Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

Letos sem nabavil garmin, pa imam eno vprašanje. Ko ste v tujini ali se poslužujete funkcije prenočišča.

Ali so to v glavnem dražje varijante ali tiste, ko rečeš ni mi uspelo najti kaj poceni ob cesti?

Jaz sem do sedaj v glavnem nekako pregledal in rezerviral preko interneta, kar pa je včasih na daljših turah nerodno, se kaj zalomi.

Če imate kaj izkušenj malo povejte.......

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sem nabavil garmin, pa imam eno vprašanje. Ko ste v tujini ali se poslužujete funkcije prenočišča.

Ali so to v glavnem dražje varijante ali tiste, ko rečeš ni mi uspelo najti kaj poceni ob cesti?

Jaz sem do sedaj v glavnem nekako pregledal in rezerviral preko interneta, kar pa je včasih na daljših turah nerodno, se kaj zalomi.

Če imate kaj izkušenj malo povejte.......

Scarabeo

Pri iskanju naprava nima opcije npr. b&b, ampak ima hoteli in moteli skupaj. Not so tudi ugodni hoteli/moteli, vendar to pri iskanju ni razvidno, tako da je to loterija. No npr. pri karti AR so narisane zvezdice, tako da po tem veš za kakšen rang gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa si naložiš tudi tole:

465 Motorradhotels: Hotels für Motorrad und Fahrer: Deutschland, Österreich, Schweiz, Italien, Frankreich u. v. m., pač samo za te države.

http://www.tourenfahrer-hotels.de/

http://www.tourenfah...dex.php?id=1415 <--- tu maš linke za download, ali gpx, ali pa že kar narejeni gpi (samo skopiraš v mapo poi na nuviju ali zumotu).

screenshot566.jpg

Lahko se še malo razgledaš po strani, imajo opisanih kar nekaj moto rut in gratis gps download.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo uporabni podatki, se zahvaljujem Snecer.

No npr. pri karti AR so narisane zvezdice, tako da po tem veš za kakšen rang gre.

Kje se da dobit ta karta in ali se enostavno naloži v garmina.

http://www.tourenfah...dex.php?id=1415 <--- tu maš linke za download, ali gpx, ali pa že kar narejeni gpi (samo skopiraš v mapo poi na nuviju ali zumotu).

Ko ga skopiraš ali deluje preko ikon, ki so v garminu ali je kak poseben pristop do podatkov.

Imam nuvi 205.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AR=Adriaroute, pri njej so pri hotelih narisane zvezdice (pri nekaterih), ampak ta karta pokriva samo Slo, Cro,Bih, Mak.

Če boš potegnil gpi datoteko, jo samo skopiraj na Nuvija v mapo \garmin\poi\

Nato boš te hotele/točke našel povsem ločeno in sicer klikneš na Kam\Dodatno\Uporabniške POI...

Če boš pa potegnil datoteko gpx pa jo moraš naložiti v napravo s programom Poiloader (potem jih najdeš na istem mestu kot pri gpi) ali pa s Programom Mapsource, kjer boš nato točke uvozil kot Priljubljene.

Poglej sliko gori, ki sem jo pripel.

Prva varianta je simpl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva lavfa in je zelo uporabna. Vsi podatki še cene so navedene. Če je še kaj uporabnega se priporočam. Hvala.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem čisti laik :blush: .

Rad bi si začrtal pot in jo prenesel na mojga Garmina (nuvi765).Zanima me s katerim programom to nardim,kje ga najdem in kako to pol spravim na garmina.

Hvala za odgovore! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebuješ inštalacijski CD/DVD od karte oz. inštalacijo same karte za PCja.

Hkrati s karto se na PC namesti tudi program Mapsource. v katerem potem narediš ruto in podobno.

Ruto, točke itd. nato uvoziš v Nuvija 765.

Torej prvo v lov na karte. Če si npr. član na mojblink.com vpišeš v iskanje besedo Garmin in se marsikaj pojavi, tudi video kako se karte nameščajo.

Program Mapsource nato izgleda takole. Ima tudi opcijo: ogled v Google Earth...

screenshot576.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če si je že kdo naložil rutabilno karto Bolgarije. Če ne rutabilno, pa vsaj cestno. Sam sem si naložil topo karto, dela brez problema, ampak to ni čisto to za na cesto.

Dol se odpravljam v roku parih dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, pa še tole - grem tudi čez Albanijo. Ve kdo kaj o kartah za Albanijo?

jst sm potoval letos čez te kraje

imel sm naloženo rutabilno bolgarijo 4.80 in dela brez problema

adriaroute pa pokriva tudi albanijo in je tut šlo brez problema

evo še našo pot in slike

http://www.facebook.com/home.php?#/album.php?aid=2028439&id=1604480122

Popravljeno . Popravil emc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm potoval letos čez te kraje

imel sm naloženo rutabilno bolgarijo 4.80 in dela brez problema

adriaroute pa pokriva tudi albanijo in je tut šlo brez problema

evo še našo pot in slike

http://www.facebook.com/home.php?#/album.php?aid=2028439&id=1604480122

OK, super. Mi lahko svetuješ, kako pridem do Bolgarije 4.80. Bi mi bilo res super če bi prišel do tega.

Katera Adria ima Albanijo? Trenutno uporabljam 2.20 pa Albanije nima.

Ful hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, super. Mi lahko svetuješ, kako pridem do Bolgarije 4.80. Bi mi bilo res super če bi prišel do tega.

Katera Adria ima Albanijo? Trenutno uporabljam 2.20 pa Albanije nima.

Ful hvala.

¸

Uporabljaj AR 2.3 pa bo imela nekaj Albanije.Če pa ste bolj avanturistični-hribovski "Albanci" je za poskusiti tole karto z pridihom topografije:

http://www.bunkertrails.org/wiki/index.php?title=Albania_Geopolitical_Mapset

LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

¸

Uporabljaj AR 2.3 pa bo imela nekaj Albanije.Če pa ste bolj avanturistični-hribovski "Albanci" je za poskusiti tole karto z pridihom topografije:

http://www.bunkertrails.org/wiki/index.php?title=Albania_Geopolitical_Mapset

LP FLY

Ne morem verjeti, da sem letos poleti prevozil celo Albanijo z AR 2.2 (praktično brez Albanije). Nisem si predstavljal, da bodo Albanijo vključili v to karto. Sem jo že posodobil in je super.

Fly, ti si verjetno izbiral izmed

Albania Geopolitical Basemap v2.0.0 (41.95 MB) in

Albania Geopolitical Mapset v1.2 (50 MB)

Katera je bolj ta prava? Ali pri tem profitiraš tudi kaj kar se cest tiče ali strogo samo topografsko?

Še vedno iščem Bolgarijo - 4.8 očitno.

Ful hvala zaenkrat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem verjeti, da sem letos poleti prevozil celo Albanijo z AR 2.2 (praktično brez Albanije). Nisem si predstavljal, da bodo Albanijo vključili v to karto. Sem jo že posodobil in je super.

Fly, ti si verjetno izbiral izmed

Albania Geopolitical Basemap v2.0.0 (41.95 MB) in

Albania Geopolitical Mapset v1.2 (50 MB)

Katera je bolj ta prava? Ali pri tem profitiraš tudi kaj kar se cest tiče ali strogo samo topografsko?

Še vedno iščem Bolgarijo - 4.8 očitno.

Ful hvala zaenkrat!

jst sm jo tuki dol dal

http://rapidshare.com/files/274789002/BGOFFRoadMapSETUP4.90.exe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je "bolj ta prava" Basemap..najbolje da jo inštaliraš in klikaš med njo in AR,potem pa se na podlagi vtisov odločiš sam. :hmm:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Emc,

Super, hvala.

Imam sicer sedaj eno nenavadno situacijo: Ko hočem odkleniti zemljevid, se mi OFRM Bulgaria pokaže pod zavihkom "Informacije o zemljevidu", ni pa zemljevida pod zavihkom "Odkleni regije", kjer lahko potem vnesem 25 mstno kodo. Pa bi po moje mogel biti tudi tam, sem tako že precej zemljevidov odklenil. Kaka ideja?

Imaš morda še kje shranjeno 25 mestno kodo za odklepanje v Map Sourceu za primer, če mi uspe priti do vnosa kode?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Emc,

Super, hvala.

Imam sicer sedaj eno nenavadno situacijo: Ko hočem odkleniti zemljevid, se mi OFRM Bulgaria pokaže pod zavihkom "Informacije o zemljevidu", ni pa zemljevida pod zavihkom "Odkleni regije", kjer lahko potem vnesem 25 mstno kodo. Pa bi po moje mogel biti tudi tam, sem tako že precej zemljevidov odklenil. Kaka ideja?

Imaš morda še kje shranjeno 25 mestno kodo za odklepanje v Map Sourceu za primer, če mi uspe priti do vnosa kode?

Hvala!

klikn adraroute in odkleni

6EV83QQL44PWDZPXBUDJFP2W3

živ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebuješ inštalacijski CD/DVD od karte oz. inštalacijo same karte za PCja.

Hkrati s karto se na PC namesti tudi program Mapsource. v katerem potem narediš ruto in podobno.

Ruto, točke itd. nato uvoziš v Nuvija 765.

Torej prvo v lov na karte. Če si npr. član na mojblink.com vpišeš v iskanje besedo Garmin in se marsikaj pojavi, tudi video kako se karte nameščajo.

Program Mapsource nato izgleda takole. Ima tudi opcijo: ogled v Google Earth...

screenshot576.jpg

Snecer,hvala ti! :worship: Mi je uspelo,še sam ne morem vrjet! :D

Še eno nobovsko vprašanje.

Kako odklenem AR? Je licenčna in na spominski kartici. Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni znalci.

Rabim komentar ali pa nasvet za sledeče:

Cel vikend sem zapravil, za inštalacijo blackberryja 8310. Nekako smo se dokopali do trial verzije garmina, in jo uspešno naložili. Ugotovil sem da je za BB garmin narejen tako, karte vleče s serverja. Sicer obstaja še verzija ki uporablja zunanjo anteno, ki pa ima lahko prednaložene karte na napravi (in ni trial verzije za probat)

vprašanja:

Ali sta to edini dve varianti, ali moram odpustiti mojo info službo?

V primeru nakupa verzije za 150 $ možno prerpičati garmina da namesto zunanje antene uporablja integrirano anteno?

Ali se tudi vam zdi, da je naročnina na karte en od bolj svinjskih poskusov generiranja prihodkov?

Navigacijo največkrat uporabljaš ravno v tujini, ko je pretok podatkov božjastno drag, in je bolj malo junakov, ki so pripravljeni na tak strošek.

aaaaiiiiiid

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje nima smisla navigacije sploh tlačit na razne dlančnike in telefone, ko pa dobiš za 100 € ali manj, čisto spodobno namensko napravo za to.

Vedno je bilo in bo, da multifunkcijske naprave niso ravno nek biser tehnike in tako ali drugače zaostajajo za namenskimi napravami.

Seveda se bo našel marsikdo, ki bo temu argumentirano nasprotoval in kar naj. Moje mišljenje je pač tako.

Zračunaj, koliko časa si porabil da si vse skup spravil + delo tvoje obveščevalne + .. in boš pogruntal, da bi blo ceneje vzet enga Garminčka ali MIO-ta pa naložit karte in gremo.

trance_07_beerchug.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!