tudi dolga ni tako močna kot v avtu, tako da dvomim da tako zelo moti.

Močna res ni tako ampak pa višje sveti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ampak gre pa 117 lažnjivih kilometrov na uro, kar je še zmeraj dobro. Pa če je to kar si s števci reku res, potem je Tomosov v pizdi :winkiss:

LP

aha

tvoj je za celih sedem kmh boljši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Murderdoll, ka ti kaj vibrira sedež ko se pelješ? Jst mam sachs madassa 50 in resno upam, da tvoj x-road nima pol tuk vibracij kot moj. Jezijo me tudi špegli, pri 40-60 km/h NIČ ne vidim, ker se tresejo da bog pomagi, x-road ma pa iste špegle, kulker sm gledu, sicer je pa vse ceni primerno. .)

Glede kvalitete, z eno besedo, zelo slabo. Motor NOV je imel nekaj zarostanih delov, porajsane špegle, ročke, neki me jebe... U glavnem, z fotrom mama veliko dela.

Kot sm že reku mal dnarja, mal muske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebiga fantje, I rule!

Ej Murderdoll, ka ti kaj vibrira sedež ko se pelješ? Jst mam sachs madassa 50 in resno upam, da tvoj x-road nima pol tuk vibracij kot moj. Jezijo me tudi špegli, pri 40-60 km/h NIČ ne vidim, ker se tresejo da bog pomagi, x-road ma pa iste špegle, kulker sm gledu, sicer je pa vse ceni primerno. .)

Glede kvalitete, z eno besedo, zelo slabo. Motor NOV je imel nekaj zarostanih delov, porajsane špegle, ročke, neki me jebe... U glavnem, z fotrom mama veliko dela.

Kot sm že reku mal dnarja, mal muske.

Vibracije sedeža pri višjih obratih so me prvih par kilometrov motile, potem pa sem se najbrž navadil. Ogledala nad 90km/h(JA, NAJ VAM BO VOZNIKI SM-A, ŠTEVC MI LAŽE IN TO JE V BISTVU 37 km/h!!) vibrirajo, ampak vseeno lahko vidiš dogajanje za seboj.

Včasih se mi sicer res zdi, da so teli motorčki dost hitro narejeni, ampak za ta denar se mi zdijo kul.

Na Madassu 125 sem jaz delal izpit in nevem če je pri 50-ki isto, ampak tist motor se je noro tresel pri višjih hitrostih, recimo nad 80 km/h, že pri 70 km/h pa nisi v ogledalih videl NIČ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to more bit pa res bedn da se tak trese da nč ne vidiš.. :whistle:

Ja na Madassu je to res bedno...

...fantje, neda se mi več, bol ste trmasti, Tomos je zakon! :OK:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja na Madassu je to res bedno...

...fantje, neda se mi več, bol ste trmasti, Tomos je zakon! :OK:

LP

En pametn :worship: :worship: hec hec ej... usak svoja perha hval ne sej edin prou tko :trance_33_sleep: ...

Lp, Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne lej bodmo pošteni :rolleyes: zakaj bi lagal, povem svoje izkušnje s tem motorjem in morem rečit da je za teh 1300€ vredn svojega denarja kot prvi motor.

Tomos rules, še posebi ker je v sloveniji narejen. :OK:

Wikipedia:

Tomos (Tovarna motorjev Semedela, prvotno Tovarna motorjev Sežana) je tovarna motornih koles, ki je bila ustanovljena leta 1954 v Kopru (Semedela). Proizvajali so tudi avtomobilske dele za podjetje Citroën. Znani so njihovi modeli motornih koles APN 4 in ATX 50 c. Najtrajnejši izdelki te tovarne so izvenkrmni motorji za čolne z močjo 4 KM, imenovani Tomos 4. Že približno 30 let jih masovno uporabljajo ribiči ob vsej vzhodni jadranski obali. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tomos 4 je pa res tabolši.

3x padel v morje pa še vedno dela ko mlinček........vendar vse1 bi vsem prporoču da se z tem motorjem ne spravlajo na morje brez vesel :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štirko bi lahko dali že počasi v slovenski grb :P

Sam mašinca na SM-u je pa made in Yamaha za XT pa YBR. Me zanima kako bi bilo če bi se je sami lotili.

Ali to pomeni da Akrapoviča od SM-a samo prešraufam na YBR in bi se dalo homologirat? Potam vem kaj punci za rojstni dan kupit :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štirko bi lahko dali že počasi v slovenski grb :P

Sam mašinca na SM-u je pa made in Yamaha za XT pa YBR. Me zanima kako bi bilo če bi se je sami lotili.

Ali to pomeni da Akrapoviča od SM-a samo prešraufam na YBR in bi se dalo homologirat? Potam vem kaj punci za rojstni dan kupit :D

LP

Aupsuh je itak homologeran. Ja ti sam prešraufi na ybr sam newem kje boš meu lonc na koncu... k če nis opazu krivina od sm tomosa pa ybr nimata velik skupnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aupsuh je itak homologeran. Ja ti sam prešraufi na ybr sam newem kje boš meu lonc na koncu... k če nis opazu krivina od sm tomosa pa ybr nimata velik skupnega...

Obe gresta na stan... Pomojem ni neka znanost to namontirat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ampak gre pa 117 lažnjivih kilometrov na uro, kar je še zmeraj dobro. Pa če je to kar si s števci reku res, potem je Tomosov v pizdi :winkiss:

LP

mislu sm moj kolesarski stevc od tomosa tko kaze 120:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima moj brat sachs x-road in zaenkrat mu še dobro služi. Dobil ga je pa nekaj malega cenej zaradi božičnega popusta :grim :D Tk da če koga kj zanima kr ZS pošlte..al pa u tej temi ker je več al majn namenjena uprašanjam hehe

(matrsepametnegadelampress) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!